Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek podjetniki, kako kaj pomagate tistim, ki rabijo finančno pomoč

podjetniki, kako kaj pomagate tistim, ki rabijo finančno pomoč

Spodnja tema pravi, da ne maramo podjetnikov, zanimiva in kar realna slika se je pokazala, žal.
Pa me zanima res, kaj veliko dobrega za soseda, prijatelja, mogoče svojca naredite tisti, ki imate veliko denarja? Pomagate kakšni družini? Pomagate svoji sestri/bratu, če nima službe npr.
Mi pomagamo, pa nimamo kaj veliko, smo zadovoljni, če lahko vsaj malo komu pomagamo po svoji moči.
V našem okolju se velikokrat zbira za kakšno stvar, pa največ darujejo še veliko revnejši od nas!

In sedaj se bo oglasilo kup zastonjkarjev, ki mrzijo vse kateri imajo več denarja od njih. Pa pljuvali bodo vsepovprek in žalili. Kot to delajo vsak dan, ves čas. Tako pogosto, da jim zmanjka časa narediti kaj na sebi. Da bi se prijeli kakšnega dela, da bi se izobrazili, da bi postali boljši.

[sup][/sup]

Vsak ki se rodi, ima pravico biti sit, obut, oblečen in imeti možnost bivanja v normalnih stanovanjskih bivališčih. Kaj ti ni jasno?
Vprašanje je nekaj čisto drugega, če ne veš odgovora bodi raje tiho!

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas se velikokrat folk sposodi denar in niti polovico ne dobimo nazaj. Jaz ne bi nikomur nic vec dala, mojega pa vsi vedno nasankajo. Pa se ne gre za to, da nekdo nima, ce bi nekdo rekel poglej nimam, ne morem vrnit, ko bom lahko bom. Ni problema, dam se in ne pricakujem nazaj v tem primeru, sam je vedno, bom nakazal takoj jutri in cez 3 mesece pol, da je ravno vceraj in je banka neki zaje.ala. Pa ena bivsa sodelavka, obljubila da vrne v enem tednu in od takrat naprej se ni vec oglasala na telefon kar poniknila je. Enkrat smo jo dosegli s skrito stevilko je pa sanjala, da je mama bolna za umret, njej gre slabo, sam bo.. takoj jutri :-))
Po pravici povedano, jaz se najrajsi vrzem kaksen eur ulicnim umetnikom. Vsaj se ne pretvarja, igra na instrument in mu res z veseljem nekaj dam. Ce je nekdo na stalnem mestu kdaj celo kaksen krog naredim do tja, da mu vrzem mal notri. Tistim, ki leziji tam kje na tleh, na betonu, pa se kaksnega malega otroka zraven in prosjacijo pa ne, ce bi s tistim otrokom vsaj kje na toplem lezal, ne na tistem trdem, mrzlem betonu, da otrok se kaksno bolezen stakne.
Druzini tudi pomagam, sploh mami. Osebkom, ki me zelijo izkoriscat pa ne.

Vsak ki se rodi, ima pravico biti sit, obut, oblečen in imeti možnost bivanja v normalnih stanovanjskih bivališčih. Kaj ti ni jasno?
Vprašanje je nekaj čisto drugega, če ne veš odgovora bodi raje tiho![/quote]

a ja?? a res?? a kar tko, brez mignit?? škoda da nisem prej vedela, jaz pa se ubijam že 25 let z delom, mi pa pripada itak….

Vsak ki se rodi, ima pravico biti sit, obut, oblečen in imeti možnost bivanja v normalnih stanovanjskih bivališčih. Kaj ti ni jasno?
Vprašanje je nekaj čisto drugega, če ne veš odgovora bodi raje tiho![/quote]Ja, pa tud če s kurc.m ne mrdne al kaj? Da imam nevem kake milijone, lenuhom ne primažem nič. Zakaj bi nekdo, ki dela pošteno, dajal nekomu, ki noče delat. Da ne bo pomote, le invalidni in ostareli so izjeme, ne pa mlada drhal, ki samo čaka na dobrotnike. Da ne govorim o takih, ki froce štepajo kot po tekočem traku, ki mislijo, da bo že država za njih poskrbela. Torej, nekateri ste očitno zelo ljubosumni na uspešne in delovne ljudi, ki imajo denar.

