Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavka pametuje, da kitajska hrana ni zdrava

Sodelavka pametuje, da kitajska hrana ni zdrava

V službi dostikrat jemo kitajsko hrano, ena sodelavka se pa stalno zgraža kako lahko jemo ta strup in nam pametuje, da je to totalno nezdravo. No po moje pa je zdravo, saj ima veliko zelenjave in nasploh raznovrstna. Kaj pravite?

V kateri restavraciji naročate. Kitajske ne slovijo ravno po higieničnosti prostorov. No vsaj jaz sem se v to lahko prepričala na lastne oči. Slučajno sem šla mimo kuhinje, ko je kuhar odprl vrata in nočeš vedeti kaj vse sem videla.

Odvisno, kaj narocate…
Ni nujno, da je zdravo. Kitajci kuhajo s skrobom in vegeto. Na veliko….

nova
Uredništvo priporoča

OOo pa je!Full je zdrava,še posebaj ne samo zaradi zelenjave ampak ker je soja zelo zelo zdrava. Vsebuje veliko sojine omake,kalčki so sploh TOP zdravje ..itd.
Kar ti je ona po mojem hotla rečt problem je ker te kitajske restavracije so full nehigieneične in umazane. In moja teta je dobila od kitajske hrane helikobakter pilorij bakterijo,od umazanih štedilnikov. To pač je problem,jaz naročam tam kjer vem da imajo čisto. Drugače je pa fuill full zdrava,da ne rečem kako slastna! obožujem!!

Kitajska hrana kot taka je lahko zelo zdrava (sveže sestavine, izogibanje gostilom in ojačevalcem okusa ipd.). Žal tega vi na krožnike ne dobite,

KItajske restavracije uporabljajo veliko MSG (Mononatrijev glutamat), ki ni ravno znan po svoji zdravilnosti. Soja je pa itak genetsko predelana.

Kar dobim tu pri Kitajcih ni ravno neki višek zdravja: ojačevalci okusa, soja in preveč poudarka na mesu. Tudi ni neki višek raznovrstnosti, ker mi ima vse isti okus po sojini omaki. V glavnem, me ne navdušuje. Je pa hrana, nekje na nivoju ostale masovne gostinske ponudbe, ne kaj boljša in ne kaj slabša.

Posebno, če jo nabavljajo v Trstu.

Meni je smešno ko ljudje ponavljajo kako zdrava je soja:) V bistvu pa gensko nepredelane soja sploh ni ne obstaja. Tko da ljudje nehite sanjati soja in vsi sojini izdelki so umetna galofak hrana je ne bi nikoli hotla jesti.

Kar se tiče kitajskih restavracij, se mi pa ne zdijo pretirane zdrave precej cvrtja, glutamat uporabljajo če to ješ redno se boš isto zredil in ne bo nič kaj zdravo je isto potem če ješ v McDonaldsu. Za parkrat letno paše vsak dan pa tega ne bi mogla jesti.

Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinja s tem in se čudim koliko naivnsti in nevednosti premorete eni. Jao mili bože….

Kitajska hrana na splošno je zelo zelo zdrava, kitajske restavracije pa se prilagajajo evropskim in drugim trgom, s hitro pripravljeno bližnjico pravi kitajski hrani, z raznoraznimi dodatki, ki jih sami ne uporabljajo. z več maščobe, 15x večjimi porcijami, več soli,…..

Torej ima vaša sodelavka prav…..

Jao, danes, ko sem spet po dolgem času tu, je vsebina spet vsa zdrava. Kitajska hrana, če se mački pražijo, pač ni zdrava, da ne govorim o podganah in vsem ološu.
Ti lahko tudi doma pripraviš ogromno zelenjave, z ostalo mesnato “začimbo”, vendar, te njihove omake so približno takšne kot iz mkdonals, ko vse zmešajo, ko je pač enkrat za jesti, ko si privoščiš in pač ni za jesti za vsak dan. Ker ta hrana je isto sranje ali še slabše kot recimo knor kocka, kjer ima vse indrustrijska jajca pospravljena v embalažo in si po njej še dva dni žejen. Če si drugače res navajen jesti zdravo, da razločiš razliko in ne vpiješ nato na mon, kako hudiča se rediš, ko vam jajca od hrane zadržujejo vodo, pa mislite, da ste se zredile in imate vsekakor preveč težav same s seboj.

