Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kralj ulice se mi je pritožil!

Kralj ulice se mi je pritožil!

Vsak dan v centru Lj hodim mimo konca, kjer stoji eden do dva prodajalca revije Kralji ulice. Sedaj opažam, da so ti prodajalci vedno mlajši, lahko bi delali preko študenta. Ali pa so totalno zmedeni dzunkiji.
In eden mi je danes (kot vsak dan) fehtal za 1 Eur. In ko mu ga nisem dala, me je nadrl, da že celo uro stoji tu, pa ni še nič dobil.

Matr!!! Dost jih imam, res.

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta!

pa sami tipi…….. jebemti kam je šou ta svet

naj zginejo že delat al pa kamorkol že

nova
Uredništvo priporoča

Če nimajo statusa, ne morejo delat prek študenta. In če gre za brezdomce, potem res dvomim, da hodijo na faks.

Ja, izjemno so nesramni – veliko menj njimi je infiltriranih narkomanov, ki so zelo predrzni, fehtarijo dobesedno od mize do mize po lokalih in če ne dobijo, dobesedno pošiljajo v tri pm, uporabljajo druge sočne kletvice, kar je zelo zelo super, ko imaš zraven otroke, pa se jih najprej šele ustrašijo, potem pa kar prilimano na sedežih obsedijo, ko zaslišijo rafal sočnih kletvic.

Kdo to nadzira in ukrepa? Policija? MOL? Mestno redarstvo?

Kaj naredit torej v takem primeru, ko težijo in se ne odmaknejo, bodisi od javnih mest, kjer ljudje pijejo kavo, plačujejo parkirnino, ipd??

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta![/quote]

Se strinjam s tabo.

jih mam dost. še posebej mi grejo na živce v parkirnih hišah okol kliničnega ko tam pri avtomatih za parkirnino vedrijo in žicajo. se sploh ne počutim varno zraven njih.

ja, kr rinejo v ljudi, pa da ti bo on pokazal kako se listek prov obrne……. jebemu če je tok pameten naj gre v službo

sam računice pa ni – v povprečju nafehtajo 600€ in več in namesto, da bi jim kdo na prste stopu to tolerirajo. zakaj bi šou pa delat in vstajat zjutri, pa bog ve kok ma pufov iz naslova neplačanih preživnin in ostalega

tko da jim hudičevo paše na cesti gnjavit folk ki dela

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta![/quote]

Kako lepo je teoretizirat, a ne. Najbrž nimaš kupa vsiljivih dzunkijev vsak dan zraven parkomata, a ne? Ko ne veš, a te bo lopnil po glavi ali kaj. In kaj, naj jim vsak dan dan 1 EUR?
Ne nabijaj mi slabe vesti!! Pomagala sem mladi mamici v finančnih težavah, pomagam indivalidnskemu društvu Sonček, doniram zavetišču za živali, bila sem dolga leta botra otroku v Malči Belič…..skratka, ne sodi, če nimaš pojma!

In raje povej kaj ti narediš? Ali pač živiš nekje, kjer tega ni? In potem na daljavo in brez lastnih izkušenj modruješ, kako udobno, res. No, povej? Daš vsak dan 1 – 3 EUR kraljem ulice?

se strinjam
ravno prejšnjo sredo je bil v šempetru v parkirni cel kraval. sem šla raje na okence plačat.

Narkoman ne bo šel nikamor delat: prvič ni sposoben, ker nima delovnih navad in ko se njemu sfuzla, vstane in gre, drugič mu vsako delo smrdi, tretjič so pa čedalje bolj organizirani in predrzni – naj samo omenim tiste, ki postavajo npr, v parkirni hiši pri Polikliniki – vedno operirajo v parih in dobesedno hočejo izpulit parkirni listek iz roke in ga vtaknit v avtomat, da bi potem kaj drobiža ostalo. To je zame predrzno ropanje. In če mu rečeš, da ne, naj te pusti, sploh noče poslušat in rine vate.Pa nobenega varnostnika ali policista tam naokrog. Sploh pa je blagajna tiste garaže zaprta ob delovnikih zelo zelo kmalu, da nimaš druge možnosti – že vedo zakaj, da se jim ni treba z džankiji ukvarjat. Kar naj imajo tisto garažo s parkirnimi avtomati in džankiji vred – me vč ne gane – najdem parkirišče drugje, če ne takoj, pa raje malo počakam, da se sprosti.

takšno življenje so si izbrali!
jaz grem pač mimo in se ne oziram kaj dosti

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta![/quote]

Se strinjam s tabo.[/quote]

Mene klošarji (in revni, bolni, brezposelni) ne motijo in ne slikam si popolnega sveta. Zavedam se, da je meja med prestopom v katerokoli skupino tanka in da ta možnost obstaja tudi zame, zato pomagam po svojih močeh.
Toda – če bi me klošar nadrl, ker mu ne dam evra, ali pa ker še ničesar tisti dan ni dobil, bi me pa precej zmotilo. Tako kot bi me zmotilo, če bi me brez razloga nadrl kak “naduvani direktorček” ali prodajalka ali upokojenec ali navsezadnje član moje družine. A ker je klošar in ni iz “popolnega sveta” si pa lahko privošči karkoli?

pred časom sem gledala oddajo, prispevek na to temo. nasvet policaja + lastnikov treh garažnih hiš je bil, da smo ljudje sami krivi, da nas nadlegujejo, ker jim eni dajejo denar?!?!?!?!?!

