Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kam naj “pobegnem” za nekaj dni od partnerske situacije… od jutri do ponedeljka

kam naj “pobegnem” za nekaj dni od partnerske situacije… od jutri do ponedeljka

psihično sem od dogodkov v tem letu čisto na dnu, rada bi “pobegnila” nekam za par dni…

mož se je pred par dnevi z otroci pobral k tašči.. jaz itak nisem dobrodošla

baje se vračajo jutri; jaz sem pa kot sod smodnika in bi raje šla nekam, če ne lahko “počim” in se čisto sesujem

psihični pritisk zame predstvalja še obletnica poroke, katera bo čez nekaj dni. lani sem jaz bila tista, ki je pripravila presenečenje, majhno, prijetno romantično praznovanje, letos ne pripravljam nič, ker se je vmes nekaj zgodilo, kar mi je sesulo vse in sedaj se pravzaprav ne morem odločiti, ali živeti sploh še naprej skupaj ali se raziti. poleg tega je čez par dni še moj RD, letos si ga sploh ne želim praznovati. spomin na te dni iz prejšnjih let so zelo lepa, sedaj pa sem s solzami v očeh.

lahko bi šla od jutri do ponedeljka

razmišljala sem nočni vlak lj-zurich in tavanje po švici…
gledala sem letala – iz Lj ni nič kaj takega za teh par dni
potem sem gledala wellnes npr olimije
z avtom si ne upam zelo daleč, ker bom ob tej psihični situaciji težko vozila
morda gore, vendar nisem planinka, nimam primerne obutve in kam naj grem sama v gore..to verhetno ne gre

rabim mir, rabim biti sama s sabo, najti v sebi nekaj lepega in si dopovedati, da moja sreča ne more biti odvisna od drugega

kaj mi svetujete?

jutri dopolne še delam, venadr bi kar sedaj spakirala in jutri po službi odšla, predem srečam moža in otroke. izklopila telefon in bila sama s sabo.

Ok, da hočeš pobegniti pred možem, to še nekako razumem… Je pa tako obnašanje zelo neodgovorno do otrok!!! Kaj si bodo bogi otroci mislili, ko mame ne bo doma?!

Pojdi v Bohinj, najemi sobo, apartma in se cele dneve sprehaja, poležavaj, glej v zrak, namoči noge……Počni, kar se ti zalušta. Ampak predno greš, napiši listek, kdaj približno prideš in da si nedosegljiva na telefon.

(se je dec skurbal??)

Med tvojimi predlogi bi izbrala Olimje, tam je zelo lepo, pa razvajali te bodo, ni dosti vožnje… Privošči si in uživaj.

Saj ni treba, da greš do ponedeljka, pojdi petka ali sobote zvečer. Jaz bi lepo napisala pismo, da rabim dva ali tri dni odmora, šla bi vseeno kam – mogoče še najboljše kam blizu, v najbližje toplice, kjer boš imela možnost iti kolesarit ali v manjši hrib (z navadnimi teniskami). Vmes pa kopanje, savna, kakšna masaža … Vmes pa pokliči kaj otroke. Ne glede na situacijo, ti svetujem, da ne delaš scene. Nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha. Če rabiš nekaj zelo dobrega za pomirit poglej film Fireproof – če je mogoče še danes.

Nobene slabe vesti zaradi otrok, saj ne bodo sami. Imajo dva starša, a ne? Če bi pa očka šel, pa bi bilo vse O.K.?

Tudi meni je to padlo ven. Upam, da bo otroke vsaj poklicala. Pa tudi, če se že odklopi, bi lahko možu kaj omenila, da ne bo, kljub stanju, ki vlada, zagnal kakšno paniko, zato, ker ni povedala, da beži in da pride nazaj čez nekaj dni.
Ja, nekako neodgovorno, ker tu ni sama, ampak ima še koga za seboj.

Pojdi na Roglo, v Bohinj ali pa Kr. Goro. Ne rabis neke posebne alpinisticne opreme, na spehod gres lahko tudi v supergah….

Zagotovo pa druzino obvesti, kdaj prides.

Na Roglo, na 1500m, tam ne bo vroče, prijetno hladno pri 22 stopinjah, da se bo tudi glava shladila, miru je tam na pretek, prepadov tudi ni, če bi te popadla kaka neumnost, da bi skakala, pa tudi visokogorje to ni in ne rabiš nobene posebne opreme.

NE, nič od tega ni ok! Otroci vedo, da imajo dva starša in za oba jih skrbi. Ne vem, koliko so stari, ampak sigurno bodo vprašali “kje je pa moja mami, zakaj ni doma, kje bo ona danes spala, čeni doma…” Otroci ne razumejo in stvari lahko dojemajo dramatično. Take bedne situacije jim lahko pustijo posledice za v bodoče.

Karkoli imata, če se je dec skurbal ali karkoli druga… beg ni rešitev. Itak bo teh par dni takoj mimo in bo spet treba domov ter se soočit.

jaz ti predlagam, da pojdi nekam, kjer si boš lahko privoščila razvajanje. Masaže, dobra hrana, spanje, sprehodi. Terme Olimja so baje super za to 🙂

NE, nič od tega ni ok! Otroci vedo, da imajo dva starša in za oba jih skrbi. Ne vem, koliko so stari, ampak sigurno bodo vprašali “kje je pa moja mami, zakaj ni doma, kje bo ona danes spala, čeni doma…” Otroci ne razumejo in stvari lahko dojemajo dramatično. Take bedne situacije jim lahko pustijo posledice za v bodoče.

