Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rubež premičnin- prosim za pomoč

rubež premičnin- prosim za pomoč

Imam problem in sicer sklep sodišča za rubež premičnin. Pred nekaj leti sem bila porok na kredit sorodniku oz. njegovi firmi. Znesek je 31.000,00 eurov(sedaj za odplačati). Ker firma ni plačevala so sedaj začeli bremenit mene. Banko sem prosila, če lahko zamrznejo do drugega leta, ker jaz potem odplačam svoj kretit in bom spet zmožna odplačevati drugega. Ampak banka ni bila za to. Sedaj so poslali meni in firmi rubež na moj OD(ampak na plačo mi ne moremo ker imam polno- odteglaj svoj kreti), rubež na TRR (samo nekaj drobiža lahko, ker imam premalo plačo in sem že tako na zajamčenem) in seveda na rubež premičnin. Določen je tudi izvršitelj. Seda me pa zanima ali in kaj sploh rubi. Živimo v najetem dvosobnem stanovanju, tako da neke vrednosti v stanovanju nimamo. Kaj pa vem LCD, kavč, sušilec, računalnik in tu se konča. Vsaj jaz tako misli ali poberejo še kaj drugega? Zanima me ali lahko odpeljejo kavč, kupil ga je mož in sicer pred 6 leti na obroke in je račun pisan na njega. Računalnik je račun na sina? Ali lahko to preprečim in kako. Prosim za nasvet ker ne vem kaj naj storim in kako naj še rešim vsaj kaj se rešit da. obupana

Vse ti lahko rubijo, kar ni pritrjeno. Mize, stoli, slike, računalnik še posebej… napove javno dražbo v tvojem stanovanju, če prva ne bo uspešna, v drugo zmanjšajo cene… Zelo neugodna situacija. Katerega izvršitelja so določili?

Izvršitelj je Boris Letnar, Slovenske Konjice. Vse mi je grozno.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, če to ravno drži – razen če se je v zadnjem času kaj spremenilo. Če so računi na sina, na moža, ne morejo, ker to ni njena lastnina. Ali pač?

Eno je kar piše v zakonu, drugo je real life. V ZIZ-.u je določeno česa se ne sme rubiti, npr. otroški dodatek, pa poznam primer, ko je banka to počela. Zdaj ko je postopek že v tej fazi, da je določen izvršitelj se bo vse skupaj samo dražilo. Zarubijo to lahko avto, čeprav je pisan na moža, ker gre za to da imata skupno lastnino (kupljen v času trajanja zakonske zveze), banka svoje pobere, ti pa rešuj z družinskimi člani. Glede na dolgovan znesek predlagam, da čimprej najdeš rešitev za poplačilo, ker drugače se zlepa ne boš izvila iz stanja dolžnika. Pasivnost je močno kaznovana pri izvršilnih postopkih.

V kolikor bi dejansko zarubili kak predmet, ki je v lasti vašega partnerja, lahko takoj po rubežu vloži pravno sredstvo, ki se imenuje »ugovor tretjega«, s katerim dokazuje (mora dokazati – z računom, potrdilom o plačilu ipd.), da so zarubljene premičnine v njegovi lasti, zaradi česar izvršba nanje ni mogoča.

De iure je res tako, vendar je motorno vozilo lahko hitro prodano na dražbi, medtem pa ugovor tretjega čaka v nekem predalu na sodišču in učinek ni dosežen.

Samo vprašanje, njej pa nimajo kaj rubit al kako? Zakaj pa si šla za poroka?

V praksi je tako – najprej rubijo, nato vložiš pritožbo. Preden je rešena, lahko zarubljeno prodajo.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Avto je na lizing tako da mislim da tega ne morejo odpeljati. Ali? Ja zakaj sem šla za poroka? kaj pa vem bili so še dobri časi, vse je bilo poštimano in sem enostavno verjela. Sedaj vem da ne smem ampak ne vem kako se bomo izvlekli.

Iz lastnih izkušenj,ni vse tako enostavno kot se tukaj piše.Če bi bilo bi imeli mi že zdavnaj dolg poplačan,vendar dolžniku ni bilo kaj rubiti.Avto je bil pisan na otroka.Stanovanje najeto,v pogodbi lepo popisani predmeti do pičice natančno kaj vse je od najemodajalca.Njegovo ni bilo nič,prav tako ne ženino.Kaj potem rubiti? figo


Ti so bila pač naivna ,tako kot mi.Zdaj terjajo tebe,da poplačaš tuji dolg.Mi pa svojega nikoli ne bomo iztirjali.Kaj pa sorodnik,kako to komentira,mu ni nič nerodno,da tebe terjajo?

Kaj pa osebni stečaj? Jaz razmišljam o tem, ker se ravno tako z banko ne morem dogovoriti za odlog odplačila kredita (zdaj z vsemi obrestmi cca 10.000€), stanovanje najeto, lastnine nobene razen pohištva, avta sploh nimam. Ta mesec zbiram moč, da grem še enkrat na banko, da se poskusim dogovoriti, v nasprotnem pa samo še v osebni stečaj.

Načeloma je avo last lizing hiše, zato ga ne smejo rubiti. A v praksi se lahko zgodi, da ga vseeno rubijo. Tako je bilo, ko so zasegli avto enemu od Jankovićevih sinov – je bilo v medijih pred časom. Ne vem točno, ali zaradi dolgov ali zaradi prometnih prekrškov ali kaj. Se je morala lizing hiša, ki je imela avto v lasti, kar precej potruditi, da ga je dobila nazaj.

Sinov računalnik odnesite iz stanovanja, bo še najbolje.

