Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek duhovi pri nas/vas doma

duhovi pri nas/vas doma

Spodaj je tema, ki govori o fenu, ki se je ponoči sam prižgal. Ker sem že večkrat slišala o nenavadnih izkušnjah ljudi, o nerazložljivih zgodbicah, ki so se jim zgodile doma, me zanimajo vaše izkušnje.
Zanimivo mi je namreč, da sem te zgodbice slišala od ljudi, ki v duhove niti približno ne verjamejo. Pa se jim je zgodilo npr. samodejno prižiganje luči ponoči, nerazložljivo padanje/prevračanje predmetov in podobno. Pa ni bilo v ozadju nobenega alkohola, drog in česa podobnega…

Vaše izkušnje?
Pa dajte tisti, z neumnimi pripombami, lepo prosim, vsaj enkrat tole temo preskočit.

Nikoli o duhovih sploh razmišljala nisem, dokler ni nekoč, ko sem bila na službeni poti, sama v hotelski sobi, vame priletela nogavica. Videla sem jo in čutila sem jo, pa sem bila čisto prisebna. Kdo jo je zabrisal v mene???

Jaz sem začela verjeti po rojstvu hčerke. Komaj je začela govoriti je vseskozi govorila o pokojni osebi, ki je umrla malo pred njenim rojstvom, kakor da se poznata. Ta oseba si je bila blizu z njenim dedkom, jaz pa sem jo zelo slabo poznala in doma o njej nismo veliko govorili. Od kod njej vse informacije? Včasih jo je v igri posnemala in nase navesila vse, kar bi si pokojnica. Meni je bilo na trenutke kar grozljivo.
Ko je umrl moj oče, so popokale skoraj vse žarnice. Mi smo se navadili. Ko se kaj čudnega dogaja rečemo kar “dedi se oglaša” ;). Otrokom se ne zdi čisto nič čudno.

nova
Uredništvo priporoča

je pa prijazen. Ko smo se preselili, smo večkrat opazili kak nastavljen predmet kot npr. žlica na mizi, ključ za vijačenje pred vrati v garažo, enkrat celo skorjo kruha, ki sem jo dala v koš, zjutraj na košu. Najprej smo bili prepričani, da nekdo od nas pozablja, potem pa smo nabavili psa, pes pogosto gleda v kako smer, kot bi nekdo stal in prične mahati z repom, včasih zalaja v pozdrav, ja naša hiša je definitivno dom še komu drugemu kot nam.

Bi si prav želela kakšnega duhca, da nam malo popestri večere,a žal nimamo nobenega v hiši. Kaj mislite, bi se ga dalo “uvozit” od kje drugje?

Tud jaz nisem verjela v duhove, dokler se mi ni zgodilo tole:
par mesecev po mamini smrti sem se ponoči zbudila in kar nekaj časa budna ležala v postelji. Naenkrat je v sobi zapihalo (okna so bila zaprta) in kar je najbolj čudno, tega se sploh nisem ustrašila. Po telesu so mi šli čudni občutki in takrat sem pomislila na to, da se je mami prišla poslovit (pravijo, da se par mesecev po smrti duša pokojnika pride na nek način poslovit od svojcev). Par minut zatem se je zbudil sin in rekel: Babi je bila tukej. To mi je dokončno potrdilo, da nisem sanjala. Če sva oba hkrati čutila njeno prisotnost…

Prejšnji mesec sem izgubila še očeta. Najbrž mi tudi on pride še kaj pomahat, preden duša dokončno zapusti ta svet… Tako pravijo, da se to zgodi par mesecev po smrti…

Ne vem, v kaj naj verjamem in v kaj ne, a tale izkušnja mi je dala misliti…

Gotovo se kak nekje skriva in še čaka na priložnost, da vam pokaže, kaj zna.
Enkrat sem govorila z neko žensko, ki je trdila, da vidi duhove. In da bi bili ljudje presenečeni, če bi vedeli, koliko duhcev spi z nami. 🙂

