Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

Iz Vnanjih Goric 10 minut, iz Logatca 20 minut. Japajade. Komu lažete, sebi ali nam?

Pangrč Grm, 7 minut

Še z Viča, preko ceste Ilirije nisi v BTC v 10 min, se pač malo takole hecajo. Da imajo občutek da so v Lj, ob tabli namreč – če.

Iz logatca po AC je 20 min.

Ja ob tabli ja. Ko smo kupili stanovanje v LJ so nas vsi spraševali, če znotraj ali zunaj obvoznice. Tako se deli LJ.

Kaj živiš v Logatcu točno ob uvozu na AC in službo imaš na točno na izvozu za Vič?

BTC je Ljubljana?

Ob tabli za Lj so vsi v 10 20 min, pol se pa itak cijazijo z busi ali avti pol ali več časa do centra Lj. Da, Logatec tablja Ljubljana 20 min in potem se začne……

Ne bodi tako pikolovska, saj so iz Logatca tudi v Lj v 10 min,no.Ajde pa na Žalah, ok

Ti podatki veljajo le za nedeljo zjutraj:) Moraš posebej vprašati, če hočeš, da ti povedo, kako je recimo v ponedeljek ob pol osmih zjutraj. Pa še to se ti bodo precej zlagali.

Jaz sem iz Breovice, tik pred Vn.Goricami in ja, do centra (maxija) imam cca 10 minut. Seveda če je gužva še dodatnih 10 mogoče, več pa nikoli.

Kaj ti pomaga, če imaš samo deset minut do začetka Ljubljane, če pa zjutraj skozi konico in npr. imaš službo v centru, rabiš iz Viča do centra 30 minut zaradi gužve in semaforjev?
Si ne izmišljujem. Ko sem hodila na faks v Ljubljano sem bila v 45 minutah na Viču, potem pa smo se primikali počasi še trideset minut do avtobusne postaje.

Točno tako. Tudi, če ni prometna konica, rabiš dosti časa po Ljubljani. Nekdo iz Škofje Loke se hvali, da ima do Ljubljane 10 minut. Ja, do Medvod ali Vižmarij pa res. Potem pa traja še 45 minut, da pride do centra.

če gledam po 6b, ki gre iz vnanjih goric in pride do brezovice traja 15 minut. ampak še to, če na odcepu za brezovico po tržaški ni gužve od dragomerja naprej. to je približno ob 7 zjutraj.
če greš pa iz vrhnike po ac ob 6.30 do izvoza brezovica je cca 13 minut (pa ni gužve) in prideš do viča do parkinga dolgega mostu cca 6.48, če ne bi bilo semaforja pred parkingom, bi bili tam pa 6.45. dolgi most se nekje šteje za začetek ljubljanskega dela.

To govorite tisti, ki imate avte. Kaj pa tisti, ki greste na avtobus ali vlak?

Pa tisti, ki imate avte – koliko benza porabite? Toliko, da niste nič prišparali, ker ste si zaradi nižje cene kupili stanovanje zunaj Ljubljane.

Ljudje se ne selijo izven mesta zaradi nižje cene, ampak višje kvalitete bivanja… enim vam res ni jasno, da beton in asfalt ter štacuna za vsakim vogalom ni vse, kar mnogi ljudje potrebujejo za kakovostno bivanje.

Nižje cene? Pa ti veš kje je Brezovica in kakšne so cene hiš in stanovanj tam? OMG, ne piši bedarij no.


Ne mi govorit. Sem bila v Šiški, zdaj sem v VJ. Ampak pridem do centra v enakem času kot prej!
S to razliko, da zjutraj štartam iz miru, tišine in čistega zraka, kamor se tudi vračam.

Pa zdaj vsako jutro s skodelico kave, bosa hodim po jutranji rosi ob prečudovitem vonju in zvokih prebujajočega se gozda.

Samo ne se mi petelinit, ti mestna:)) Ne zamenjam več s tabo:)
No, da te potolažim, cena ni bila nižja kot v LJ.

Ljudje se ne selijo izven mesta zaradi nižje cene, ampak višje kvalitete bivanja… enim vam res ni jasno, da beton in asfalt ter štacuna za vsakim vogalom ni vse, kar mnogi ljudje potrebujejo za kakovostno bivanje.[/quote]

Napol podeželje imaš tudi v Ljubljani – Brod, Šmartno pod Šmarno goro, Sostro,…Če hočeš naravo, ne rabiš živet v Logatcu, ker je tudi v Ljubljani še zelo veliko predelov, ki so zeleni in mirni.

Delam na viču, vsak dan vožnja max 20min, razen če je nesreča. Iz logatca. Jasno da je odvisno na kateri konec ljubljane greš a ne. Jaz pač porabim 20min. V nedeljo zjutraj 15 :P, imamo samo en radar vmes 😀
Bencina gre ene dva tanka mesečno. Povrnejo v službi. Še ostane denar od prevoza.
Ko sem živela na viču, delala v bežigradu sem rabila s trolo 30min, z avtom 15-20. Prevoza sem dobila plačano trolo. Niti približno ni pokrilo bencina če sem bila z avtom.
Pa če smo že na tem, sodelavka iz most porabi 45-50min s trolo da pride v službo. Toliko o prednosti življenja v ljubljani (kar se porabljenega časa tiče).

Ja seveda porabi, če gre z avtobusom čez mesto. Če bi šla pa z avtom po obvoznici, bi pa porabila 5 minut. In seveda je avtocesta zmeraj ful pretočna, nikoli ni nobene prometne nesreče, nikoli ni zaradi popravil zaprt pas, nikoli ni zastojev.

Saj iz Logatca do Ljubljane je res 20 minut. Če so Kozarje Ljubljana. Tako da to v bistvu ni laž, je pa čisto neuporaben podatek, ker na Kozarjah v resnici nimaš kaj počet in se moraš še kam dlje pripeljat.

Moja sodelavka se seli v Unec (na Unec?) in tudi že zdaj razlaga, kako bo v 15ih minutah v službi. Pisarno imamo pa v strogem centru Ljubljane. :))

Ja seveda porabi, če gre z avtobusom čez mesto. Če bi šla pa z avtom po obvoznici, bi pa porabila 5 minut. In seveda je avtocesta zmeraj ful pretočna, nikoli ni nobene prometne nesreče, nikoli ni zaradi popravil zaprt pas, nikoli ni zastojev.[/quote]

Sem napisala razen če je nesreča 🙂
Nesreče so tudi na obvoznici :).
Sem živela v ljubljani. Na večih predelih. Ne vidim prednosti. In ja privarčujem, tu sem dobila novogradnjo za ceno razsutega miniaturnega stanovanja v ljubljani. Dobim plačan prevoz pa še ostane mi od prevoza. V ljubljani (recimo da grem na brod), bi porabila isto dva tanka pomoje, prevoza bi dobila pa 37€. Torej več kot 5x manj kot sedaj, živela bi v stari luknji, bi bila pa v službi v 15ih minutah ker po obvoznici ni gužve :).
Pripravljena bi bila edino zamenjat s stanovanjem na viču, da grem v službo peš in mi ni potrebno vzdrževati avta. Ampak to pa finančno nebi zneslo ker so cene stanovanj tam ubitačne.

Ja, iz Logatca, cestninske postaje do Viča je res 20 minut, do 6.30 ure, ko je tekoč promet.

Iz Logatca do LJ je z avtobusom ali vlakom 40 minut. Goriva za avto se porabi manj na relaciji Logatec-Vič kot pa od bolnice P. Deržaja do porodnišnice. Tako je pokazala praksa.

New Report

Close