Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pasji hotel – varstvo – cenik?!?

Pasji hotel – varstvo – cenik?!?

Berem spodnjo temo:
http://med.over.net/forum5/read.php?151,8431361

Ljudje bozji, sprasujem lastnike teh hotelov/dnevnih varstev, ali ste normalni?!?
Cena dnevnega varstva 15 EUR, za ogrevan prostor pa 20 EUR???

V Belgiji sem celodnevno varstvo, ja, v ogrevanem prostoru placeval 9 EUR na dan in to od 08h zjutraj do 18h zvecer!!!
Dnevni hotel je bil med 11 in 12 EUR/dan, ki ga, sicer, nisem nikoli koristil, ampak vem za cene….

Menim, da gre za popolno oderustvo!

Potem pa kar v Belgijo

Je bilo to varstvo v (ogrevanem) boksu ali individualno, v hiši? Hrana vključena? Sprehodi, tudi z vzgojno noto?

Vse nasteto + prijazni oskrbniki + individualno igranje s psom.

Jaz bi plačala tudi več,samo,da vem,da se ima pes lepo.

Saj lahko pelješ psa v Belgijo. Kje je problem?

No, jaz sem dala pa za varstvo 15€ dnevno, pes je bil ves čas z njihovimi psi, veliko so se igrali, imel je svojo posteljico, ki sem jo sama prinesla, hrano in priboljške, ki sem jih sama prinesla. Še otroci so se navdušeni z njim igrali, ker je psička rada z otroki. Pa fino mi je, da tudi, če gredo v času, ko imajo psa v varstvu na izlet, vzamejo psa s seboj, ni doma. Pa to, da mi prihrani plačilo za frizerja in veterinarja (striženje krempljev, čiščenje analnih vrečk), meni že to odtehta ceno varstva. Ko samo pridem na dvorišče, mi psička skoči iz avta in se zakadi v hišo. Meni to vse pove. In bi psičko tja dajala v varstvo, tudi, če bi bilo še enkrat dražje, ker res vidim, da se ji godi kar najlepše. Ja, sem po 15€ dajala tudi v pasjih hotelih, pa je ne dam nikoli več. Ker sem jo dobila prestrašeno, shujšano, drisko je imela itd. Verjetno so ti pasji hoteli primernejši za zunanje pse, ki so itak navajeni samote in bivanja v kletki. Kavč psi se pa težko navadijo na pogoje, kot jih imajo v pasjih hotelih.

Sama bi z veseljem čuvala kakšnega malega psa, zastonj. Sem ljubiteljica in imam pse že 40let. Seveda vem, da to ni izvedljivo. Imeti moraš vsa dovoljenja, papirje in ni pomembno ali to delaš z veseljem ali ti je breme. Važno je, da se držiš črke zakona, kaj in kako delaš z varovancem pa niti ni pomembno.

Pri nas je že od leta 2009 pasjo vrtec 1 e na uro, od 8-18 za deset ur torej 10 e, kužki pa so z nami v hiši, kar pač ni primerljivo s pesjaki.

To pa je tak klasičen butast odgovor za vse. Če ti tu kaj ne paše, pa pojdi drugam. Bog ne daj, da bi se kaj spremenilo tu. Slovenci se obnašajo, kot da so vse na novo izumili, in postavljajo svoje pohlepne zahteve za stvari, v katerih capljajo v resnici vsaj 50 let za drugimi. Po drugi strani pa so hvaležni, da se lahko udinjajo tujemu kapitalu za majhne pare.

To pa je tak klasičen butast odgovor za vse. Če ti tu kaj ne paše, pa pojdi drugam. Bog ne daj, da bi se kaj spremenilo tu. Slovenci se obnašajo, kot da so vse na novo izumili, in postavljajo svoje pohlepne zahteve za stvari, v katerih capljajo v resnici vsaj 50 let za drugimi. Po drugi strani pa so hvaležni, da se lahko udinjajo tujemu kapitalu za majhne pare.
[/quote]

Kateri del ti ni razumljiv? Pes je luksuz. Ga ni treba imet in posledično z njim nimaš stroškov. Tako zelo preprosto je to.

