Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek socialna pomoč vračljiva na ramenih dedičev

socialna pomoč vračljiva na ramenih dedičev

ni človeško in pika

To je pomoč v obliki kredita, ki ga ne odpišejo ampak si ga odplačajo iz dediščine.

In zakaj ne? Aja, dediči bi samo pokasirali, kar bi vplačali mi, davkoplačevalci.

nova
Uredništvo priporoča

Ni potrebno nič vraćati.

Se strinjam zato socialne pomoči ne bi smel dobiti nekdo, ki ima kakršnokoli premoženje.

Morda je luknja v zakonu? Naprimer, mama prejema socialno pomoč. Po njeni smrti moram jaz, kot njen sin vrnit.
Kaj pa, če se uradno odpovem staršem?
Kaj porečete? Bomo rešili to uganko, da mi državo okol prenesemo ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ti vrneš samo v primeru, da po mami podeduješ premoženje. Potem se izplačana socialna pomoč iz tega premoženja poplača. Če ni dediščine, tudi ni plačila.

Wild

res je a se lahko potem odpoveš dedovanju pa ni treba vračat

če kdo ve

je pa najbrž BOLEČE to naredit saj so starševske stvari na nek način po njihovi smrti tvoje, od pamtiveka je tako

Lahko se odpoveš dedovanju. V primeru da bi te vračilo socialne pomoči finančno ogrozilo, pa lahko zaprosiš za odpust vračila.

V vsakem primeru pa velja, da dedič odgovarja za dolgove zgolj do višine podedovanega.

Ni nobene luknje. Ni se potrebno odreči mami. Odpoveš se le dediščini, za katero tako ali tako nisi nič naredil!

Razloži zakaj bi bile tvoje?

ker zdrav razum tako pravi

od pamtiveka so vsa plemena imela NARAVNO tako narejeno , kar je od tvojega očeta, je tvoje

Staršem se ne moreš odpovedati razen v nekaterih določenih primerih hudega izkoriščanja iz strani staršev. Je pa to potrebno dokazati na sodišču.
Sicer pa noben nič ne vrača ampak se deduje manj. Starši so dolžni nas preživljat in mi smo dolžni preživljat starše. To je zame osnova. Če kdo tega ne zmore mu država pomaga. Zato smo socialna država. Ta denar si država vzame nazaj v primeru, da je le ta imel premoženje. Praviloma naj ne bi pomagala v kolikor imamo svoj denar ampak zaenkrat na srečo še ni tako in pomagajo vsakemu v trenutku, ko le ta pomoč potrebuje saj je včasih premoženje težko prodati. Je pa več kot prav, da se v takih primerih povrne saj je to denar od vseh nas in konec koncev se ga potrebuje za naslednjega, ki bo pomoč potreboval.

dediščina ti vseeno ostane , pač država pobere znesek ki so ga starši prejemali kot socialno pomoč drugo pa je tvoje

zato ” buhtelj ” ne fantaziraj več

To gledanje, da je premoženje mojih staršev avtomatično moje, mi je tuje. To je veljalo v časih posestev in hiš, ki so prehajale iz generacije v generacijo. Posameznik je nekako le ohranjal vrednosti in jo predajal naslednjim rodovom.
Dandanes je povečini drugače. Starša sta kupila svoje stanovanje, lahko z njim razpolagata kakor želita. Ga darujeta Rdečemu križu ali kakšni verski sekti. Njuna last je, ne moja. In zelo parazitsko se mi zdi od otrok, ko kot hijene prežijo na dediščino, za časa življenja staršev pa mirno gledajo, kako ti živijo na plečih sociale….

deduješ od staršev in ostalih sorodnikov v znesku ki ti pripada ( ko si država poplača svoje )

vedno bilo in vedno bo

no to seveda ne drži, dedovanje je uzakonjeno samo odkar obstaja zasebna lastnina. pa še to je tako, da npr. sto let nazaj hčere niso mogle dedovat, pa pankrti tudi ne, pa se ni noben kaj veliko razburjal.
res pa je tudi, da ni bilo socialne države, ki bi enim živim jemala in dajala drugim.

Mogoče bo vse skupaj izpadlo bolj logično, če besedo “država” zamenjamo z besedo “davkoplačevalci”.

deduješ od staršev in ostalih sorodnikov v znesku ki ti pripada ( ko si država poplača svoje )

srečno

Težave v otroštvu?

ne v otroštvu

v sedanjosti če si na zavodu za zaposlovanje

Ti vrneš samo v primeru, da po mami podeduješ premoženje. Potem se izplačana socialna pomoč iz tega premoženja poplača. Če ni dediščine, tudi ni plačila.[/quote]
Hvala za odgovor.
PS
Mama si je v življenju privarčevala za stanovanje. Seveda, prislužila si ga je z delom(in kreditom).
Kdo je kriv, da je danes na beraški palici? Mar si ni zaslužila solidne pokojnine in ne socialne pomoči?
Prihaja tretja runda ropanja.
Sistemsko so se lotili še privat lastnine?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

In zaradi tega ti je edina rešitev da starši umrejo ter ti nekaj zapustijo? Malo ste bolani s takim razmišljanjem.

Jaz pa to vidim drugače.
V starih časih se je premoženje ohranjalo in povečevalo na račun dedovanja, seveda pa je za ostarele starše skrbel tisti, ki je dedoval.
Danes premoženje družin kopni, se ne povečuje in ne ohranja, ker živi vsak zase, potomci ne skrbijo za ostarele, ni varnosti za stare in ni varnosti za mlade.
Pa je pri tem premoženje namanjši problem, mene bolj skrbi to, da ni nobe družinske povezanosti.

Ti vrneš samo v primeru, da po mami podeduješ premoženje. Potem se izplačana socialna pomoč iz tega premoženja poplača. Če ni dediščine, tudi ni plačila.[/quote]
Hvala za odgovor.
PS
Mama si je v življenju privarčevala za stanovanje. Seveda, prislužila si ga je z delom(in kreditom).
Kdo je kriv, da je danes na beraški palici? Mar si ni zaslužila solidne pokojnine in ne socialne pomoči?
Prihaja tretja runda ropanja.
Sistemsko so se lotili še privat lastnine?[/quote]

mama si je prislužila stanovanje ne ti, MAMA, torej je prav, da si mama s tem stanovanjem polepša starost. mama ga ni podedovala, zakaj bi ga potem ti?

New Report

Close