Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

Berem na drugi strani temo, ko ločene mamice pišejo, da bi moški s povprečno plačo okoli 1000 evrov moral plačevati 250 evrov preživnine po otroku. Ker naj otroka preživljata mama in oče, se torej smetra, da bo 250 evrov dala še mama. To naj bi bilo primerno. Moji otroci ne stanejo 500 evrov na mesec, pa ne trpijo nekega hudega pomanjkanja in me zanima, a vaši stanejo 500 na mesec oziroma koliko stanejo vaši otroci?

Moji otroci nimajo cene, nikoli ne razmišljam in računam koliko stanejo MOJI otroci!

Jaz bom takole komentirala, ko bodo ženske imele enake plače in boste očetje preživeli toliko časa z otroci kot matere , potem se naj deli 50/ 50- Dokler pa moški zasluži 2 krat več kot ženska ter preživi z lastnim otrokom polovico manj časa je logično, da bo prispeval sorazmerno več, že zaradi dohodka.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bom takole komentirala, ko bodo ženske imele enake plače in boste očetje preživeli toliko časa z otroci kot matere , potem se naj deli 50/ 50- Dokler pa moški zasluži 2 krat več kot ženska ter preživi z lastnim otrokom polovico manj časa je logično, da bo prispeval sorazmerno več, že zaradi dohodka.[/quote]

Ni bilo govora o imaginarnih dvakrat večjih plačah, ampak o povprečni plači. Če hočete, da moški z otrokom preživi več časa kot z vami, zakaj očetu ne date potem skrbništva?

Koliko sta ne soba? Saj strošek otroka ni samo futer, obleka in šola!

Zagotovo. Eden celo krepko, krepko več.

A med vikendi pri očetu pa otroci na balkonu spijo? Pa med počitnicami ko so pri očetu, tudi balkon? A ta soba ne stane nič, samo tista pri mami stane?

Zanimivo, kako potem ljudje z dvema minimalcema (pošteno delo) uspejo spraviti gor dva otroka, 1200 evrov za štiri družinske člane. Če otroka porabita 500, potem staršem za vse stroške ostane samo 200 na mesec.

Če očka ima dobro plačo, potem otrok stane … precej. Če je pa očka na minimalcu, se tudi otrok poceni.

Hvalabogu za mon…

Mene mlajši stane bistveno več, ker sem ga morala imeti od zime v privat varsvu. Se že prav veselim jeseni, ko ga bom končno lahko dala v vrtec in se bo družinski proračun malo opomogel.

Sicer pa nikoli ne gledam na to, koliko me dejansko stanejo.

Pri nas gre samo za vrtec čez 200, tako da ja, res toliko stane.

Zanimivo, kako potem ljudje z dvema minimalcema (pošteno delo) uspejo spraviti gor dva otroka, 1200 evrov za štiri družinske člane. Če otroka porabita 500, potem staršem za vse stroške ostane samo 200 na mesec.[/quote]
Vprašanje je: Ali VAŠ otrok stane 500 € na mesec? In sem odgovorila.
Nisem pa razlagala kako in zakaj. OK?

Zanimivo, kako potem ljudje z dvema minimalcema (pošteno delo) uspejo spraviti gor dva otroka, 1200 evrov za štiri družinske člane. Če otroka porabita 500, potem staršem za vse stroške ostane samo 200 na mesec.[/quote]
Ne za vse stroške, za polovico stroškov. Stroški za otroka niso samo hrana, obleke, šola. Je tudi več bencina, npr. Voda, elektrika, soba, kot je že ena rekla, čistila, telefonski račun in tako naprej.
In mimogrede, ljudje z dvema minimalcema ne uspejo spraviti dveh otrok gor. Zato je toliko postov o otroških dodatkih, pa o hoji na Karitas in Rdeči križ, pa o tem, koliko lahko zamudiš pri položnicah, preden se res zaplete.

Ta je pa tako resnična :)))

Če je potrebno bivšega oskubit seveda prešetejo tudi porabljen wc papir, mislim da imajo na enostarševskem kar spisek, kaj vse je treba sešteti, da bi bilo pa obratno, da bi oče zahteval tako preživnino, pa bože ne daj, pa je verjetno veliko primerov, kjer se tudi oče bori za otroka. Potem se pa sprašujemo, zakaj je toliko negativizma pri ločitvah, zaradi zamere, ker partnerji ne požrejo vsega in gredo narazen, užaloščena stran pa potem nabije preživnino ali je ne izplačuje, onemogoča stike ali pa rata otrok sredstvo za nagajanje enega odraslega proti drugemu. a vendar vse le za in v dobro otroka. Pa res?

Poznam kar nekaj ‘samohranilk’, ki komaj čakajo na preživnino.
Da lahko takoj leti k frizeraju, na manikuro in na kofe. Pa po novo torbico in čevlje z 11 cm petkami.

Otrok ne stane NIKOLI toliko. Hrane zanj je mimo grede dovolj, večina toko v vrtcu. Dobi darila in oblačila sorodnic, babic, prijateljic……
OK vrtec stane, kakšna dejavnost…..kasneje šola.

Hočem povedat, da bi marsikateri otrok OBOGATEL s preživnivo v otroštvu, če ne bi mame brezglavo zapravljale zase njegovega denarja!!

Cifra je lahko tam blizu, če sešteješ vse stroške čez leto in tudi občasne in če gre za srednješolca, ki kaj trenira ali igra kak inštrument. Šola z malco in kosilom, prevoz, ekskurzije (tudi v tujino -2x letno) in tabori, treningi (lahko zelo drago – smučanje npr. – tudi nižje selekcije in klubi trenirajo v tujini), mogoče glasbena šola ali kakšna druga dejavnost, bicikel vsake toliko časa, še kakšni drugi športni rekviziti, hrana za mladega fanta, obleka, toaletne zadeve (žajfa, šampon, za brit, deo), sorazmeren delež položnic in stroškov (čiščenje, pranje) za stanovanje/hišo, počitnice in izleti, zavarovanja, 1x maturantski, mal žepnine. Lepo je tudi, če se mu kaj naloži na varčevalni račun.

