Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SLOVENCI – še vedno NAJVEČJE OVCE NA SVETU!!!

SLOVENCI – še vedno NAJVEČJE OVCE NA SVETU!!!

Včeraj sem odprla temo v zvezi s socialno pomočjo. Pa zaenkrat še nisem brez službe in brez dohodkov, še nikoli nisem zaprosila za soc.pomoč, ker sem VEDNO do zdaj (odkar sem zaključila z maturo in pričela študirati ter kasneje, ko sem diplomirala) DELALA. Karkoli je bilo, najprej preko študenta, potem sem bila en čas zaposlena, pa spet vmes malo preko študenta in spet zaposlena… V glavnem, nič mi ni bilo težko, služila sem svoj denar na pošten način. Vendar časi so vsak dan hujši…in me resno skrbi, da tudi taki najbolj pridni in izkušeni več ne bomo imeli kaj delati!

No, pa sem se začela sama pri sebi počasi resno spraševati, kako preživeti in kaj narediti v primeru, ko bova imela otroka in če po pretečni porodniški ne bom takoj dobila dela…??? Z eno ne ravno veliko plačo in kreditom, položnicami, stroški za hrano? Kako?

Sem postavila vprašanje (za tiste izkušene, ki imajo opravka s prejemanjem soc.pomoči, ker vem, da jih je vedno več takih), kako in kaj v primeru, da ostane 3-članska družina z eno samo minimalno plačo? Seveda sem bila do konca popljuvana, ko sem samo teoretično omenila, kako v primeru, da sva s partnerjem fiktivno narazen in se določi minimalna preživnina (kot to počne veliko mladih družin – eni opravičeno, drugi ne)? Sploh nikjer nisem napisala, da se imam namen to iti tudi sama, dejansko je bilo samo vprašanje, ker me zanima, koliko sploh država pomaga in kaj je za našo državo minimum za preživetje – predvsem me najbolj zanima to!!!

Ker sem že velikokrat opazila, kako se take, ki tu in tam malo ogoljufajo našo “sveto” državo, po hitrem postopku sovražno popljuva in obsodi na največje lopove, se sprašujem sledeče….

Kaj je s takimi OVCAMI narobe? To, da smo čredni narod, ni skrivnost. Da smo ponižni kot ene male ovčke, ki samo sledijo in ne uporabljajo svoje pameti – nič novega. Zato pa imamo vlado, kot jo imamo. Nekdo jo je vendarle izvolil. Jaz sicer ne, ostala večina pa očitno ja. Pa vendar se sprašujem, a sploh gledate kaj TV, poročila? Vsak dan pride na dan kakšna lopovska afera, koliko je kje kdo pokradel, koga podkupil, koliko imamo raznih tajkunov, ki so izčrpali banke, ki jih zdaj država krpa z NAŠIM denarjem, nam pa znižujejo socialne transferje, socialno pomoč ti sicer dajo, ampak jo boš nekoč itak moral vrniti, če bom imel karkoli v svoji lasti… itd. itd. itd. In še kr je pri večini folka prisotno ISTO RAZMIŠLJANJE ?!?!?

Povejte mi, kaj se bo moralo zgoditi, da ne bomo več takšne OVCE? Bomo res morali VSI ostati brez dela, brez denarja, prisiljeni se lotiti kriminala, it na cesto in prositi? Nismo več daleč od Grčije in predvsem nismo daleč od bivše juge, ko bomo prisiljeni na cesti ukrasti, kar bo rahlega in prodati čez mejo, da bomo preživeli mesec ali dva. Včasih sem se zgražala nad Bosanci, da tujcem krdejo avtomobile (saj menda vsi vemo, da npr. z novim Golfom pač ni pametno iti na obisk v BiH ali kakšno podobno južno sosedo, ker kradejo po tekočem traku). Danes jih razumem in jih gledam z manj nerazumevanja. Ni to zanimivo?!

Seveda, vedno se najdejo taki, ki imajo dovolj vsega, pa vseeno hočejo še več in se jim ne bi bilo treba iti goljufije ali kriminala, ampak v veliki večini dejansko gre samo za to, ker ljudje želijo in zahtevajo zase DOSTOJNO PREŽIVETJE, ki nam ga država že dolgo več ne garantira, ne glede na to, da smo nekateri dejansko pripravljeni DELATI – vzamimo v obzir samo take (one, ki nočejo delati, dajmo na stran, ker niso pomembni – taki obstajajo povsod po svetu in se ne sikirajo, niti se ne bunijo).