Karkoli imata, če se je dec skurbal ali karkoli druga… beg ni rešitev. Itak bo teh par dni takoj mimo in bo spet treba domov ter se soočit.[/quote]

Kakšne posledice jim puščajo šele ločitve, a se o tem skoraj ne govori… Če je par dni ne bo, dvomim, da bo tako travmatično, saj so ravnokar bili nekaj dni brez mame… Kakorkoli, potrebna je razmisleka sama s seboj in z bolj trezno glavo pristopiti k problemu. Z otroki je gotovo bila v stiku že sedaj in bo tudi teh par dni.

Zakaj pa ne sama v gore? Jaz grem vedno, ko rabim mir. No, opremo pa res moraš imet.

imam samo navadne superge; sicer mi ni problem jutri kupiti tudi pohodne čevlje; ampak se v gorah čisto nič ne znajdem in sploh ne vem, kako bi se lotila zadeve.

Ja matr, no, sej imajo tudi očeta, jebemu mast!

Doma moraš pustit kakšno obvestilo, da te ne bodo iskali po časopisih….

Lahko se z avtom zapelješ do kakšnega planinskega doma. Npr. Menina planina, Blegoš, Bohinjske planote, Velika planina… Čudovita narava, mir, prijazni, preprosti ljudje…
Za vse to zadostujejo teniske in topla oblačila v ruzaku.

Drugače pa tudi toplice, kakšne manjše, kjer so bolj starejši, da ni preveč mularije in glasnega folka….recimo Dobrna, Dolenjske toplice…

Privošči si nekaj, kar ti bolj ustreza.

Vse dobro ti želim in družini. Ne pozabi, da se vse težave rešijo.

Če mu je žal kar je storil-probaj začeti znova.
Če te ignorira, se ne želi pogovarjat, potem ni rešitve.
Premisli – midva sva začela pred leti z nule, z veliko pogovora, obojestranske pripravljenosti da spremeniva kar lahko – sva uspela.
Lahko rečem da sva srečna.

Kolikor razumem so odšli že pred parimi dnevi, torej si imela že nekaj dni čas zase. Jaz zase vem, da bi komaj čakala otroke in mi na kraj pamet ne bi prišlo, da nekam zbrišem in da ko pridejo – mame ni doma. Tipa pa lahko ignoriraš oziroma poveš, da ti ni do obletnice, da ne misliš praznovat…. Beg ni rešitev, rešitev je pogovor..

Z avtom se zapelji na Pokljuko, tam pusti avto in se odpravi do Beljske koče
http://www.rtvslo.si/tureavanture/planinski-izlet/na-blejski-koci-se-pot-sele-zacne/200694

Pot je preprosta, ne potrebuješ nobene posebne opreme, kakšno toplejšo pižamo in to je to. Tam je mir, lahko se boš sprehajala naokoli, hkrati pa bo dovolj planincev, če si boš zaželela kekšnega pogovora. Vzami še kakšno knjigo in uživaj in zberi moči za nadaljevanje življenja.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Zakaj klobasaš nekaj po svoje? Ne birga avtorice, kaj bi ti…Se res ene ne znate osredotočit na vprašanje? Je res treba takoj pametovat, pamet solit??
Res si vsiljiva in zoprna!

Ti kar pejdi za par dni se odpočit. To, da si bila sama doma, ni noben počitek. Doma je v taki situaciji še huje, ker te vse spominja na neke sanje, ki ne veš, če so še realne. Kam bi šla? Rogla je lepo- samo boš res sama s sabo. Osebno bi šla v Olimlje-pa da si zrihtaš kake masaže, razvajanje. Še lepše je pa na morju, edino ni fajn, ker je glih visoka sezona. Ti kar spakiraj, pa listek pusti, da te ne bodo iskali. Otroka pa pokliči in jima povej, da te ni doma. Bo bolje, kot pa da jima to pove tvoj. Srečno.

prosim še komentar na tole:

če grem za par dni nema sama in to ravno v času obletnice, se bo po vsej verjetnosti zgodilo, da sem jaz “tista”, ki je za obletnico ni bilo in da sem jaz “tista”, ki kaže svoj odnos do najine zveze na ta način.

tisto, kar je on napravil, pa itak ne bo pomembno. na koncu bo prišlo ven, da je on na obletnico bil doma in meni pa od nikoder…

hočem reči, da se mi bo po vsej verjetnosti zgodilo, da bo na koncu mene za vse obtoževal…

kaj pravite vi na to?

On ni mislil na vajino obletnico in je ni spoštoval, ko je storil, kar pač je storil.
Lahko mu pa podariš darilo za obletnico – zakonsko svetovanje.
Če darila ne bo sprejel, očitno nimata kaj veliko reševati in se bo treba zadeve lotiti kako drugače.
Na tvojem mestu bi edino poskrbela, da bi v praznovala rojstni dan z otrokoma, če ste ga drugače tudi navajeni praznovati. Takrat se lahko izkaže tudi mož, če želi. Če bo hotel krivdo prevaliti nate, pa se enostavno postavi zase in tega ne dopusti. Zakaj bi pa morala?

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

A ko je mozek odvlekel otroke k svoji mamici kjer avtorica ni dobrodosla pa ni nic narobe??? Pa jo med tem casom tudi niso videli ti butara debilna! Ne, seveda ne, tisto se ne steje ker je mozek odvlekel otroke, zenska mora bit pa doma in ga cakat kot kak pes. Ker ce gredo otroci kam to ne pusca posledic, ce pa slucajno mame ni doma 3 dni bodo pa zatravmirani do konca zivljenja ane??? Raje zapri svojo histericno gofljo ker iz nje itak ne pride cisto nic pametnega, kaj sele koristnega in (bog ne daj) karkoli v povezavi z vprasanjem, ki ga je avtorica postavila!

Kaj pa je pravzaprav storil?

New Report

Close