Forum.Over.Net

Starševski čvek

duhovi pri nas/vas doma

Default avatar

nisem od tukaj

duhovi pri nas/vas doma je napisal/a:
Tukaj se lepo vidi, kako v praksi drži naslednji rek:
"Ne mečite biserov s*injam."

* To kar ne izkusiš/ ali ne vidiš .... še ne pomeni, da resnično ne obstaja.
Default avatar

Jalapena

nisem od tukaj je napisal/a:
O detajlih raje ne bi. Sicer se ne dogaja nič "klasičnega" v stilu poltergeista in ne doživljamo ugašanja luči, ropotanja itd...me je bilo pa vseeno sprva malo strah, ampak sem sedeaj pomirjena. Ko sem prvič doživela, sem mislila, da je nekaj narobe z mojim vidom ali pa da se mi že meša :D Očitno nekaj vidi tudi moja 3-letna hči, v bistvu sem zaradi njenih "zgodbic" začela bolj študirati v tej smeri.
Default avatar

Duhovi vsepovsod

Duhovi so vedno med nami.

Vprašajte ljudi,ki se ukvarjajo s črno magijo,kako jih prikličejo,kaj žrtvujejo,...

A veste koliko je skritih sekt v sloveniji?Jaz vem za 3 hude sekte.

Vse kar si želiš pri njih dobiš,kot je uspeh pri poslu,šolanju,štipendijo,da ti firma dobro laufa,da kupci le pri tebi kupujejo,..Res pa je da stane.

In kaj se zgodi ko nehaš plačevat?V roku 1 do 2 let narediš samoumor ali pa se ti zgodi huda prometna nesreča.Zaradi neuspeha,nezadovoljstva,začne se ti vse rušit,propadaš,zavrnitve na vsakem koraku,nategnejo te na vsakem koraku,kot da je cel svet obrnjen proti tebi,...
Default avatar

prišli so na obisk

Mene pa včasih obišče kak duh. Enkrat sem videla enga fanta, blond, lebedel je ob steni pri vratih.

Zadnjega duha, khm..., nazadnje sem videla angela na pokopališču. Ti so prekrasni, to je nekaj najlepšega.

Enkrat prej me je pa muckov duh obiskal, sem ga videla kako je prišel do mene....

Jest jih imam rada, problem je seveda s psihiatri in temi tepci... k mi ne verjamejo.
Default avatar

prišli so na obisk

prišli so na obisk je napisal/a:
Čeprav je pa res, da me je soseda kmalu po tem, ko je odšla na drugi svet, živela je ena par hiš od tu enkrat kot vščipnila. Pišuka.

Sicer pa je do mene že prišel duh, ponoči in rekel, da ga boli in sem čutila njegovo bolečino.

Najbolj jim koristi molitev. V knjigi Angeli v mojih laseh pa to zelo lepo avtorica tudi prikaže oziroma pove.
Default avatar

Mojca in Zvezdana hkrati

prišli so na obisk je napisal/a:
Tudi psihatri so samo duhovi, ne jih jemat preveč resno, sicer se ti bo še zmešalo in ti bodo celo verjeli...
Default avatar

whitecow

[quote="stric in teta"]Zdravo,

sicer je tema že stara vendar naj povem, da je moja hči videla podobo v svoji sobi.stara je bila 2 leti...Kot bi odrezal en petek ni hotela več zaspat kot vsak dan...tresla se je, gledala v kot sobe...2 tedna je trajal, vsako noč smo bedeli, ni in ni uspela zaspat (tudi v najini sobi ne)... jokala, tresla se...pa sva jo spraševala če je kdo tam, pa reče da stric...opisala ga je kot je pri 2 letih najbolj znala... Gledala ga je pod strop, rekla je da je veeeelik, večji od naju, kar pomen da vsaj 2 metra, ker sva midva zelo visoka. Povedala je, da jo je strah, ker ni nsmejan, da jo ves čas gleda, stoji pri igračah, prišel pa je vsak večer. Odločno smo skupaj rekli, naj gre stran, ker bi šli mi radi spat... Včasih je odšel, včasih ni. In tudi če je odšel, sva si mi dva sicer oddahnila, da je deklica lahko zaspala vendar kot bi jo nekdo sredi noči zbudil, kriki, krićanje je bilo takšno, kot bi jo nekdo rezal. Spet se tresla in gledala v eno točko. Sva jo spraševala naj ga vpraša kdo je, kaj želi itd... Skratka, verjela sva ji, bila z njo, jo stisnila ko ji je bilo težko, skratka scena takšna, da če ne doživiš, ne moreš verjet.... Povsem primer, ko več ne veš ali se nam vsem meša ali ne... Hči je potem že sama znala "hendlat" in stvari so se umirile, dokler ni en dan z očmi begala po sobi in jo vprašava kaj je, pa je rekla da se deklica in deček igrata v sobi in da ji ni všeč kako deklica nagaja. Vse to sem sama želela malo preizkusiti in, ker je rekla, da sta zelo majhna, sem ju želela imeti na dlani. Vsakega sem dobila na eno dlan-mi ju je dala hči, potem pa sem jima rekla, naj gresta prosim stra, ker bi mi šli spat. Slučajno, ko sem to govorila, sem gledala v desno roko in mi hči reče: mami, komu pa to govoriš? Pa jo vprašam, če nimam js v roki dva majhna otroka, pa mi reče. da on je, samo na drugi roki, desna roka pa je prazna ker je punčka se šla igrat in nagaja. Srh me je spreletel tudi, ko je npr mož prišel v otroško sobo, pa ga hči ni slišala, pa se kar naenkrat obrne in zavpije, da je pohodil fantka! Ni se želela z njima pogovarjat, videlo se je, kako je včasih samo z očmi spremljala njune premike. Sva jo vprašala kako jima je ime, je povedala. Vse je povedala, kar je pač znala pri slabih 3 letih takrat. ČEz nekaj časa je to izzvenelo... Zdaj bo stara 4, pa nama par dni nazaj reče:Ane, da ne more biti nihče drug tukaj, samo mi smo tukaj doma?
To mi je dalo takoj vedeti, da nekaj vidi ampak ve, da je nemogoče, da je to resnično prisotno tudi za nas...In se ves čas sama tolaži s tem, da če bi imel obiske bi se mogli prej najavit in da ne more bit en k pr nas v stanovanju itd. Izmika se vprašanjem če je kdo tukaj, ker racionalno ve, da tega ni... Je pa od teh videnj postala zeloooooo senzibilen otrok, prej pa čist k kamen...nč joka tud ko ji je pol glave manjkalo, nikol nč jokala, za nobeno stvar, trmasta je bila pa zelo...2 leti nas že vsake toliko spremljajo stvari...Da ne omenim, da sem tudi jaz že 3x doživela nenavadne stvari: Previjam mlajšo hči, pa začutim, kako me nekdo potraplja po rami in se obrnem sredi otroške sobe...Mož in starejša hči sta bila pa zunaj na sprehodu. Sem se seveda obrnila, refleksno...ampak mi je kar kri zledenela.. Tudi ko sem dojila mlajšo hči, je včasih spustila dojko in glavo obračala nazaj in gledala pod strop vedno v isto točko, ne glede na to kako sva bili obrnjeni.

