Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Informativni izračun dohodnine

Informativni izračun dohodnine

Informativno sem si izračunala dohodnino za 2012. Pri nižjih dohodkih 113 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje plačilo dohodnine, kot lani. Kaj se tem piz…om v DZ čisto zmešalo? Ob to ob najvišji obdavčitvi plač v Evropi!

Ne more držat, razen če si lani uveljavljala olajšave za otroke, letos pa ne.

Preveri še enkrat!

Preverila sem že trikrat. Vse enako, kot lani, le letos nižji dohodek.

nova
Uredništvo priporoča

Lahko mi lanske in letošnje podatke pošlješ na ZS, pa še preverim.

Kako pa otroci, si jih lani uveljavljala, letos pa ne?

Ciklamca, tole pa ne bo držalo. Zneski olajšav so letos malenkost višji, stopnje obdavčitve pa enake, tako da nikakor ne more biti pri nižjih dohodkih višja dohodnina. Razen, če misliš, da jo boš morala letos za 113{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več doplačati kot lani, kar pa je posledica premalo plačane akontacije dohodnine med letom.

Otroci enako. Barca, zelo si prijazna. Preverila sem vse lanske številke. Ugotavljam, da mi je po neki čudni logiki odtegnjenih za 1100 eur akontacije manj kot lani. Dohodek manjši za cca. 1800 eur. Vseeno – ali je možna taka razlika? Sr…

Razlika je verjetno vseeno v tvojo korist, gledati moraš celotni znesek dejansko odmerjene dohodnine, ne akontacijo. Pa se ti ni zdelo čudno, da plačuješ toliko manjšo akontacijo in da na račun dobiš skoraj isto kot lani, čeprav se ti je plača zmanjšala za cca 150 evrov na mesec?

Mogoče malo izven teme, pa vseeno…v dveh različnih programih(e-davki in dohodnina.com) sem nama z možem računala dohodnino. V obeh primerih morava doplačati, ok, pač bova, ampak v e-davki dobiva oba za 100 eur manjši znesek. Se je še komu to zgodilo?

Delodajalec ti je med letom glede na pričakovane dohodke upošteval še dodatno olajšavo za tiste, ki imajo nizke dohodke ( meje si oglej na lestvici dohodnine ). Potem pa si z izplačilom npr. regresa to mejo presegla in boš morala doplačati vso razliko. Za letos se dogovori, da ti dodatne posebne olajšave ne upoštevajo med letom in če boš konec leta do nje še upravičena, boš dobila povračilo.

Si preverila zneske olajšav? Lahko da je tisti drugi izračun še po starem, s podatki za 2011.

Si preverila zneske olajšav? Lahko da je tisti drugi izračun še po starem, s podatki za 2011.[/quote]

Jaz bi zaupala le testnemu izračunu na spletni strani davkarije. In glej, da je testni izračun za leto 2012!

Delodajalec ti je med letom glede na pričakovane dohodke upošteval še dodatno olajšavo za tiste, ki imajo nizke dohodke ( meje si oglej na lestvici dohodnine ). Potem pa si z izplačilom npr. regresa to mejo presegla in boš morala doplačati vso razliko. Za letos se dogovori, da ti dodatne posebne olajšave ne upoštevajo med letom in če boš konec leta do nje še upravičena, boš dobila povračilo.[/quote]

točno tako.
delodajalec po zakonu mora obračunati najvišjo olajšavo, ne pride jim pa na kraj pameti (ker se potem neto plača seveda še dodatno zmanjša), da bi delavca obvestili, da se v svoje dobro naj tej olajšavi raje odpove.

Delodajalec ti je med letom glede na pričakovane dohodke upošteval še dodatno olajšavo za tiste, ki imajo nizke dohodke ( meje si oglej na lestvici dohodnine ). Potem pa si z izplačilom npr. regresa to mejo presegla in boš morala doplačati vso razliko. Za letos se dogovori, da ti dodatne posebne olajšave ne upoštevajo med letom in če boš konec leta do nje še upravičena, boš dobila povračilo.[/quote]

točno tako.
delodajalec po zakonu mora obračunati najvišjo olajšavo, ne pride jim pa na kraj pameti (ker se potem neto plača seveda še dodatno zmanjša), da bi delavca obvestili, da se v svoje dobro naj tej olajšavi raje odpove.[/quote]

Skupna dohodnina ob nižjih dohodkih in enakih olajšavah za otroke ne more biti višja kot pa leto pred tem!

