Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemniki / najemodajalci – kajenje v stanovanju

najemniki / najemodajalci – kajenje v stanovanju

Dober dan najemniki in najemodajlci ter ostali, seveda.
Prosim vas za mnenje.
1.
Najemodajalci – ali vzamete najemnike – kadilce? Ali izrecno prepoveste kaditi v stanovanju, npr. “dovolite” kajenje na balkonu? Je to za vas poleg plačane najemnine seveda, sploh pomembno?

Najemniki – ali kljub morebitni “prepovedi” kadite? Ali se ob najemu sploh pogovarjate o tem?

Vem, da v nobeni opciji ni garancije za ali proti. Pa vendarle me zanima vaše mnenje.

2. kdo ima “glavno” besedo, oz. je pobudnik, kdo postavlja pogoje – najemnik kot redni plačnik, ki za svojko pošteno plačano najemnino želi vse ali pa šev več? Ali najemodajelec, ki bi seveda z najmanj truda in dodatnim delom želel pokasirati povsem sprejemljivo najemnino za stanovanje, ki je čisto OK.
Najemniki ali pogodbo brez pripomb podpišete, ali postavljate dodatne svoje pogoje? Najemodajalci ali ravnate po principu vzemi ali pusti?

Ja, en kup vprašanj. Sem bodoča najemnica, ja.

lp

Kakšno neumno vprašanje. Kakšne pogoje pa bi ti postavljala ljubica draga? Ti ima, da redno plačuješ najemnino in stroške in paziš na stanovanje bolj kot, če bi bilo tvoje in spoštuješ pravila najemodajalca!

Moja pravila so taka: kajenje niti pod razno, psi, mačke in ostala golazen niti pod razno, otročad niti pod razno, obiskov čim manj, nikakor pa ne po 22. uri in za več dni, večji posegi niti slučajno, menjava pohištva niti slučajno, plačilo najemnine in stroškov točno do roka, po roku zaračunavam zamudne obresti, ob prevzemu najemnine mi mora najemnik dopustiti, da preverim stanje stanovanja, ki mora biti čisto in urejeno (preverim tudi čistočo fug v kopalnici in notranjost omaric zaradi morebitnih mastnih madežev).

Kdor se ne strinja s temi pravili naj si išče stanovanje drugje! Kdor pa se strinja bo dobil lepo stanovanje s pošteno in korektno najemodajalko!

Glede kajenja. Ne postavljam posebnih pogojev. Če pa najemnik (zelo redko) sam vpraša ali lahko kadi, mu povem, da kajenje sicer ni zaželjeno, ni pa tudi prepovedano. Itak vem, da tega ne morem preprečiti, ker noben kadilec ne bo prenehal kaditi zaradi mene. Drugo je, če izključno iščeš samo nekadilce.
Je pa kajenje zelo nadležno, ne samo zaradi smrada, ki se zažre v stene in pohištvo ampak tudi zaradi dima. Sem imela v stanovanju bele omare, ko je šel ven kadilec, so bile sive. Dober najemnik bi moral stanovanje pustiti v stanju v kakršnem ga je dobil. Torej bi moral omare počistiti, pa jih seveda ni.
Tako, da po eni strani popolnoma razumem tiste, ki kajenje prepovejo.

Kdo postavlja pogoje? Normalno, da jaz. Najemnika, ki bi meni postavljal pogoje, pač ne bi nikoli vzela. Sicer pa še nisem naletela na najemnika, ki bi mi želel postavljati pogoje. Pogodbo v veliki večini podpišejo, ne da bi jo sploh prebrali. Če pa jo kdaj kdo vseeno prebere, pa nima pripomb.

In ne, ni tako, da najemodajalec brez truda in dodatnega dela pobira lepe denarce. Z oddajanjem stanovanja je kar nekaj dela. Da ne govorim o čiščenju, pospravljanju ter nadomeščanju pokvarjenih ali uničenih stvari. Da ne govorim koliko živcev gre, ko najemniki zamujate s plačilom in vedno najdete 1001 vzrok zakaj je tako.

Kajenje/nekajenje je bilo zame nepomembno. Neuničevanje nepremičnine in redno plačilo najemnine in položnic bi bilo dovolj. Pa kaj, ko še tega dandanes ne najdeš zato ne oddajam več.

V pogodbi je bilo pa navedeno praktično vse in še kaj več. Še dobro ker sicer bi še brez hiše ostali.

pri nas v bloku je kar nekaj kadilcev lastnikov, ki izrecno NE kadijo v stanovanju. Vonj se zažre povsod. Če si sama opremiš stanovanje, potem lahko kadiš (in potem tudi odneseš ven osmrajeno opremo) in pobeliš. Če je stanovanje opremljeno, no prav, da se notri kadi, če se lastnik ne strinja. Samo moje mnenje.