No, saj je res, a ni? Tudi po telefonih nam težijo zato, ker nekateri to še vedno tolerirajo.

Kriza se močno pozna tudi med klošarji! Čedalje večje število jih je, ljudi, ki so jim pripravljeni kaj dati pa čedalje manj in tudi količina darovanega denarja je čedalje manjša. Zato so predrzni in uporabljajo razne zvijače. Zadnjič sem se razjezila nad enim na Bavarcu, ko sem hotela kupiti Kralje ulice. Nisem vedela, koliko stanejo, pa je tip s palcem prekril ceno, mi molil revijo pod nos in seveda, če imam 5 €, ker ni nič danes prodal… Nazadnje sem mu dala 2 evra, ker nisem imela drobiža.

Sem v službi v Centru in jih imam poln kufr! Vsak dan iste njihove pripombe, nesramnosti, fehtanje, pol se fino “kurčijo”, če jim nič ne daš… Ma, saj niso vsi isti, ene 2 ali 3 pa so totalno zoprni in pokvarijo vtis še za vse ostale.

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta![/quote]

Kako lepo je teoretizirat, a ne. Najbrž nimaš kupa vsiljivih dzunkijev vsak dan zraven parkomata, a ne? Ko ne veš, a te bo lopnil po glavi ali kaj. In kaj, naj jim vsak dan dan 1 EUR?
Ne nabijaj mi slabe vesti!! Pomagala sem mladi mamici v finančnih težavah, pomagam indivalidnskemu društvu Sonček, doniram zavetišču za živali, bila sem dolga leta botra otroku v Malči Belič…..skratka, ne sodi, če nimaš pojma!

In raje povej kaj ti narediš? Ali pač živiš nekje, kjer tega ni? In potem na daljavo in brez lastnih izkušenj modruješ, kako udobno, res. No, povej? Daš vsak dan 1 – 3 EUR kraljem ulice?[/quote]

Se povsem strinjam s tabo. Tudi jaz sem ze veckrat darovala denar, ampak da ga bom pa dajala nekomu, ki bo krical in me zmerjal, ker pac en dan nimam drobiza, pa hvala lepa. Od zelo strpne sem posala cisto netolerantna oseba do takih ljudi. Mater, saj v LJ se kave ne mores spit v miru, ne da bi te kdo prisel zicat za drobiz. Pride dan, ko cloveku res dvigne pokrov!

Čisto dobronamerno sem enkrat pisala uradništvu revije Kralji ulice, da so njihovi prodajalci vsiljivi, nesramni, dostikrat kao prodajajo revijo, vendar ti jo potem nočejo dati “ker je to zadnji izvod” .Njihov odgovor je bilo sajenje rožic v smislu drugačnosti, tolerance in podobnega. Jaz sem izpadla kot zver. In potem so uvedli novo rubriko v reviji “Moje dobre izkušnje s prodajalcem Kraljev ulice” :-)))))))))))))))

Skratka, tudi če bi človek rekel uredništvu, naj malo prečisti vrste svojih prodajalcev, ne pomaga.

Se strinjam s tabo.[/quote]

Mene klošarji (in revni, bolni, brezposelni) ne motijo in ne slikam si popolnega sveta. Zavedam se, da je meja med prestopom v katerokoli skupino tanka in da ta možnost obstaja tudi zame, zato pomagam po svojih močeh.
Toda – če bi me klošar nadrl, ker mu ne dam evra, ali pa ker še ničesar tisti dan ni dobil, bi me pa precej zmotilo. Tako kot bi me zmotilo, če bi me brez razloga nadrl kak “naduvani direktorček” ali prodajalka ali upokojenec ali navsezadnje član moje družine. A ker je klošar in ni iz “popolnega sveta” si pa lahko privošči karkoli?[/quote]

Dobro napisano! Se strinjam!

Revni, bolni, klošarji, brezposelni, vsi taki naj se umaknejo, da ne bodo motili tebe in tvojega popolnega sveta![/quote]

Se strinjam s tabo.[/quote]

Revni bolni klošarji niso do nikogar vsiljivi. Prosijo, če kaj daš in takim ponavadi dam, se lepo vljudno zahvalijo, me vikajo in nazivajo z gospa. Če jim ne daš nič, se umaknejo. Narkomančki so tisti, ki so vsiljivi in ti prerečejo vse po spisku, ker nočeš bit financ minister njihovi naslednji dozi in včasih tako popi*dijo, da se kar mal ustrašiš, da jih boš dobil po glavi. Jaz razumem revne, ki nimajo za preživetje in se mi smilijo, zadetim jebivetrom pa ne bom odpirala denarnice. In vedve očitno pojma nimata, ker živita daleč proč od teh vsakodnevnih prizorov, ker drugače bi videli razliko. Tako pa je najlepše moralizirat z varne razdalje in je edina predstava o klošarju, ki jo imata, še iz filma Erazem in potepuh. Ko bosta vedve filali narkiče z denarjem, potem se pa oglasita in pametujta, kam bi bilo lepo da gre naš denar.

