Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko imate našparanega denarja?

Koliko imate našparanega denarja?

No glede na to, da se tukaj zelo jamra, da jih veliko težko pride skozi mesec (saj vem da jih je res veliko), vendar po drugi strani, pa jaz vem za nekatere, da imajo kar precej našparano na raznih računih, ali pa doma v štunfu.
Ne zanimajo me razna zavarovanja in koliko boste dobili ven čez 10 let, ker tega noben ne ve. No pa povejte- koliko imate vi sami gotovine, depozitov, stanja na trr, pač denar, ki je tam in ga lahko porabiš? Zanima me tudi, za kaj šparate? Imate določene cilje?

Jaz kar ne vidim smisla varčevat, še za avto ne, saj ga mečejo za tabo, da ga vzameš na kredit, veliko porabim za kakšno potovanje in si privoščim, prišparam pa zadnje čase bolj malo. Imam ene par tisoč, lih za ene pol leta, če recimo službo izgubim. Stanovanjski problem rešen, otrok ni še. Se zavedam, da ko bodo otroci, verjetno ne ostane nič konec mesece…
Ja malo sem na dnar mahnjena, nič zato, vi sam povejte kar sem vprašala 🙂
Pa lep dan :o)

jaz nimam doma v štumfu nič, no 500€ na banki imam vezanih 130.000€ na kratek rok pa še toliko v raznoraznih skladih. Ne vem do kdaj bo to zdržalo, za sedaj mi pa gre

Super zate da imaš toliko! 🙂
A misliš kaj s tem denarjem narest, al samo kupčkaš, tko za vsak slučaj?
Moj bližnji sorodnik ima isto ful na banki, pa ne ve kam s tem denarjem? U bistvu ima same skrbi potem, ker ga skrbi, da bo šlo vse falit, denar pa tud!
Človeku ni lahko, tud ko ima ful denarja, ima drugačne skrbi…

z vsemi zalogami (otrokove rezerve, vrnnjena dohodnima) nimamo 6000eur

trenutno kupčkam, ker mi drugega ni treba. Drugače imam pa tudi jaz veliko skrbi s tem in moram vsakodnevno paziti da ne bi kje falil. No zgodi se tudi to, a pri otroških dodatkih in podobnih stvareh, ki jih sofinancira država sem lepo prišel skozi, v odločbi piše, da nimam nič, sem brezposeln itd…..

Nič :((( Komaj mamo za sproti, tako da o kakem šparanju sploh ni možnosti

za sprot imam.

Imamo 600€ v štunfu, to je vse …
Se pa pri naši bajti kaj naprej nekaj dograjuje, izboljšuje, renovira …tako da ni variante, da bi šparali.


enako

2000 za vsak slučaj.

Okoli 60.000 EUR.
V ozadju so dolga leta varčevanja.

ene 40 jurjev

šparava, ker nama je butasto vse sproti zapravit, pa če kakšen spet brez službe ostane. Avto bi bilo treba kupit, pa nama je škoda tega denarja, mogoče naloživa v kakšno zemljo, se še nisva odločila. Lahko pa doma kaj prenovimo, pa bo hitro šlo. Zaenkrat se še nisva vrgla v nič, nekaj idej pa imava, samo se ne moreva uskladit. Dopuste pa to imamo normalne, brez nekega preseravnja, pač tist kar nam je všeč.

50.000; splet srečnih okoliščin in dela izpred nekaj let.
Vsake tolk časa gre kakšnih par jurčkov preč (kakšnih 5 vsaki dve leti) 🙁

nič. kako bi le naj našparala, če v zdravstvu sploh nočejo zaposlovati in že kar nekaj let le flikam bolniške, dopuste, porodniške in tako naprej. toliko jamranja, da primanjkuje sester, ko pa pošlješ prošnjo (ne čakam na razpis ampak pošiljam naokoli tudi brez razpisa) pa čez pol leta dobim odgovor da imajo dovolj kadra in ne zaposlujejo. če grem pa na razgovor kjer je potrebna nižja izobrazba (npr. nazadnje za čistilko) mi pa pribijejo da je pa moja izobrazba prevelika za to delovno mesto! a bejž no bejž, kaj naj pa zdaj, zaprosim da se mi šola ne priznava več?! bom mogoče potem sposobna pomiti tla, ker očitno jih zdaj nisem?! potem pa kar našparam med zaposlitvijo porabim v času, ko nimam službe (niti ne zaprosim za socialno, ker jo za sedaj še ne rabim.hvalabogu!). še dobro, da ima mož dobro plačo in da firma dobro stoji, da lahko normalno živimo. se ne pritožujem ker vem, da je veliko ljudi, ki jim gre še 10x slabše, ampak da bi lahko šparala so pa res pobožne sanje!

cca. 4.000 na kratkoročni vezavi, cca. 2.000 rezerve na TR-jih , cca. 3.000 v zlatu.