Kitajsko hrano imam rada, ampak je res, da sem še dva dni žejna in moram spit namesto dva litra vode, vsaj tri ali štiri. Zato ni zdrava za vsak dan. Ima prav. Morda je narobe le to, da se vtikuje v vašo prehrano, kar bi tudi mene pogrelo. Vsak zase ve. Sama sem uvidevna, ker mi pica velikokrat zapaše, pa nisem debela, si jo privoščim na mesec z veseljem in če mi ne bi škodovalo, ne bi tolerirala neke sodelavke, ki bi mi pamet solila kot debela, da je kaj narobe. Čeprav bi bila zakompleksana suha. Zato, meni se kolca, ko imam same dece okrog sebe in skoz trajbajo o picah, pa si samo sline cedim. Da ne bodo babe foušljive ali jezne zaradi takšnih, kot jih imaš ti ob sebi. Zame drugače kitajska res ni za vsak dan, kot ne pica. Ni zdravo, to je res.

Soja je strup, ker je umetna. Mene se je malo dotaknilo, ko je otrok napisal, da je bil na počitnicah že davno let nazaj, pa pri solati ni imel osnovnih začimb, ker se je nahajal pri vegijih. V reverzu z besedami, bi #skloftala” vsakega posebej, predno je otrok nastradal, ki se komajda razvija.

Naj se mi kdo drzne žaliti, sploh v vegi varianti ter tudi neukmnosti, ki so bile do sedaj slišane, čeprav jih zbiram z zamikom, ker nisem vsak dan tu gor. Živjo,

sem ti odgovorila na tvoj mejl na gmail.com, ker sem želela stvari doreči. In mislim, da je prav, da sem dorekla, čeprav tvoj mejl ne obstaja več, kot je javil program. Zato se mi stvari le potrjujejo. Ne bom ponavljala, zato naj ostane tvoja zadnja beseda in tvoj prav. Včasih imam občutek, da komplicirate in težite samo tiste tudi gor, ki ste prekomerne grajene in se prekomerne hranite in vam to škoduje in zato tudi ostalim tako škoduejte.

Upam, da začnete bolj skrbeti za svoje zdravje tudi s tem, kaj boste potlačile v svoj organizem in se ne boste basale z vsem, kar vam pride pod nos in ne boste več kar naprej težile z dietami, ker ste dosadne, ker nič ne storite za zmanjšanje teže in samo težite, kako naj shujšate. Ne vem, kao boste, če še vedno z lenobo delujete.

Prosim za jedilnik, ki ste ga do danes imele v celem dnevu” Da si bomo na jasnem. Kot da morate žreti za pet ljudi skupaj! Ja žal, imam občutek, ko vas berem in se še opravičujete, kot da žrete za pet ljudi skupaj. In potem se čudite, ker ste debeli. Žal. Sem nesramna, ne. Le realna. Lp.

Soja je strup, ker je umetna. Mene se je malo dotaknilo, ko je otrok napisal, da je bil na počitnicah že davno let nazaj, pa pri solati ni imel osnovnih začimb, ker se je nahajal pri vegijih. V reverzu z besedami, bi #skloftala” vsakega posebej, predno je otrok nastradal, ki se komajda razvija.

