Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je bil kdo lani v Grčiji na otoku Santorini?

Je bil kdo lani v Grčiji na otoku Santorini?

letos nameravava it s fantom, pa bi rada izvedela kakšno vašo izkušnjo ….kje ste bili nastanjeni, cena, kaj se sploh da videt na otoku? Hvala vam 😉

Ne lani, pred nekaj leti, sicer že 2x.

Santorini je čudovit in romantičen otok, vendar ni namenjen samo poležavanju – nima lepih plaž. Če iščeš slednje, potem izberi nekaj drugega (saj že po slikah v katalogih vidiš, kaj ti ustreza in kako izgledajo).

Nastanjena bosta najbrž v Kamariju, kjer je dolga črna plaža, vulkanski pesek. Ali v Perissi, podobno. Kot že rečeno, plaža ni baš nešto. Za videti glavno mesto Thira, Oia nujno, vulkanski otok. Lahko gresta tudi v kakšno vinoteko.

Cena je takšna, kakršno izbereš:) Midva greva vedno na cenejše variante, pač preveriva po agencijah, kaj nama ustreza in kaj ne ter kaj je sprejemljivo.

Lahko sedaj pišem cele romane, bolje je, da bolj konkretno vprašaš:)

Lep,zanimiv za pogledat. Za dopust pa ne. Plaže itak niso ne vem kaj. Bolj je problem, da nimaš kam iti. Vse si pogledaš v 1-2 dneh.

Na Santoriniju sem bila pred leti, bil je moj prvi grški otok.
Nekaj stvari, ki so mi ostale v spominu, takrat sva šla na neko low budget varianto v sredini junija:
– ves čas je zelo zelo pihalo, tudi temperature niso bile zelo poletne, tako da sem večino časa preživela v edinih pajkicah in zgornjem delu trenirke, ki sem ga imela s seboj.
– otok lep, v bistvu majhen, z motorčkom ga prevoziš v enem, dveh dneh kompletno z ogledom vseh zanimivosti – dolg je, tako po spominu nekih 14 km
– lahko greš potem na izlet z ladjico k toplim vrelcem v sredini kraterja (Santorini je v bistvu rob vulkanskega kraterja) ali na katerega od bližnjih otokov
– zanimive so vulkanske plaže – red beach, black beach, samo takrat ko sva bila midva je tako pihalo da se praktično ni dalo sončit (tudi če bi že imela kako željo), veter je nosil pesek po zraku tako močno, da si imel zastonj peeling 🙂
– hrana je tipično grška – kot povsod, edino tam pa sva jedla sicer bolj bližnjevzhodne falafle
– glavno mesto Thira je zelo lepo in zvečer ful romantično, bele hiške z modrimi okni
– meni se je takrat zdel čisto prijeten kraj za bivanje do enega tedna, potem pa že ne bi bilo kaj počet

Nam ni bil preveč všeč in vse zgoraj našteto drži. Če imata možnost, potem pojdita raje na kakšen drugi grški otok.

Meni je bil pa všeč. Res da, sem bila tam le 3 dni (potovala sem preko več otokov), pa je bilo glih prav. Bivala sem blizu črne plaže, ki se mi sploh ni zdela slaba. Ogledala sem si Thiro, rdečo plažo, Kamari po dolgem in počez… Povsem sem bila navdušena nad Oio, lepšega sončnega zahoda še nikoli, v ljubko mestece smo se povzpeli na enih trmoglavih mulah (zgodba zase :), vse dni sem bila na girosih in palačinkah, študentske variante pač 🙂 Bilo je pa sredi septembra, vreme idealno, še ponoči nisem rabila dolgih rokavov, čeprav čez dan sploh ni bilo zelo vroče. Edino morje je bilo precej hladno, kar me je kar presenetilo.

Pozabila povedat: to je bilo pred 16 leti 🙂

Ja to sem tudi pozabila napisat – morje je tudi meni ostalo v spominu kot zelo hladno, voda je bila hitro globoka, dostop sicer peščen – mislim, da sem se v juniju v celem tednu enkrat samkrat kopala.
Zadnji dan me je ful prestrašila megla/dim, ki se je dvignila iz sredine kraterja (vulkan je očitno nekje v globini še vedno aktiven). Očitno kar pogost pojav, saj domačini niso niti trznili, jaz pa priznam, da sem kar težko čakala, da smo odleteli.
Jaz bi vama predlagala raje Kefalonijo ali Lefkado, oba sta mi ostala v lepšem spominu, pa Tasos tudi. Je pa odvisno kaj od takega dopusta pričakujeta – ležanje na plaži, potepanje okoli, žuranje in spanje… na podlagi tega je potem pametno poiskat destinacijo.

New Report

Close