Kaj si pa ti skadila?

Hvala za mnenje.

Torej lahko pri tebi stanovanje najamejo samo osebe brez otrok, brez družine in prijateljev?
Da bi jaz nekomu najemnino plačevala, pa niti obiskov ne bi smela imet, da pa bi mi vohljala po omaricah? Hahahahahaha.

Tebi je pa že po stilu pisanja videt, da si eno zateženo ženšče.

Jaz dovolim kajenje na balkonu, oziroma imam tako najemodajalko, ki jo moti kajenje v stanovanju in zato gre kadit na balkon.

Seveda nimam tudi nič proti kajenju v stanovanju, le da bi le tega morala prebeliti in očistiti, če bi se odselila.

Ne, nisem tečna, dokler plačujejo nisem, drugače pa….bojte se me:)

Ona noče živali, kar sicer po eni strani razumem, nikakor pa ne razumem, da jih imenuje GOLAZEN.
Da ne mara majhnih otrok, je tudi razumljivo. Lahko naredijo ogromno škodo. Obiskov ni prepovedala. Tudi tisto po 22. uri je razumljivo. Obiski, ki se zavlečejo pozno v noč, hmmmm, navadno se spremenijo v pijančevanje, ko se tole konča, pa vemo vsi. Obiski za več dni, niso več obiski, zato tudi to razumem.
Glede čistoče in vohljanja po omaricah pa…. očitno ima izredno slabe izkušnje. Jo razumem. Če bi bili najemniki pošteni in kot je rekla, pazili na stanovanje bolj kot na svoje, bi bila takšna previdnost odveč.
Ja, najemniki, škarje in platno ste imeli v svojih rokah….

Ti korektnosti še od daleč nisi videla. Ob takih pogojih se jaz samo obrnem, hvalabogu da imam svoje stanovanja, da se mi ni treba ukvarjat s psihopati. Očitno eni mislite, da je najemnina vzvod za urejanje privat življenja drugih ali kako?

Ja, to je verjetno bolj v smislu kaj je bilo prej – kura ali jajce?
Kdo ima bolj prav? vsekakor je nabolje, da to teh pomislekov sploh ne pridemo.

Postavljam se v vlogo najemodajalca. Po kakšnem principu izbirate – mirne kandidate, ki samo kimajo ali načitane, ki poleg pravic poznajo tudi dolžnosti?

Najemniki, kakšno taktiko ste ubrali?

Ste dolgo iskali “pravo” stanovanje?

Hvala.

Zanimivo, jaz pa vedno predebatiram pogodbo z najemodajalcem.
Vedno prosim tudi, da dodajo člen, da so živali v stanovanju dovoljene
(in prijavijo psa, da plačam stroške čiščenja skupnih prostorov zanj).

Seveda ne najemam stanovanj tistih, ki živali nočejo, ki ti pokažejo stanovanje,
ki ni bilo obnovljeno od leta 1978, hkrati pa se vmes pritožujejo, kakšno
so pustili prejšnji najemniki …

V letih, kar živim v najetih stanovanjih, sem imela same res korektne najemodajalec.
Takšne, ki jih ni skrbelo, da sem samozaposlena in včasih zamujam nekaj dni
z najemnino, ker naročniki pač ne plačujejo 5. v mesecu (to so vedeli v naprej
in so se strinjali, da nekaj dni gor ali dol ni noben problem). Takšne, ki so
skrajšali odpovedni rok po pogodbi, ker je bilo zaradi spremembe živ.
okoliščin to obema v interesu, takšne, ki so takoj uredili vse, kar
se je v stanovanju pokvarilo (npr. pralni stroj, pečica), naročili
novo in organizirali serviserja.

Niso hodili preverjati stanovanja, medtem ko sem živela v njem, nazaj so
ga dobili pa včasih še v boljšem stanju, kot so mi ga oddali (prenove
so bile narejene v dogovoru z njimi) in generalno
počiščenega od vrha do tal.

Če so najemodajalci korektni in se ne obnašajo tako, kot da so veleposestniki,
ti pa njihov dninanr, potem se vse lepo dogovori in je dogovor obema
v korist.

Iskreno povedano, težko je. Izbrati najemnika je vedno loterija. Nikoli ne veš koga dobiš. Sama se zanašam izključno na lasten občutek, ki ga dobim ob srečanju.

Vse lepo in prav, če si bila v redu najemnica. Ampak lastnik tega ne more vedeti in ti ne moreš od njega pričakovati, da nikoli ne bo preveril stanja stanovanja. Ti si bila v redu in si stanovanje pustila nedotaknjeno, lahko pa bi ga pustila v razsulu. Kaj pa potem??
Lastnik ima vso pravico, da stanovanje občasno pregleda. Najemnik, ki bi temu odločno nasprotoval, pri meni nima šans. Glede plačila, da nekaj dni gor ali dol ne igra nobene vloge, ne vem no…. nekih določil se je treba držati. Mimogrede se lahko zgodi, da se teh nekaj dni tudi zavleče!

