Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko ste kaj potovali po svetu?

Koliko ste kaj potovali po svetu?

Če izvzamem sosednje države, jaz nisem veliko potovala. Pa bi si želela. Avstralija se mi zdi zanimiva, južna amerika. Kje ste vi popotovali in kam še bi si želeli it?

Potoval sem samo po Evropi, želim pa si obiskati osrčje Afrike – velika afriška jezera, Kilimandžaro,…

Sem se velikokrat selila, že kot otrok, pa potem zaradi študija iz malega mesteca v milijonsko mesto, potem se preselila tu, v Slovenijo, pa tudi tu sem se selila že 3x, tako da mi potovanja – enostavno presedajo. Kot študentka, sem vsak vikend preživljala ure in ure na avtobusih, vlakih, s potovalkami, tega imam zdej dovolj.

Znamenitosti in lepote sveta, vidim tudi v – škatlici imenovani TV.

nova
Uredništvo priporoča

Kar nekaj sveta sem videla .. Pred otroki, potem tudi z njima, komaj čakam, da bova z možem spet sama šla … z ruzakom in avio karto v žepu 🙂

Jaz sem kar veliko potovala v mladosti: skoraj cela J. Amerika, pa Evropa (veliko na štop, interrail, zadnja leta pa z avtom in kamp opremo)

Želje: S tečaj, Grenlandija, Antarktika, Svalbardski otoki in S Norveške pozimi, da vidim severni sij. To zadnje izgleda še najbolj realno .. enkrat

Precej, večji del Evrope, zahodna Rusija, nekaj Azije, J.Amerike, Afrike.
Želja je še veliko, upam, da bo tudi dovolj časa, da jih nekaj od njih še uresničim 🙂

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Nemčija, Avstrija, Italija…..to pa je žal vse:(

Težko je reči, ali je to veliko, ali malo. Poznam precej ljudi (mojih let), ki so prepotovali res veliko, praktično “ves svet”. So tudi taki, ki so bili le v sosednjih državah.Potovanja so draga, tako da si jih ,na žalost, ne moremo privoščiti toliko, kolikor bi si želeli. To, kar sem prepotovala, sem na račun nove opreme stanovanja, novega avta ipd. Vsak ima svoje prioritete.
Evropa: Italija (dobršen del severne,srednje-nisem bila v Rimu!!), Avstrija, Madžarka, Češka, del Poljske,Nemčija (praktično cela),Švica, Francija (Azurna obala, Pariz),Danska, Švedska, Finska.Grčija (Kreta,Rodos,Ciper, Samos…nisem še bila v Atenah!!).
Bila sem v Moskvi, bila sem v Izraelu (prepotovala kar precej), Sharm (proti jugu skoraj do Eilata).
Za naslednje leto imam v načrtu ZDA (vzhodni del Boston,New York), želim si v Maroko, na Irsko….London….Kanado,Aljasko….Upam, da mi bo vsaj nekaj od teh želja uspelo uresničiti.

Veliko potujem.

Želim si na Kamčatko – pa ne vem če bo drugo leto uspelo.

Zaenkrat sem čez dala same Evropske države – Hrvaška, Italija, Francija, Monako, Španija, Nizozemska, Nemčija, Avstrija, Belgija, Velika Britanija, Irska, Bosna. Večino od tega sem videla v zadnjih nekaj letih.

Letos za 1. maj, poletni dopust ter silvestrovanje pa še ne vem čisto katere države bodo padle, morda kaka Turčija, Grčija, Tunizija ali pa celo Rusija. Bomo videli.

Mislim, da kar veliko:
Dominikana, Haiti
Afrika-Keniya
Tajska-Bangkok-Koh Samui
Velik del evrope, Danska, Švedska, sever Nemčije Baltik res lepo !
Letos v načrtu, Indonezija -Lombok .

Razen Baltika in Poljske in Grcije veliko po Evropi. Dosti tudi sluzbeno. Pa Kanani in Baleari. Pa severna in juzna indija, najbolj “eksoticna” pa je bila Japonska.

Zdaj s tremi predsolskimi smo malo bolj okoli, cez kaksno leto pa si zelimo Skandinavije s kamperjem, pa Portugalska, poletni dopust do Turcije in Grcije, ampak ne Al ampak res kaj videt.

Ostale zelje? Samo z mozem muzeji in nacionalni parki v Sev. ameriki, pa recimo Bali in Malezija.

