Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 35 letna ženska ima eno leto delovne dobe , nima otrok , niti partnerja , je pa zdrava in normalna

35 letna ženska ima eno leto delovne dobe , nima otrok , niti partnerja , je pa zdrava in normalna

?

Da nima otrok in partnerja ni nič čudno, da pa nima delovne dobe, je pa zelo. Od česa pa potem živi? Edino če je prostitutka, se ji izide. Je to kakšna od naših “manekenk”, misic?

A to si spet ti, ki delaš velike naslove! Katere teme bomo pa jutri obdelovali?

nova
Uredništvo priporoča

ni prostitutka , prijavljena je na zavodu za zaposlovanje , služb ni , pomagajo ji starši

Komentiram = lena je in nesposobna, ni ji pomoči!

Imam 35 let, delati sem začela v prvem letniku fakultete, torej pri 19. letih. Nimam niti enega dne delovne dobe. Pa kaj? Zaslužila sem veliko denarja, plačala veliko davkov (niti en cent ni bil zaslužen na črno), delovne dobe pa nimam. In mi je za to prav malo mar.

Kakšno ima izobrazbo? Katero področje?

Ok, vse v najlepšem redu, ampak kako v 16-ih letih dela nimaš niti enega dneva delovne dobe, pa nisi delala na črno? Delaš na ladji v tujini? Ker samo za tisto vem, da (vsaj pri nas) ne štejejo v delovno dobo.

Ok, vse v najlepšem redu, ampak kako v 16-ih letih dela nimaš niti enega dneva delovne dobe, pa nisi delala na črno? Delaš na ladji v tujini? Ker samo za tisto vem, da (vsaj pri nas) ne štejejo v delovno dobo.[/quote]

Delam na avtorsko pogodbo.

Ok, vse v najlepšem redu, ampak kako v 16-ih letih dela nimaš niti enega dneva delovne dobe, pa nisi delala na črno? Delaš na ladji v tujini? Ker samo za tisto vem, da (vsaj pri nas) ne štejejo v delovno dobo.[/quote]

Delam na avtorsko pogodbo.[/quote]

Na zdej, še vedela nisem, da to ne gre v delovno dobo. 🙂

Dajte se nekateri dotaknit zemlje, ker nisem ziher če vidite dlje od svojega nosu!

Takšnih je v Sloveniji na tisoče!

Jaz poznam več takšnih, kot onih, ki pašejo v vaš kaliber (vse redkejše zverke, dejansko).

Stari od 30 do 40 (tudi kakšen, ki je že 50 let), niti dneva delovne dobe, cel čas v odvisnih razmerjih, na avtorskih pogodbah, veliko se daje za davščine, pa nobene varnosti. Tak je vsak četrti v Sloveniji (če me spomin ne vara, zadnjič enkrat so bile nekje tovrstne statistike).

In?

Tega bo vse več in še več!

Temu se reče prekerna delovna sila! Kulturniki, novinarji … če naštevam le del segmenta.

In da jih kar nekaj njih nima otrok … glej, vsaj odgovorni so, do sebe in do nesojenega pomladka. Za razliko od mnogih, ki nič ne razmišljajo in samo spravljajo otroke na svet, kot da drugi komaj čakajo, da jih bodo podpirali in v nedogled pomagali. So bili časi, ko so ljudje, država, pomagali … ti časi so počasi mimo! Je takih zgodb preveč! Če se ne izpostavijo in razgalijo v medijih, nihče več nič kaj dosti ne pomaga!

Tudi jaz poznam eno tako. Ima sicer partnerja, nima pa otrok. 6 mesecev je delala preko javnih del, potem je bila v šoli zaposlena 7 mesecev. In to je to. Nič drugega, zgoraj omenjenega, ne dela.

Mogoče je kaj bolna? Ne obsojajte prehitro!

Ne, to jaz dobro poznam. Delo išče samo v našem kraju, ki ima 2 osnovni šoli in 2 srednji, drugam noče.
So pa vsi iz njenega foha še daleč pred upokojitvijo.

Da se brigam zase in se ne sekiram za vsak “primer” tu gor. Če ona vidi smisel v tem, bog ji požegnaj. V takšno navado lahko hitro padeš in ne vidiš ven iz vatke. Ampak, to ni moj problem.

Ženska, stara 36 let, ne zna uporabljat forumov in postavljati vejic, in stalno odpira neke bedne teme. Npr. o sosedih v liftu in prdcih pod kovtrom.

nič presenetljivega… bo pa zdej začela delat kariero
tudi nekdaj je bilo veliko takih v Slo …

kako vem?

ker so še danes zaposleni pri starosti 70+ in “nimajo” pogojev za upokojitev

so pa čist slučajno vsi na fajnih položajih

Moj komentar; Najbrž je dolgo študirala -ali pa vsaj ima tak delovni profil, da pač ni dobila redne službe in je delala honorarno.
Da nima otrok… je pa čisto njena stvar. O tem bi začel razmišljati šele, če bi me sama prosila za kakšno pomoč.

Najprej pomislim, da je: pametna! Sploh časom primerno! Čez deset let se bo delovna doba tako ali tako podaljšala nekje do 68-ega leta ali več, ker se podaljšuje tudi življenska doba, saj živimo v povprečju že 15 let dlje, kot v začetku druge polovice prejšnjega stoletja. Tudi medicina je tako napredovala v stoletjih, da je življenska doba že daljša. Tega nekateri nočejo nikakor razumet.

Verjetno zna uživat življenje in se zaveda, da je miljivo, ga uživa s polno žlico. Tudi za kariero in otroke še ni prepozno, seveda če se čuti dorasla in zrela za to vlogo in če si jih želi.

Lahko pa je tudi kakšna drug ovira, npr. da ne more imeti svojih otrok… Jih poznam kar nekaj takih pri 40-ih, pa so tudi ali samske, ali v zvezah, vendar brez otrok. In se imajo čisto fino in se ne obremenjujejo (več). To je njihova osebna stvar, vsak pa ima pravico do svoje zasebnosti.

spet ena vaška opravljivka, ki more raziskat vse kar štrli iz njenih okvirjev torej vse samske žnj letnice brez otrok in podobno…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

delo preko študenta?
Na črno, ker jo delodajalci nočejo zaposliti in edino tako lahko preživi.
Ja, to je današnji kapitalizem. Žre vse

aja,
da pa nima otrok je zelo pametna odločitev v taki situaciji.
Odgovorno od nje, ker ve, da ga bo težko preživljala.

vpr.

SE STRINJAM !! Ženska , ki nima denarja in noče rojevat otrok , je pametna ženska !

Srečno

Jaz isto kot v naslovu s to razliko, da sem stara 31 in nimam dneva delovne dobe. Od tega sem bila eno leto na zavodu, potem sem delala par let preko napotnic, zdaj pa že 8 mesecev nič. Vsa leta iščem redno službo na več različnih področjih, vendar mi še ni uspelo.

od česa živi?

od tvojega denarja?
od socialne pomoči?
od denarja staršev? (mogoče celo 24 ur na dan skrbi zanje)

New Report

Close