Naj se mi kdo drzne žaliti, sploh v vegi varianti ter tudi neukmnosti, ki so bile do sedaj slišane, čeprav jih zbiram z zamikom, ker nisem vsak dan tu gor. Živjo,

sem ti odgovorila na tvoj mejl na gmail.com, ker sem želela stvari doreči. In mislim, da je prav, da sem dorekla, čeprav tvoj mejl ne obstaja več, kot je javil program. Zato se mi stvari le potrjujejo. Ne bom ponavljala, zato naj ostane tvoja zadnja beseda in tvoj prav. Včasih imam občutek, da komplicirate in težite samo tiste tudi gor, ki ste prekomerne grajene in se prekomerne hranite in vam to škoduje in zato tudi ostalim tako škoduejte.

Upam, da začnete bolj skrbeti za svoje zdravje tudi s tem, kaj boste potlačile v svoj organizem in se ne boste basale z vsem, kar vam pride pod nos in ne boste več kar naprej težile z dietami, ker ste dosadne, ker nič ne storite za zmanjšanje teže in samo težite, kako naj shujšate. Ne vem, kao boste, če še vedno z lenobo delujete.

Prosim za jedilnik, ki ste ga do danes imele v celem dnevu” Da si bomo na jasnem. Kot da morate žreti za pet ljudi skupaj! Ja žal, imam občutek, ko vas berem in se še opravičujete, kot da žrete za pet ljudi skupaj. In potem se čudite, ker ste debeli. Žal. Sem nesramna, ne. Le realna. Lp.[/quote]

Na čem si pa ti?

Ne samo tista nad tabo, kr ene par postov tukaj je čisto zbluzenih… o_O

Točno tako. Kitajska pri nas zagotov ne sodi med najbolj zdrave hrane, razen, če si jo pripravljaš sam doma

Kitajska hrana, ki se prodaja pri nas spada pod FAST FOOD! In temu primerna je vsebnost maščob in kalorična vrednost. Kakšni kalčki, zelje ali pa riž so že zdravi, ostala pražena zelenjava, sladko- kislo meso, itd. pa še zdaleč ni zdravo. Soja zdrava? Dajte narod, ne cel dan viset na monu! Preberite malo strokovne članke, ne sam tiste iz revij, ki jih pišejo študentje!

Ah dajte no. Na čem se jaz, ne znate pa niti utemeljiti? Ko boste znali, potem pa žalite, če menite, da to upravičeno argumentirate, zato se pač speljite do debelosti, ker že tako radi hujšate. Poješ kitajsko pripravljeno hravno v restavraciji, pa si še dva dni žejen, res zdravo za organizem. Tudi pica je dobrodošla, čeprav si žejen še kakšen dan po njej. Ni pa za vsak dan, ker takšna pripravljena zelenjava ali hrana pač ni zdrava. In tudi ne boste shujšali. Pa me niti malo ne briga, ker samo napadate in pač ne boste zmogli zveti zdravo mero tudi za vas, ker menite, da vas kdo odvaja od hujšanja, ker že tako vsak dan jamrate, da ste debeli kot prasci ali prasice. IN meni se tako gravžate, da vam še toliko raje vse povem. Ker mi greste nekam. In se ni zaslužite sočutja, da bi vam kdo pomgal tudi shujšati, ker se prenažirate. Da pa nekateri tako reagirate, ste pa oreng debeli, kar je zaskrbljujoče. In ne, zapečena zelenjava vam ne bo pomagala pri hujšanju. Če bi koga poslušali, bi lahko pojedli vse., od pečenega do pohanega, vendar, ker požrete prav vse, to je nekaj porcij, ki jih imamo nekateri za nekaj dni, ste pač debeli in nikakor ne boste zmogli shujšati.

Kitajska hrana, glede na začimbe, pač ni zdrava. Tudi solata, ki jo opedenaš z vsemi prelivi, ki ima vsaj 500 kalorij, pač ni zdrava za en obrok. Ni vse zelenjava, ker se tako samo prebere. Mi je pa še bolj jasno, da se je v kitajskih dogajala mišja žurka, ko so preverjali stanje. Zato raje naročim pico, čeprav je bolj kalorična in nima vloge, ker razporejaš energijo tudi pri hrani.

