Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rešena pritožba CSD?

rešena pritožba CSD?

Zanima me, če je kdo, ki se je v zvezi z ZUJFom pritožil na Ministrstvo za družino… že dobil rešeno pritožbo?

Mi smo prvo pritožbo oddali lani junija in še vedno ni odgovora.

Tudi sama sem oddala pritožbo na ministrstvo Aprila LANI, odgovora še ni.

Lep pozdrav

Pritožbo oddala aprila lani, odgovor donila pred dvema tednoma. Smo iz LJ.

M

nova
Uredništvo priporoča

Oddali pritožbo konec maja – odgovora še vedno ni (smo tudi iz LJ). Smo začeli težit na ministrstvo, pa tudi še ni odgovora. 🙁

Ravno danes sem dobila rešeno pritožbo, seveda se je pritožba zavrnila.
Oddala sem Aprila lani.

Lahko poveš razlog zavrnitve?

Lahko poveš razlog zavrnitve?[/quote]

Bratom in sestram sem bila dolžna, kot nujni delež dati zazidljive parcele v vrednosti ca 50.000 eur. Imela sem vse dokumente (darilne pogodbe), da so parcele v postopku prepisa na upravičence (ker seveda naše sodstvo rabi 1 leto, da to uredi) in da so tako rekoč moje samo še na papirju. Vse to so upoštevali v moje premoženje in je bil že sam fiktivni dohodek ogromen.

Poleg tega so mi upoštevali dohodek 2009 in 2010 (delala sem še preko študenta).

Pritožba je bila v celoti zavrnjena.

Lahko poveš razlog zavrnitve?[/quote]

Bratom in sestram sem bila dolžna, kot nujni delež dati zazidljive parcele v vrednosti ca 50.000 eur. Imela sem vse dokumente (darilne pogodbe), da so parcele v postopku prepisa na upravičence (ker seveda naše sodstvo rabi 1 leto, da to uredi) in da so tako rekoč moje samo še na papirju. Vse to so upoštevali v moje premoženje in je bil že sam fiktivni dohodek ogromen.

Poleg tega so mi upoštevali dohodek 2009 in 2010 (delala sem še preko študenta).

Pritožba je bila v celoti zavrnjena.[/quote]

Kot razlog zavrnitve so pa navedeni sami členi in zakoni, tako, da se mi niti ne da študirat, kaj vse skupaj pomeni.

Tudi meni so jo zavrnili. Sem ugovarjala na avto, ki je bil na leasing in ugovarjala sem v vrednosti parcele, na kateri stoji naša hiša. Niso sicer računali hiše kot hiše, so pa računali zemljo ob hiši, pa je v bistvu hiša ( dvojček ) na parceli, ki je velika 290m2: sem potem v UL našla, koliko je na našem območju potrebno da lahko zidaš dvojčka in naš cenzus ne presega tega.

Odgovor je bil, da so mi odbili tako avto kot zemljo ob hiši, so pa ugotovili, da v prvotni odločbi niso upoštevali moževega dohodka ( ima s.p. – s tem da je bila bilanca negativna ) – pa kako po zakonu morajo upoštevati 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne slovenske plače za teke kot je on. Bul šit

M

Torej so ti to vrednost odbili? Sprašujem namreč, ker sem se tudi jaz pritožila na vrednost parcele in tistih par kvadratov viška, kolikor je večja hiša.

pritožba rešena v 6 tednih pozitivno.

Ja, so mi odbili.

M

Oddali maja, še nič.

Pa en lep dan želim, Joan

http://csdpritozba.webs.com/

New Report

Close