Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rumeni čevlji – t.i. piščanci: so vam všeč? Na kaj se nosi?

Rumeni čevlji – t.i. piščanci: so vam všeč? Na kaj se nosi?

Vprašanje v naslovu.
Torej “piščanci”, kot jim menda rečejo:
klik

Ali so vam všeč, jih nosite? V Italiji so bili že lani ful popularni, meni pa izgleda tako – za v hribe, no ;S
Na kaj se to sploh nosi, na kavbojke, pod hlačnico; ozke kavbojke – čez; bi šlo lahko tudi na krilo?

Nabavila jih bom ziher za mulce, ker izgledajo topli, zase pa še razmišljam …

So mi vsec? Ne.
Na kaj se nosi? Nimam pojma, jaz osebo jih se doma za v stalo ne bi imela, ker bi krave pocrkale od smeha. Kaj sele za med ljudi…

To so čevlji za tiste ki podirajo drevesa, za gozdarje…..fak so grdi, no!!

Hehe, meni so se tudi zdeli, ja 😀
Sam zdaj mi pa kar nekako postajajo všeč …

Enako kot Ugg – na začetku mi je bilo ful čudno, kasneje mi je pa postalo simpatično.

Hehe, meni so se tudi zdeli, ja 😀
Sam zdaj mi pa kar nekako postajajo všeč …

Enako kot Ugg – na začetku mi je bilo ful čudno, kasneje mi je pa postalo simpatično.[/quote]

Če ti je ta dizajn vsak dan bolj všeč, si nabavi vsaj drugačne od vseh hostarjev.

Recimo take:

[img]http://shrani.si/f/3U/4m/6i1LcgE/4573pink-rose.jpg[/img]

Nosili so se pred 20 letimi… in potem vsake toliko spet izbruhnejo kot moda. Zadnjih 10 let imam en par za v res mraz – plundro in sneg. To nalogo opravljajo OK.

Se vidi da ne poznate današnje mladine. Tile čevlji so še kar moderni, nosiš jih z komurkoli,- hlače, kikla,… Men osebno niso všeč, me res spominjajo na gozdarske 🙂

Res je. Sicer se pa moda itak ves čas ponavlja. Si ni več kaj novega izmislit.
Osebno mi sicer niso všeč, so pa trpežni in udobni.

Meni so všeč, pred 20 in več leti so mi bili, nisem pa nikoli kupila originalnih, ampak vedno neko različico, ki je bila mogoče malček bolj simpatična. So super, trpežni, jih imaš za dolgo. Nosim jih na vse.

Letos sem si jih kupila. Vendar sem kar nekaj trgovin prebrodila, ker sem hotela točno take kot sem si zamislila v glavi. Eni so dobesedno preveč gojzrasti za ženske noge… moje mnenje. No in po dolgem in počes sem končno našla trgovino ki je imela taprave, noter podložene čez celoto, tudi pod nogo belo ovčko in še to, da je zgornji del toliko mehak, da jih lahko zavihneš navzdol, da ovčka pride do izraza. In največkrat so imeli ovčko samo okrog gležnja, noter pri nogi in peti pa navaden filc in potem se to začne svalkati in se vse vleče čezu belo ali krem ovčko. Paziti je tudi treba da na petnem delu ni ovčke ampak usnje, ker se tam najraje notranja podloga raztrga, če ni usnje.

Ja kupila sem jih za 100€, upam, da jih bom nosila vsaj ene 5 sezon, ker mi noga ne raste več. Nosim jih k jeans hlačah, oprijetih, da so hlačnice dovolj ozke da pridejo do izraza, oziroma k pletenim nogavicam – svetlim in zimsko krilo po vrhu. K drugim stvarem jih ne nosim. Zgornji del pa zraven največkrat ali usnjena jakna ali plašček – bolj športen. Lahko tudi brezrokavnik. Za v službo pa seveda NE.

LP

Piščanci so super 🙂 V Italiji so na policah že 20 let, če ne že dalj. Od firm so pa meni najboljše Panama Jack – lani so imeli en super model, tak, malo bolj ženski. Pa ne tisti s peto, ker tisto je pa katastrofa 🙂 Jaz jih nosim tako, da imam ozke kavbojke, čez prešito, kratko bundo, šal… uporabljam pa modro, zeleno, rdečo barvno kombinacijo.

Men so zakon, moda gor al dol, za nbaše razmere so zakon in ko mi začenjo crkavat eni, nabavim druge. So pa tisti, ki so zdaj v Hervisu, nateg, ker tam, kje rnajbolj zebe, so nepodloženi :(((

Kje jih prodajajo ? Hči bi jih rada in glede na to, da precej hodi na poti do šole, se mi zdijo kar primerni.

hahahahahha…..tale pa zmaga.O kuk sm se nasmejala zdle zgodaj zjutraj…..) “krave pocrkale od smeha..”.hahahhahahahhahhahahhhhahaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takšni čevlji se nosijo že vsaj dvajset let. Jaz sem jih že v osnovni šoli nosila. Tudi sedaj jih imam že nekaj let. Kupim nekaj kar je udobno in mi je všeč. Ne pa zato ker je moderno.
Na žalost so pa v Slo moderni že kakšni dve leti in jih imajo vsi.

