Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v vrtcu so se pojavile uši

v vrtcu so se pojavile uši

V vrtcu sem na enih vratih zasledila, da so se pojavile uši. Od kje pa pridejo te uši, a kdo ve?Me kar mrazi.A se to ful prenašajo al kaj?

Za uši smo dovzetni vsi, ne glede na starost, spol, raso ali socialno ekonomski status in niso znak slabe higiene. Znano je, da imajo uši raje čiste kot umazane lase.
Ni za delat paniko.
To se pojavlja vsako leto in tudi v OŠ.
Pojdi v lekarno po šampon, in zelo redek glavniček primeren prav za to.
Glave naj si opere cela družina, menjajte posteljnino, operite vse kape, šale in oblačila.

Zaenkrat jim mi še nimamo, me je pa strah tega. Joj me že vse srbi.

Redno pregleduj lasišče, če opaziš da se otrok praska, pa čeprav ni vidno nič, …raje pojdi po šampon 🙂

zdej pa eno resno vprašanje. A vi ne pogledate vsak dan otroku glavo zvečer. Imam res sina in ima zelo kratke lase, samo jaz mu vsak večer ko si umiva zobe, stoji pri umivalniku z gostim glavnikom medtem ko on umiva zobe jaz prečešem glavo, lasišče in pri luči močnejši pregledam glavo. Ker to je sicer moje mnenje in menim da zaenkrat zdrži bi se pojavile uči bi jih našla takoj, kar pomeni dve tri in takoj zatrla. Tako, da do stopnje cela glava je ušiva, ne morem se jih znebiti sploh ne bi prišli….

Kar mi je znano ostalo je to, da na barvane lase ne grejo, kar pomeni, da jih sama verjetno ne bom dobila in pa da ne marajo vonja po limonah, tako, da sinu tudi lase včasih predvsem za ušesom in temenu namažem z sokom limone, stisnem limono na roko in mu grem čez lase.

Zaenkrat toliko, upam, da če jih bo imel jih ne bo veliko glede na preventivni ukrep:)

Pridejo vsako leto ob tem casu, nihce pa tocno ne ve od kod izvirajo. Nekateri pravijo, da so iz severnega pola, drugi pa pravijo da je to samo mit in so le namisljene. Tako, da lahko mirno napizdis vzgojiteljico, da doma ne verjamete v usi in naj neha ucit otroke krivo vero. Prenasajo se pa tako, da jih vzgojiteljice nalasc (neopazno seveda) frcajo na otroke, da jih je potem manj v vrtcu in, da imajo cas kofetkat. Ce jim kaksna mama zatezi se na njo frcnejo kaksno us, pa imajo mir najmanj en teden.

Ne, res, kaj ti imas zakljucen kak razred osnovne sole?? Ker stanje tvoje splosne razgledanosti in IQ-ja glede na bebavost vprasanj je taksna, da bi rekla, da nisi prilezla do 4.razreda! A prvic v zivljenju slisis za usi?? A ne znas pogledat po Googlu in se izobrazit?? Drugace pa usi prinese pac ena oseba (predvidevam da otrok, ni pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in se iz nje pac prenasajo drugam (skakljajo iz glavice na glavico). Pa to ni znak umazanosti, ker grejo dejansko na ciste glave in ne umazane. Ce se ne ugotovi dovolj hitro lahko dobi usi cela skupina otrok. Vcasih pa kaksnim starsom dol visi in otrok kljub opozorilom hodi usiv v vrtec in vednpo znova “okuzi” skupino. Ko pride tvoje sonce domov preglej glavico (TEMELJITO! To ne pomeni da pogledas 2 pramena ampak dejansko CELO LASISCE in lase), prej si se na Googlu pod slike oglej kako izgledajo in, ce jih opazis potem bo treba v lekarno po sampon in glavnicek. Potem ravnas po navodilu za sampon. Prekuhati bo potrebno posteljnino in obleke ter posesati celo stanovanje, da odstranis morebitne gnide (licinke od usi) ali usi, ki so se zavlekle tja. Potem pregledas se glave ostalih druzinskih clanov (tudi svojo), ce so slucajno ze tudi tam. Ce drzi scenarij z enim samim nemarnim starsom, ki ima usivega otroka v vrtcu, bos tale postopek ponavljala vsaj enkrat na mesec.

