Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z VLAKOM PO EVROPI

Z VLAKOM PO EVROPI

Ženskice, razmišljam, da bi šla z vlakom po Evropi. Imam avto, vendar se sama bojim vozit po tujini.
Zato bi šla v LJ na vlak in se peljala nekam daleč – ker še nisem bila dlje od Avstrije, Italije in na jugu Šibenika.

Jaz zelo uživam že, da se vozim, gledam skozi okno….se ustaviš na kakšnem peronu in pretegneš kosti, čisto dovolj. Vrnila bi se z istim vlakom – tako, da bi v bistvu naredila krožno pot. In ni važno, kam – v Francijo, Španijo, ali na vzhod…

Ima katera tako izkušnjo? Kje naj poiščem vozne rede? In še kakšno zanimivo info prosim.

LP

Malo pobrskaj po agencijah. Sem že nekajkrat zasledila, da greš lahko na potovanja tudi z vlakom. V Švico, tule je recimo na Ohrid.

http://www.abc-tourism.si/na-potovanje-ali-enodnevni-izlet-z-vlakom/udobno-in-nostalgicno-z-vlakom-na-ohrid-6-dni/

Ej, samo pogumno na pot 🙂 Mednarodne vozne rede najdeš na strani slovenskih železnic. Tam imaš tudi akcijske ponudbe za vozovnice do Dunaja, Munchna, Prage itd.

Potem obstajajo pa tudi karte, ki ti za določen čas (npr. 14 dni) omogočajo prosto prestopanje med vlaki na določenem ozemlju.

Bi šla samo na vožnjo do nekega kraja in nazaj? Bi šla na enodnevni izlet v neko mesto? Bi se rada vozila dlje časa, prestopala in si ogledala več mest?

Vlaki so super 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Veste kako si želim? Vsaj prvič, da se malo izurim.

Recimo iz LJ – Avstrija – Švica – Belgija……to zdaj sem kar tako za primer navedla.

Nimam pojma, koliko časa traja vožnja – en dan, dva ….ni važno. In potem bi s tem istim vlakom prišla še nazaj. Saj 1 x se vrnejo na izhodišče. Ok lahko pa tudi, da presedem – saj ti malo sprevodnik pomaga…

Ne se smejat, ker sem res popolni analfabet.

In hvala obema zgoraj za vzpodbudne besede in pomoč.

Ja, kar pogumno. Z vlakom se pride vsepovsod. Zelo urejene države, kar se vlakov tiče, so Švica, Nemčija, Nizozemska, tako, da naredi ta krog. Vzemi si 1 teden, še bolje 2 tedna in pojdi od ene države, mesta do druge, se ustavi, kjer se ti zazdi in ej, bo eno krasno potovanje. V Nemčiji so včasih imeli Wochenende ticket, ki je bila zelo poceni in lahko cel vikend neomejeno hodil sem in tja z vlakom po Nemčiji, pozanimaj se, če to še obstaja.

Malo pobrskaj po agencijah. Sem že nekajkrat zasledila, da greš lahko na potovanja tudi z vlakom. V Švico, tule je recimo na Ohrid.

http://www.abc-tourism.si/na-potovanje-ali-enodnevni-izlet-z-vlakom/udobno-in-nostalgicno-z-vlakom-na-ohrid-6-dni/%5B/quote%5D

Krasna tura. Če ni to boljše, kot pa ‘viset’ par dni na istem mestu za enak denar.
HVALA vam, Zima1. ,

Lahko prosim poveš kaj si izbrala. Relacijo kje si potovala ker imam enake želje potovanja z vlakom.

New Report

Close