Slovenc bo šel na cesto, ko nav mogu obroka za avto plačat.


Kaj rahlega pa boš kradla? Ali ti luna škoduje? Polna? Hudo !

nova
Uredništvo priporoča


Kaj rahlega pa boš kradla? Ali ti luna škoduje? Polna? Hudo ![/quote]

Govorim NASPLOŠNO, če nisi dojela mojega pisanja… v državah, kjer ni poskrbljeno za ljudi, kjer ni dela in vlada revščina, je prisotnega tudi vedno več kriminala. Kaj pa misliš, kaj se da ukrasti? VSE, kar ni pritrjeno. In nikjer nisem napisala, da bom JAZ karkoli kradla, ampak da bo počasi trend Balkana prisoten tudi pri nas. Ker bomo reveži, nismo daleč od tega. Razen, če eni še kr živite na luni in niste seznanjeni s stanjem v naši sveti državi.

In zakaj točno smo ovce.

Ker so te popljuvali, ker boš goljufala.

Ali ker ne boš goljufala.

Zaradi česa?

Po eni strani razmišljaj ok, po drugi strani pa čisto mimo. Torej: res da ne praviš, da boš “malo pokradla” državi ampak se zanimaš za primer, da bi morala to narest?? Zaradi takega mišljenja pa smo tam kjer smo. Mogoče marsikdo ni imel namena, pa je tako naneslo, zdaj pa je teh že toliko in ker se da pač to počnejo še naprej. Ovce smo zato, ker mislimo, da smo fajn nategnili politike in zakonodajo, v resnici pa z izkoriščanjem sistema nategujemo samo sebe in nikogar drugega.

Ovce zato ker so nas v ovce vzgojili.

Se mi je zdelo, da ne bo nekega razumevanja… še enkrat poudarjam, da ne gre ZAME, ampak nasplošno! OK?

Morda sem delno omenila svoj primer, pa jaz tukaj sploh nisem pomembna, je moja stvar, kako se bom znašla zase in za svojo družino in tega sigurno ne bom pisala na forum.

Dejstvo je, da je takih primerov vsak dan več. A res niste dojeli, da je vsak dan več brezposelnih, da podjetja padajo kot domine? 5 let nazaj skoraj nisem poznala družine, kjer bi dva pridna in sposobna človeka bila brezposelna. Vsi so z veseljem delali in lepo živeli. Ker tisti, ki hoče LEPO in dostojno živeti, ne sedi doma nalašč in vleče socialke. Vsakemu je jasno, da od socialke ni lepega dostojnega življenja, je zgolj delna možnost preživetja. Danes je slika drugačna – skoraj v vsaki družini je kakšen brez službe ali pa je samo vprašanj časa, kdaj bosta oba brez službe. Samo primer: družinski prijatelji, vedno sta oba delala, oba sposobna… pa je najprej šla njena firma k vragu in je ostala doma, lani pa še njegova. Ona je vmes dobila delo drugje, ampak je zdaj tudi tam tako slabo, da niti plače več ne dobijo, ker ima forma blokiran račun. On je še vedno doma, ni službe…in ona bo kmalu ostala doma. In to dva zdrava človeka blizu 40 let, pa nimajo nobenih kreditov, tudi avto imajo star, že skoraj 10 let istega. IN TO JE SAMO EN PRIMER, takih podobnih je še na tisoče in vsak dan več jih bo. O tem govorim!

Kam to vodi???

Lej, itak 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ne ve zakaj ima bučo na vratu oz. zakaj bi uporabljal možgane! Naj se že nehajo pritoževati, pa naj začnejo razmišljat zakaj je tako in kaj hudiča lahko naredijo, da bo bolje. Sedaj pa čakam na pluvanje… Imam marelo!

Moj pljunek prebije marelo…….pa to.

V bivši Jugoslaviji ni bilo lakote (brezposelnosti pa tudi ne), da bi kdo moral na cesti krasti.


A ste še vedno otroci ?
A ne bi bil že čas, da se sprejme odgovornost za svoja dejanja ?

V bivši Jugoslaviji ni bilo lakote (brezposelnosti pa tudi ne), da bi kdo moral na cesti krasti.[/quote]
Brezposelnost bi bila, pa smo mladi fantje leto, dve, tri, pa celo štiri brezplačno služili JLA, potem je pa mnogo ljudi odšlo s trebuhom za kruhom v Nemčijo, Švico, Švedsko, Kanado, Ameriko…
Potem je pa prišel za obrambnega ministra Janša, ukinil brezplačno vojsko, zdaj smo pa tu kjer smo.