Na barvane glave ravno tako gredo – gre le za to, da med barvanjem pocrkajo gnide in uši – jih uniči vsa kemija v barvah.

bože sačuvaj…..smiri hormonove

Delam popolnoma isto.
Starši, ki otrokom odkrijejo uši, ko jih je že polna glava (se pravi so se že razmnožile v gnide in te so že odrasle ipd…). Groza…. Ampak, so tudi taki, jaz si ne predstavljam.
Če jih fašejo le moji otroci, bom že rešila problem. Kdo pa bo po moji glavi brskal 3 ure…če jih dobim, tega pa res ne želim

tud na barvane lase grejo….in res je vsako leto se pojavijo v šolah in vrtcih….pomaga,da otrokom posprejate lase z lakom za lase….naj nebi šle gor-jaz to prakticiram in jih še nismo dobili….hvala bogu….se pa v lekarni dobi prav tako sprej ampak je kr drag….glede na to,da lak za lase stane 4 eur….

a to drži?

Uš gre na čisto, umazano glavo, sploh ni pomembno, samoda se lahko oprime in izleže gnide, ki imajo tak oster kaveljc, da se oprime podlage.

Najbolj učinkovito preprečevanje je, da lase nasprejate ali namažete s stvarmi, ki so na oljni osnovi, mastne, da drsijo – ker uš se ne more oprijet lasu in lasišča in tudi gnide se ne primejo, če drsi. Če ste kdaj uporabili šampone za odstranjevanje, so tudi šamponi izdelani iz več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} olja – lasje so čisto mastni, ko ga dste gor.
Torej kot preventivo lahko tudi kupljeni balzami v spreju, ki vsebujejo negovalna olja, al pa malo kakšnega nevtralnega olja ( mandljevo, arganovo, otroško bebi) razredčite s prekuhano vodo in daste v šprico in to popršite zjutraj otroku po laseh, predno gre v vrtec/šolo, mora pa biti malo mastno na otip od korena lasu do konic. Malo vtrite tudi v lasišče. Zvečer potem operete in ponovite, predno gre otrok v vrtec ali šolo oziroma ven iz domače hiše. Olje bo delovalo tudi negovalno na lase. Takrat, ko je opozorilo na epidemijo uši, je potrebno doma redno presesati tekstilne površine, otrok pa naj ne hodi v istih oblačilih vsak dan, ampak jih takrat redno preoblačite v sveže oprana oblačila. Kajti veliko staršev žal dela narobe, ko glave sicer čisti, popolnoma pa pozabijo, da so gnide in uši tudi na že nošenih oblačilih, da preživijo uši tudi do tedna dni brez hrane in gostitelja ( torej v tekstilu). Perilo je najbolje preprat na višji temperaturi, še bolje pa j, če imate program pranja s paro. Ali pa presušite v sušilcu – visoka temperatura jih uniči, bolj kot vsi razni insekticidi, kot je Biokil npr.

Lak za lase ni priporočljiv npr. za daljše lase, ker zelo uničuje povrhnjico las, las se lahko hitro prelomi, zlomi in izpade.

Mi izvajamo v času epidemije tako preventivo, pa jih zadje 5 let otroci niso prinesli domov.

Mi pa nismo izvajali nobene preventive pa nismo dobili uši!

Naš tamali je bil že 2 poln uši.Kupila sem šapon proti ušem:Par dni sem ga mela doma uši smo se rešli.Ko pa sem ga zopet dala v vrtec zopet uši.Marsikateri starš pelje v vrtec otroka z ušmi, šmrkli do kolen,in še bi lahko naštevala.Nič ne pomaga,ker nekaterih saršev sploh ne zanima kaj se v vrtcu dogaja pač pusijo otroka bolanega,z ušmi… v vrtcu in grejo delat al pa kavico pit .

Mi pa nismo izvajali nobene preventive pa nismo dobili uši![/quote]

Ja in kaj si hotela s tem povedat in kaj hočeš sedaj prebrat? Da ste srečkoti? Jaaa, srečkoti ste. Zadovoljna?

Mi pa nismo izvajali nobene preventive pa nismo dobili uši![/quote]

Ja in kaj si hotela s tem povedat in kaj hočeš sedaj prebrat? Da ste srečkoti? Jaaa, srečkoti ste. Zadovoljna?[/quote]
Kaj si pa ti hotela s tem povedati?Da mogoče tvoj otrok hodi z mastnimi lasmi okrog in da pač si tako skrbna mamica in da zato nimate uši 🙂

ja ,ja skrbna si zelo.
zadovoljna?

Se nekaj za pametno, usi ne skacejo. Prenasajo se, ko otroci glave skupaj tiscijo. Skacejo bolhe.


Kaj si pa ti hotela s tem povedati?Da mogoče tvoj otrok hodi z mastnimi lasmi okrog in da pač si tako skrbna mamica in da zato nimate uši 🙂

ja ,ja skrbna si zelo.
zadovoljna?[/quote][/quote]

Saj se ni za čudit, ti tudi ni za zamerit.

