Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jezna na brata in njegovo ženo

jezna na brata in njegovo ženo

Prejle dobim SMS od brata, da se jima je z ženo rodil fantek po imenu Liam. Pa kakšno ime je to? Ko bi bil vsaj William, bi še razumela, je vsaj ime. A se to potem izgovori kot končnica Williama, torej ljem ali pa lijam? Mah, kaj sta šla naredit otročku!

Ti to resno? A ne bi bila raje srečna, da si dobila nečaka? Izgovori se pa “lijam”

P.S.
a nisi še nikoli slišala za Liam-a Neeson-a…..

Meni je Liam všečno ime pa tudi nisem ravno ljubiteljica novodobnih imen.

nova
Uredništvo priporoča

Slovenski igralec , v Kekcu je igral Pehto !

Liam je čisto normalno angleško – oz. irsko ime. Nikjer v mednarodni družbi ne bo problem.

Izgovarja se pa Liam – tako kot je napisano in je ena od oblik Viliam-a.

Na čisto osebni ravni pa se mi zdi malo smešno, da si zato lahko jezna na brata. Saj je njegov sin in ne tvoj…

Moj nasvet – vzemi se nemudoma v roke! Zajemi sapo in si postavi naslednja vprašanja:
Ali se mene to kaj tiče?
Ali bo komu kaj koristilo (razen MONU 🙂 da tole moje nestrinjanje jasno razbobnam okoli?
Kaj mi je res pomembno?

In ugotovila boš, da je to povsem njihov problem, da boš naredila nepotreben razdor, da boš zagrenila lepe prve trenutke mladima staršema, da je najbrž bolj pomembno, da si dobila zdravega nečakca, pa naj mu bo ime Mustafa, Žblj ali Liam. In da je res pomembno, da se z bratom, njegovo ženo dobro razumeš.

Ja, te pa povsem razumem, tudi moj nečak ima meni povsem grdo ime, še po tolikih letih mi ni všeč, pa kaj čmo. Nikoli nisem tega povedala staršema. Zakaj bi, če bi ju namreč zanimalo moje mnenje, bi me prej vprašala. meni osebno pa je važno, da se z bratom super razumem in enako z nečakom.

?!

!

A je to štos v vrsti tistih postov o imenih?

No, če ni:
Liam je ime, prav tako kot William.
Ker se ne izgovarja kot končnica Williama, se tudi ne sklanja tako.
In končno: brez skrbi za otroka, pa ne jezi se na brata in ženo, no.

http://en.wikipedia.org/wiki/Liam

Ja, saj se mi je zdelo, da se izgovori kot se napiše. A drugače je pa to William? Liam meni deluje kot kitajsko ime, otrok pa je čisti Slovenec. Sem pa zelo vesela svojega prvega nečaka, samo imena ne in se mi otroček prav smili, da se mu bodo vsi posmehovali zaradi takega imena in ga verjetno spraševali, če ima kitajske korenine. (:

No, prav gotovo večine ne bo asociiralo na Kitajsko, v glavnem že kar vsi vedo za Liama Neesona.

ČUDNA SI TI pa živiš .
Srečno bratu in NJEGOVI družini. Ne vtikaj se v njih mimogrede

Raje naredi svoje otroke če te sploh kdo hoče

Se precej motiš, nihče ne bo pomislil, da ima kitajsko ime, ker to pač res ni ime kitajskega izvora!

Kitajsko?? saj mu ni ime Li-An , joj ženska 🙁

Izgovori se LAJAM. Butasto do konca, ko Slovenci dajejo tuja imena, to so izdajalci svojih korenin in svojih prednikov. Slovenci bi morali dajati svojim otrokom slovenska imena. Ni treba zdaj neka starinska imena, če nočete, kot so Lojzka in Micka, imamo pa veliko lepih modernih imen, ki so samo naša.

Da ne bo pomote, bratu glede imena nisem nič omenila. Sem mu čestitala. Sama pri sebi pa se jezim, kako da otroku z imenom nista mogla dati lepše popotnice. Mojemu sinu je ime Matjaž (je slovensko in pomeni moj dar), hčerki pa Vesna. Liam pa mi zveni kitajsko.

Saj počasi bo treba nehat na to temo 😉 ampak vseeno …
Izgovori se

/ˈliː.əm/LEE-əm

In zato si jezna? Ker sta onadva poimenovala otroka tako, kot sama želita? Ali gre za norčevanje iz ostalih tem? Ali želiš preprečiti, da bi še kdo drug dal otroku takšno ime? Ker se tebi zdi grozno, grdo, neprimerno? Kitajsko?!

Dajte malo pri sebi razčistiti preden napadate druge. Tale tema pove veliko veliko več o tebi kot komerkoli drugem. In to je za razmisliti.

Bodi vesela, da ni džezva, tanjur ali kaj podobnega

Liam je irsko ime, izgovori se kot je napisano, najbolj znan Liam je odličen igralec Liam Neeson, kar so ti že drugi povedali.

Matjaž seveda ni slovensko ime, ampak je poslovenjena oblika imana Mathias, tako da je najbolje, da se nehaš preveč jeziti :-). Starih slovenskih imen se uporablja še zelo malo, veliko jih je zaradi pokristjanjevanja izginilo, nekaj jih je prešlo v priimke, vse ostalo so pa podomačene različice latinskih verzij biblijskih imen.

Tako da je s strogo jezikovnega stališča Liam bolj domače kot Matjaž, ker je vsaj indoevropsko (keltska različica germanskega imena), ne pa semitsko (kar so biblijska imena).

matjaž ni slovensko ime. prihaja iz hebrejskega imena matitjahu in pomeni božji dar.

ko že ravno pametuješ.

(čeprav imaš prav, tvoja svakinja in brat sta šuknjena, če ne tolko kot tista dva, ko sta dala otroku ime po eni osebi iz nadaljevanke nadnaravno)

čudovito ime

tako sem jaz hotla dat mojemu pa sva se potem odločila za drugega

Zoprna si ;-)))

O, kakšna tašča boš šele, če si že na brata jezna za vsako figo!

Ja tisti, ki vidite v imenu Liam kitajski izvor, res nimate pojma.
Sicer pa, otrokom se zaradi takšnih in drugačnih imen posmehujejo odrasli ali tisti otroci, ki so to slišali pri odraslih. Nobenemu otroku se nobeno ime ne zdi čudno samo po sebi, dokler ga kakšni nadpametni tastari ne “podučijo”…

New Report

Close