Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dejte mi povedat kako vam znese z 1 plačo met vsega polno rit?

dejte mi povedat kako vam znese z 1 plačo met vsega polno rit?

sam delam fizično za mesečno plačo 800 eur neto. toliko dobim v roke čistega. prihrankov na banki imam natanko 2300€. in kaj si lahko privoščim? bedo od bede. familije nimam (kje si lahko le privoščim potratno babo z svojimi pohlepnimi željami po kozmetiki, dizajnerskih cunjah in večerjah zunaj ter froca z vsemi potrebami današnjega kapitalističnega razvrata kot so razni mp3, laptopi, ipadi, ipodi, ipd sranje), sem v eni ljubljanski luknji podnajemnik, avta nimam že zelo dolgo, so mi ga zasegli ker je bil neregistriran, oblačim pa se v mani in kiku. Doma imam en star analogni tv na sobno anteno z 1 programom v megli, star obodinov hladilnik in star ibmov kompjuter ki še komaj dela.
gledam druge in ne morem zastopit od kje si lahko vse privoščijo. par z povprečnimi plačami recimo pa imajo svega i svašta. vsako leto novo plazmo, nove pomivalne in pralne stroje, froci vsake pol leta nov pametni telefon, ipade, laptope, super bicikle, cunje same ta drage iz hervisa super najkice, adidaske..kako hudiča jim to znese? tudi če imajo nekaj prihrankov, bi jih ob vsem tem hitro pognali. ali najemajo kredite? kle ni logike, poglej za en sam dober laptop ali aplov ipad rabiš vzet cca 600€ kredita. boš za 1 kurčev laptop 2 leti odplačeval trajnik? boš za nov bicikel vzel še 1 kredit? in to menjal na vsake pol leta ko pride nov model ven? ja saj ti niti limita ne dajo tolk, to so ogromni denarji, naj mi nekdo pove kako vam to znese? In ob vsem tem majo doma še 2 dobra avtomobila. sprašujem povprečneže in ne premožneže ali bogatune, take ki imajo meni podobne dohodke namreč.
ne vem ampak po moje imajo ti ljudje kake parcele ki so jih dobil po denac. nazaj pa jih sedaj prodali. al pa stanovanja od jazbinška ki jih oddajajo ker to je sicer nemogoče. ob tem da to niso take sorte ljudje ki bi meli kake mutne posle, je to še bolj čudno.

Pri 800 evrih, življenju v luknji, samski, pa si ne moreš ničesar privoščit? Meni pa to ni jasno…. Naša družina ima na člana povprečno 700 eur mesečno, pa si marsikaj od zgoraj naštetega privoščimo.

rešitev je pač v tem, da si najdeš babo, ki dovolj zasluži, da si svoje pohlepne želje po kozmetiki in dizajnerskih cunjah pač sama izpolnjuje, to je, da ima dovolj visoko plačo, da ne rabi financministra za tole.

mojemu dedu je to pač ratalo, tebi pa najbrž ne bo, ker taka v osnovi ne bo gledala za tipom, ki se je raje vozil v neregistriranem avtu, kot da bi delal na tem, da si lahko privošči registriranega

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi rekla, da je tako – sicer ne znese. Midva imava družino in skupaj income 2500 – pa ni nobenih teh dodatkov. stroški, hrana, oblačila, 2x na mesec izlet.


pa ti sploh veš koliko denarja plačujem za to bedno luknjo samo zato ker je v lj? ker nimam več avta rabim bit v osrednji SLO da pridem lahko čim ceneje na delovišče. potem so še stroški in hrana. pri avtu ni le registracija ampak tudi vzdrževanje, zimske gume. in kje piše da si želim babe? sem kje napisal da vrebam za kakšno babo? ne, raje sem sam kot pa da financiram še dandanašnje potratnice koi hočete met svega. kadar se mi zahoče fukat, si že najdem kaj v oglasu poceni. še vseen mi je 100x cenej ko da me 1 molze nonstop. star pa sem okoli 30.