Morda poglej le iz drugega zornega kota, kar ti kdo pove, čeprav misliš, da ti teži. Tako kot tvoja sodelavka sem gledala včasih sodelavke (predebele), ko so poleg zajtrka jedle še fast food vseh hamburgerjev, doma pa še kosilo ter večerjo in so večno hujšale. Obup! Še gaziranost od pijače so žlampale, vendar jaz sem bila tiho, sedaj pa povem, da komu odprem oči, ker ste …

Kitajska hranaje zdrava, če jo sam pripravljaš in veš kakšna je. Žal pa so res kitajci znani po nečistoči. Sem imela priložnost videti kitajca, ki ima v našem kraju restavracijo kako je kupoval na pol gnilo, uvelo znižano zelenjavo v supermarketu. Poleg tega pa so menda race lovili na jezeru.Kitajske restavracije so umazane in nezdrave.

Ne bom pametovala o zdravlju kitajske, a ker sem lokalnega kitajca večkrat opazovala pri nakupu, vam povem, da kupujejo boljšo hrano kot slovenski gostilničarji (nakup v diskontu). Kar se tiče čistoče, je kitajski, ki jo mi obiskujemo bolj čista kot mariskatera slovenska gostilna, predvidevam da je zadaj enako.

Se pridružujem zgoraj napisanem
Meni je kitajska čisto vredu, komu r pač ne paše naj ne gre vanjo. Kitajci pa so daleč od tega da bi kupovali manj kvalitetno in gnilo hrano

Vtipkajte v Google pojem: “sindrom kitajske restavracije”. Bo precej zadetkov, ki dajo misliti.

Eden od teksov, tale je iz Jane:
Pri veliko ljudeh se namreč kmalu po zaužitju obroka tipične kitajske hrane pojavijo simptomi, kot so rdečica na obrazu, znojenje, glavobol, neprijeten občutek v prsih, včasih tudi aritmija, hitrejše bitje srca in tako naprej. Ti simptomi so bili prvič opisani leta 1968, vzrok zanje pa naj bi bilo uživanje glutamata, ki se uporablja kot ojačevalec okusa. Opravljenih je bilo veliko študij, vendar niso našli nobene povezave med uživanjem glutamata in pojavom omenjenih simptomov. Domneva se, da so nekateri ljudje preobčutljivi za mononatrijev glutaminat, ki je kemijsko zelo podoben glutaminski kislini, eni pomembnejših spojin v možganih. Med vsemi aminokislinami v možganih je glutaminska kislina najbolj kisla,« je pojasnil prof. dr. Rajko Vidrih s Katedre za tehnologije rastlinskih živil Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani

Soja je pa spet zgodba zase, ena velika lumparija, ki uničuje naše zdravje in polni žepe prehrambeni industriji.
http://wearechange.si/studije-jasno-kazejo-da-je-soja-se-bolj-skodljiva-kot-smo-mislili/

Tu sem pristal, ker smo po večerji v Kitajski vsi prdeli, bili nenehno žejni, se nam je rigalo, ter po več urah še vedno čutili kepo v želodcu. Pa sem začel iskat vzroke. Res je, da smo se nabutali… ampak po prenažrtju s krompirjem in šniclom domače priprave, ni take težave. Ker imamo sicer domačo in prostno kuho, nam je zelo težko najti v kakršnikoli gostilni kaj užitnega. Že sicer.

Šit je bilo tudi to, ker je imela vsaka jed približno enak “osnovni okus”, da skoraj nisi mogel ločit kaj ješ. Pa čeprav je bilo eno čopsui, drugo na monfolski, tretje na pekingški način. Obožujem kitajsko hrano, a se mi bo očitno uprla, kot so se mi slovenske pice, ki jih ne prenesem več kot nekaj grižljajev (morda eno šestinko). Medtem ko domačo ženino ne morem nehat jest.

New Report

Close