Ni preveč lepo pri nas a upajmo da ne bo pri nas Amerike…Pogljete kaj se npr. v Chicagu dogaja praktično vsak dan, tako da pri nas niti več ne poročajo..v 1 noči na raznih krajih tudi do 19 mrtvih v streljanjih..noč

V enem letu 430 umorov, 20 000 avto ukradenih, 14 000 ropov,

https://portal.chicagopolice.org/portal/page/portal/ClearPath/News/Crime{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Statistics/Crime{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Statistics{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}202011{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Year{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20End/public_compstat{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}201.pdf

V bivši Jugoslaviji ni bilo lakote (brezposelnosti pa tudi ne), da bi kdo moral na cesti krasti.[/quote]

Nisem mislila na bivšo jugo v smislu, ko smo 20-30 let nazaj mi bili še v Jugi, ampak južne države, kot so Bosna, Albanija, ….Balkan – kjer vemo, da je kriminala še precej več kot pri nas. Govorim o DANES, ne o Jugi takrat, ko je bil Tito in so vsi imeli šiht, ki so hoteli delati.

Sej naši starši (tisti, ki so pošteni) znajo povedati, da je bilo 20-30 let nazaj vse lažje. Poleg tega, da so ljudje imeli delo (če so le hoteli), tudi začeti biznis je bilo bolj enostavno kot danes, ko si že takoj obsojen na propad. Moja mami je z rosnimi 20 leti odprla salon, sploh ni bilo vprašanje, da ne bi imela dela. Ati odprl gostilno, je laufalo kr lep čas in ko en dan ni več laufalo, ni bilo vprašnje, da ne bi dobil službe. Takoj jo je dobil, še zbiral je lahko (vozi kamion, pa ne špedicije, ampak doma). No, DANES je drugače… ati dobil odpoved, firma šla “zu grunt”, mami še nekak vztraja, dokler bo.

V bivši Jugoslaviji ni bilo lakote (brezposelnosti pa tudi ne), da bi kdo moral na cesti krasti.[/quote]
Brezposelnost bi bila, pa smo mladi fantje leto, dve, tri, pa celo štiri brezplačno služili JLA, potem je pa mnogo ljudi odšlo s trebuhom za kruhom v Nemčijo, Švico, Švedsko, Kanado, Ameriko…
Potem je pa prišel za obrambnega ministra Janša, ukinil brezplačno vojsko, zdaj smo pa tu kjer smo.[/quote]

4 leta? Si se zmislu? Kje, kdaj, kdo? Povej, Mik, še nam nevednim,kdaj je bil tako dolgo vojaški rok. V kraljevini?

Ne moreš primerjati Amerike in Slovenija/Evrope. Tam ni kriminal razširjen samo za to, ker bi bila revščina, ampak ker je mentaliteta folka drugačna. Ljudje so vse sorte pomešani med seboj, en kup tujcev, ogromno ljudi v Ameriki (sploh latinoameričani) so še nepismeni, obstajajo razne tolpe, ki jim je hobi, da streljajo in kradejo…. Pa ne zato, ker ni dela, ampak ker so tako vzgojeni, ker je to tak folk. Sem bila v ZDA , med drugim smo si ogledali zapor v Miamiju in vem, kaki folk je to. So nam tudi pojasnili, zakaj in od kod toliko kriminala. Ni forma v temu, da ni dela, ampak da oni dejansko NOČEJO delati. Kot študente turizma so nam med ogledom enega hotela povabili na razgovore, če bi kdo bil pripravljen delati. Ker smo Evropejci zelo zaželjeni in iskani kot delavci povsod po svetu. Američani so glupi in leni, sej to ni nekaj novega.

Mi smo sicer pridni in pošteni, bomo pa slej ko prej vseeno morali od nekod vzeti, če ne bomo imeli za hrano. Sej to ne pomeni, da se bomo začeli streljati po ulicah kot eni huligani. Bo pa več dela na črno, razne kraje ipd.

Ahmmmmm…….hmmm….hmm..hm…….

