Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DODATEK ZA VELIKO DRUŽINO 2013 – KDO?

DODATEK ZA VELIKO DRUŽINO 2013 – KDO?

Menda dodatka za veliko družino v marcu ne bo, pač pa v septembru ali oktobru. Saj.
Me pa zanima, glede na novi zakon – če je otrok polnoleten, torej 18 ali več, vendar ima status dijaka, ne dobiva pa več otr.dodatka- ali se kljub temu dobi dodatek za vel.dr. tudi za njega, v tem primeru imamo mi 3 otroke, če se pa polnoletni dijak ne upošteva več, pa 2. Kako je s tem, če kdo ve?
Hvala, lep dan!

glede tega ne vem, novost pa je, da dobijo samo tisti, ki so uvrščeni od 1. do 6. p. razreda. tisti, ki smo v 7. in 8., kljub temu, da imamo 5. otrok, ne dobimo več niti dodatka za veliko družino niti OD. To je po ZUJF, tako da tudi glede starosto otroka v ZUJF preveri.

zopet vrgel kost za glodanje, da dodatka ne bo!!!!!!!
Sem šla gledat na spletno stran in nikjer ne piše da bo septembra, prvi je bil nakazan že 14.2.2013.

nova
Uredništvo priporoča

Nihče ni vrgel kosti za glodanje. Poglej na strani ministrstva.
Tukaj je govora o dodatku za veliko družino, ki se ga izplačuje 1x letno, do letos. v mesecu marcu, in ne o otroškem dodatku.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/dodatek_za_veliko_druzino/

Na žalost bo menda res. Čudno pa je, da na centrih tega še ne vedo. Predvidevam, da bo zopet odvisno od centrov, kako hitro bodo delali in izdajali odločbe. Žal.

New Report

Close