Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tisti, ki delate na banki povejte po resnici

tisti, ki delate na banki povejte po resnici

Posebno tisti, ki delate v manjših krajih – Zanima me ali se pogovarjate s svojimi bližnjimi o tem kakšno stanje ima kakšen na računu – ekstremno visoko ali nizko? Vas, recimo, jezi, če ima nekdo veliko denarja, mu zavidate, skratka, kako gledate na to.

Na različnih bankah delam 20 let. Nikdar in nikoli nisem z nikomer, niti s starši in niti z možem niti besede ne spregovorila na temo, kaj ima kdo na računu, niti ne a ima veliko ali malo. Mi na kraj pameti ne pride, pa ne samo zato, ker je to po zakonu kaznivo in mi lahko zapre vrata v vse banke, ampak ker je to osnova od osnove. Denar strank je denar strank – pika. Tu se zame neha, kdor tega ni sposoben, nima v banki kaj iskat, na drugi strani pulta že ne.

Moja znanka je drugim mojim znancem povedala, da imam kar nekaj denarja na banki. Ti pa so to povedali svojim znancem, ki so prišli prosit za posojilo. Tako da….

nova
Uredništvo priporoča

Sicer ne delam na banki, ampak po novi zakonodaji in v novem računalniškem sistemu na centru za socialno delo.
Ne samo, da mi na kraj pameti na pade pogovarjati se o zneskih na računu nekoga (saj veste, da imamo zdaj vpogled tudi v to, ne?), ampak si tega tudi ne zapomnim. Sem delala odločbo o znižanem plačilu vrtca in otroškem dodatku svoji sošolki iz osnovne šole, in niti približno ne vem, kakšne ima dohodke. Pa sem imela vpogled v njene dohodke, v dohodke njenega moža in v njune morebitne prihranke.

Se pa zgodi, da se – ampak res izključno sama pri sebi – vprašam, kako jim to uspe, ko ima nekdo, ki se preživlja z zajamčeno plačo, na računu več tisoč prihrankov. Nisem zavistna, bi pa imela recept. 🙂

Če je to res in imaš za to dokaz, je treba takim ljudem stopiti na prste, pardon – na jezik, enkrat za vse večne čase. To je enostavno nedopustno!

Ne delam v banki, delam na delovnem mestu, kjer imam pregled nad raznoraznimi prihodki. Če me vprašate, koliko ima le- teh ta in ta, nimam pojma. Tega je toliko, da se mi ne da gledat, zapomnit.
Jasno, da potem niti ne morem povedat. Seveda pa tega tudi ne smem in nisem v 25 letih še nikoli.

Tudi jaz imam pregled nad izplačili plač, avtorskih honorarjev, tudi izplačili dobička za kar precej ljudi, pa o tem sploh ne govorim naokrog. Priznam pa, da jih občasno pogledam, večkrat je zanimivo, tako navzgor, kot navzdol.

Ljudi, ki vedo za dohodke drugih, je razen v bankah in CSDjih kar precej: računovodje, vodje financ, nekateri programerji, pa seveda direktorji, včasih so bili to tudi administrativno osebje v vrtcih in na občinah, pa verjetno še dosti drugih.

Če zavzeto delaš na banki, si cifer sploh ne moreš zapomniti. Na dan dobiš 100 – 200 strank, pa še drugega dela ogromno, tako da si teh podatkov sploh ne zapomniš. Izkušnje: študentsko delo. Svojim bližnjim sem lahko povedala samo, da sem bila za šaltarjem – to se pa itak vidi.

Mojemu kolegu so 3x vlomili v hišo. V vseh 3 primerih, je prej na banki dvignil večjo vsoto denarja. Vlomili so mu še isto noč, vendar nikoli denarja niso našli.

No vidiš, pa pravijo da osel ne gre dvakrat na led! Aja, za ljudi velja drugače, kot za osle :)))))

Ja, je problem z deponiranjem denarja sumljivega izvora. Marsikdaj pridejo na dan osebni podatki lastnikov zavidljivih vsot, potem se pa lopovi in goljufi razburjajo, kako je svet pokvarjen, da ne moreš več nikomur zaupat…

Tebe bi potem skoraj obratno vprašala – ali si znancem povedala kako naj ravnajo, da bo prikazanega čim manj premoženja, da bo manj vrtca za plačat in višji otroški dodatek?

