Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemna pogodba

najemna pogodba

Zanima me, ali je najemodajalec dolžan izročiti najemniku najemno pogodbo, ki jo je z njim podpisal.

Problem je v tem, da mu je najemodajalec ne želi izročiti, ker se boji da se bo najemnik prijavil za stalno, kar pa najemodajalec ne želi zaradi preteklih slabih izkušenj

Ali sta po zakonu obe pogodbeni stranki dolžni dobiti en izvod pogodbe?

pogodba se vedno napiše v dveh izvodih in obe stranki morata imeti svoj izvod. zakon sploh ne predvideva, da bi samo ena stran obdržala pogodbo.

Da, dolžan mu je izročiti pogodbo.

In da, najemnik ima pravico prijaviti stalno bivališče.

Najemodajalca jaz čisto razumem ampak tega ne more narediti. Vsak mora dobiti svojo kopijo pogodbe. Prijave prebivališča pa tudi ne sme preprečiti. Najemnik se je celo dolžan prijaviti sicer lahko plača kazen. Je pa s tem, ko je dovoljena stalna prijava narejeno tudi veliko škode najemodajalcev.
Mislim, da brez dogovora ne bo šlo.

To ureditev je čisto pravilna, problem pa je, da je ostala zakonodaja okoli najema tako slabo napisana, da sta tako najemodajalec kot najemnik lahko v stalnem strahu kaj bo drug naredil.

hvala vam za odgovore

kaj pa tvega najemodajalec, če najemniku prijavi stalno bivališče?

Tvega na primer to, da če ima najemojemalec kak dolg, bodo rubežniki vse ven znosili v primeru izvršbe.

To ureditev je čisto pravilna, problem pa je, da je ostala zakonodaja okoli najema tako slabo napisana, da sta tako najemodajalec kot najemnik lahko v stalnem strahu kaj bo drug naredil.[/quote]

No zame, če je pogodba sklenjena za 6 mesecev je prijava za stalno zame zgrešena. Moje mnenje seveda :))) Se pa strinjam, da je problem v celotni zakonodaji. Verjetno tudi stalno prebivališče ne bi bilo problematično, če bi ostalo štimalo.

pa še nekaj…

v primeru, da ga prijavi začasno…iz stalnega pa se odjavi (ločitev)..se pravi da bi bil brez stalnega naslova…kako se v tem primeru stvari urejajo

nekje pač mora imeti človek stalno bivališče..tudi zaradi raznih socialnih in zdravstvenih pravic

ali je kdo že imel podobno izkušnjo?

Jaz sem imela težave z rubežniki. Živeli so že dolgo drugje, ko so prihajali v našo hišo. Problem je predvsem zato, ker na ue sicer daš vlogo za poizvedovanje novega naslova, jaz sem jim ga tudi napisala pa so vseeno rabili 8 mesecev, da so to uredili.

Jaz sem imela težave z rubežniki. Živeli so že dolgo drugje, ko so prihajali v našo hišo. Problem je predvsem zato, ker na ue sicer daš vlogo za poizvedovanje novega naslova, jaz sem jim ga tudi napisala pa so vseeno rabili 8 mesecev, da so to uredili.[/quote]

koliko najemodajalcev pa ima v najemniških stanovanjih kaj tako vrednega, da bi rubežnike zanimalo?

Brez stalnega naslova ne moreš biti. Prijaviš se itak sam in v tem primeru s pogodbo pač prijaviš stalno prebivališče. Najemodajalec ti tega ne more preprečiti.

No nam niso nič ven znosili. Pokazala sem prekinitev pogodbe, povedala kje sedaj živijo in so šli. Saj vedo, da če bi kaj vzeli, bi jaz doakazala, da je moje in bi imeli samo še kup stroškov. Imaš pa en kup težav in komplikacij s tem.

Brez stalnega naslova ne moreš biti. Prijaviš se itak sam in v tem primeru s pogodbo pač prijaviš stalno prebivališče. Najemodajalec ti tega ne more preprečiti.[/quote]

sej v tem je problem…najemodajalec se tega zaveda in mu noče izročiti izvod pogodbe

In kaj naj oseba prijavi, ki nima nobenega drugega bivališča?

Oddajala sem stanovanje in nikoli nisem nikogar za stalno prijavila. Pogodbo je naredli pravnik.

Zaradi mene, če se je prijavil pri mami, stari mami ali mrzli sestrični…. Enkrat je zaradi te napake rubežnik sosedi odnesel sedežno, za katero ni imela računa in se je lahko poslovila od nje…prav tako od najemnika, ki ji ni plačal najemnine.

Ogromno ljudi v Sloveniji nima stalnega ali začasnega prebivališča.

