Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kitajska medicina – nateg?

Kitajska medicina – nateg?

Ste bili kdaj pri kitajskih medicincih?
Jaz sem bila včeraj, ampak imam občutek, da je bil to en velik nateg.
Pričakovala sem, da bo kako diagonozo povedal pa nič. Samo dolgovezenje o čudovitosti akupunkture, nobenih konkretnih podatkov, razen seveda cene.
Vaše izkušnje?

Ne razumem- a si bili na akupunkturi ali pri enemu, ki prakticira kitajsko medicino- ker ti ta zadnji so pri nas bolj redke sorte. Sama nimam izkušenj, sem pa od žlahte dobila pozitivne info za obe vrsti zdravljenja. Je pa odvisno za kake težave gre.

Bila pri zdravniku kitajske medicine na začetnem pregledu, kjer je potem predlagal akupunkturo.

Glej… kitajska medicina sama… ni nateg.

Človek pri kateremu si bila, je pa lahko ali pošten ali pač ne. Tega ne morem ocenjevati po par prebranih stavkih.

A lahko napišeš pri katerem?

Pol nisi bila pri zdravniku tradicionalne kitajske medicine!Tisti ki pa je kar nekaj mrmljal,pa ni ta prav,prvi obsik je brezplačen,saj se vzame cela anamneza in nato se naredi plan ,ko se ugotovi,kaj je vzrok.Jaz nisem zdravnik kitajske medicine,delam pa po principu TKM,petih elementov,kar je skoraj osnova poznavanja tega,pribitek ali pomanjkanje yin-a ali pribitek in pomanjkanje yang-a,…. , da veš kako pravilno pristopit k temu!

Akupresurne točke so vredu,ampak moraš vedet katere delat,ni samo aha boli te glava,OK,to so te pa te točke.Kje pa!Treba je raziskat vzrok,ki je privedel do glavobola,ki jih je ogromno.

Sem slišal že za primere,ko so taki kvazi kot jih omenjaš,še zdravila prodajali.Svašta!

Pazi se takih,ker ti lahko več škode naredijo kot pa dobrega!

Ja, je tradicionalna kit. medicina, vsaj tako ima navedeno.

Zdravnik ne zna slovensko, tudi angleško bolj slabo. Pri njem dela asistent (Slovenec), ki ni zdravstveno izobražen, to se takoj začuti in on prevaja iz slovenščine v angleščino. Tudi njegova angleščina je bolj boga, če sem poskušala sama kaj goovrit zdravniku, me je takoj prekinil in on prevajal. Čeprav je moja angleščina boljša kot njegova.

Potem sem pričakovala, da bo tako kot pri naših zdravnikih. Poveš težave, naredijo kak pregled, raziskave, in dajo diagnozo.

Tu ga je zanimalo kaj pravijo zdravniki, kake težave imam. In uporabil je le diagnozo našega zdravnika, ostalih stvari ga niso zanimale. Tisto, kar me je najbolj mučilo, ni sploh nič komentiral. V glavnem bedno.

Nobenih preiskav, nobenih diagnoz, nobenih komentarjev zakaj tako ko. Prevodi pa napačni. Večkrat sem vmes vskočila, da ni res, kar prevaja pa ni pomagalo.

Prvi obisk seveda ni bil zastonj.
Nadaljna akupunktura pa naj bi bila cca. 35€ na obisk.

Ja naslov pa ni ravno ok. Mišljeno je bilo TKM ali nateg? Namsto – bi morala biti beseda ali.

Ni bilo mišljeno kot, da so vsi TDK medicinci nateguni, ampak bilo je mišljeno, če je določena oseba res TDK ali je to nateg.

Bi prej rekla, da si ti svoj največji sovražnik.
Sami sebi raje očitaj, da si se nategnila.
Zakaj si šla na ta pregled? Ker ti je priporočila prijateljica, si prebrala reklamo v časopisu?

Oprosti, ampak do takih, ki gredo nekaj pavšalno preizkušat, ne da bi sploh vedeli, za kaj gre, potem pa jamrajo, nimam čisto nič usmiljenja.

Pa ne bodi huda, v tvoje dobro te krcam. Da ne boš naslednjič šla k šlogarci, ali pa podpisala pogodbo za počitnice na Tenerifih….prej se je vedno dobro pozanimati.