Jaz sem imela v novem stanovanju velike težave z elektriko, vse je nekaj crkavalo. Toliko problemov še v življenju nisem imela, pa sem že 20 let na svojem in večkrat preseljena.
Neka prijazna oseba, ki se ukvarja z ezoteričnimi stvarmi, mi je nato razložila, da energija, ki ostaja za ljudmi, najbolj vpliva prav na električno napeljavo. Pa seveda tudi, kako pregnati te duhove (če seveda želiš). Mah jaz sem se kar sprijaznila, naj duh te osebe kar ostane v stanovanju, ker se mi zdi, da to rabi. Je imela posebno življenje, je poseben človek, zdaj že zelo star (živi v domu), brez sorodnikov in je prav, da nekdo vsake toliko pomisli nanj. Je pa žal tudi dementen, tako da ga nima smisla obiskat.

ali je že imel kdo izkušnjo, ko spiš (spiš sam) in kot da ti nekdo vleče odejo dol s postelje. Vleče ti pri nogah, ti pa držiš pri sebi in potem vlečeva vsak na svojo stran. Pa ni to to, da bi mi odeja sama zdrsnila dol, je pa res, da se mi to dogaja napol v snu, samo kar velikokrat.

Pri meni je danes duh po čebuli, jutri bo pa po pasulju!!! Kuham na zalogo!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Spalna paraliza – precej pogost pojav. Ko se ti možgani zbudijo prej kot preostalo telo in zaradi strahu pri tem pride do halucinacij in prikazovanja raznih duhov, ljudi, senc in ostalih podobnih zadev.

a ti si res fuknjen ali se samo delaš da si?

če drži prvo pojdi v kako inštitucijo na obisk.

če pa drugo, pa ti svetujem kak oogle, youtube, pa malo duhovi (ghosts) vtipkaj pa boš dobu dokaze da te reči obstajajo. seveda boš delež n polno pofla, šrota in podobne navlake (beri razni mixi i sestavljene slike), nekaj pa tud resničnega

če pa želiš met še kakšnega drugačnega duha v hiši ti svetujem ouija board ali pa vodo, papir in par kozarcev. p amalo si ptrej preberi, kaj vse lahko pride k tebi na obisk ,da ne bomo potem mna forumu brali, da je pri tebi nekaj narobe….

Ugasnile so luči,el.aparati..((. Na podstrešju nekaj škreblja.
Malo smo raziskali. Odkar pazimo, da nimamo čisto vseh aparatov v hiši naenkrat prižganih, se še nič ni ugasnilo;). Na podstrehi smo po dolgem iskanju “srečali” kuno.

Pri nas pa duh po kavi.
Ti malo višje boš pa nekoč neprijazen duhec, ane?

a ti si res fuknjen ali se samo delaš da si?

če drži prvo pojdi v kako inštitucijo na obisk.

če pa drugo, pa ti svetujem kak oogle, youtube, pa malo duhovi (ghosts) vtipkaj pa boš dobu dokaze da te reči obstajajo. seveda boš delež n polno pofla, šrota in podobne navlake (beri razni mixi i sestavljene slike), nekaj pa tud resničnega

če pa želiš met še kakšnega drugačnega duha v hiši ti svetujem ouija board ali pa vodo, papir in par kozarcev. p amalo si ptrej preberi, kaj vse lahko pride k tebi na obisk ,da ne bomo potem mna forumu brali, da je pri tebi nekaj narobe….[/quote]

Deluješ mal neuravnovešeno. Mogoče bi bilo bolje, če bi ponoči spala namesto tega, da kličeš duhove in se igraš namizne igre.

a ti si res fuknjen ali se samo delaš da si?

če drži prvo pojdi v kako inštitucijo na obisk.