Verjemite otrokom, bodite z njimi. Vem, totalna nemoč je v nas starših, midva sva hči nesla v spalnico, jo objela da bi lahko zaspala pa je samo rekla: Stric je tukaj, sedi pri atiju!

Če kdo potrebuje kakšno pomoč, sem na voljo... Ni lahko, sploh, ker okolica misli, da se vam je zmešalo... In ostaneš sam z vso to grozo.

se lahk registriraš, bi te nekaj vprašal ampak prek zs ja
Default avatar

Bon Tonček

whitecow je napisal/a:
Ponavadi je tako, da če od nekoga nekaj hočeš, se moraš ti malo potrudit (dat semle svoj mail npr.) in ne da se naprošeni mora nekaj potrudit (se registrirat).
Default avatar

khm...

stric in teta je napisal/a:
Si prebrala knjigo "Angeli v mojih laseh"? Pozorna sem postala, ko si rekla, da si čutila, da te je nekdo potrepljal po rami. Jest sem tudi, vendar meni je bilo v tolažbo, čeprav takrat še nisem prebrala te knjige in še nisem razumela zakaj se gre :))

Tudi avtorici se je dogajalo nekaj podobnega, kot tvojim otrokom. Čudno je le to, da se je bala, ker otroci se običajno ne bojijo...
Default avatar

Barca

Jalapena je napisal/a:
S prejšnje strani, dva meseca star post...
Default avatar

Jalapena

khm... je napisal/a:
Ni nujno. če gre za neko "zlobno zadevo" se še kako bojijo. Moja hči včasih pravi, da je tisto, kar pač vidi "prijazno" in se celo znjo igra, včasih pa me kliče, ker se boji, ker je grd in hudoben.
Default avatar

ste pomislili

V teh letih imajo otroci namišljene/imaginarne prijatelje. Nekateri so prijazni, drugi ne.
Pri nas smo imeli takega, prijaznega prijatelja dobro leto. Nekje od 3-4 . leta.
Default avatar

whitecow

eeee. nism nič kopiral, odgovoril sem na zadnji post ,k ije bil oddan leta 2016 - torej je stvar sveža

kar se bontona tiče lažje in bolj fer je komunicirat prek ZS jev kot mejlov, zato sm tud vprašal če se lahk registria , da bi (če bom ) kontaktiral z osebo ki je oddala zadnji post

Jalapena

ste pomislili je napisal/a:
Tudi to je možno, vendar tile marginalni prijatelji ponavadi ne "žnarajo" še staršem.
Default avatar

whitecow

Barca je napisal/a:

nism kopipejstal sam citiral i ndodal možnost če se laghjk registrira ker bi nekaj vprašal. če teme ne bi videl na desni strani, je niti komentiral ne bi ker zanjo ne bi vedel
Default avatar

Bon Tonček

whitecow je napisal/a:
Lažje je samo tistemu, ki mu ni treba odpirat novega maila ali se registrirat na forum, sicer je pa čisto in povsem isti Q.
Default avatar

Jalapena

Jalapena je napisal/a:
Pardon, mišljeno je bilo imaginarni. No, lahko so pa tudi marginalni ;)
Default avatar

ste pomislili

Jalapena je napisal/a:
Kolikor sem lahko razbrala, jih starši niso videli,slišali. Namišljeni prijatelji lahko komunicirajo s starši preko otroka. Jaz sem vedno morala paziti, da ne bom sedla na stol, kjer je sedel XY ;). Včasih mi je tudi povedal(preko otroka), kaj želi za kosilo itd. Tako da, ja, to je zelo verjetna razlaga.
Kot pravim, mi smo imeli prijaznega, sem pa že slišala, da so kje imeli neprijaznega. So se ga vsi na momente malo bali....
Default avatar

Jalapena

ste pomislili je napisal/a:
Verjemi, da sem tudi jaz dolgo mislila in si želela, želela, da bi bila to namišljena stvar oz. prijatelj.
Sem dolgo iskala neko bolj otipljivo, če že ne znanstveno razlago za ta pojav.