Lahko pa je seveda višje doplačilo, ker je bilo med letom odtegnjeno premalo.

točno tako.
delodajalec po zakonu mora obračunati najvišjo olajšavo, ne pride jim pa na kraj pameti (ker se potem neto plača seveda še dodatno zmanjša), da bi delavca obvestili, da se v svoje dobro naj tej olajšavi raje odpove.[/quote]

Skupna dohodnina ob nižjih dohodkih in enakih olajšavah za otroke ne more biti višja kot pa leto pred tem!

Lahko pa je seveda višje doplačilo, ker je bilo med letom odtegnjeno premalo.[/quote]

ah, a res????

kaj tej punci ta informacija pomaga, če pa ima za doplačat več, kot lani, pa manj je zaslužila?
saj je sama napisala, koliko manj akontacije je bilo plačane….
brez zamere, ampak včasih produciraš poste, samo da nekaj napišeš, konkretne koristi od tega pa nima nihče…

Skupna dohodnina ob nižjih dohodkih in enakih olajšavah za otroke ne more biti višja kot pa leto pred tem!

Lahko pa je seveda višje doplačilo, ker je bilo med letom odtegnjeno premalo.[/quote]

ah, a res????

kaj tej punci ta informacija pomaga, če pa ima za doplačat več, kot lani, pa manj je zaslužila?
saj je sama napisala, koliko manj akontacije je bilo plačane….
brez zamere, ampak včasih produciraš poste, samo da nekaj napišeš, konkretne koristi od tega pa nima nihče…[/quote]

Tukaj tudi vsemogočna Barca ne more čisto nič pomagat, lahko pa ji samo pojasni, zakaj je tako. Uboga punca ima namreč občutek, da bo za lani plačala več dohodnine. V resnici pa jo bo manj, samo ona tega ne ve. In če ji tega kdo ne pojasni, bo umrla v zmoti, da je leta 2012 zaslužila manj, plačala pa več davka.

ah, a res????

kaj tej punci ta informacija pomaga, če pa ima za doplačat več, kot lani, pa manj je zaslužila?
saj je sama napisala, koliko manj akontacije je bilo plačane….
brez zamere, ampak včasih produciraš poste, samo da nekaj napišeš, konkretne koristi od tega pa nima nihče…[/quote]

Tukaj tudi vsemogočna Barca ne more čisto nič pomagat, lahko pa ji samo pojasni, zakaj je tako. Uboga punca ima namreč občutek, da bo za lani plačala več dohodnine. V resnici pa jo bo manj, samo ona tega ne ve. In če ji tega kdo ne pojasni, bo umrla v zmoti, da je leta 2012 zaslužila manj, plačala pa več davka.[/quote]
uboga punca je že sama ugotovila, da je podjetje zanjo plačalo dosti manj akontacije. zanimalo jo je zakaj.

če pa je Barca odgovarjala meni, pa nikjer ne pišem, da je skupna dohodnina pri manjših dohodkih lahko večja….
včasih se mi zdi, da mora nekaj napisat, samo, da ima zadnjo besedo, pa če tisto napisano ima kak smisel v temi, ali pa ne.

poanta za ciklamco je tale:
čimprej naj gre do delodajalca in zahteva, da ji v letu 2013 ne upošteva več dodatne olajšave, da ne bo drugo leto na istem, ali celo na slabšem.
to je lahko konkretna pomoč. vse ostalo je flancanje in nabijanje lastnega ega.

Tukaj tudi vsemogočna Barca ne more čisto nič pomagat, lahko pa ji samo pojasni, zakaj je tako. Uboga punca ima namreč občutek, da bo za lani plačala več dohodnine. V resnici pa jo bo manj, samo ona tega ne ve. In če ji tega kdo ne pojasni, bo umrla v zmoti, da je leta 2012 zaslužila manj, plačala pa več davka.[/quote]
uboga punca je že sama ugotovila, da je podjetje zanjo plačalo dosti manj akontacije. zanimalo jo je zakaj.

