Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bi rekli – marihuana

Kaj bi rekli – marihuana

Pozdravljeni!
Zelim resne odgovore: kako bi vi odreagirali, ce bi partner rekel, da bo kadil marihuano za sproscanje, meditacijo, poglabljanje vase. Pravi, da je prebral ogromno studij, pregledal dokumentarce, proucil zadevo in da ni nevarna.
Jaz sem proti. Kaj pa vi menite? Ali tudi vi to prakticirate?
Sploh ne vem, kako naj se odzivam. Najprej sem ponorela, da ce bo pa to delal, da bom pa otroka popokala in sla, pa me prepricuje, da to ni nc takega…
Prosim za iskrene odgovore.

glede na to, da nihče,nikoli ni še umrl zaradi marihuane, bi rekel da je manj škodljiva od alkohola ter tobaka, glede na posledice zlorabe.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Spoham dva na teden, tako za zdravje !

super, naredita lab v kleti in travo zraven še prodajajta. se bo poznalo pri družinskem proračunu. pa tip naj začne potem to duhovnost prodajat, jupi ničveč vprašanj kdaj bo socialna in OD.

stvar je i ni nevarna…. namreč nevarnost marihuane je odvisna od:
– same kakovosti le-te
– količine, ki jo bo pokadil
– pa tudi, kako se bo njegov organizem na to odvzal

to je isto kot kava, cigareti, alkohol… vsaka stvar je dobra, če je kakovostan in v malih količinah. Drgač pa zna bit hudo nevarna

jaz sem proti temu, ravno tako proti legalizaciji, ker bi jo ljudje doma šopali pod UV lučjo, pa dodajali svega i svašta da bi čim hitreje in čim bolj obsežno rastla, kar pa ima za posledico njeno slabo kakovost in posledično negativne posledice na ljudeh

ne vem, meni je to out.

jaz tega ne bi dopustil

Marihuana raste v naravi in je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravna rastlina tako,da nevidim kaj je narobe če se jo kadi.Sem pa proti kemiji in ostalemu šitu.
Marihuana je pa čelo dokaza kot zdravilna,edino sem proti,da se vozi pod vplivom marihuane kot alkohola drugače pa ne vidim nič slabega.Pa še odvisen nemoreš biti od marihuane tako kot od cigaretov ali alkohola.
Če bi bila država pametna bi legalizirala marihuano in bi jo lepo obdavčila in bi lepo zaslužili tako pa nimajo nič od tega.

Mušnica tudi raste v naravi, nobene kemije ni zraven, pa si še mušnico spohaj. Pa gada in modrasa lepo pozdravi, ko boš šla mušnice nabirat.

Se strinjam.
Dokler ni pretiravanja mislim da ni nič hudega. Zadeva bo podobna kot tisti ljudje, ki vsake toliko zvrnejo po grlu kakšen kozarec.

Mušnica tudi raste v naravi, nobene kemije ni zraven, pa si še mušnico spohaj. Pa gada in modrasa lepo pozdravi, ko boš šla mušnice nabirat.[/quote]

Nimaš pojma.

Cigareti so bolj škodljivi kot trava pa se prodajajo.Te čisto zasvojijo pa še škodijo pljučam.Trava pa ni slaba za pljuča pa še dobro se imaš in si sporščen.Ali pa kava kaj je tako boljša kot trava?

Najbolj so pa pametne zdaj tiste babe,ki niso nič probale v življenju in samo berejo kako je kaj slabo a same se zadevajo s kofetom in tobakom in občasno še s alkoholom to je pa ODLIČNO.

Mušnica tudi raste v naravi, nobene kemije ni zraven, pa si še mušnico spohaj. Pa gada in modrasa lepo pozdravi, ko boš šla mušnice nabirat.[/quote]

Dve zvezni ameriški državi sta včeraj legalizirali prodajo marihuane .
Urugvaj je prejšni teden legaliziral prodajo marihuane, država bo kontrolirala kvaliteto , zaradi legalizacije je cena na črnem trgu takoj padla .

No, te stvari o cigaretah (jaz kadim do 5 na dan), alkotu (pijem pa nic) mi tudi on dopoveduje…kar se tice pa kvalitete me pa ne skrbi, ker mu jo je kolega dal, je preverjena…
Pa hvala za mnenja.