Ne moreš primerjati Amerike in Slovenija/Evrope. Tam ni kriminal razširjen samo za to, ker bi bila revščina, ampak ker je mentaliteta folka drugačna. Ljudje so vse sorte pomešani med seboj, en kup tujcev, ogromno ljudi v Ameriki (sploh latinoameričani) so še nepismeni, obstajajo razne tolpe, ki jim je hobi, da streljajo in kradejo…. Pa ne zato, ker ni dela, ampak ker so tako vzgojeni, ker je to tak folk. Sem bila v ZDA , med drugim smo si ogledali zapor v Miamiju in vem, kaki folk je to. So nam tudi pojasnili, zakaj in od kod toliko kriminala. Ni forma v temu, da ni dela, ampak da oni dejansko NOČEJO delati. Kot študente turizma so nam med ogledom enega hotela povabili na razgovore, če bi kdo bil pripravljen delati. Ker smo Evropejci zelo zaželjeni in iskani kot delavci povsod po svetu. Američani so glupi in leni, sej to ni nekaj novega.

Mi smo sicer pridni in pošteni, bomo pa slej ko prej vseeno morali od nekod vzeti, če ne bomo imeli za hrano. Sej to ne pomeni, da se bomo začeli streljati po ulicah kot eni huligani. Bo pa več dela na črno, razne kraje ipd.

Pa kaj sploh hočeš povedat, pamet slovenska ?

Za nepismene, polpismene in neumne nisem hotela nič povedati. Vse ostalo piše, če le znaš brati…

ena “poštena”…jaz te razumem, večina drugih pač ne, ker z zrakom ne moreš razmišljati. In ker ne znajo oz. ne morejo razmišljati so potem užaljeni, če se jim oporeka ter ne sprejmejo prav nobene kritike. Verjetno so ostali na razvoju otroka, ki misli, da je odrasel. In ponudiš jim argumente, ki jih pa žal ne razumejo. Ja, doživljam vsak dan… In njihovi otroci bodo imeli tudi svoje potomce, ki bodo še manj razmišljali. Naši otroci pa bodo v socializaciji z njimi in je naš trud tudi le kaplja v morje. Verjetno bodo šimpanzi kmalu pred nami in bo človek lupil banane! Se kdaj vprašate, zakaj človek lupi banano z drugega konca kot šimpanz?

Brezposelnost bi bila, pa smo mladi fantje leto, dve, tri, pa celo štiri brezplačno služili JLA, potem je pa mnogo ljudi odšlo s trebuhom za kruhom v Nemčijo, Švico, Švedsko, Kanado, Ameriko…
Potem je pa prišel za obrambnega ministra Janša, ukinil brezplačno vojsko, zdaj smo pa tu kjer smo.[/quote]

4 leta? Si se zmislu? Kje, kdaj, kdo? Povej, Mik, še nam nevednim,kdaj je bil tako dolgo vojaški rok. V kraljevini?[/quote]

Po drugi svetovni vojni v mornarici 4 leta, za kra

Ne, to pa priznam, da še nisem razmišljala, zakaj človek lupi banano kontra kot šimpanz. :-))))
V bistvu sploh ne vem točno, s katere strani naj bi bilo “pravilno” in kako jo lupijo šimpanzi. Jaz jo olupim s tistega konca, kjer je bila utrgana, ker tam štrli en kos “štingla” in mi je lažje. :-)) Vem pa, da naj bi bilo pravilno ravno kontra, torej ne tam, kjer je bila vtrgana, ampak pri oni čri piki na koncu babane. Vendar če jo lupiš tam, pri tisti “črni piki”, ti vse ostane za nohti in to mi ni fajn. Če smo že pri banani. :-))))

Kar se tiče vseh, ki ne razumejo mojega pisanja, pa je tako… nisem hotela biti žaljiva in reči, da folk pač nima možgan in da brez pameti ne morejo razmišljati. Čeprav tako zgleda in morda je tudi delno res. Večina ljudi se res ne poglablja, ne vidijo slike v celoti, ampak samo po delčkih, tu in tam ujamejo kakšno informacijo, pa še to je ne razumejo dobro in ne vejo kaj bi z njo počeli. Posledično ne razumejo, kje sploh živijo in kaj nas čaka. In ker je seveda lažje krivdo zvaliti na “malo ribo” kot se spraviti na “morskega psa”. Enim je očitno lažje živeti v veri, da smo mali ljudje sami krivi, da je državna blagajna izropana, ker je tu pa tam kdo malo “ogoljufal” CSD in prejemal tistih par sto eurov na leto, čeprav mu po vseh pravilih po zakonu naj ne bi pripadalo. Ob vsem tem pa ne znajo pogledati resnici v oči. Da nas je v bistvu okradla tajkunska mafija in da imamo posledično v Sloveniji en majhen procent nenormalno bogatih, vsi ostali pa ne vemo, kako bomo preživeli, če zgubimo še te službe, ki nam že itak visijo na nitki. In še kr smo OVCE. Zanimivo.

New Report

Close