Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bo treba začet prijavljat….

bo treba začet prijavljat….

Bo treba začeti prijavljati, delo na črno, tega je veliko in posledično dela kar nekaj škode vsem!
Prijavila bom vsakega za katerega bom izvedela, toliko da veste:)
Nezaposleni uradno, doma pa dela in na črno služi. Toliko…

jaz sem velik nasprotnik dela na črno, vedno za vsako storitev ali proizvod zahtevam račun, sem mnenja da bi tako moral delati prav vsak, vsem bi nam bilo bolje.

kmetica neumna…

a vlado pa gledaš, ko krade na vsakem ovinku

znajdit se je treba…pusti ljudi..če ne bo vojna…zapomnite si

ko ljudje ne bodo imeli več za jest, bo poknilo

nova
Uredništvo priporoča

Miljonsko firmo je sunil. Kako se boš lotila?

Daj povej ti meni kako naj preživim brez dela na črno? Podjemnih pogodb, če nihče ne zaposljuje? Žal si ne morem privoščit socialne, ker spravim ob streho moje otroke (stanovanje vzdržujejo), zato sem enostavno prisiljena se nekak znajti! No, ko bodo začeli zaposlovat, ko bo plača redna, se tudi jaz ne bom posluževala dela na črno! Sedaj mi je pa to edina pot preživetja!

Krava kot je avtorica tega pač ne bo razumela, dokler si bo rit grela na garantiranem delovnem mestu. Ko se bo pa znašla na cesti, bo pa drugače piskala. Primitivka!!

Nisem kmetica, še zdaleč ne neumna. Imam pošlihtane stvari v lajfu.
Gre pa mi v nos, ko nekdo lepo služi na črno, ne odvaja davka tako kot ostali, računa pa skoraj enako kot tisti, ki imajo prijavljeno torej tudi odvaja po zakonih.
Torej samo dobiva, od države in na črno in se smeji nam, ki še delamo pošteno.
Vsakega bom prijavila, kar pripravite se vsi. Območje dolenjske:)

Definitivno ti nekaj manjka v življenju. Kaj, veš sama!

Naša država je preveč požrešna in ljudem ne daje možnosti normalnega preživetja. Po drugi strani fenomeni pri vrhu kradejo miljone, pa nihče nič. Dokler bo tako ne bom nikogar prijavljala. Ko bom za pošteno delo lahko pošteno živela in bodo imeli vsi to možnost….takrat pa morda razmislim tudi o tem.

Definitivno ti nekaj manjka v življenju. Kaj, veš sama![/quote]

Kaka obsodba:) Ti kar…delaj na črno namreč:)
Te bom že prijavila, brez skrbi.
A ste tu res same take, ki se preživljate z delom na črno, da tako tenko piskate? Sem mislila, da ste dost bolj na nivojo, no…zdaj pa tako hudovanje:)

Kako si kratkovidna in neumna!!!!! Prijavila boš vsakega, kaj pa potem? A boš tem ljudem tudi poiskala DRUGO DELO??? A boš, povej mi ?!

Marsikdo je dobesedno prisiljen delati na črno, ker enostavno NI dovolj služb za vse, jesti in živeti pa nekako moramo. Ali naj zdaj vsak, ki nima dela in ne more preživeti, naredi samomor ali kako???????

No, daj, povej mi rešitev za ljudi, ki enostavno nimajo druge izbire!!!!!!!! Čakam na tvoje pametne rešitve.

Ne delam niti na črno, niti na belo, sem si uredila življenje brez dela :)))
Ne prenesem pa takih prepotentnežev kot si ti. Pusti delo, delaj na črno, če misliš, kako boš služila in lepo živela. Le glej, da ne ostaneš brez dela, nisi izjema, tudi tebe lahko doleti!

Avtorica z dolenjske…le prijavi. Kje pa delas da je ego tako velik?

Govoriš o NIVOJU…. faaaak, kaj je s tabo narobe, kje ti živiš, na katerem planetu??? Do zdaj tega nisem še nikomur, evo, ti si prva oseba, ki ji ODKRITO privoščim, da ostaneš čez noč brez službe!!!!!!!!! Naj te doleti in to čimprej. Naj ti firma, v kateri delaš, ponudi delo na črno, pa bomo videli… to se je namreč zgodilo meni in nimam druge izbire. Imam končan faks, en kup izkušenj, vedno pridna, delovna, poštena, ampak firma je v kurcu in kaj naj naredim????? A naj dvignem glavo, češ jaz pa že ne bom na črno delala in naj se pretvarjam, da ne rabim denarja za preživetje????? Kdo mi bo potem naslednji mesec plačal položnice in dal denar za hrano? Ti morda?????????? Al naj si s ponosom plačam vse to? Naj rečem “jaz pa živim na nivoju” in bodo položnice plačane, hladilnik napolnjen???????????? :-O

Res, samo to rabiš, da ostaneš brez dela in da občutiš stisko, v kateri smo se znašli nekateri ostali…

Istočasno se pa ena pritožuje, da sosed ne plačuje upravitelja, ker nima službe. Če bo delal na črno, da bo zaslužil za položnice, ga bodo pa prijavili a ne? Eni so pa res še 100 let za opicami!

