Forum.Over.Net

Starševski čvek

Izlet v Gradež ali Sesljan?

Default avatar

ne poznam teh krajev

Zdravo

Planiramo izlet za en dan, v enega od omenjenih krajev, vendar nobenega ne poznam. Če ima kdo izkušnje oziroma ve kaj bi se bolj splačalo pogledati, naj napiše.
Vem za rilkijevo pot, to je pa tudi vse.
Imamo 16 mesečnika, tako da ravno grad, ki vem da je tudi tam, verjetno ne bi bil ravno zanimiv.
Predvsem bi se sprehajali in šli na kakšno kavo.

Hvala
Default avatar

besede

Rajši v Gradež, Sisljan je majhen kraj, kjer nimaš kaj početi. Gradež je kot en Portorož.
Default avatar

predlagam

Predlagam, da parkirate v Sesljanu in greste po Rilkejevi poti (res luštna, nezahtevna) do Devina. Tam pojdite na eno kavo, pa se sprehodite do gradu, samo od zunaj. Ker morate videti stari grad, je res lep. V Devinu se potem spustite do plaže, se tam mal poigrajte, potem pa po isti poti nazaj.
Default avatar

sesljan-rilkejeva pot

Gradež nič posebnega, plaža,hoteli. Predlagam Sesljan (luštno mestece) in sprehod po Rilkejevi poti.
Default avatar

Sesljan

ne poznam teh krajev je napisal/a:
Zdravo

Planiramo izlet za en dan, v enega od omenjenih krajev, vendar nobenega ne poznam. Če ima kdo izkušnje oziroma ve kaj bi se bolj splačalo pogledati, naj napiše.
Vem za rilkijevo pot, to je pa tudi vse.
Imamo 16 mesečnika, tako da ravno grad, ki vem da je tudi tam, verjetno ne bi bil ravno zanimiv.
Predvsem bi se sprehajali in šli na kakšno kavo.

Hvala
Sem bila že povsod.Na Devinu je super, samo res, če imate 16mesečnika ni kaj videt okoli gradu. In v gradu- je pa lepo urejena okolica. Tako, da jaz bi bolje kot Gradež priporočila Seslajn, je mesto v naravi, Gradež je mesto, tam grem v shpping in to je tudi to.
Default avatar

ne poznam teh krajev

Hvala. Ste bile pa hitre z odgovori:))

Se bomo potem kar za Sesljan odločili.

Lep vikend
Default avatar

lejdy

Na tvojem mestu bi šla do Izliva Soče v morje , ki je med Monfalkonom in gradežem.
Default avatar

Modri dirkač

Hja. Sesljan je eno majhno pristanišče. Rilkejeva pot poteka zgoraj, po skalah, in ni ravno primerna za voziček, če je to še v igri. Tudi tistih nekaj gostilnic, kar jih je tam, se hitro napolni. http://sl.wikipedia.org/wiki/Sesljan
Jaz sem v tem primeru raje šel v Gradež, parkiral na obrobju, z malčkom malo potacal po mivki in topli vodi in nato šel na kakšno pico. Ker je vse na ravnem, voziček ni problem. http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Grado (malo bolj proti dnu strani))
Default avatar

mehanik

v obeh krajih ali bližini njih se da lepo zapolnit dan.

v Gradežu je tudi zanima dogodivščina, da se z ladjico odpelješ v laguno severno od Gradeža, kjer je na enem otoku romarska cerkev ( barbana). tudi, če nisi religiozni fanatik, je ta izlet zanimiv.