Kontaktiraj pisarno izvršitelja kako in kaj, z njimi se morda lahko dogovoriš za odlog
oz. načrt odplačevanja.
Srečno!

z banko sem se probala ampak se ni dalo. sem bila pri odvetnici in bomo probali napisati še eno prošnjo na banko pa bomo videli. a dražbe pa izvajajo v stanovanju?

Avtorica, kaj pa na vse to pravi tvoj sorodnik-glavni krivec? Ali ga kaj peče vest ali se skriva?

ja umaknil se je. ni ga blizu. jaz pa mu nič ne morem. kriva sem sama. na žalost. ampak zdaj probam reševati kaj se še da sploh rešiti.

Obesi ga na ‘veliki zvon’ – raztrobi vsem sosedom, med sorodstvom; vsem, ki ga poznajo. Naredi mu sramoto. Če ima kakšno imetje (hišo…) se ‘obesi’ nanjo preko sodišča s plombo. Če se da, naj mu jo zarubijo

Če bi bilo res tako enostavno rubit premičnine, bi imeli upniki precej manj problemov.

Kot prvo se ne sme rubiti gospodinskih pripomočkov in pohištva, ki ga dolžnik potrebuje za življenje. Kot drugo pa interesa za zarubljene premičnine na javni dražbi, razen za motorna vozila in kakšne stroje, ni.

Jaz zdajle tukaj malo gledam po svojem stanovanju, pa vam povem, da nimam ene stvari, ki bi jo lahko upnik zarubil in se iz nje poplačal. Niti računalnik ne pride v poštev, preden se kdo v to vtakne. Vreden je mogoče 150 evrov, stroški rubeža in dražbe skupaj bi bili pa 300.

Zanima me ali lahko rubežnik nasilno vstopi v stanovanje za cca 1000€ dolga?
Hvala za odgovor

Sam rubežnik ne če ne gre za zasebnika. Lahko vstopi z odločbo sodišča če pride zraven policija. Če ne odpreš nasilno ne vdrejo, danes delajo to bolj moderno, ključavničar samo prevrta ključavnico in prijazno vstopijo tudi za 20€ dolga.

Sosedu so znosili pol bajte za 1700eur dolga. Tožila jih je zavarovalnica. Teh 1700 je narastlo na 4000eur. Strošek prihoda rubežnika je bil 1000eur, sodni stroški, stroški odvetnika, obresti…..računalnik, TV, celo kuhinjo, omare, še opekač za vaflje. Vse razen cunj so mu odnesli. Ko je razlagal je bil najbolj srečen, da so mu pustili bojler, školjko in kotliček. Ljudje brez vesti.

Kakšni ljudje brez vesti!? Jaz tudi pošiljam rubežnike lopovom, ki mislijo, da lahko živijo na tuj račun.
Pač, je treba poskrbet, da zaposleni dobijo plače, ne pa da bodo drugi živeli na njihov račun. Jaz vem, kakšne p,

sice
so ljudje, zato mi nobenega dolžnika ni žal. Naj jim odnesejo vse.

Mogoče si mislite, da sem škrtuh pa človek brez srca … ampak še vsakič, ko me je kdaj kdo prosil za denar, sem rekel, da še svojemu bratu pa staršema ne zaupam prav (če tudi staršema in ženi zelo zaupam). Ampak denarja nikoli ne bom posojal. Rajši ga dam komu, ki ga rabi, ampak to toliko denarja, da mi ne bo škoda! Govorim o kakih desetih evrih ali pa tudi dvajsetih. kakšnih 50eur ali pa več, pa NI ŠANS, da komu posodim. Jaz za 50eur morem delati skoraj cel delovnik.

Moj brat si je pred leti odprl restavracijo. Prosil me je za 3000 eur, da bi nakupil neko nujno opremo za peko pice pa nečesa … pa sem mu rekel, da bi ti dal, ampak nimam niti 50 evrov, če tudi imam ogromno našparanega, ker si čez nekaj let mislim vzeti kredit za nakup hiše. In kaj bi bilo, če bi mu posodil? Restavracijo je komaj fural iz meseca v mesec, kar je zaslužil, je njegova žena pobrala pa luksuz igrala po gostilnah. In danes bi bil brez 3000 eur, ker pol leta nazaj sta mu starša mogla dati 1000 eur, da lahko normalno preživijo mesece. Človek ne rabi plačevati nobene najemnine ali kredita za hišo, ker živi v drugi hiši, ki jo imata … jaz s svojo družino živim v najemu, na drugem koncu slovenije, pa še vedno dovolj prišparava, da na leto prišparava do 2.000 eur.

Nekateri ljudje nujno rabijo eno tako šolo, da bodo vsak cent gledali, kam ga dajo, da bodo začeli spoštovati denar, še posebej pa svoje življenje. Ker po moje je življenje veliko lepše, boljše in lažje, če imaš nekaj denarja našparanega. Meni je vsak mesec cilj, da mi do naslednje plače ostane 400 eur.

Ta tvoj sorodnik … Vrni mu milo za žajfo. Jaz bi mu na tvojem mestu tako zagrenil življenje, da bi ti vrnil ves denar še v tistem tednu.

V tebi takrat, ko te je prosil za denar, ni videl pomočnico, ampak svojo žrtev, ki jo lahko nategne na vse možne načine, zato mu zdaj vrni. Za vsak drek, ki bo delal kaj narobe (če še ima firmo), kliči inšpekcijo, ko izveš, da ima kako stranko, probaj priti v stik s to stranko, pa jim povej, da jih bo samo okradel itd … če si bo ta tvoj sorodnik našel kje službo, takoj njegovemu direktorju povedati, da je kriminalec itd itd … zagreni mu do konca, dokler ti ne vrne do zadnjega centa nazaj.

New Report

Close