Kako naj potem oče, ki se je ločil in je žena dobila dva otroka, za katera bi morla plačevati vsaj pol (pol od 500 je 250, krat dva 500), kako naj tak človek s povprečno plačo 1000, ki da za otroka 500, sploh preživi? Pa ravno tako kot bivša žena si mora stanovanje poiskat in plačat, enako položnice plačuje, zanimivo, tudi čistila mora kupit. Jaz vseeno mislim, da je lažje mamici preživeti s 1000 plača plus 500 od preživnine skupaj z otroki, kot očetu brez otrok s 1000 minus 500 preživnien. Sploh ker ženski ponavadi ostane stanovanje oziroma je normalen moški ne vrže ven z otroki, vsaj jaz take primere poznam.

Ta je pa tako resnična :)))[/quote]

In še kako resnična!!;)))

Jaz bom takole komentirala, ko bodo ženske imele enake plače in boste očetje preživeli toliko časa z otroci kot matere , potem se naj deli 50/ 50- Dokler pa moški zasluži 2 krat več kot ženska ter preživi z lastnim otrokom polovico manj časa je logično, da bo prispeval sorazmerno več, že zaradi dohodka.[/quote]

Ni bilo govora o imaginarnih dvakrat večjih plačah, ampak o povprečni plači. Če hočete, da moški z otrokom preživi več časa kot z vami, zakaj očetu ne date potem skrbništva?[/quote]

Ker se ga branijo z vsemi štirimi?

Ne meni prodajat zgodbic o bogih očkih. Okej, tistih deset procentov, ostali so pa samo veseli, da so freeeeeej.

Moja placa je 1200 in porabimo vse do zadnjega centa. otroka hodita vsak na dve dejavnosti,eden je predsolski,eden solski.Dobivam se 500 prezivnine. Zivimo v Ljubljani in uporabljamo predvsem javni prevoz.Vso hrano kupimo in nimamo babic za podporo. Obrnem vsak evro in krepko premislim kam ga bom dala.Lahko recete,da ne znam z denarjem in mi date kak uporaben predlog.Prepricana sem,da druzine,kjer sta prisotna oba starsa,lazje prezivijo s tem zneskom,kot pa ena sama mama.

Ni treba sploh operirat z nekimi meglenimi pojmi, kot so kar nekaj, marsikateri in podobno. Statistika o višini preživnin je na netu. Velika večina jih je nižjih od 200 evrov na mesec in če mamice s tem uspejo porihtat otroka in sebe v piko od pedikerja do frizerja, znajo več kot samo čarat.

Aja?

Meni je strašno zanimivo, kako eni poznate samo take očke, ki bivši pustijo stanovanje, dajejo velikodušno preživnino in bi radi imeli skrbništvo, če bi ga le dobili. Ker jaz ne poznam nobenega takega primera, pa poznam ogromno ločenih ljudi. Prej obratno – tip žensko in s tem lastne otroke izigra, kjer jih le more.

Po kakšni matematiki, lepo prosim, odrasla oseba z dvema otrokoma laže preživi s 1500 na mesec kot samska odrasla oseba s 500 evri? Otroci stanejo bistveno več od odraslih – mi imamo komot pet let isto garderobo in čevlje, ne hodimo v glasbeno in na krožke, ne rabimo vsako leto delovnih zvezkov in zvezkov. No, prosim za odgovor.

Ni treba sploh operirat z nekimi meglenimi pojmi, kot so kar nekaj, marsikateri in podobno. Statistika o višini preživnin je na netu. Velika večina jih je nižjih od 200 evrov na mesec in če mamice s tem uspejo porihtat otroka in sebe v piko od pedikerja do frizerja, znajo več kot samo čarat.[/quote]

Saj kakšen denar pa tudi MAMICA k bajti prinese, kajne? Pa babice in dedki. Pa sorodniki.

MAMICE se s kešem, ki je namenjen otroku ORENK afnajo. Denar je ohoh dobrodošel.
Jaz bi že davno uzakonil:
– oče kupi oblačila, hrano, šampone, obutev………..igrače, knjigice + ene 20 eur za sladkarije. Mama pa naj kešira vse ostalo.

TO BI BILO POŠTENO DO OTROKA!

Tako pa mame samohraniteljice LAHKO IN TUDI GA večino denarja porabijo zase! Ker dobi hlače od prijateljice, ker dobi igračo od sosede, ker dobi hrano od babice…..In gre denar za njene ‘muhe’.

Samo mone boste tukaj otršale, kako ste uboge, pa ves čas z otrokom, pa vse in VSE samo ve nudite, vozite………bla bla. LISICE!

Pri nas očka pri plači 1200 evr neto plačuje za otroka 150 evr. Pa boste rekli da je to dovolj. Prej daleč premalo. Sam gre tri krat na leto dopust menja avto na 10 mesecev, živi v hiši staršev, na sodišču pa je jamral,da več nikakor ne more prispevati. Jaz ostala brez službe. Starši v vrtcu so se organizirali, ker je malček razlagal otrokom , da mami nima denarja, da bi mu kupila igrače.
Veste kako me je sram, da sva se znašla tako na dnu obenem pa sem jim neizmerno hvaležna. Oče pa še kar jamra , da več ne more dati. Čakam da se pripelje z novim avtomobilom kmalu bo okoli 10 mesecev.

New Report

Close