če pa je Barca odgovarjala meni, pa nikjer ne pišem, da je skupna dohodnina pri manjših dohodkih lahko večja….
včasih se mi zdi, da mora nekaj napisat, samo, da ima zadnjo besedo, pa če tisto napisano ima kak smisel v temi, ali pa ne.

poanta za ciklamco je tale:
čimprej naj gre do delodajalca in zahteva, da ji v letu 2013 ne upošteva več dodatne olajšave, da ne bo drugo leto na istem, ali celo na slabšem.
to je lahko konkretna pomoč. vse ostalo je flancanje in nabijanje lastnega ega.[/quote]

Nisem replicirala, ampak pojasnjevala – še vedno jih je veliko, ki kot dohodnino upoštevajo samo končno vračilo oz.doplačilo, med letom plačanih akontacij pa ne gledajo.

Delodajalcu pa je dolžna dati pisno izjavo, da ne želi uveljavljanja posebne olajšave, samo na tak način lahko delodajalec upošteva samo splošno olajšavo. Brez pisne izjave ne.
In ker je v letu 2012 očitno ni imel, je odtegoval tako, kot predvideva zakon in zato so tudi medletne akontacije nižje.

Tukaj tudi vsemogočna Barca ne more čisto nič pomagat, lahko pa ji samo pojasni, zakaj je tako. Uboga punca ima namreč občutek, da bo za lani plačala več dohodnine. V resnici pa jo bo manj, samo ona tega ne ve. In če ji tega kdo ne pojasni, bo umrla v zmoti, da je leta 2012 zaslužila manj, plačala pa več davka.[/quote]
uboga punca je že sama ugotovila, da je podjetje zanjo plačalo dosti manj akontacije. zanimalo jo je zakaj.

če pa je Barca odgovarjala meni, pa nikjer ne pišem, da je skupna dohodnina pri manjših dohodkih lahko večja….
včasih se mi zdi, da mora nekaj napisat, samo, da ima zadnjo besedo, pa če tisto napisano ima kak smisel v temi, ali pa ne.

poanta za ciklamco je tale:
čimprej naj gre do delodajalca in zahteva, da ji v letu 2013 ne upošteva več dodatne olajšave, da ne bo drugo leto na istem, ali celo na slabšem.
to je lahko konkretna pomoč. vse ostalo je flancanje in nabijanje lastnega ega.[/quote]

Nisem replicirala, ampak pojasnjevala – še vedno jih je veliko, ki kot dohodnino upoštevajo samo končno vračilo oz.doplačilo, med letom plačanih akontacij pa ne gledajo.

Delodajalcu pa je dolžna avtorica dati pisno izjavo, da ne želi uveljavljanja posebne olajšave, samo na tak način lahko delodajalec upošteva samo splošno olajšavo. Brez pisne izjave ne.
In ker je v letu 2012 očitno ni imel, je odtegoval tako, kot predvideva zakon in zato so tudi medletne akontacije nižje, regres pa je vse skupaj podrl in se na letni ravni dodatna olajšava ne more upoštevati.

Jaz bi tudi prosila za pomoč in sicer prvič računam izračun dohodnine: Izračuna na e davkih mi je izračunal da moram vrniti 300 eur, ni mi jasno od kje….do sedaj nismo nismo nikoli rabili plačati dohodnine in jaz mislim da sem nekje kiksnila ta izračun:
Plačo bi uveljavljala jaz ki imam višje prihodke (mama):

dohodek prispevki akontacija dohodnine
1101 plače, nad.plače 11582,95 2602,54 800,23 eur
1102 bonitete 193,02 000 0 00000
1103 regres 657,40 0000 105,18

IMAMO ENEGA otroka, rojenega februarja 2012, torej bi od februarja naprej uveljavili.

NAJLEPŠA HVALA ZA POMOČ!!!;)

New Report

Close