Brez stalnega naslova ne moreš biti. Prijaviš se itak sam in v tem primeru s pogodbo pač prijaviš stalno prebivališče. Najemodajalec ti tega ne more preprečiti.[/quote]

sej v tem je problem…najemodajalec se tega zaveda in mu noče izročiti izvod pogodbe[/quote]

Ste smešni, v roki je imel pogodbe in sedaj mu jih je najemodajalec izpulil in mu jih ne da?

Jaz bi takoj prekinil pogodbo in odšel drugam.

Kdor nima bivališča , si ga prijavi na Centru za socialno delo ! Center za socialno delo v kraju, kjer si živel nazadnje !!!! To je po zakonu dovoljeno in veliko brezdomcev ima prijavljeno bivališče na Centru za socialno delo !!!

Brez stalnega naslova ne moreš biti. Prijaviš se itak sam in v tem primeru s pogodbo pač prijaviš stalno prebivališče. Najemodajalec ti tega ne more preprečiti.[/quote]

sej v tem je problem…najemodajalec se tega zaveda in mu noče izročiti izvod pogodbe[/quote]

To se bosta morala pogovoriti onadva. Najemodajalec krši zakon in to ve. Mislim, da če tudi potem, ko mu razloži situacijo ne bo popustil nima kaj dosti možnosti. Lahko si poišče drugo stanovanje ali pa najde nekoga, ki bi mu dovolil prijavo stalnega prebivališča. Najemodajalca lahko tudi prijavi ampak v tem primeru si bo spet iskal drugo stanovanje.
Če mu je stanovanje všeč naj lepo razloži situacijo, prosi za razumevanje in mogoče lahko kaj spišeta, da bo najemodajalec pomirjen.
Naslov pa poleg tega, da po zakonu mora biti prijavljen sicer hitro plačaš kazen, naslov potrebuje tudi za svojo pošto. Kam mu do davčna poslala pošto recimo. Vsa uradna in neuradna pošta mora nekam prihajat.

Ne prijaviš ti, ampak se mora najemnik prijaviti sam in ti ali tvoj pravnik mu ne moreta preprečiti.

Tvoja soseda pa je imela očitno slabo sestavljeno pogodbo, saj bi lahko v njej navedla vso opremo in ne bi potrebovala nobenega računa.

Če nekdo živi v najetem stanovanju, ni brezdomec!

Najemnik, ki ima pogodbo, se lahko stalno prijavi, pa če se lastnik razpoči! Nimajo vsi staršev in niti ne razumem, zakaj bi imel človek pri 30+ stalni naslov pri starših, če pa dejansko biva drugje?
Najemniška stanovanja pa so, z redkimi izjemami, opremljena z opremo, ki že sodi na kosovni odpad. Nimajo rubežniki česa odnesti.

Tako je…želela sem povedati, da je pravnik sestavil pogodbo, kjer je pisalo najedmojemalec Xy, stanujoč na naslovu yx (ki ni bil moj naslov)…

In vem kdo se kam prijavlja niti ni moj namen, da bi jaz ali pravnik komu kaj preprečila…

Kako je imela sestavljeno pogodbo seseda ne vem.

PS:Odgovarjala sem avtorici

Me veseli, da znaš priznati napake.

najemna pogodba lahko vsebuje vse elemente, ki ščitijo tako najemodajalca kot najemnika. problem v slo je samo oddajanje na črno, ker bi radi vse evrčke zase obdržali.

Ja v pravljični deželi. Nobena pogodba te ne ščiti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Največji problem je v tem, da zakon v prvi vrsti ščiti najemnika in šele nato najemodajalca.

Lahko imaš najboljšo pogodbo, sklenjeno pri notarju, podpisano izvršljivost itn pa se opečeš, da je grdo videt. Ker vsakič, ko uveljavljaš stvari iz pogodbe vse nerazumno dolgo traja.
Mi smo imeli izvršljivo pogodbo, vložili izvršbo za izselitev, ker so nam hišo uničili, imeli oglas in jo skušali prodati, neplačevali najemnino. In si je sodišče vzeli 45 dni za izpeljalo izvršbe. Dali so najemniki dodatnih 14 dni za izselite in šele nato bi jih fizično postavili ven. Veš kaj ti taki ljudje v tolikem času naredijo iz nepremičnine?

Pa tudi seznam stvari v nepremičnini. Nam kot sem napisala izršitelji nisi niti 1x komplicirali. So bili zelo fajn. Ampak samo to, da se moram jaz še 8 mesecev z njimi ukvarjat je problem. Tako kot najemnika isti dan s pogodbo prijavijo, bi ga mogli isti dan, ko jim jaz pokažem prekinitev pogodbe odjaviti. Potem naj ga pa iščejo naprej in kaznujejo, ker to ni uredil sam.

eh bi lahko v nedogled našteva pa bom potem slabe volje 🙂

New Report

Close