Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kaj naj naredim

Default avatar

zmedenn

Z partnerico sva skupaj že petnajst let
Na začetku sva se dogovorila glede varanja v tem smislu, da če se že najde priložnostni seks, da to ni varanje in da zaradi tega ne bo nihče nobenemu težil.
Jaz sem ta bonus po pravici povedano izkoristil dvakrat. Moja kolikor vem ene trikrat.
sedaj pa ma enega kolega že štiri leta in zadnjič slučajno uporabim njen telefon prvič v življenju ker sem svojega nekje izgubil. Poln je bil vročih sporočil in ima tudi shranjene slikce od njega v vročih pozah. Ko sem jo povprašal o tej zadevi pravi, da ni nič med njima in da gre le za vroče pogovore iz zajebancije.
enostavno ne vem kaj naj naredim
Default avatar

Yo_

Drži se dogovora, a ne?
Default avatar

jojprejoj

Saj sta se od vsega začetka tako dogovorila....tako da, kaj hočeš slišat!!!!!!!!??????????????
Default avatar

zmedenn

ja zmenila sva se za priložnostni seks
ne pa za neko vezo, ki traja in traja
Default avatar

nah...

Pa smo prišli do točke, "ko preveč svobode" LAHKO TUDI ŠKODI,hehehe..
Prav vam bodi!!!
Default avatar

jojprejoj

zmedenn je napisal/a:
ja zmenila sva se za priložnostni seks
ne pa za neko vezo, ki traja in traja
hja, prej ali slej pride do tega, do zveze...
verjetno je v seksu ta tipček precej hottt :)

jaz bi se za trojčka zmenila...hmmmmm
Default avatar

svobodni zakon je kul, dokler...

Ti si pa kot en moj bivši sodelavec:) Ene par let nam je vsem v službi solil pamet, da kako je svobodni zakon fajn in kako ne vemo, kaj zamujamo. Potem je pa nehal s tem in utihnil. Čez mesece smo izvedeli, da se je njegova svobodna žena zaljubila v enega od svojih priložnostnih ljubimcev in ga zapustila. Od takrat ni več reklamiral svobodnega zakona.
Default avatar

karsihoteltoimaš

nah... je napisal/a:
Prav vam bodi!!!

podpis, da ne ponavljam!!!
Default avatar

lynx

Imaš približno tri možnosti. Da se zmenita za podrobnosti dogovora (tu bo še vedno obstajala možnost prikrivanja, na zaupanje verjetno ne moreš več računati), lahko se sprijazniš z dejstvom da si le soigralec, tretja možnost pa je, da jo zapustiš.
Default avatar

vilid

Slika
karsihoteltoimaš je napisal/a:
nah... je napisal/a:
Prav vam bodi!!!

podpis, da ne ponavljam!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

vilid

lynx je napisal/a:
Imaš približno tri možnosti. Da se zmenita za podrobnosti dogovora (tu bo še vedno obstajala možnost prikrivanja, na zaupanje verjetno ne moreš več računati), lahko se sprijazniš z dejstvom da si le soigralec, tretja možnost pa je, da jo zapustiš.
Podpis. Lepo napisano.
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

neh..

vilid je napisal/a:
lynx je napisal/a:
Podpis. Lepo napisano.
Zaupanja definitivno ne bo več, težko se bo sprijazniti s posledicami in najbrž kar težko zapustiti partnerko...

A kje ste pa prej bili in KAJ STE SPLOH MISLILI, ko ste se hoteli iti neki super moderen "dvojec". Brez pameti, definitivno. Ni vse "modno in napredno" za sprejet in požret!!!
Default avatar

bedno

zmedenn je napisal/a:
Z partnerico sva skupaj že petnajst let
Na začetku sva se dogovorila glede varanja v tem smislu, da če se že najde priložnostni seks, da to ni varanje in da zaradi tega ne bo nihče nobenemu težil.
Jaz sem ta bonus po pravici povedano izkoristil dvakrat. Moja kolikor vem ene trikrat.
sedaj pa ma enega kolega že štiri leta in zadnjič slučajno uporabim njen telefon prvič v življenju ker sem svojega nekje izgubil. Poln je bil vročih sporočil in ima tudi shranjene slikce od njega v vročih pozah. Ko sem jo povprašal o tej zadevi pravi, da ni nič med njima in da gre le za vroče pogovore iz zajebancije.
enostavno ne vem kaj naj naredim

Mah provociraš! Najbrž pričakuješ zgražanje na veliko....brezveze.
Drgač pa- kar si/sta si skuhala- to pojejta! Če sta se prej uspela tko na hitro zmenit, se bosta pa še zdej :)
Default avatar

kaj pa

Kako pa starševstvo, se najde čas za to?
Default avatar

ni bila ljubezen

ker, če bi bila, ne bi en drugemu dovolila avanturic.Kakor sta si postlala, tako bosta spala.
Poznam veliko primerov - SVOBODNI ZAKON - povsod razpadel.
Če bi men mož "dovolil" kaj takšnega, takoj "pohamcam" boljšega od njega.
Si je pač našla boljšega, ampak ti si njen financ minister, te ne bo nikol pustila - al pa
Default avatar

Paco Moralles

Poizkusi biti dedec, ne pezde!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

Stepni Volk

Žena, partnerica ni v ničemer prekršila vajinega dogovora.