Premalo, žal zaenkrat samo po Evropi. Italijo, Malto in grške otoke imam že kar prečesane, tudi del Španije (SZ in JV), sicer pa samo večja evropska mesta. Rim, Barcelona, Benetke, Pariz, Dunaj, Salzburg, Berlin, Bruselj, Budimpešta, London, aja, še Sarajevo moram štet zraven, pa seveda Istro in Dalmacijo – ampak ne samo plaže 🙂
Upam, da letos pade Portugalska, sicer pa si zelo želim še kaj v Afriko (poleg Tunizije), tako na sever (Egipt in Maroko – pa ne samo a la Hurgada in Sharm el Sheik), kot tudi v osrčje, recimo Namibija. Pa Nova Zelandija me zelo mika in Srednja Amerika.
Oh, koliko lepih krajev je na svetu, kamor bi rada šla, upam, da mi bodo finance to omogočile,

Evropo kar – razen Skandinavije, Irske, Danske, pribaltskih, Ukrajine, Romunije, Portugalske. Izven samo Egipt, Tunizija, Libija, Turčija.
Me pa vleče bolj v tople kraje, na kakšne otoke, omemba Kamčatke mi je pa tud dala mislit.
Uživajte vsi, ki radi potujete! Pa da bi čim več ljudi imelo to možnost – se mi zdi zelo pomembno.

Skoraj 40 evropskih držav, vključno z Albanijo:)) Bi še, pa bo treba še malo počakat na boljše čase:))

Se sliši kot en sex turist :))

Kako lepa želja 🙂 Hvala

Se sliši kot en sex turist :))[/quote]
Verjamem , ampak je bilo čisto kontra , zaradi zdravja hčerke je bilo treba iti pozimi na toplo.
Si mal zamešal/a, Dominikana-Haiti ni ravno sex destinacija , Bangkok je bil zgolj vmesna postaja za naprej na Koh Samui , majhen otok kjer sex turizma vsaj takrat ni bilo , verjetno si ga zamenjal za Puket ki je prva destinacija za to vrsto turizma.
Kenya -Mombasa , presenečen bi bil kdo gre tja zaradi takega turizma, Nemke so dobesedno brez sramu in zavor , moški bi moral biti totalni idiot da bi šel z domačinko .

Samo malo po sosednjih državah.

Želja: šla bi na otok Reunion, sodelavec je bil, kazal slike, nepozabno.

Veliko potovala in še bom 🙂 Jon pozdravi mi Gili otoke na severu Lomboka…. moj mali raj na zemlji ;).

Veliko potovala in še bom 🙂 Jon pozdravi mi Gili otoke na severu Lomboka…. moj mali raj na zemlji ;).[/quote]
Bom, če bom šel do tja :-))
Kateri od teh treh otokov ti je še posebno všeč ? no vsi so lepi !!

Veliko potovala in še bom 🙂 Jon pozdravi mi Gili otoke na severu Lomboka…. moj mali raj na zemlji ;).[/quote]
Bom, če bom šel do tja :-))
Kateri od teh treh otokov ti je še posebno všeč ? no vsi so lepi !![/quote]
Leta 99 sem bila na Gili Airu 5 dni, na Menu itak ni nič ( kao veliko komarjev), potem je pa še Trawangan katerega smo obiskali, ko smo imeli odmor med potapljanjem. Gili Air je bolj umirjen, Trawangan pa bolj turističen… potem pa kar ti paše… itak je vse blizu in lahko kombiniraš.

Jaz bom šla enkrat spet nazaj, me prav skomina, ko gledam fotografije 😉

https://www.google.si/search?q=gili+islands&hl=sl&tbo=u&qscrl=1&rlz=1T4ADFA_slSI438SI438&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=3BgFUcnWG47RsgatvoHYAw&sqi=2&ved=0CFIQsAQ&biw=1264&bih=648

Zdej pa res ne vem. Do zdaj ste tulili kako nimate dnarja, čakate socialko, zdej pa berem kaj vse ste že prepotovali. In potem pravite kakšna revščina je v Sloveniji. Jaz mislim, da je narod lahko samo tiho in da revščine tukaj ni. Glede na to, da nisem videl polovico tega, kar ste vsi tukaj gor, sem najbrž le kralj ulic s stalno službo.

torej bil sem v Slovenji Dobravi, pa na GrossGlocknerju pol se pa že neha

zakaj bi hodil če pa noben ne zan slovensko

ma brez veze

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Jaz celotno Azijo (od burme, japonske, kitajske, vietnama…), Avstralija, NZ in nekaj Evrope.
lp

New Report

Close