Kadar je treba kakšnega tisočaka dvigneva (ob kakšnih investicijah pri hiši) in potem sept ob prvi priliki položiva nazaj. Nekako nama je cilj, da imava okrog 8.000 do 10.000 stalno na rezervi, v primeru, da en ali drug (bog ne daj oba) ostaneva brez službe, da imava še za nekaj mesecev za plačilo položnic, kredita, dostojno žviljenje, dokler si npr. ne bi našla novega dela.

Mesečno jaz plačujem še cca. 350 € raznih zaravovanj – največ v bistvu nezgodno “kasko”, da bo(mo) družina preskrbljena, če se mi kaj zgodi, isto mož, pa nekaj naložbenega kao za stara leta, čeprav dvomim, da bo iz tega kaj. Bom pomoje kmalu ven pobrala tisto kar se da….

Je pa vsa ta rezerva na račun nerazsipnega življenja. Plače imava zaenkrat kar solidne. Oba skupaj cca. 2.500 €. Sva oba “ziheraša”, moj mož še malo bolj, kot jaz. Privoščimo si vsega po malem (smučanje, počitnice, kakšen izlet, kino, koncert, večerjo, pico, vse seveda občasno), za oblačila zapravimo minimalno, res le toliko, kot je potrebno – ni noben od nas “mahnjen” na kakšna draga oblačila (no sedaj to lahko govorim, ker sta otroka še dokaj majhna in nosita tudi oblačila, ki jih dobita od starejših sorodnikov, ko bosta najstnika in bodo druge potrebe bo najbrž drugače), hrane kar nekaj pridelamo doma, ostalo kupujemo sproti, čimveč od kakšnih kmetov ipd.

Ni ne vem kaj oz. v teh nestanovitnih časih verjetno veliko, meni predvsem pomembno, da nam daje neko začasno finančno varnost…..

Imam 20.000 depozita na banki. Upam, da je ne vzame hudič. Nekaj malega še u delnicah in na varčevalnem računu. Oboje skupaj še ene 10.000. Vsak mesec dam nekaj na stran od plače, zaenkrat še lahko malce večje zneske, ker sva še brez otrok in nama je najemnina in avto največji strošek. Potem bodo manjši zneski, zato je treba šparat prej.
Glede na to, da delam tri leta, se mi zdi, da sem kar pridna. Ko sem delala še preko študenta, mi po plačilu položnic in najemnine ni toliko ostalo in je šlo bolj za zabavo, potovanja, nekaj malega pa tudi za varčevanje.

Trenutno nima smisla varčevati, saj ne veš kaj se bo zgodilo jutri – torej uživati čimveč danes. Saa sem si privščil kredit za ca 300 ter nam omogočil nam precej višji nivo življenja.

Če gre cel svet po gobe, bo šel tudi moj kredit….naši starši so to že doživeli…

Sanjaj, vse boš moral vrniti 😉

Jaz mam okol 7000 po raznih skladih. žena pa še 2000. Oba sva to privarčevala preden so prišli otroci na svet, sedaj do naslednje plače nič kaj dosti ne ostane (pa še to gre potem za dopust). No na srečo nimava nobenih kreditov iin stanovanje rešeno.

mogoče ja, mogoče ne…moji starši niso….

12000 vezava
7000 kartica
7000 kd dirigent
zdej pa tko
vložila cca 44.000 v kd sklade raj ne gledam kok mam ker lani zbolela skor zaradi sekirancije
vložila cca 16.000 v nkb infond sklade pojma nimam res kok
30.000 posodila prijatelju za flet

hm torej cca vau čez 100.000

to je to
z dnarjem ne znam, ga ne rabim, nimam potreb … šparam ceu lajf, žvim še doma …

pri nas je komaj za sproti..o varčevanju sploh ni ne duha ne sluha..razmišlanja o otrocih še manj…

zero,zero in pa zero

peesda, ponavadi nisem nobenmu fauš, sam dans sem pa fauš že, če ma kdo jurja našparanga….nam voda v grlo teče. :(((((((((

imam 150 000 na bančnih depozitih,
ene 100 000 v delnicah, za katere ne vem ali jih bi kdo kupil ali ne,
par jurjev v skladih,
mam pa še hišo in pa stanovanje ki ga oddajam
Vse je rezultat dolgoletnega varčevanja in nerazsipnega življenja.

Sem pa samski brez otrok in iščem ženo.

New Report

Close