Seveda, to je pa še kako res. Gredo pač tja nazaj, kjer so že dobili denar – ko zavohajo, da nekdo da, se zlepa ne bodo umaknili – tudi zato ne, ker vedo, da bo namesto njih hitro vskočil kdo drug. Toliko pa so še brihtni in premeteni, brez skrbi!

Se strinjam s tabo.[/quote]

Revni bolni klošarji niso do nikogar vsiljivi. Prosijo, če kaj daš in takim ponavadi dam, se lepo vljudno zahvalijo, me vikajo in nazivajo z gospa. Če jim ne daš nič, se umaknejo. Narkomančki so tisti, ki so vsiljivi in ti prerečejo vse po spisku, ker nočeš bit financ minister njihovi naslednji dozi in včasih tako popi*dijo, da se kar mal ustrašiš, da jih boš dobil po glavi. Jaz razumem revne, ki nimajo za preživetje in se mi smilijo, zadetim jebivetrom pa ne bom odpirala denarnice. In vedve očitno pojma nimata, ker živita daleč proč od teh vsakodnevnih prizorov, ker drugače bi videli razliko. Tako pa je najlepše moralizirat z varne razdalje in je edina predstava o klošarju, ki jo imata, še iz filma Erazem in potepuh. Ko bosta vedve filali narkiče z denarjem, potem se pa oglasita in pametujta, kam bi bilo lepo da gre naš denar.[/quote]

če še nisi opazila govorimo tukaj v glavnem o pijanih in zadetih jebivetrih, ki psujejo ko ne dobijo željenega.

Se strinjam s tabo.[/quote]

Revni bolni klošarji niso do nikogar vsiljivi. Prosijo, če kaj daš in takim ponavadi dam, se lepo vljudno zahvalijo, me vikajo in nazivajo z gospa. Če jim ne daš nič, se umaknejo. Narkomančki so tisti, ki so vsiljivi in ti prerečejo vse po spisku, ker nočeš bit financ minister njihovi naslednji dozi in včasih tako popi*dijo, da se kar mal ustrašiš, da jih boš dobil po glavi. Jaz razumem revne, ki nimajo za preživetje in se mi smilijo, zadetim jebivetrom pa ne bom odpirala denarnice. In vedve očitno pojma nimata, ker živita daleč proč od teh vsakodnevnih prizorov, ker drugače bi videli razliko. Tako pa je najlepše moralizirat z varne razdalje in je edina predstava o klošarju, ki jo imata, še iz filma Erazem in potepuh. Ko bosta vedve filali narkiče z denarjem, potem se pa oglasita in pametujta, kam bi bilo lepo da gre naš denar.[/quote]

Brez skrbi, da če bo narkoman videl, da ti daš svojemu stalnemu brezdomčku, bo hotel tudi on od tebe svoj delež – ker je predrzen, ker ve, da ti vedno daš tistemu in to je za njega tako, da imaš za vse zadost. Ti ne razmišljaš tako, kot razmišlja en narkoman ali pa brezdomec. ko on rabi, rabi – ko je alkoholna ali pa narkomanska kriza, je kriza. In narkomani so začeli posegat v prostor brezdomcev ravno zato, ker so zavohali hiter vir zaslužka. Samo od vas naivnih je odvisno, koliko denarja boste še dajali. Raje svojim brezdomčkom kupite litrco ali pa nekaj za pod zob, jim nesite kakšno odejo ali par čevljev – so tudi veseli. Po tem se ločijo od markomanov, ki pa hočejo samo denar.

Se strinjam s tabo.[/quote]

Mene klošarji (in revni, bolni, brezposelni) ne motijo in ne slikam si popolnega sveta. Zavedam se, da je meja med prestopom v katerokoli skupino tanka in da ta možnost obstaja tudi zame, zato pomagam po svojih močeh.
Toda – če bi me klošar nadrl, ker mu ne dam evra, ali pa ker še ničesar tisti dan ni dobil, bi me pa precej zmotilo. Tako kot bi me zmotilo, če bi me brez razloga nadrl kak “naduvani direktorček” ali prodajalka ali upokojenec ali navsezadnje član moje družine. A ker je klošar in ni iz “popolnega sveta” si pa lahko privošči karkoli?[/quote]

Ti ljudje imajo okvrjene možgane zaradi alkohola, drog, antidepresivov, psihofarmakov, drugih travm iz življenja – njihovi možgani ne funkcionirajo tako kot tvoji, zato tudi nimajo občutka za to, kar si izpostavila. In ko nastopi njihova kriza, si upajo marsikaj.

New Report

Close