Delam 12 urni delovnik, plača je taka, da mi na koncu komaj kaj ostane, država od mene pobere več kot jaz zaslužim in glejga zlomka pri tem nič ne dela samo jemle. ljudje se moramo znajti, čeprav tudi s tem delom na črno res je vse potegne za sabo nekomu odreš kruh, ampak jaz moram tudi jaz preživet, je tako.

Moj oče je izgubil službo, ker je njegova firma krala in denar nakazovala na tuje račune sedaj šef lepo uživa naprej. Od države oz tisto kar mu pripada dobi zelo malo, plača vse položnice ostane 100€ sedaj pa tisti, ki jamrate joj dela na črno škodi državi, ma vas prosim, kaj pa moj oče ko trpi in joka se sekira, jesti je tudi treba ne! Včasih ima kakšno možnost da zasluži kak evro in si s tem lahko malo olajša življenje.

veste država je ratala preveč požrešna, in ljudej smo prisiljeni delat tako, zato tisti, ki tega ne podpirate zagotovo vem, da teh skrbi nimate, javni uslužbenci, ki vam je tako lepo, pomislite nekoč boste na istem mestu kot moj oče pa boste drugače govorili!!!

Več dela na črno-manj davkov se pobere. Posledica so bolj obremenjene plače nas delavcev. Sem proti delu na črno. Skrajni čas je, da se nekaj naredi na tem področju.

Odkar mi je jasno, da je ta država popolnoma mafijska, da so pokradli vse, kar se je dalo, da si med seboj delajo usluge, zaposlujejo drug drugega in cele familije zraven, da so zjebali vse, je moje mnenje, da samo bebci plačujemo davke tej državi, vsak pameten dela na črno. Ker to ni normalna država, to ni pravna država, to je sramota. Zakaj bi se revež, ki nima za kruh, držal vseh pravil, mafija s po tremi hišami in novimi mercedesi pa bi še naprej neovirano kradla?

A ne vidite, kaj delajo? Bajuk je 100.000 ljudi nagovoril, da so kupili delnice NKBM. Po 27 evrov. Danes so vredne 1 evro in še malo. Ker so tako kradli in goljufali, da so NKBM čisto uničili, videli ste, kakšne posle so se šli. In država? Je lastnica banke, postavlja nadzorni svet. Če nadzorni svet ni ukrepal in ni ukrepal, je kriva država. In kaj jim moreš? Pa računajte, koliko je pokradeno samo tukaj, takih primerov pa je več sto.

Kako manj davkov, če ti zaslužiš 100€ na črno, greš s tem v trgovino in si kupiš za jest plačaš 8,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka, drava dobi svoj delež ne. če ti ne zaslužiš 100€ država ne dobi nič in ti stradaš to ti podpiraš, pa sigurno si kdaj šel komu pomagat pa dobil recimo iz dobrega srca 20 € se pravi govoriš in mečeš kamen na tistega ki krši in pri tem delaš isto???

PI?DA smotana!!!

Ko ne boš imela s čim otrokom kruha kupit me boš lahko prijavila, ja, prej pa ti lahko samo pljunem v faco!!

Prijavi me, daj, zaslužim 120€ na mesec da lahko vsaj kaj jemo sem in tja!
Verjemi, bi šla včasih raje v zapor in vsaj jedla normalno enkrat na dan!

BRAVO!!!

Avtorica!

Tebe bo pa življenje še močno teplo, verjemi mi, vem kaj pišem, le pazi se in spomni se name ko bo tako!!

Za vsakega takega palica raste!

Točno tako. Sit lačnega ne razume, in šele, ko bo avtorica ostala brez prihodkov na belo in prisiljena stradati ali delati na črno, bo spremenila mnenje. Do takrat pa naj kar grozi, saj se vse vrača in vse plača. Življenje ti vedno prinese take preizkušnje, da se iz njih nekaj naučiš. Manj kot znaš ali bolj kot si ozkogleden, več težkih preizkušenj te čaka.

Nimam nič proti temu, če človek iz potrebe po preživetju dela na črno. Konec koncev je država tisti aparat, ki bi moral poskrbeti, da bi ljudje delali in živeli od svojega zaslužka. Če tega ne omogoči, je jasno, da pljuva v svoj krožnik. Naravno je, da se vsako živo bitje, od mušice do človeka, bori za preživetje. Ni pa naravno, da se nekateri okoriščajo na račun drugih in grabijo k sebi več kot potrebujejo. To so ljudje s pomanjkanjem občutka sreče in občutka varnosti, zato si delajo večje zaloge, kot jih sploh potrebujejo.

Take ste najboljš:)
A drugi delajo zate? S čim pa jih plačuješ? Na črno? Hahahaha…ali živiš v kolibi brez elektrike in vode?
Ne morem verjeti, da ste tu same socialke, ki delajo na črno..to je nujno za iztrebit.
Upam, da bo država res pošlihtala v prihodnje bolje te zadeve:)
Jaz ji bom brezpogojno pomagala:)

[/b]

Točno tako, to delajo ljudje, ki delajo na črno. Kasirajo enako kot tisti, ki pošteno odvajamo:)
In imajo več na ta račun:) Tu se ne gre za boj za preživetje, tu se gre za imeti še več:)

New Report

Close