če pa drugo, pa ti svetujem kak oogle, youtube, pa malo duhovi (ghosts) vtipkaj pa boš dobu dokaze da te reči obstajajo. seveda boš delež n polno pofla, šrota in podobne navlake (beri razni mixi i sestavljene slike), nekaj pa tud resničnega

če pa želiš met še kakšnega drugačnega duha v hiši ti svetujem ouija board ali pa vodo, papir in par kozarcev. p amalo si ptrej preberi, kaj vse lahko pride k tebi na obisk ,da ne bomo potem mna forumu brali, da je pri tebi nekaj narobe….[/quote]

Deluješ mal neuravnovešeno. Mogoče bi bilo bolje, če bi ponoči spala namesto tega, da kličeš duhove in se igraš namizne igre.[/quote]

ej jih ne kličem ,samo tudi ne bi dopustil da se kdo norčuje iz takih reči. sem malo prebiral raznorazne forume, pa videl, da ti te reči lahko poamgajo, lahko pa fullll zagrenijo življenje. pač s tem se ni za igrat. aja sem pa moški, da ne bo pomote

Spalna paraliza – precej pogost pojav. Ko se ti možgani zbudijo prej kot preostalo telo in zaradi strahu pri tem pride do halucinacij in prikazovanja raznih duhov, ljudi, senc in ostalih podobnih zadev.[/quote]

hvala, res bo to, sem malo pobrskala po spletu. Se mi zgodi, da ne morem kričati, čeprav bi rada in telo me ne uboga – hočem vstati, teči, se bojevati proti nečemu, pa ne morem. Me pa obide srhljiva zona, ker ne morem ubežati. Prikazni ipd. pa ne vidim.

Po smrti babice sem nekje proti jutru začutila kot neko prisotnost v sobi ampak nič drugega, morda sem pa kaj sanjala in se zbudila, ker sem se spomnila, da je pokojna in sem jo imela zares rada. V bistvu se mi je zdelo, da je bil ravno čas, ko je sonce pričelo vzhajati, tega se spomnim po svetlobi. Drugače pa nobenih znakov ali premikov ali česarkoli podobnega. V bistvu imam najbolj scary izkušnje z živimi in hudobnimi osebki, ki jih je kar nekaj okoli nas:)))
Spalna paraliza pa se mi je intenzivno dogajala v nekem obdobju pred leti in me je bilo včasih kar strah zaspati, ker sem vedela, da se ne bom mogla zbuditi ampak potem je minilo samo od sebe. Ni pa prijeten občutek. Veliko je stvari o katerih še ne vemo prav veliko ampak nisem pristašica tega, da se človek preveč intenzivno poglabja v te reči saj lahko hitro zgubi stik z realnostjo.

Magija in demoni!Saj to pa ja ni nič takega,da teh urokov vsakdo ne izvaja.Jaz se vedno tko hecam!

živjo.naj mi negdo razloži kako je mogoče da se kozarec čisto sam prevrne v vitrini. okoli kozarcev pa ni nobene ovire da bi padla po njem ali kaj podobnega. Bilo je včeraj okoli 23:35. z punco sva pravkar odčla v posteljo nakar po 10 minutah zaropota kot da bi se nekaj steklenega razbilo .bila sva oba čisto prisebna in oba enako slišala .Takoj sem se vstal in punca tudi in sva šla pogledat kaj se dogaja.na kar ni bilo sprva nič videt razbitega .Na to sem šel pogledat v vitrino tam kjer imava kozarce in sva videla da je eden 0,5 z zelo debelim steklom in širokim dnom prevrnjen ,vendar okoli njega nobene ovire .Zato res nevem in punca tudi ne kako bi se lahko sam prevrnil.

Jst vrjamm v duhove.. sam kar se mi dogaja doma res ne znam razlozit al so to duhovi al kaj… je vec primerov… enkrat ze kar nekej let nazak smo z najboljso prijateljico klicale duhove tako, da na list napises crke v krogu, pa das sivanko na sredino kroga pa ti potem kao kaze crke.. sam ni blo nc takrat… mele smo tut svece okol..
No npr pac za duhove pravjoda se ponavad pojavjo nekje kjer je kdo umru, al je biu pac umorjen al se je sam ubiu… nevem pac.. no in pac tle kjer zdej mi zivimo, so ucasih zivel tut moja babi ko je bla mejhna in njeni starsi.. pac sicer smo mi na novo zgradil hiso, sam parcela je ista in tut vrt mamo se vedno na istem mestu.. no in mi je babi povedala da ko je bla mejhna je bla vojna in se prov spomne, kako je en vojak mrtev lezou tam na vrtu..