še1, mislim, da TDK in šloganje nista ravno primerljivi stvari.
O šloganju še nisem slišala nikogar, da bi kaj pametnega povedal oz. da bi mu kdo kaj konkretnega povedal.
O TDK pa sem slišala že dosti dobrih stvari in ker mi naši zdravniki ne morejo pomagat, sem upala, da bo TDK pomagala.

TKM sama po sebi ni nateg, le pristop in obravnava sta drugačna. Kot pri vseh alternativnih oz. komplementarnih metodah pa tudi tu velja: malo zrnja, veliko plev. Ti si očitno naletela na pohlepne šalabajzerje, ki mečejo slabo luč na tistih nekaj, ki zadevo obvladajo. Priporočam izbiro terapevta, ki poleg TKM vsaj v grobem pozna in priznava tudi uradno medicino, ne obljublja čudežev, ne vsiljuje dragih terapij. Licenca GZS za zdravilstvo je dokajšnja garancija, da gre za zaupanja vredno osebo, kar seveda ne pomeni, da je uspeh zdravljenja zagotovljen.

Borat, kako pa ločit zrnje od plevel? Ker po mojem imaš povsem prav.
Ta zdravnik ima seveda svoje licence na steni, ampak saj veš kako je to, tudi maserji imajo na stenah kup diplom, ki so v resnici le potrdila o kratkih tečajih.

Licenca GZS? Gospodarska zbornica Slovenije?

Narobe si me razumela, seveda nista primerljivi, daleč od tega; hotela sem ti samo povedati, da bi se morala pred vsako tovrstno izkušnjo dobro pozanimati, da veš, kaj lahko pričakuješ in se temu primerno tudi odzoveš, če kaj ne gre po tvojih pričakovanjih.

GZS – Gospodarska zbornica Slovenije.

Borat je lepo odgovoril. Vedno tako lepo v kratkih besedah napiše bistvo:) TKM ni nateg. Predlagam, da si najprej sposodiš knjigo v knjižnici in se malo poučiš o tem. Tukaj je tudi podforum TKM, kjer najdeš nekaj odgovorov.

Gre pa za bolj kompleksno zadevo. In če imaš težave že dlje časa, nikakor ne pričakuj izboljšanja po eni terapiji. Te terapije pa seveda stanejo… Ampak tudi pri klasični medicini ne pričakuješ čudeža po eni tabletki, kajne?

Tudi jaz sem bila včeraj na TKM :))). Si bila na Celovški?

Jaz sem imela prevajalko…..on me je spraševal kje čutim bolečine, kdaj jih čutim, … Na koncu mi je izmeril utrip in določil diagnozo.

Seveda sem dobila za zdravljenje 20 terapij (akopunktura), kar na kocu znese 550 eur :). Toliko pa žal nisem denarno sposobna plačati, sploh ker so te terapije v obsegu 1 meseca (celo 4 v prvem tednu). Tako da še ne vem kako se bom odločila.

Baje pa pomaga – sem slišala že od dveh da so zelo učinkoviti.

LP

Jaz sem se prej pozanimal o TKM, tudi forum na MONu sem prečitala.

Nisem bila na terapiji, bila sem na prvem pregledu. In pri naših zdravnikih ti na prvem pregledu povedo diagnozo ali pa te pošljejo na preiskave. Nekaj je. Tu pa nič.

Ne, nisem bila v LJ.

Ne moreš enačiti diagnoze alternativnih ved s klasično medicino. Tukaj ti on postavi diagnozo po temeljitem spraševanju, potem pa ti da “zdravila”. Pri klasični so le-ta plačana iz zdravstvene blagajne, alternativa pa ne, zato moraš sam plačati naslednje terapije. Logično.

Če nisi zadovoljna s tem zdravnikom ali njegovim pristopom ali če ti ne vzbuja zaupanja, potem najdi drugega. Ne pričakuj pa enake obravnave kot pri dr.med., saj gre za drugačen, celovit pristop. In drugačno, tudi celovito zdravljenje (npr zaradi bolečin v ramah boš morala spremeniti prehrano ipd). Večina starodavnih medicinskih ved namreč deluje na principu celovitosti človeka in te tako tudi “pregledajo” – naredijo dolg pogovor s teboj, da ugotovijo, kaj vse je narobe s tabo, kaj je povezano. Obstaja še vse kaj drugega kot klasično dajanje napotnic in reševanje enega dela telesa za drugim. Mogoče je vzrok drugje in to zdravi alternativa.