Ne gre za to mignit ali ne. Eni se znajdejo v stiski zaradi spleta okoliščin, drugi zaradi napačnih odločitev. Nismo popolni in vsak dela napake.
Jaz pomagam z denarjem, če se mi zdi, da človeku v stiski vsaj malo omili probleme.

Vsak ki se rodi, ima pravico biti sit, obut, oblečen in imeti možnost bivanja v normalnih stanovanjskih bivališčih. Kaj ti ni jasno?
Vprašanje je nekaj čisto drugega, če ne veš odgovora bodi raje tiho![/quote]Ja, pa tud če s kurc.m ne mrdne al kaj? Da imam nevem kake milijone, lenuhom ne primažem nič. Zakaj bi nekdo, ki dela pošteno, dajal nekomu, ki noče delat. Da ne bo pomote, le invalidni in ostareli so izjeme, ne pa mlada drhal, ki samo čaka na dobrotnike. Da ne govorim o takih, ki froce štepajo kot po tekočem traku, ki mislijo, da bo že država za njih poskrbela. Torej, nekateri ste očitno zelo ljubosumni na uspešne in delovne ljudi, ki imajo denar.[/quote]

Tisti,ki imajo denar ga imajo zato, ker izkoriščajo druge, posredno ali neposredno! Nihče ni sam zaslužen za milijone. NIHČE
In bi bi bilo čisto prav in pošteno, da bi dal tudi tistim, ki nimajo sposobnosti krasti in goljufati druge!


Moj znanec je zadel na loteriji sedmico. Mu moram nujno povedati, da je vrhovni svet pravovernih pravičnic iz MONa ugotovil da je prasec, ker goljufa druge in jim krade in da je edino pošteno, da svoj denar takoj nakaže klošarjem.

hehhe ukraden denar bi vzela…kredla sama pa ga ne bi…svašta….pa daj začni lumparije zganjat, če misliš, da se sam tko dnar dobi….

Jaz doniram raznim drustvom ki prosijo za pomoc. Se noben sosed me ni prosil za pomoc 🙂

včasih so vsi sponzorirali športne klube, zgleda da se ne splača več, ker je vedno težje dobit sponzorska sredstva,…. no še vedno pa so svetle izjeme.

Vedno pomagam z materialnimi stvarmi in hrano, denarja pa ne dajem, niti ne posojam razen najbližjim družinskim članom. Kar se tiče donacij, se je zadnje čase NENORMALNO povečalo število prošenj za vsemogoče donacije; včasih smo dobili cca 300 prošenj na leto, zdaj že preko 600. Letno financiramo cca. 5 lokalnih projektov od gledaliških skupin, organiziranih tekov, pevskih zborov, ZPM, folklorne skupine pa gasilcem damo, če zbirajo za nov avto ali srečelov.

Pritiski v smislu avtorice se večajo, vendar so popolnoma nepošteni. Enako, kot če bi rekli brezposelnemu ali na sociali, naj prime metlo in pometa javno cesto ali čisti stranišča pod Tromostovjem. Zastonj!

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Kateri kreten bo založil svoj denar, tvegal, se noč in dan ukvarjal z biznisom, se sekiral, iskal rešitve, ideje, zamisli, da bo to laufalo. potem pa poleg vseh davkov in davščin, ki jih plačuje poslušal še, da nič ne daje nikomur, da je lopov in kriminalec?
Seveda daje, plačuje bistveno več davkov kot nekdo z eno povprečno plačo, plačuje jih njegova firma, plačuje jih preko svoje večje potrošnje, daje delovna mesta.

v ustavi piše, da smo soc. držvava, kot podjetniku, mi skozi razne prispevke pobirajo v ta namen, to, da tega denarja ne znajo pravilno razporediti, je vaš problem. Vem, da je marsikdo na robu preživetja, ampak krivi so politiki in ne mi, ki to crkujočo državo ohranjamo pri življenju.
Vsak ima možnost postati podjetnik, biti bogat….., le da delo 24ur/dan in 365dni/leto enim pač ne paše.
Velikokrat slišim, ja naš je brez službe, ni služb, pa boga mladina, ko pa vprašam kaj je po poklicu, pa dobim, da je visokošolani in ga služba pri iskoriščevalskem privatniku ne zanima.