Za te pasje hotele po moje velja tako, če manj plačaš je več psov v oskrbi. A ni to logično. Če nekdo pazi 5 psov hkrati ali pa 20 , itak da je razlika v ceni. Je pa tudi kvaliteta vprašljiva. Če ima kdo 5 psov naenkrat in jih ima v hiši, jih razvaja, se z njimi ukvarja…je drugače kot če jih ima nekdo 20, ker je skoraj nemogoče, da se vsem posvetiš, navadno so psi vsak v svoji kletki oz pesjaku in ni vedno v stiku s tistim, ki jih pazi, vemo pa da je pes družabno bitje in je varstvo psa bolj zahtevno kot varstvo mačke.
… to je moja logika

Jaz sem dobila psicko v varstvo, preko tega Mona. Sem se bala. Lastnica mi je takoj povedala, da je “plasna in nezaupljiva”, z rodovnikom. Cuvam in pazim jo zdaj, skoraj ze dve leti in sva res prijateljice. Ne silim in ne peljem jo tam, kjer je veliko ljudi in direndaj… Skratka, uzivava. Lastnica zadovoljna.

S partnerjem imava v planu odpreti tako dejavnost: penzion plus pasji hotel, vendar za največ 5, 6 psov in druge male živali lastnikov teh psov (mačke, morski prašički in podobno), hkrati morda še kako mesto za morebitne ljubljenčke gostov penziona. To bi praksa pokazala, koliko je lastnikom v interesu, da gredo lahko čez dan po svoje in psa pustijo v zanesljivem varstvu.
Psi bi bili v hiši, pritličje bi tako uredila, da bi bilo enostavno za čiščenje in da bi bilo dovolj prostora za 6 pasjih ležišč plus za odmaknjen kot za pse, ki so manj socializirani. Zunaj dostojna ograda za čez dan s senco in ležišči, če bi psi želeli biti zunaj oziroma za tiste pse, ki ne bi mogli več na sprehod ali ki so prenevarni za na sprehod. Sprehodi individualno glede na potrebe psov.

Pse imam že vse življenje, z vsakim sem bila tudi v pasji šoli, tudi kakšen bolj plašen se me hitro navadi … res mi je želja delati nekaj takega. Oba s partnerjem sva že sita vsak svoje službe oz. poklica.

To pa je tak klasičen butast odgovor za vse. Če ti tu kaj ne paše, pa pojdi drugam. Bog ne daj, da bi se kaj spremenilo tu. Slovenci se obnašajo, kot da so vse na novo izumili, in postavljajo svoje pohlepne zahteve za stvari, v katerih capljajo v resnici vsaj 50 let za drugimi. Po drugi strani pa so hvaležni, da se lahko udinjajo tujemu kapitalu za majhne pare.
[/quote]

Kateri del ti ni razumljiv? Pes je luksuz. Ga ni treba imet in posledično z njim nimaš stroškov. Tako zelo preprosto je to.
[/quote]
Kateri del pa tebi ni razumljiv, glede na to, da pišeš, naj psa pelje v Belgijo, če mu tu ne paše? A Belgiji pa pes ni luksuz?
Sploh raje nehaj blebetati, ker vedno pogosteje mimo sekaš. Staraš se, ljubica, in samota ti ne dene dobro.

Ampak kako si to predstavljata? Da bi random pse kar nekako skupaj imela v istih, neločenih prostorih?

Lep pozdrav,

Sedaj je v Sloveniji cenejša možnost, z individualno oskrbo psa ali drugih ljubljenčkov, z enostavno rezervacijo in plačilom, varstvo v vaši okolici, brez kletk in ne glede na to kdaj potrebujete. Na Vaš link je to sedaj mogoče! Najdite zanesljive in preverjene skrbnike, ki nudijo varstvo psov in več. Rezervirajte varstvo za psa še danes.

Jaz bi pa vse vas uprasal, zakaj hudiča sploh imate pse, če so po 12 ur v varstvu pri nekomu drugemu. Ja itak, da je pes vesel, ko nekam pride ker se drugi z njim 10 ur ukvarja. Nič kaj lepo, ni takim psom, ki so cele dneve drugje. Se vejo ne, kje je njihov pravi dom. Varstvo pride res v poštev, če in ko človek res nekaj rabi za kak dan recimo ali pa par ur. Jaz psa sploh nebi imel, če bi ga mogu nekam dat za 10 ali 12 ur Oz kar cel dan.


povpraševanje, ti v belgiji ni nihče znal povedati/razložiti?

New Report

Close