Pogovora sploh ni bilo. Je bilo le slabo prevajanje in sploh je ta prevajalec, ker neke svoje domneve dodajal, pa sem mu vskočila, da to ne drži pa je to še kar naprej prevajal zdravniku.

Nobenega temeljitega spraševanja ni bilo. Nobenega spraševanja glede prehrane, glede počutja, glede gibanja… nobenih ugotovitev, diagnoz.

Samo nasvet, da bo akupunktura pomagala in da je to super in oh in sploh.

zdravo!

imam prijateljico, ki je začela študirati TKM v franciji. pravi, da pri nas ni nikogar, ki bi delal resnično TKM (da vsi nekaj prilagajajo po svoje). ona je našla po priporočilih zdravnika TKM v avstriji, kamor tudi mi sedaj občasno gremo. gospod je zdravnik alopatske medicine, ki se je izpopolnil nato v TKM, kar sedaj že leta uspešno počne.

prvi pregled je najbolj temeljit in nikakor ni brezplačen (je najdražji). tudi zdravila, ki jih namešajo v lekarni v avstriji nanesejo precej denarja. a izgleda, vsaj za enkrat, da smo se prav odločili, da hodimo tja.

hočem reči, čez avstrijo je TKM lepo urejena in uradno priznana, celo plačana s strani zdr. zavarovalnice… glede na to, da hodimo tja po nakupih, je vredno it tudi k kakšnemu dobremu strokovnjaku, namesto da se tukaj prepustimo kar komurkoli.

Pri temu mojemu sem res dobila občutek, da je nek šarlatan. Ja, velika škoda je, da TKM ni priznana, da bi bil nek red. Tu pa se mi zdi, da je čisti kaos.
Asisten pri temu zdravniku je bil res katastrofa.
Odnos tudi poden.
PRi naših zdravnikih, je tudi medicinska sestra oz. tehnik zdravstvene stroke in vsaj nekak ve zakaj gre. Ta asistent, ki pa ni imel ne pojma o anatomiji, zdravstvu, ne o angleščini. In potem človek takoj zgubi zaupanje.
Predvsem sem pa pričakovala pogovor in nek celovit pristop. In seveda razlago zakaj do nečese pride, kje je razlog. Ni mi dovolj, da nekdo reče, zdaj pa bomo drage iglice zbadali v vas pa bo vse super in ok. Rabim več razlage.

Poglej za dr. Papugo. mislim, da zanj ne velja predzadnji post.

Si imela pač smolo, žal, si se pa nekaj naučila iz tega. Jemlji svojo izkušnjo tako, čeprav se ti sedaj mogoče zdi bizarno.

Celovit pristop lahko dobiš pa tudi marsikje drugje. Je pa odvisno, kaj te zanima, čemu verjameš ipd.

Ja, očitno nisem naletela na pravega. V to sem imela nekak bolj zaupanje kot pa recimo v kakega bioenergetika (tudi že preskusila pa ugotovila, da to ni to).

Ni vsak bioenergetik dober. Ni pa vsak slab. Problem je, ker večkrat ne gredo na vzroke, temveč zdravijo simptome. Potem se pa zadeva ponovi.

Predlagam knjigo Marjana Ogorevca Karmična diagnostika. Mogoče se boš potem laže odločila, kako naprej. In marsikaj ti bo postalo jasno…

Če nimaš zaupanja, še ne pomeni, da je zanič. Ne moreš pa pričakovati, da bo delal po principih uradne medicine.

Alternativo se izbira na podlagi zaupanja in nič drugače. Če ti ne paše, ti ne paše. In draga moja, tudi zdravila uradne medicine ti bodo bistveno bolj pomagala, če jim boš zaupala.

In je tako, jaz dam glavo za mojega alternativca, drugi mu bo pa rekel, da je šarlatan. Mene je rešil operacije, drugi ga je pa ozmerjal še preden ga je dejansko preizkusil ali pa ni dovolj vztrajal.

Če imaš ti že leta določene težave, lahko tudi pričakuješ, da se boš dlje zdravila. Le redko se da težave odpraviti čez noč – se pa tudi zgodi … po letih zdravljenja z uradno medicino.

Tako je to …
Išči naprej in ne troši energije na tistem(u), kar ni zate. Prisluhni sama sebi in boš takoj vedela, ali ti nekdo lahko pomaga ali ne.

New Report

Close