Je pa precej verjetno da če jih dobite, boš vsa panična zastavljala vprašanja po forumu, kaj je najučinkovitejša metoda, da se jih znebite. Nihče ti ni napisal, da se drži nasvetov, ki si jih lahko dosedaj prebrala. Če ti predstavlja forum edino mesto, kjer lahko sproščaš svoje frustracije in glodaš kosti, ki to niso in zafrkavaš na fini način samo zato, ker pišeš pod psevdonimom in ker misliš, da lahko, ker ne gledaš sopišočemu v oči, potem pa ti res žal ni pomoči.

Saj se ni za čudit, ti tudi ni za zamerit.

Je pa precej verjetno da če jih dobite, boš vsa panična zastavljala vprašanja po forumu, kaj je najučinkovitejša metoda, da se jih znebite. Nihče ti ni napisal, da se drži nasvetov, ki si jih lahko dosedaj prebrala. Če ti predstavlja forum edino mesto, kjer lahko sproščaš svoje frustracije in glodaš kosti, ki to niso in zafrkavaš na fini način samo zato, ker pišeš pod psevdonimom in ker misliš, da lahko, ker ne gledaš sopišočemu v oči, potem pa ti res žal ni pomoči.[/quote][/quote]

vem vse o uših in tudi o metodah.
Tako je,nihče mi ni napisal naj se držim,prav tako kot tebi očitno tudi ni nihče napisal, da umiri živce ,ker če še ne znaš imamo vsi svoje mnenje in izkušnje!

Če imaš slab dan ti nisem jaz kriva in mirne duše ti lahko rečem,da sem odgovorila na post,ampak očitno sem pač tebi stopila na tisti mali repek,zato si se brez razloga spravila name. Ampak ti ne gre ravno dobro.O sproščanju frustracij pa glej saj veš preberi kaj pišeš,jaz ti z enako mero vračam nazaj.
zakaj ti pišeš tukaj in mi ne gledaš v oči? zakaj ti pod psevdonimom pišeš tukaj?
prosim za odg.

P.S. saj veš kar nekomu ” daš” dobiš tudi nazaj .

učinkovit sprej je Paranid, na bazi eteričnega olja in je veliko boljši, kot šamponi, ki so bili včasih. S sprejem nasprejaš, pustiš, opereš še z Paranid šamponom, izčešeš-gre vse dol, še enkrat opereš z navadnim šamponom. Po enem tednu obvezno ponoviš. Dobi se še preventivni sprej Paranid(sam je treba vsako jutro špricat). Cel postopek traja skoraj 2 uri (če je več otrok seveda več). V lekarni sem plačala 40 eurov in še vse postelje, pranje, vse bunde… Skratka za pop… In potem deratizacija uspe, otrok gre v vrtec in ker nekateri ne mignejo z k… gre krog naprej.

vem vse o uših in tudi o metodah.
Tako je,nihče mi ni napisal naj se držim,prav tako kot tebi očitno tudi ni nihče napisal, da umiri živce ,ker če še ne znaš imamo vsi svoje mnenje in izkušnje!

Če imaš slab dan ti nisem jaz kriva in mirne duše ti lahko rečem,da sem odgovorila na post,ampak očitno sem pač tebi stopila na tisti mali repek,zato si se brez razloga spravila name. Ampak ti ne gre ravno dobro.O sproščanju frustracij pa glej saj veš preberi kaj pišeš,jaz ti z enako mero vračam nazaj.
zakaj ti pišeš tukaj in mi ne gledaš v oči? zakaj ti pod psevdonimom pišeš tukaj?
prosim za odg.

P.S. saj veš kar nekomu ” daš” dobiš tudi nazaj .[/quote][/quote]

A ker drugega nisi imela za napisat, pa si malo obrnila sebi v prid? 😀

Ker veš torej čisto vse o ušeh in metodah, ti predlagam, da raje končno že napišeš svojo zmagovalno in učinkovito kombinacijo, ki bo koristila še komu, tako kot počnemo drugi, namesto da se šopiriš po psihološko, bo še največ koristi od tebe v tej temi. Bo šlo?

so povsod ali samo na vaseh? pri nas še ni bilo tega obvestila nikoli, tudi uši verjetno ne, pa smo že vsega skupaj 6 let v vrtcu (2 otroka)..

sovražim pa šmrkle do kolen ja, kot je ena napisala, ena mama v naši skušini vedno pripelje šmrkavega in kašljajočega otroka, s tem da ona sploh ni v službi in še pobere ga med zadnjimi za domov, bogi otrok..

Problem uši je v tem, da v vrtcih in šolah vzgojitelji in učitelji otrokom NE SMEJO pregledovati glave, ker naj bi bil to poseg v zasebnost! Si zamislite? Potrebujejo soglasje staršev. Riti pa jim lahko brišejo.

New Report

Close