takega primitivca kot si ti tudi nobena ne bo hotla

dokler boš ženske imenoval ABE in jih iskal z “FUK” boš ostal lepo sam v svoji luknji

in nikar se ne čudi zakaj je tako…tja pašeš in konec


pa ti sploh veš koliko denarja plačujem za to bedno luknjo samo zato ker je v lj? ker nimam več avta rabim bit v osrednji SLO da pridem lahko čim ceneje na delovišče. potem so še stroški in hrana. pri avtu ni le registracija ampak tudi vzdrževanje, zimske gume. in kje piše da si želim babe? sem kje napisal da vrebam za kakšno babo? ne, raje sem sam kot pa da financiram še dandanašnje potratnice koi hočete met svega. kadar se mi zahoče fukat, si že najdem kaj v oglasu poceni. še vseen mi je 100x cenej ko da me 1 molze nonstop. star pa sem okoli 30.[/quote]
aja, ti zagoniš denar za kurbe. no vse jasno…

frižiderje dobiš za ene 200 € (ko so akcije, odprodaje…. pa se ti ga splača zamenjat, ker obodinov sigurno več pokur kt tile tanovi, pa še na štromu boš prišparal)

TV tud ni nek hud zalogaj… tapoceni jih dobiš od ene 160 € naprej

compi…. tud nekako od 300 € naprej….

pa recmo še en pomivalc za 300 €

skupno maš za enga dobrega jurja robe… to je 100 € mesec. če kupiš na obroke, ali p aš emanj, če kupiš na več kot 12 obrokov (gledaš še najnižji znesek, ki je dovoljen)…

tko

Verjamem. Ampak on mora od teh 800€ vsak mesec plačat najemnino + stroške, kar pomeni, da mu potem za preživetje ostane…Koliko? Predvidevam, da tam 300€!?

imam 800 neto. Mož je invalid s 300 € nadomestila Imamo dva froca, en šolar, en vrtečki. Imam 150 otroškega dodatka in 150 za plačat samo vrtca za malega. 400 e kredita.
Nimamo polne riti, ampak živimo. Sicer v svoji, s svojimi žulji zazidano malo kučico. Za katero odplačujemo kredit. Še par let.

Nimam pojma, kaj je iPod, iPad. No, laptop vem, kaj je. Kupujem v Mani, tud v Kiku, in na razprodaji zdaj npr. interšportu. V Hervisu ne.
Gremo na morje. Otroc imajo minimalno, jaz nič.
Imamo dva stara avta.

Včeraj si hotu dojenčka danes pa še babe nočeš met. Slaba provokacija ene zafrustrirane zdolgočasene babe.


pa ti sploh veš koliko denarja plačujem za to bedno luknjo samo zato ker je v lj? ker nimam več avta rabim bit v osrednji SLO da pridem lahko čim ceneje na delovišče. potem so še stroški in hrana. pri avtu ni le registracija ampak tudi vzdrževanje, zimske gume. in kje piše da si želim babe? sem kje napisal da vrebam za kakšno babo? ne, raje sem sam kot pa da financiram še dandanašnje potratnice koi hočete met svega. kadar se mi zahoče fukat, si že najdem kaj v oglasu poceni. še vseen mi je 100x cenej ko da me 1 molze nonstop. star pa sem okoli 30.[/quote]
aja, ti zagoniš denar za kurbe. no vse jasno…[/quote]
na kurbe grem 1x na mesec, to je okoli 40 eur. se ti zdi to dosti? naj ga porivam v zid? in tistih 40eur na mjesec je še vedno 100x manj kot da me ena molze kar naprej ko hoče imet vse kar jo bo kao naredilo “sodobno2 babo

NI ISTO BITI EN SAM Z 800 EVROV ALI PA IMETI 800 EVROV NA ČLANA. ŽALOSTNO JE, DA TEGA NE RAZUMEŠ. ČE SI EN SAM IN DAŠ ZA NAJEMNINO IN STROŠKE 500 EVROV, TI OSTANE ZA ŽIVETI ŠE 300. ZA VSE. ČE IMAŠ PA 800 EVROV NA ČLANA, NE DA ZA NAJEMNINO IN STROŠKE VSAK OD ČLANOV, AMPAK JE DOVOLJ, DA DA TEH 500 EVROV SAMO EN ČLAN.

NAJDRAŽJE JE BITI SAMSKI.

ko smo delal eni babi prizidek od kemične čistilnice sem spoznal kaj so babe dandanes. njen dec ki je bil lastnik vsega je bil njen živi podložnik. delal je samo za njo, za njene “sodobne” potrebe. je hotla met audi a4 nov, pa cunje iz milana, a na koncu so komaj spravili skup da so naši firmi plačali storitve. jaz najbolj vem kaj pomeni danes met babo

folk a ne vidite da se en kreten dela norca in uživa ko mu ve na polno razlagate kako in kaj

človek ki je tako zabit kot ga on opisuje ne bi šel tole na ta forum pisat
kaj vam ni jasno

Tudi, če ima “baba” velike apetite glede garderobe in kozmetike, se vsakih sto evrov pri najemnini in stroških, ki jih ona pokrije, takoj pozna.