Če boš rekla, da nisi, vsaj tistim najbližjim, ti itak ne bom verjela.

Kdo pa vam, zaposlenim na CSD, obračunava za te odločbe? Sami sebi?

Tebe bi potem skoraj obratno vprašala – ali si znancem povedala kako naj ravnajo, da bo prikazanega čim manj premoženja, da bo manj vrtca za plačat in višji otroški dodatek?

Če boš rekla, da nisi, vsaj tistim najbližjim, ti itak ne bom verjela.

Kdo pa vam, zaposlenim na CSD, obračunava za te odločbe? Sami sebi?[/quote]

Znancem, prijateljem in vsem ostalim, ki so me vprašali, sem povedala, da se od prihrankov kot premoženje upoštevajo le obresti, zato ni potrebna panika dvigovanja denarna, zapiranja bančnih računov ipd., ker to najverjetneje ne bo spremenilo višine otroškega, plačila vrtca,…

Mojo odločbo za otroški dodatek in subvencijo malice je izdelala mojo sodelavka, celo tista, s katero sva si najbližje.
Čeprav sem bila po grobem izračunu prepričana, da bosta moja otroka imela subvencionirano malico (moj partner je po tem, ko je zaključil zdravljenje raka, ostal brez zaposlitve in je še vedno brezposeln, itak), presegam subvencijo za 0,36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pa se lahko – kot vsi ostali, ki so za pikico ven padli – ugriznem v … 🙁

Bila sem na obisku pri prijateljici pri kateri je bila tudi njena znanka – bančna uslužbenka. Vsem prisotnim je razlagala koliko imajo razni znanci na računih, koliko kreditiv, limitov, ipd. Tako, da …

Kako si reagirala ob tako očitni zlorabi zaupanih podatkov? Si žensko opozorila na neprimerno ravnanje?
Si protestno zapustila prizorišče ali izkoristila priliko in konkretno povlekla na ušesa?

Delam v banki, v majhnem kraju, že 15 let in niti slučajno ne bi odnesla kakšne informacije ven iz banke.
Moja mama se s svojimi prijateljicami sploh noče pogovarjat o denarju.
So enkrat razpravljali o tem kako so nizke penzije, pa kako lahko eni preživijo bla bla bla-pa ji ena navrže: Ja, saj ti itak veš, ker hči dela v banki.
Je moja mati čisto popenila in ven padla….da kako morajo to sploh pomislit itd.

V banki pa imamo sledi za vsak vpogled v račun-za vsak vpogled moram napisat zakaj sem gledala.
Velikokrat v zadnjih letih sem morala pojasnit zakaj sem gledala določen račun.

To res ni hec in si ne predstavljam da kdorkoli komurkoli karkoli pove o zaupnih podatkih.

Kako si reagirala ob tako očitni zlorabi zaupanih podatkov? Si žensko opozorila na neprimerno ravnanje?
Si protestno zapustila prizorišče ali izkoristila priliko in konkretno povlekla na ušesa?[/quote]

He he … ja naredila sem štalo, polomila mizo in stole, kričala na ves glas in jo za lase odvlekla …. he he

Baš mene briga koliko ima kdo na banki, tudi jaz svobodno povem koliko imam, nimam česa skrivati.

ampak mislim da bi jo morala opozoriti tam pred vsemi-da ni prav kar govori.
Ne razumem kaj se ti zi tu čudnega.
Najbolj fajn se je “umakniti” a ne? Da se ne zameriš.
Ampak to ni prav. Povedat bi ji morala da se to ne spodobi, da tudi ti ne bi marala da kdo o tebi govori take podatke.
Smo imeli v vasi primer ko je medicinska sestra govorila o enem pacientu.
Je ta naredil tako sceno, da si po mojem ne bo upala pisnit nikoli več.