ooooooo, jaz pa vem za malo morje primerov, eden celo ožji družinski član, z UNI izob. dobil odgovor pri privatniku da je zanjga preveč izobražen in naj išče drugje. čeprav ja razpis je bil tak da je v vsem ustrezal, le da je ta privatnik se očitno vsekal ko je navajal stopnjo izobrazbe, ali pa je pač hotel izpast nekaj več,…..saj ja je bolje tako, ker čez dobro leto je pa šel ….podjetja več ni, za plače se tožijo

v ustavi piše, da smo soc. držvava, kot podjetniku, mi skozi razne prispevke pobirajo v ta namen, to, da tega denarja ne znajo pravilno razporediti, je vaš problem. Vem, da je marsikdo na robu preživetja, ampak krivi so politiki in ne mi, ki to crkujočo državo ohranjamo pri življenju.
Vsak ima možnost postati podjetnik, biti bogat….., le da delo 24ur/dan in 365dni/leto enim pač ne paše.
Velikokrat slišim, ja naš je brez službe, ni služb, pa boga mladina, ko pa vprašam kaj je po poklicu, pa dobim, da je visokošolani in ga služba pri iskoriščevalskem privatniku ne zanima.[/quote]

Normalno in prav da se ceni znanje, saj že vrabci čivkajoo kako je delat pri privatniku, cele dneve na pol zastonj, za malico kos kruha in zdenka sirček!!!!!!!!!!!!
Prav imajo, naj ga privatnik pošteno plača, pa se bosta zmenila, pa to za 8 ur na dan, ne od zore do mraka, takega živlejnja si nihče ne želi!

[/quote]

Dobijo pošteno plačano, tudi nadurno postavko v kolikor je potrebno, pri nas se dela polni delovni čas ne modruje ter čika za za ovinkom. Jah eni so pri nas že 20 let in vsi imajo nek standard v družbi, obstajajo pa tudi taki, ki sicer bi delali ampak takrat, ko jim paše in tisto kar jim paše, to pri nas odpade, ali delaš ali ne, druge ni.
Ja eni naši imajo boljši avto kot direktor, mislim da to nekaj odraža.

pozdravljeni, smo številnejša družina,imamo veliko otrok,znašli smo se v hudi finančni stiski,napisala ogromno prošenj vse povsod pa zaman.žal so takšni časi,ni jim mar za sočloveka kako živi.zaposlen je mož,dobiva minimalno plačo,a najemnina in stroški nas pokopleta.nismo leni in ne sedimo križem rok,poprijeli bi za vsakršno delo ,a ga ne dobimo.če koga poznate ,ki bi nam bil kako pomagati,hrana,obleka,… naj piše.vse dobro.obupana mamica

Me zanima, če se bo kakšna podjetniška dobrotnica zdaj izkazala:(

Dobijo pošteno plačano, tudi nadurno postavko v kolikor je potrebno, pri nas se dela polni delovni čas ne modruje ter čika za za ovinkom. Jah eni so pri nas že 20 let in vsi imajo nek standard v družbi, obstajajo pa tudi taki, ki sicer bi delali ampak takrat, ko jim paše in tisto kar jim paše, to pri nas odpade, ali delaš ali ne, druge ni.
Ja eni naši imajo boljši avto kot direktor, mislim da to nekaj odraža.[/quote][/quote]

Avto ni nobeno merilo, vsak si ga lahko kupi, tudi boljšega, tudi brezposelni se vozijo z lepimi.
Me pa zanima kakšno je drugo sorazmerje vrednosti celotnega premoženja med direktorjem in delavcem, razlika verjamem, da je več kot očitna. In še nekaj..v vsakem dobrem podjetju imajo tudi čik pavze, oz odmore po 10 minut, delat intenzivno 8 ur ne more nihče, sploh pa ni kvalitete več. 20 let je mogoče direktor, pa še kakšna hči zraven, delavec navaden pod takimi pogoji ne bo zdržal. Preveč zgaran!!!

Lahko dobimo kakšen kontakt?

moja številka je 041908206.lepa hvala,upam da se najde kakšna dobra duša,da nam pomaga.vse dobro vsem mamica

obupana mamica, prosim vas za mail

MOJ MAIL JE [email protected] dobro vsem .

New Report

Close