No zdej bom pa napisala kaj se je men dogajal..
Ze nekej casa nazaj ko sm pac spala me je zbudil zvok, kot da nekdo hodi pi stopnicah, ki so zraven moje sobe in se vedno slis ce gre kdo mimo moje sobe al pa po stopnicah al pa v predsobi pred mojo sobo ker mam pac take stene ki niao izolerane al kako naj recm.. no in sm slisala kot da nekdo hod… in sem sla pac pogledat takrat ker pac mi je blo cudno zakaj bi se nekdo sprehajov ponoc pr moji sobi (ker sem jst v zgornjem nadstropju, mami pa oci pa spodnjem) no in ni blo nobenga in ko sm sla pogledat tut nism vec nc slisala… pol sm pa sla nazaj v postlo pa sm spet slisala korake okrog moje sobe pa sm sla spet pogledat in spet nic, pa vse tiho… in sem sla nazaj v postlo pa sm spet slisala, pol me je pa postalo strah in nisem hotla sama spat in sem ocita poklicala da pride gor k men..
To se mi je veckrat zgodilo…
Potem se mi je 2x zdej v kratkem, ko sm bla dol v dnevni sobi in sem gledala kosarko (obakrat) in je bla tema, samo tv je biv nazgan, od mami laptop pa je biu na mizi.. obakrat se.mi je zgodlo da se je kar sam przgau in tut ugasnu…

Potem pa enkrat sta bla pr men prjatlca pa kolega.. sedel smo bla je sobota zvecer smo sedel zunej na terasi ura je bla ene 11 in js sm bla ze zaspana pa sm sla gor v sobo ker me je tut zeblo ze ful.. no, in na racunalniku sem si nastimala da sm gledala nadaljevanko.. na intrnetu sm pa mela drgac vec zavihkou, sam odprtga sm mela tega z nadaljevanko.. no in umes sem zaspala… in ko pac se je nadaljevanka koncala bi se mogu racunalnik cez kake 15 minut sam ugasnt, ce ga nonoben nc ne premakne… no in js sm se pol zbudila okrog pol sterih ponoc in je biu racunalnik na mizi sevedno przgan, ampak ni biu na strani od nadaljevanke ampak je biu na ozadju oz na namizju, kako naj recm… in sm pac mislna da sta bla kolega kej v moji sobi pa sta pac zaprla internet… pol sm se pa obrnila, da bi pac nazaj zaspala in sm se taku ustrasla ker je zacela muska mi igrt ful na glas… in sm pigledala na racunalnik in sm mela odprt youtube in pesm je igrala.. pa sm ustala in sla ugasnt.. sam pol mi ni blo logicno da se ni pac to moglo samo nrdit.. ker pac za to bi bli potrebni trije kliki… odprt internet, zamenat zavihek na youtube in kliknt play… in potem sm dubila sms od prjatlce k sta bla s koegom v sosednji sobi, od moje sestre pac ce sm budna.. in sm ji povedala kaj se je zgodil, in je rekla ce se zajebavam, da je lih pet minut nazaj zacela razlagat kolegu da smo se me popoudne menile o tem pac kaj se nama dogaja pa to… pac ker njej se je tut ze par stvari zgodl… no in mi je povedala da onadva nista bla nc u moji sobi in da nista nc premikala racunalnika in mi pol tut ni blo jasno zakaj se je kr internet zapru da je blo na namizju…