To pa verjamemo…hahahaha

Če zavzeto delaš na banki, si cifer sploh ne moreš zapomniti. Na dan dobiš 100 – 200 strank, pa še drugega dela ogromno, tako da si teh podatkov sploh ne zapomniš. Izkušnje: študentsko delo. Svojim bližnjim sem lahko povedala samo, da sem bila za šaltarjem – to se pa itak vidi.[/quote]

Seveda si ne zapomniš za vseee – si pa za svojo sosedo, pa za eno čudno mamo, pa za privatnika eno ulico naprej……….

DAJ NE SERI!

Sploh ne morem verjeti, koliko imate nekateri časa, da se ukvarjate z drugimi. Nimam opravka s kakimi financami, ampak me prav eno figo briga, koliko kdo ima, koliko plačuje vrtca, s čim se ukvarja. Svoje sosede poznam na videz, to je pa vse. Kako jim je ime, me že ne zanima več. A res nimate boljšega dela kot opravljat? Veste, koliko je svet lepši, če se ne vtikaš v druge?

Ne se zdaj vsi po vrsti delat fine in neverjetno rpofesionalne. Po zaslugi nekaterih medicinskih sester se je vedlo celo za ginekološke izvide nekaterih žensk, kaj šele za finančno stanje nekoga. V Sloveniji tovrstna etika malo šepa. Verjetno zato, ker še nikoli nihče ni odgovarjal za zlorabo.
Če je pa vse res, da nikoli za nikogar ne pošpegate koliko česa itd. pa toliko boljše.To so itak osnove.

prav!. Ne verjamem, vsi so tako fini, pa vse vedo o drugemu…
Zavist, nevoščljivost je tako in tako na prvemu mestu pri Slovencih,
potem udari zloba in nagajanje…govorim iz lastnih izkušenj, živega te hočejo
požreti….pa ne rabim odgovorov: sebe vprašaj kakšen si….?
.

Če nekateri, ki so zaposleni na banki in imajo dostop do TRR in vidijo ves promet, govorijo okoli, koliko ima kdo na računu, ali pa nakazila plače, menijo, da so mali bančni bogovi, imajo kar prav.
Nekaterim zaposlenim na banki nam je prišlo na uho, kdo razpravlja o višini moje plače in še plačah nekaterih drugih kolegov. Pa smo se obrnili na predpostavljenega in zgodilo se ni nič – le napredovala je ta oseba. Danes, ko se ugotavljajo viški, pa je ta oseba celo osebni zaupnik predpostavljenih v tem smislu, da beleži, kolikokrat kdo gre na Wc ali pa v print room – torej pravi sledni pes. Kolegica, ki ima sladkorno in bi morala imeti več obrokov, je zaradi bojazni že večkrat zlezla skupaj in potem je bila celo na zagovoru pred šefi, da se tega ne počne v službi (vkup pada), in ko je še zbolela dodatno za težjo boleznijo, so ji šefi poslali domov detektiva. Pa je niso mogli dobiti, ker je resnično bolna in ni bleferka. Je pa ta ovaduhinja še naprej aktivna – le pri svojem delu ne – zato za njo delamo drugi. Za nekatere se intenzivno zanima tudi po službi. Ampak, na koncu si ti, ki opozarjaš in skušaš doseči, da bi se pošteno ravnalo z ljudmi, obdožen mobinga nad domnevnimi lopovi.
No toliko o delu nekaterih v banki – ritoleznikom se nikoli nič ne zgodi, tisti, ki pa delamo strokovno in pošteno in se zavedamo, da so vsi podatki tajni, pa spadamo na spisek za odstrel. Sorodniki, prijatelji, znanci in ritolezniki (ker nimajo znanja in nočejo delati strokovno), pa bodo ostali. In potem se čudimo glede stanja v bankah?

delala pa r leti v svojem kraju, baš me briga kolk kdo ima, če pa je k meni prišel in me vprašal, a je bla plača že nakazanu sem mu pač pogledala, okoli nikoli govorila, marsikatero številko pozabila, kakšno si tudi zapomniš pa jo obdržiš zase. Tudi če je prišel kakšen znanec na banko tega možu nisem povedala. Včasih je potem ta znenec možu rekel: včeri sem bil pa pri vaši na banki. pa se je moj začudil, ker mu nisem povedal. Ja tko je, nimam kaj govorit, zakaj bi.

New Report

Close