Dejstvo je, da je ponekod možno čisto legalno kupiti marihuano v zdravstvene namene .. http://www.medicalinsurance.org/marijuana-health-facts/, http://www.konoplja.org/konoplja_zdravstvo/Uporaba_konoplje_zdravstvo.htm

Malce perja (in ne kakšnega sintetičnega sranja) za sprostitev, res ne vidim problema 🙂

Tako kot včasih kozarček dobrega vina ob kosilu, skratka tako, čisto iz stališča degustacije.

Odvisniki so pa pač odvisnik; lahko so od kave, čigaret, pijače, športa, marihuane, trdih drog, ni da ni, pač odvisno od osebe kakšen filter ima. Torej ali se rajše sooči szi življenjem ali se ga gre kontinuirano “ucoditi”.

Pač relativno.

Je, pa tako, kakor pri kateri drugi stvari, potrebno je imeti zmernost, se pa ve, da jo na marsi katerem drugem področju v življenju nimamo; torej to ni samo odvisno od konzumentov. Poglejet eni so kronično sitni in jim res ni pomoči 😀

Mene en dimček sprosti, torej, naredim ene tri vdihe, potem me pa lepo mine. Sem v cvetju, a realnosti tudi kaj kmalu pokliče. Vendar kakor pravim za hipni trenutek se je fino sprostiti, tako meditativno sproščeno se človek počuti.

Dejstvo je, da je to sredstvo za omamljanje in to nelegalno.
Vprašala bi se na tvojem mestu, zakaj tvoj partner rabi neko drogo za sproščanje in meditacijo? kaj mu manjka? A ne bi raje šel mal športat? Pa dvigovat svojo duhovnost s kakšnimi knjigami?
In vprašala bi se, kaj če ga kje dobijo, če se znajde v kakšni raciji, če k vam uletijo v kontrolo? Ugled, služba, sranje.
In vprašala bi se glede vpliva na otroke. Kje to misli početi? Saj veš, v družini dolgo stvari niso skrite. Že “dišal” bo fajn, ko jo bo kadil. Torej kakšen vpliv bo to na otroke.

Primerjave z alkom in cigaretami so mi brez veze. Te so pač legalne, trava pa ni. Koliko je vse zdravo, pa pustimo pri miru.

Skratka, na tvojem mestu bi vklopila vso energijo, da to preprečim.

Vse je ok, dokler je pravi odnos, prave količine in poznavanje.

Ni problem, za vikend enega spohat. Tudi ni problem to narediti na žurki (vsi pijejo alko, pa se nikomur
nič čudnega ne zdi)…problem nastane, če pride do (psihične odvisnosti). Če je to vsak dan, če brez
tega ne moreš “funkcionirat”…če se drugače ne znaš sprostitit, če ti to postane način življenja. Potem
je pa kriza ja, s takim partnerjem si nimaš kaj pomagat, ker mu je “vse ravno”, ni zanesljiv, nič si ne
zapomni, je brezbrižen do vsakdanjih problemov, živi v svojem svetu, postane tipičen nezanesljiv, zaspan,
počasen in brezbrižen zapohanček….luzerček…

Torej – vprašanje, koliko namerava tale tvoj “meditirati” – (BTW klunc, pa taka meditacija, ki potrebuje
travco – če ne znaš meditirati brez, si itak blefer)
Ti ga poznaš – ti znaš oceniti, ali je model res tako zelo duhoven tip (malo morgen po mojem), ali pa
išče izgovor za vsakdanji (ali tedenski ali karkoli že) beg od realnosti, pa ga malo zavija v celofan.

Aja, pa verjetno ni čisto zanemarljivo, da zadeva ni zakonita, ampak to vsak sam ve.

Če bo kadil domačico(najbolje da si jo sam pridela) je čist ok.Odsvetujem pa razne skunke in ostale hibride iz laboratorijev , ker tuki bo imel potem “beton” v glavi brez energije po domače bo v svojem svetu , kot en junkie na “dietni” drogi!!!
pa tudi semena so pomenbna danes je na tržišču že polno nekih obsevanih hibridov itd…

Jaz športam. Ko športam, športam, ko se pa sproščam, pa počnem kaj drugega. Med drugim vsake toliko naredim par dimov.
Policaji imajo dovolj drugega dela, kot da bi se sekirali zaradi človeka, ki ima v vrečki trave za tri džole, verjemi.

