Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miši v hiši

Miši v hiši

Živimo blizu gozda in to jesen so miši začele pritiskati v hišo. Nastavila sem jim mišelovke (tiste, kjer spleza vanjo), pa je samo vohala sirček (jabolko, salamo, kruh) in šla dalje. Potem sem kupila lepilo za miši in 4 so se ujele, a je kar hudo živo miško, ki zaradi lepila ne more preživeti, pustiti umreti. Strupa za miši ne bi uporabila, ker se lahko kam zavleče, umre in smrdi, mi je pa ne najdemo ali pa ne moremo do nje.

Kakšen predlog? Sosedov muc jih po dvorišču že lovi in preganja, a v hiši muca ne moremo imeti.

Hvala.

pa jih naseli okrog hiše, a jim prepovej vstop. verjetno bi moralo zadostovati

Mačka vzemi zvečer na polpenzion, če ti seveda sosed dovoli. Že vonj po mačku jih bo malo ustavil.
Sama pa sem ugotovila, da se miši kot neumne ujamejo na čokolado v mišelovki.

Meni so se redno ujele na slanino v mišelovki.

Kaj pa lepilo za miši? Jo vidiš, ko se ujame.

Zlepi se ti, gnoj od gnoja, bo eno prase manj na svetu! Prašički, oprostite!

meni je zelo žal, ker je letos toliko miši in jih pač moramo pobijati, res se mi smilijo, ampak v moji hiši živim jaz in miši prinašajo bolezni…torej vsi ne moremo živeti v bajti, en mora it in to so miši. Ob gozdu smo in sem kupila tiste male mišolovke, ene 10 jih imamo, spodaj po kleti in vsak dan se ulovita ene dve…klet je tudi garaza in vrata pozabi kdo takoj zapret in hopa planejo notri. te male misolovke imajo gor že past, mislim da je arasidovo maslo, miska voha in hopa jih dobi po smrcku in je fertik.

ponavljam, res mi je zal zanjo, ampak kar je prevec, je prevec. pazi pa da boš tele male mislovke privezala na neki predmet, ker bo drugače miš z misolovko nekam usla. misolovke imajo po kmetijskih zadrugah,

Zlepi se ti, gnoj od gnoja, bo eno prase manj na svetu! Prašički, oprostite![/quote]

Kok si ti glupa… če bi imela hišo in miši v hiši, bi po kar hitrem postopku iskala rešitev kako se jih znebiti. Potem jih pa vzgajaj in se nalezi kakšne bolezni. Packa usrana.

Mi smo spomladi imeli v spalnici miši, živimo ob gozdu in so nam tudi prišle notri pri oknu. Smo nastavili mišolovke pa nič, potem smo kupili nek human strup za miši in so še ves teden vladale v sobi, potem pa smo šli po nek zelo močan in učinkovit strup in je po kakšnih dveh dneh vse potihnilo, s tem da miši ne smrdijo, ker ne izgnijejo, temveč ko zaužijejo ta strup se posušijo in ni nikaršnega vonja. To piše tudi na škatli.

Žal je pač tako, da se moraš odločit med ali one nas ali mi njih.

Zdaj zopet zadovoljno in mirno spimo v sobi.

Hvala za predloge.

Mišelovk ne bi več preizkusila, še posebno teh, ki jih pripre. Mi je že tako težko se it ta boj.
Še enkrat bom nastavila mišelovke, kjer ostanejo žive, potem pa, le ne bo šlo, prešaltam na strup, ki ga je uporabili ‘mišika’.
Nimam kaj, mišja mrzlica in ostale bolezni, ki jih prenašajo, niso hec. In je res boj, mi ali one. Je jasno, kdo bo krajšo potegnil.
Sem pa pospravljala shrambo danes, brisala, razkuževala in našla eno preglodano prazno škatlo, kjer so si očitno pripravljale gnezdo. Če začnem računat, se hitro ustavim, koliko mišk je lahko to čez zimo….