Zadnja stvar je bla pa danes… danes smo se tut spet pogovarjale o tem z isto prjatlco in sm popoldne lezala.v postli ib zaslisala pred sobo neko cviljenje… in pac mi mamo morskega prasicka in se je slisal zlo podobno, sam ga mamo zunej in ni mozno da b ga slisala do sem gor, do sobe… pa si nisem upala pogledat kaj je blo to pa sem mami klicala ce je dala slucajno morskega prasicka bot in je rekla da je ona ze sla od doma, in da ga ni dala not… in pac jst sm bla sama doma in me je res blo tok strah.. in zdej je ura skor pol dveh ponoc in js to pisem in strah me je, ne upam si ugasnt luci in spet slism kr neko ropotanje okrog moje sobe…

Na sreco pa se nism dozivela da bi kaksnga duga vidla in hpam da tut tega ne dozivim…

Oi, sem 13 letna punca in fuul rada gldam grozljivke. Ni me lahko prestrašit glede tega vendar imam pa zelo bujno domišljijo,,, predkratkim smo z mamo, tatijem in sestro sedeli v dnevni in gledali TV. Mama je z sestro odšla v spalnico, ter prosla tatija da ji gre nekaj pomagat. Jaz sem sama ostala v dnevni, ko sem kar na enkrat vidla senco ki je sla levo mimo okna. Sla sem pogledat ce je kdo zraven okna in ni bilo nobenega. Tata je je hodil po stopnicah dol ko je senca nenadoma vrnila desno, SPOKY!!!
BDW( zivimo na vsi in kno je obrnjeno proti nasem parkiriscu, ki je zazidano na desni strani,,, tao dda ni mogel noben prečkat,??)
POJASNILO?! :/

Hej,stara sm 12 ….
1-pred letam smo doma gledal grozliuko SNEMAJ 1 (nepriporočam občutlivim osebam) in mene je pol 1 let blo usega strah,od teme,do biti sama doma do ropota nad nami (živim v bloku)….in skos se mi je zdej da me en gleda….še dandanes me učas zmrazi in mi neki mečkenl zapiha po obrazu….

2- lani 2 večera zapored – 1 večer- voda se je sama udprla in tekla 3 sekunde….2.večer: sama od sebe je visoko na omari začela peti voščilnica od moje babi za mamin rojstni dan….grozno

3-letos poleti mi je naj naj naj frendica povedala: zadnjič je bilo v ćasopisu da so eni v španiji klicali Titota in je začelo use pokati,razbivati,voda se je odpirala,luči…in celo 2 od 5 sta bila po nogi in vratu porezana ….o moj bog…

No pri nas pa je tk…
Živim z babico,dedkom,mamo in atjom. Že od kakega 5 leta čutim duhove. V naši hiši ni noben umrl,je pa živela noter moja prababica ki pa ni umrla v tej hiši.tudi mija babica je umrla,nisem je poznala…a nekako čutim da je vi hiši nekaj.ponoči slišim da nekdo hodi pred mojimi vrati. Vedno ko staršem to povem rečejo da niso oni hodili tam… pa tudi enkrat sem posnela fotografijo v ogledalu in za sabo na postelji sem sem videla obraz nisem mogla Vredi videti…
Vem da j nekdo tu….

žiujo. da ti malce objasnim stvari da boš lažje razumela vsaj kolikor se jaz spoznam na te stvari z duhovi.
v tvoji hiši je mogoče res duh. to je al tvoja babica ali prababica… ni nujno da so umrle v vaši hiši, ampak po smrti se duh lahko vrne na kraj kjer je bil bol domač, ker so očitno nekatere stvari ki jo vežejo na vašo hišo. če se počutiš neprijetno ob tem poskusi z belo magijo oz da spucaš hišo, če si vidla po filmih kako prižigajo zelišča in hodijo po hiši..sicer je dobro da se to pozanimaš pri nekom ki malce bolj obvlada te stvari. glede na to da so oz naj bi bili duhovi v hiši jih boš tako poslala ”na drugo stran” ker bodo počivali v miru, ker v hiši jih nekaj drži oz imajoo nedkončane posle. ne pozabi pa na možnost da to ni ena od njiju, da je lahko kdorkoli v hiši. lp

New Report

Close