Ja, in zakajam se izrecno pred otroki. Pokličem ju k sebi in jima razložim, kaj počnem. Me pa zanima, tkole mislim …, kako si predstavljaš, da ljudje konzumirajo alkohol in kadijo cigarete (ki so itak že stokrat potrjeno veliko bolj škodljivi od trave). Nikoli pred otroki? Mogoče živiš v hiški iz čokolade sredi gozda, zato ti ne zameriš, da imaš take naivne predstave. Alkohol je sicer legalen, ni pa legalno z njim sesti za volan, pa je to vsakdanja praksa in sigurno jih več vsak dan sede pijanih za volan, kot se jih ga malo zakadi (in skoraj sigurno ne gre za volan).

Trava ni legalizirana samo po nekem nesrečnem spletu okoliščin. Še industrijska konoplja je bila pri nas dolgo prepovedana samo zaradi imena :). Tako da na tole legalnost jaz ne bi stavila kot na neki blazen argument.

Mušnica tudi raste v naravi, nobene kemije ni zraven, pa si še mušnico spohaj. Pa gada in modrasa lepo pozdravi, ko boš šla mušnice nabirat.[/quote]

Dve zvezni ameriški državi sta včeraj legalizirali prodajo marihuane .
Urugvaj je prejšni teden legaliziral prodajo marihuane, država bo kontrolirala kvaliteto , zaradi legalizacije je cena na črnem trgu takoj padla .[/quote]

Moja replika se je nanašala izključno na argument, da je nekaj avtomatično v redu, če je naravno. To ni nikakršen argument.

Zdaj pa še k tvoji trditvi: to, ali je cena na trgu nizka, zanima tebe, ker si uporabnik, meni je čisto vseeno, kakšna je cena. In še vedno je v veliki večini držav marihuana prepovedana.

Mušnica tudi raste v naravi, nobene kemije ni zraven, pa si še mušnico spohaj. Pa gada in modrasa lepo pozdravi, ko boš šla mušnice nabirat.[/quote]

Nimaš pojma.[/quote]

Svojo izjavo si vrhunsko argumentiral 🙂

Travo sem poskusila kakšnih 3x, 4x, v mladih letih. Razen enkrat ni bilo kakšnih posebnih scen.

AMPAK:

Kako me je 1x zadela, tega ne bom pozabila nikoli!!! Bila sem čisto fertik, paranoja, vrtenje v glavi, paraliza nog, nisem mogla nič! Avta v takem stanju sploh ne bi bila sposobna niti vžgat, kaj šele vozit. Komaj sem čakala, da bo popustilo. Sem pa vseeno hvaležna za to izkušnjo. Mene je izkušnja navdala z grozo in od takrat naprej nisem hotela v družbi niti enega samega dima več!

Nihče mi ne bo rekel, da ni škodljiva. Najbrž je res, da lahko na vsakega vpliva drugače. V glavnem, jaz nisem za legalizacijo.

Mene je trava tudi tako fleširala, ampak nima na vse ljudi enakega vpliva. Moj brat je zakajen opravil vse izpite na faksu, in njega dejansko pomirja…..Še danes jo kadi, pa je že v zrelih letih.

Sem pa absolutno za legalizacijo ali vsaj dekriminalizacijo.

Ko je govora o cigaretih: v njih je čez 100 različnih kemičnih dodatkov.
Ko je govora o legalizaciji: tobak se lahko uživa na različne načine, eden od njih je npr. snus, zakaj ni legaliziran tudi ta?
In nenazadnje, zakaj je legaliziran alkohol, ki vodi do odvisnosti in je potencialno nevaren?

V pravi meri se strinjam s tvojim partnerjem. Je pa tako, da bo verjetno po dolgotrajnih študijah prvič poskusil in razočarano opustil (pa še namig – prvič nikoli ne zadene :))

Jaz sem pa proti legalizaciji marihuane in za izrazito restriktivno politiko omejevanja porabe alkohola in tobaka.

New Report

Close