Tudi jaz razmišljam o nakupu piščančkov, najbolj so mi ušeč Lumberjack-ko jih zavihaš so podloženi, mislim, da imaš ti Bananica takšne 🙂 Sem na netu našla neko akcijo, sem pa v dvomu zaradi številke, menda so kar velike, imam 37, kar pomeni, da naj bi vzela kar 37, da ne bodo 38 preveliki? Lani sem probavala Caterpillar in so bili ogromni, sem morala 36 probat. Ima katera izkušnje s številkami Lumberjack?

V kolikor je meni znano so edini originalni piščančki znamke Timberland. Mislim, da jih imajo sedaj tudi v Sloveniji, videl sem jih v trgovinah Tomas sport in Madness.
Sam jih imam že od prej, ko še niso bili “v modi” in so res super! Za razliko od ponaredkov so ti nepremočljivi.

ja men so ful všeč….am a bi pasale na debele noge …sam da bodo hlače povrhu čevljev,,,ja jst mam namen kupi take sam da so CAT

@ziml
naj ti odgovorim – SEVEDA! le kupi jih, ker so res kvalitetne in udobne. Danes sem kupil CAT (colorado) najbrž te misliš in so res super in nepremočljive. Sicer nimajo ravno ovčke podložene ampak neko drugo zadevo, ki se ne zdrgne in te ne peče podplat, ko hodiš.
Naj vam malo povem kako so piščančki prišli v modo; cca. 85 leta so jih začeli nositi v ameriki pripadniki hip hop kulture in to striktno firmo Timberland in to se je nadaljevalo do nekje 2000 sploh v New Yorku, kjer je enako podnebje kot pri nas. Skratka na kratko – Nekje 9 let nazaj sem si kupi ”original” Timberland piščančke, ki so bile bivših 37.000SIT!!! kot srednješolca me je takrat zelo prezeblo v njih, ker so notri popolnoma usnjene. So sicer zelo kvalitetne izdelave in so še sedaj v omari vseh barv, ker so se mi v tistih štirih letih zelo umazale kljub čiščenju z neko ”radirko”, ki je čevelj naredila še bolj zbledel.
Skratka zadeva je taka, če hočete imeti piščančke za eno sezono dajte max do 50€, da bodo lepo zgledale in da bodo tisto sezono odslužili, če pa nameravate kvalitetno in nepremočljivo zadevo vam pa priporočam CAT, ker imajo tudi gumo tako zasnovano da naj nebi drselo (to bom še preizkusil ampak izgleda zelo mehka in oprejemljiva). Skratka CAT piščančki vas bodo pršli 120€, če pa hočete Timberland boste pa odšteli cca. 180€ ampak kerekoli izmed teh dveh vam bodo dolgo zdržale. Upam, da sem vam pomagal s tem spisom 😀

aja naj še odgovorim na kaj pašejo – najlepše na kavbojke, žametke, za ženske kakšne hlače na korenček oz lahko jih kombinirate tako kot uggice. Zelo lepo paše zraven bunda z muckom (po kapuci umetnim krznom) skratka ni pogoj, da morate imeti zraven neko barvo, ki je ista kot piščančke, da jih imate lahko obute 😉 Tudi poslovneže z obleko in plaščom vidim pozimi s piščančki. Nepisano pravilo je da pašejo k vsem 🙂

LP, Gašper

js tud razmišljam da bi si jih kupila,tko ne preveč drage ane(max.40€) da bi bli pač take rumene barve,ne neki čudni svetlo rjavi.. Pa mogoče veste kje jih prodajajo? 🙂

tej čevlji so kul. samo kako se čistijo, s čim da jih ne bom uničil. ! 🙂

OMG!! vi ste čist znorel!! ti čevlji so tok popularni in moderni, da ko berem tele vase komentarje se res vidi da ste ven iz mode haha 😀

si zdrava?? ti si čisto ven iz mode hhaaahaha!!! problem pri vas je, da nimate stila ;))

Lani mi niso bili všeč, letos pa se mi zdijo res top! :$ Najlepše se mi zdi da zgledajo če jih nosite na ozke hlače… nena se nosijo tako da je hlačnica preko.
LJUDJE KAJ JE Z VAMI?! TI ČEVLJI SO PA RES FUL MODERNI IN FUL LEPI!
Eno vprašanje: veste slučajno ki se kupijo kaki po ceni? max 30-40 eur?
Hvala že vnaprej za odgovor
LP

New Report

Close