Dva človeka s 1.600 evri živita bistveno bolj udobno kot ena oseba z 800.

Samsko življenje je pač drag špas, zakaj pa mislite, da se včasih niso ločevali? Ker ekonomsko ne bi preživeli v ločenih gospodinjstvih.

Razumem te, težko je, sploh zato, ker si za vse sam. Hrana je draga in če ti nihče nič ne da ali da si sam pridelaš na vrtu, se zelo pozna. Pa stroški pozimi v Ljubljani itd. Res mizerne plače imamo v povprečju!!

folk a ne vidite da se en kreten dela norca in uživa ko mu ve na polno razlagate kako in kaj

človek ki je tako zabit kot ga on opisuje ne bi šel tole na ta forum pisat
kaj vam ni jasno[/quote]
prvo kot prvo kje piše da kaj takega ni možno?
avtor opisuje pogosto situacijo pri nas in kot drugo po čem sodite da je zabit? ker teško živi?
in poleg tega je na tem forumu 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hudo zabitih ljudi. Na forum zna vsak napisat komentar, pa če ima 50 IQ.
lol;))

pri tebi je problem ker so tvoje želje in potrebe večje od tvojih zmožnosti… pa delaš eno ogromno napako v življenju, ki se ji reče “sosed ima tako”…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

use kar se vam zdi čudno mislite da je provokacija.zakaj,ker ne maram potratnih bab?bedaki ste eni res vi jih kar financirajte jaz ne bom delal zanje.nikdar

Glede na avtorjevo jamranje on to vidi drugače. Njemu se zdi, da je biti v paru oz. družini dražje, ker jamra, da si tega ne more privoščit. Razumeš?

poglej si njegov nivo izražanja…podel je do konca
na žensko gleda kot da je eno bitje ki je totalno nesposobna in je dobra samo za sex
drugače pa samo molze denar

njegovo pisanje je obupno da ne govorim o tem da za vse krivi ženske….to da je on nesposoben ni nič krivo….katera bi ga pa marala ob takem obnašanju?

A da ti pere, lika, kuha, ti ga fanj obdela….to pa ja….a ti pa njej prav nič privoščil?
Ti daš njej ona tebi, pa čeprav morda ne sam v finančni obliki…

sploh pa, kje piše, da so vse babe ene sponzoruše!!!!

Poglej “dedc”!

Meni se zdiš samo zagrenjen in nič drugega.

Niso vse ženske tako pohlepne kot opisuješ tole “AudiA4pi*”.
In ne hodijo vsi deci h (poceni) prostitutkam.
In zakaj so ti vzeli izpit? Permanentno verjetno ne, bo že posvetilo sonce.

Sicer pa lahko najameš stanovanje nekje v bližini Lj., kjer niso ravno cene v nebu in zna biti najemnina pol nižja ali pa še več.

Poznam kolega, ki je za dvosobni “sekret” brez dvigala v 3. nadstropju v centru Lj. plačeval 500 eur + stroški. Nato pa se je preselil v Vodice, kjer je za 300 eur+stroški dobil celo nadstropje. Pri čemer so bili stroški v Lj. bistveno višji od tistih v hiši (upravnik stane!).

Skratka, 800 eur je približno povprečna plača. Ne jamrat, ampak si rajši poskušaj urediti lajf.
Če imaš potrebo po ženskah, potem jo boš sebi primerno dobil. Samo najprej bo treba sebe uštimat, potem boš pa tudi normalno dobil. Nismo vse mahnjenje samo na €€€€€€, tudi mi si želimo normalnega deca, sprehodov, nežnosti in seksa. Ampak z urejenim možakarjem.

Če se boš pa preveč ukvarjal s črnimi posli alla:
– iskanje prostitutk,
– vožnje z neregistriranimi vozili
– itd.

Namesto, da bi šparal in energijo dajal v osebno urejenost, ljudi in stvarti, ki so ti ljube.

… si si pa sam zapravil svojo srečo. Ženske čutimo, da nekaj ne štima.

Bolj produktivno bi bilo delati v smeri, da bi vec zasluzil, kot pa razmisljati, kako delati cudeze z 800 evri.

New Report

Close