Kakšna je razlika med naključnim ter ponavljajočim se seksom?

Ne vidim ravno neke bistvene razlike. Razen morda pravljičnih utvar (pozor, če še verjamete v Dedka Mraza ali Božička, ne brati naprej), da je naključno seksanje z vedno novimi partnerji - t.i. športni seks, bolj varen - ker se človek nima časa navezati na drugega.
Med seksom se sproščajo hormoni.. in njih namen je ravno "navezati" se drug na drugega. Vprašanje je samo, koliko časa "držijo".

Romantična ljubezen je utvara. Fiksna ideja, ki smo jo fasali z vzhoda (kot marsikaj drugega, skupaj z monoteističnimi verami), preko mavrov v Španiji, ki so "okužili" trubadurje. No bolj so bile krive konkubine, ki so jih nekaj sto zajeli "kristjani" muslimanskim Mavrom.. pesmi, ki so jih pele so zanetile Trubadurje.
Od takrat naprej imamo to fiksno idejo, da mora en in edini človek zadostovati za vse. Vključujoč seks. Pa je to res?

Vse je res, če želiš verjeti. Tudi Božiček je resničen za del prebivalstva ter bogovi in božanstva za druge.

Tracy Ulman je še najlepše opisala to dvojnost zahoda (btw židje so šele v 12 stoletju prepovedali mnogoženstvo).. in sanje o "dušah dvojčicah" ter podobnem. Rekla je: "Serijska monogamnost. To pove vse."

Peter Ustinov je tudi lepo opisal seks: "To je zgolj nadaljevanje komunikacije. Z drugimi sredstvi."

Res pa je, da med dvema se lahko počne vse tisto, s čimer se OBA strinjata in hkrati ne krši zakonov države v kateri se nahajata (ženska se ne more ravno sprehajati v bikinkah v mošeji v Meki, če greš tja na dopust/izlet.. enako ne moreš, kot moški s kratkimi hlačami v samostan ali določene restavracije.. itd.).

Monogamija ne deluje (vara npr.:80% francozinj). Zakon ne deluje - več kot 50% ljudi generacije X in Y, ne verjame več v zakon.
Svobodna ljubezen, ki so jo propagirali pa tudi ne deluje. Potrebno se je sprijazniti, da ljudje nismo idealna bitja, zato tudi svobode ne zmoremo vedno dati drugemu. Na slabe dneve pač ne moremo pristati, da počne stvari s katerimi se ne strinjamo.
Drug sovražnik je evolucija, ki je nagradila tiste, ki so bili ljubosumni in so "varovali" svojega partnerja.
Seveda se je svet tehnološko spremenil. Lahko nadziramo spočetje otrok in lahko preverimo kateri otroci so res naši (če si moški ali blondinka).
Zato so tudi verske in družbene "zapovedi" zastarele.

Smo nekje vmes torej. Nismo čisto svobodni, hkrati pa nismo čisti ujetniki moralistike. In ko sem že pri morali Friedrich Nietzsche je lepo rekel: "Morala je bajka črede inferiornih ljudi, da bi lahko zadrževali superiorne."
OK, malce vzeto iz konteksta, toda želel je povedati, da smo ljduje tudi zgolj živali.. in kot takšni imamo enako željo, kot srnjaki imeti čredo srn.
Samo takšna ureditev, kjer imajo bogati in uspešni več žena, ustvarijo problem. Velik problem. Veliko samcev - moških, ki nimajo partnerice. IN kot so že židje v 12 stoletju ugotovili (in v nekaterih islamskih državah kasneje), to ustvari trenje v družbi. Moški, ki nimajo nič izgubiti se začnejo zatekati k umorom (konkurence). Zato so si izmislili pravilo, da smeš imeti eno samo ženo..
V Nepalu tega niso slišali.. in imajo zato žene več mož. Ko se poroči, hkrati poroči še mlajše brate. Ja, v Nepalu je žensk manj.
V Rusiji jih je preveč (alkohol, vojne..) in spet veljajo moška pravila: žene so navajene, da ima mož vsaj eno ljubico. V Sibiriji pa celo zahtevajo legalizacijo mnogoženstva, saj bi to pripomoglo preživetju na oddaljenih kmetijah (moških je manj!).
Čisto drug problem pa ustvarja sodobna Kitajska in Indija. Družinam je cilj imeti enega samega otroka (in avto ter stanovanje).. zato serijsko pobijajo deklice (splav, ali po rojstvu).. tako že zdaj manjka nekaj milijonov žensk. Do leta 2020 jih bo manjkalo že 30 milijonov (če bodo nadaljevali s selektivnim rojevanjem, kjer je moški potomec "nekaj več").

In nenazadnje, če se vrnem na osnovni problem.. je ženska kaj manj vredna, če drugi moški smejo videti njene gležnje, lase, obraz, oči? (tabu za marsikatero kulturo)
In ali je ženska kaj manj vredna, če sme deliti tudi svojo seksualnost z več kot enim človekom? (tabu naše zahodne civilizacije)

"If you love somebody, set them free" poje Sting. Osvobodite jih in sebe..