Hvala in lep vikend

Zlepi se ti, gnoj od gnoja, bo eno prase manj na svetu! Prašički, oprostite![/quote]

Kok si ti glupa… če bi imela hišo in miši v hiši, bi po kar hitrem postopku iskala rešitev kako se jih znebiti. Potem jih pa vzgajaj in se nalezi kakšne bolezni. Packa usrana.[/quote]

Veš kaj si ti? Človeški izmeček!
Na tvojo žalost imam hišo in tudi miši sem že imela. Celo v avto so se mi naselile. In? Sem jih ulovila, ja! Ampak na human način. Loviti živali na lepilo je pa najbolj podlo dejanje kar jih je lahko. Upam, da bo nekoč nekdo tako zlimal tvojega debilnega sončka,ki bo v mukah še dolgo crkaval. Tako! Nikoli ne pišem takih stvari, s teboj pa žal ni šlo drugače! Osebek, ki je sposoben tako zelo mučiti živo bitje, si drugega na zasluži.
Aja in zakaj sem packa usrana? Ker ne ubijam živali? Veš kaj, pojdi se zdravit, če ni že prepozno!

Jaz te pa razumem, da nimaš srca ubijati mišk. Pravzaprav, če jih dobro pogledaš, so prav ljubke živalce. Zakaj ne bi šlo z mišolovko? Jaz sem kupila tisto dolgo za podgane, noter obesila sir in ko je miška prišla noter ter se dotaknila sira, so se vratca za njo zaprla. Tako sem polovila vse, res vsako noč samo eno, ker se je past pač za prvo, ki je prišla noter, zaprla. Odnesla sem jih ven in nikoli več se niso vrnile. In jaz sem vesela, ker sem jih pustila živet. Zdaj imam pa tri črnobele miške v kletki 🙂

Tudi nam se je mudilo, ker smo videli dve skupaj in je bila ena tako napihjena, da se je videlo, da bodo kmalu mladi. Če se nam bo to razlezlo po hiši, potem bi pa bil hudir. Zato smo potrebovali nekaj hitrega in učinkovitega.

Upam, da tudi vam uspe, je pa dejstvo, da pri takih stvareh nimaš biti kaj sentimentalen in moraš gledat na to žival, kot na sovražnika, če nočeš, da zboliš.

lep dan tudi tebi.

Tudi nam se je mudilo, ker smo videli dve skupaj in je bila ena tako napihjena, da se je videlo, da bodo kmalu mladi. Če se nam bo to razlezlo po hiši, potem bi pa bil hudir. Zato smo potrebovali nekaj hitrega in učinkovitega.

Upam, da tudi vam uspe, je pa dejstvo, da pri takih stvareh nimaš biti kaj sentimentalen in moraš gledat na to žival, kot na sovražnika, če nočeš, da zboliš.

lep dan tudi tebi.[/quote]

PANIČARKA !

Vsem zgoraj ljubiteljicam mišk!!

Miš je zelo nezaželjena v človeških bivalnih okoljih! Vsem znano zakaj, kajne? Kot muhe, komarji, pajki (ki pa ne grickajo, ščijejo, serjejo, prenašajo bolezni….).

Zato jih uničujemo brez milosti! Z deratizacijo, z vabami, z različnimi mišolovkami, z lepili !!

Smešne ste Mone, ker ujamete miš in jo nesete 10 m stran od hiše v naravo! S tem niste naredile NIČ!!
S to golaznijo se je potrebno spopast z vsem! Ne ozirajte se na babje solze – kako se jim smili živalca na lepilu. Saj se skrajšajo muke – udariš po njej z lopato in je!!

KOMUR SE SMILIJO MIŠI, NAJ GRE V NARAVO, NASTAVI MIŠOLOVKE IN NAJ SI JIH NESE DOMOV!
—————————————————————————————————————————————————-

Pobijajte jih brez slabe vesti! Na kakršen koli način! Zdaj pred zimo bodo iskale zavetje v naših domovih – PONOVNO POSKRBITE ZA DERATIZACIJO – nastavljen strup, nastavljene vabe…..
Redno jih menjajte, kontrolirajte.

