Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek delovna tarapevtka- kje je ta študij

delovna tarapevtka- kje je ta študij

zanima me torej, kje je ta študij, kje se vpišeš, kje poteka…za delovnega terapevta. Me pa zanima predvsem izredni študij…če mi zna kdo podati prave informacije, morda kdo ima to izobrazbo? me zanima kako težek študij je, kako dolgo traja…hvala vsaki koristni informaciji, lp

Kako težek je študij itd, ti ne vem povedat, poteka pa študij za Višje medicinske sestre in traja 3 leta + diploma

Na Fakulteti za Zdravstvo v LJ program Delovna terapija. Poglej na njihovo spletno stran.

nova
Uredništvo priporoča

Tako je in “tam in tam” hvala za poporavek. Je Fakulteta za zdravstvo in ne za višje medicinske sestre. Hvala to je bila moja napaka

Pozdravljena!
Ja študiraš lahko na prej omenjeni fakulteti smer DT.
Sama sem študirala izredno.
Moram ti povedati, da je zaposljivost DT zelo težka ( po treh letih končanega študija še vedno iščem službo DT)
V domovih za ostarele imajo zaposlenega enega DT, za 130 stanovalcev, če je več stanovalcev, je zapošslen še eden za pol. del čas ali vzamejo nekoga z nižjo stopnjo izobrazbe in dela kot animator ali delovni inštruktor.
Potem ti ostanejo …SOČA….CUDV…bolnišnice…

Res škoda, da nas ne znajo toliko cenit kot Fizioterapevte….z katerimi moramo kar lepo sodelovat.

Sicer pa srečno pri študiju.

DT, hvala ti in tudi vsem ostalim. Se pravi moznosti za sluzbo tudi niso prevec obetavne, delam ze vec let kot maserka pa me vlece naprej nekaj vec delo me veseli…a v soco pa tudi ne prides zrven? Da je delo fizioterapevta visoko cenjeno sem opazila poz zdraviliscih, medtem ko je en maser tam isto kot snazilka, da sploh ne recem kaksno garasko delo je masirat 8 ur, pol pa malo primerjas delo fizioter in maserja pa place obeh, se ti milo receno zdi zamalo. Res da tudi izobrazbe niso zanemarljive, vendar… Je delo DT tudi manj vredno in slabse placano kot delo fizioterapevtov? V zdraviliscih tudi ne prides zraven? Hvala vnaprej

Sama sem zaposlena v domu starejših občanov (kljub izobrazbi za DT opravljam delo MS,ker službe za DT ne dobim, pripravniško sem opravila v drugem centru).
Pri nas DT in FTH zelo lepo sodelujeta, kar je zelo dobro za nas ostale delavce in seveda za stanovalce in svojce.
Glede izobraževanja je pa tako, oba poklica se pokrivata…sicer je pa to medicina…
Glede manjšega uvrčanja DT v plačilni razred je tudi tu odgoveor negativen…oba izhajata iz istega plačilnega razreda…napredovanja….
Hotela sem ti povedat , da je zaposljivost DT veliko manjša kot FTH…..jih manj potrebujejo…
Poglejva samo primer ZD( manjša občina). …zaposleni najmanj trije FTH…DT ne potrebujejo….
No sicer pa lahko sama malo pogledaš ZZZS, koliko je povpraševanja za DT….
Soča , da sem in tja kakšno objavo, da išče pripravnike..potem pa ……
Ne želim te odvrniti od študija tega poklica, meni je zelo lep.. in ni mi žal vsega denarja, ki sem ga dala za študij.
Samo žal mi je, da tega poklica zaenkrat ne morem opravljati.
Srečno!

Koliko pa stane izredni študij? Je možno hkrati delati in študirati ali je študij za kaj takšnega preveč obsežen?

Že vnaprej hvala za kakršenkoli odgovor.

New Report

Close