Vse lepo in prav, če si bila v redu najemnica. Ampak lastnik tega ne more vedeti in ti ne moreš od njega pričakovati, da nikoli ne bo preveril stanja stanovanja. Ti si bila v redu in si stanovanje pustila nedotaknjeno, lahko pa bi ga pustila v razsulu. Kaj pa potem??
Lastnik ima vso pravico, da stanovanje občasno pregleda. Najemnik, ki bi temu odločno nasprotoval, pri meni nima šans. Glede plačila, da nekaj dni gor ali dol ne igra nobene vloge, ne vem no…. nekih določil se je treba držati. Mimogrede se lahko zgodi, da se teh nekaj dni tudi zavleče![/quote]

Pravico vstopa v stanovanje ima le 2x letno po predhodnem dogovoru z najemnikom.

Očitno tudi ti oddajaš stanovanje, da jo razumeš…
Nekateri najemodajalci se ne zavedajo, da ko oddajo stanovanje, ga oddajo, in za čas oddaje nimajo pravice vohljati in skakati po njem, pregledovati omarice, prepovedovati obiske..Mislim wtf?

Moje stanovanje moja pravila. Kot sem že napisala, če komu ne pašejo pravila ga noben ne sili, da vzame stanovanje, naj gre drugam, če misli, da bo našel boljše.

Moje stanovanje je zelo lepo, okusno in kompletno opremljeno, vse je slovensko pohištvo, narejeno, ko so še delali kvalitetno pohištvo, ne da so robovi takoj zdrajsani in oguljeni. V kopalnici je tudi pralni stroj, na postelji jogi, kabelska, internet, na balkon sem postavila mizico in stol, najemnik lahko uporablja klet, skratka ima ves luksuz.

To ni luksuz, to je normalno opremljeno stanovanje oz. minimalno opremljeno stanovanje.

Ampak res. Pa še staro pohištvo je, glede na to, da pravi, da je še iz časov, ko so delali dobro pohištvo :)))

Tudi najemnica luksuznega 120m2 velikega stanovanja z vodno posteljo, jacuzzijem in savno. Ko sem hotela imet še živali noter so mi jih brez oporekanja dovolili imet, pa ne samo tistih, ki sem si jih zaželela, (t.j. več mačk – izključno notranjih dolgodlakih) rekli so da jih imam lahko še 5x več. Nisem pa še menjala stanovanja, ker mi je tukaj preveč fajn :)) Tudi ostali najemodajalcii, ki sem jih v dveh letih iskanja primernega stanovanja zase srečala so imeli vsi popolnoma normalne pogoje in pričakovanja. Jaz sem pač iskala kaj ekskluzivnega za normalno ceno – in dobila. Aja sem pa mama samohranilka z dvema otrokoma – tudi to je bilo s strani vseh potencialnih najemodajalcev ocenjeno kot velika prednost.

PS: No kadim pa res ne v stanovanju, moji obiski pa tud ne ker to meni, otrokom in živlaim pač smrdi.

Pohištvo res ni najnovejše, ampak izgleda kot novo, saj je kvalitetno, meblo, marles, temni orehov les in bo zdržalo še nadaljnih 20, 30 let. Bi ga po vaše raje zamenjala z nekim poflom iz diskonta pa da se razpade po enem letu?

Vsega tega in še kaj je tudi mene “strah”. Oddala bom stanovanje, ki je v celoti adaptirano, nove vodovodne in elektro inštalacije, vse prebeljeno, nova kopalnica od vrha do tal, nova kuhinja, nova bela tehnika, nov pralno-sušilni stroj, nova predsoba in soba, edino vhodna vrata so ostala takšna kot so, ker jih nameravamo zemenjati. Pa vseeno pomislim koliko dela je bilo vloženega, sva z možem vse sama adaptirala, ampak nekako sem vzela v zakup da se lahko zgodi da bo stanovanje v takšnem stanju kot ga bom oddala, lahko pa v veliko slabšem. Upam da bodo podnajemniki pazili oz. se trudili paziti na stvari kot bi bile njihove. Je pa pri oddaji stanovanja tako: riziko je iz obeh strani. Domače živali me ravno ne motijo, kadilci pa pogojno oz. kot je ena napisala, zaradi mene ne bo nihče nehal kaditi. Mislim, da še vedno velja pregovor: lepa beseda, lepo mesto najde. Vsaj upam.

Nam sta hišo demolirala dva upokojenca. Dobesedno. Ne živali, ne otroci, tudi noč ni imela večjega vpliva. Aja pa tudi obiski niso pomagali.

New Report

Close