Brez skrbi zatirajte to golazen! Seveda pa so mački tudi dobri plenilci. Malo jih stradajte, da bodo očistili okolico vaših domov, kleti…..

Miš boš najlažje ujela na kakšno pšenico, semensko mešanico ipd. Sir in slanino jedo večinoma le v risankah. Miš je namreč glodavec.
Žal je lovljenje v pasti in spuščanje ven popolnoma brezvezno početje, ker je miš nazaj prej kot ti. Lepilo se meni zdi kruto, ker miš poginja zelo dolgo. Raje klasična mišjelovka, kjer pogine takoj – vsaj večinoma…

O lepilu
Razumem, da je treba miši odstraniti iz hiše ampak definitivno na human način. Jaz jih ujamem ali uporabim tisto malo mišelovko, ki jih klofne po glavi in kar z Zdenka sirom namežem, ko zmanjka prvotne vabe. Lepilo pa si je lahko izmislil le kak človeški izmeček, Hitlerjev potomec ali kdo, ki uživa pri delu v klavnici. Moja mama je nekoč rekla sosedi, ki ji je pripovedovala, da je na lepilo lovila podgane, kako so podgane tudi živali in jih ni treba mučiti. Ni čudno, da je toliko trplenja na svetu, če so na vsakem koraku okrog nas brezsrčneži.

Okej.. kot prvo hvala vsem da ste se razpisal… js mam velik problem ler vidim vsepovsod same misi… in vse so male in mlaade.. tak da verjetno je nekje gnezdo.. ampak ga nikjer ne najdemo.. živimo v starejši hiši in mamo v shrambo, kurilnici, kleteh razpoke.. najvecji problem je da bomo cez majn kot mesec dobili prvorojenca in hočeš, nočeš smo začeli uporabljati tudi lepilo… pa tudi lepilo ni učinkovito…ravno prejle sem opazovala miško ko se je veselo sprehajala po naši preurejeni sobi.. še na lepilo je šla pa se je kraljica mal pomatrala pa se dol spraula in še vedno veseljači po sobi… skrbi me predvsem zarad vseh bolezni ki jih prenaša.. ker mam že vse stvari pripravljene, preprane, polikane.. sicer tudi zavite v vrečke zaradi praha.. čeprav je to miškam tanajmanjši problem vrečko pregriznat… ma kdo kakšen predlog predlog kaj še lahko naredim… ker je drugače že tako hudo da razmišljamo o selitvi, čeprav je to moj en in edini dom;/ problem se je pa tak začel ko je mami mogla letos že vsaj 10x preprat posodo iz 3h predalov zarad mišjih kakcov.. in sploh neupamo uporablat take posode ce ni 2x preprana:/ in bolj ko mašimo luknje, več miši je;/

Vlečem staro temo gor, ker ne najdem rešitve. Imamo miš(i) v hiši, vse smo že probali, imamo nastavljene pasti, a ne grejo na njih. Ima kdo kak učinkovit nasvet?

… mi imamo tistega na štirih nogah. Še najhitreje in večinoma humano. Mijav.

Smo sredi gozda in mišk je ogromno. Hkrati pa imam na skrbi tudi tri potepuške muce, ki so se same posvojile. Nobena miš ne preživi več kot tri dni. Vidim po mišjih ostankih( črevca)

Ne bo šlo drugače. Obvezno se ne sme prijemat z roko, ker je strupeno in kot drugič, miši zavohajo vonj po človeku in odejo.

[img]https://i.ebayimg.com/images/g/VoYAAOSwEW9abI0j/s-l300.png[/img]

Ampak potem se nekam zavlečejo in tam gnijejo. Vonja po truplu pa se zlepa ne znebiš. Raje bi jih ujela, da jih tudi fizično odstranim.

Po zaužitju tega strupa, baje postanejo žejne in iščejo vodo. Nastavi še eno posod z vodo nekam v bližino. Običajno ga pa nesejo v svoje domovanje, kjer koli že je. in pomori še tiste, ki običajno ne hodijo na sprehode v tvojo hišo.

New Report

Close