Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spanje na morju pod milim nebom – kazni

Spanje na morju pod milim nebom – kazni

Ali kdo ve, kakšna je kazen, če te zalotijo spati pod milim nebom ali v avtomobilu? Zanima me za SLO in HR.

Enako kot v avtodomu – oboje je klasificirano kot osebno vozilo; V Slo – če si dovolj pameten, da rečeš da samo počivaš med vožnjo – nič.
Na Hrvaškem pa odvisno od konkretnega policaja – če se odloči da nedovoljeno kampiraš, ti lahko celo zapečati avto za 1 mesec in kazen mislim da je okrog 3000 HRK.

Tukaj pri nas in v okoliških državah tega raje ne prakticiraj. Če pa se boš kdaj odpravila na sever Evrope (pa tudi kam drugam, recimo na Irsko), potem pa lahko uživaš 100 na uro, saj ne preganjajo divjega kampiranja. Spodobi se edino, da lastnika zemljišča pred tem vprašaš za dovoljenje.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je tak problem s spanjem pod milim nebom (razen mraza seveda)? Zakaj se ne bi smelo spati v lastnem avtu? Res ne vidim nobene logike. Čigave pravice se s spanjem pod milim nebom in v lastnem avtu kršijo? Kakor jaz vem, so človekove pravice omejene le s pravicami drugih… In tukaj jaz ne vidim, da bi pravice drugih bile kršene…

Ne plačaš najema prostora in ne plačaš turistične takse…

Problem je v denarju (pobrani davki in furanje turizma-kampi, apartmaji), kot je povedala že Barca kratko in jedrnato.

Jaz sem itak oproščena plačila turistične takse – invalidnost. Tako da to ni problem.

Samo dober prostor je treba poiskati in se zjutraj navsezgodaj odpeljati dalje. Izven sezone je tudi kontrole veliko manj. S ceste se te ne sme videti.

Jaz sem itak oproščena plačila turistične takse – invalidnost. Tako da to ni problem.[/quote]

tu ne gre samo za pravice, ampak tudi za zakone v določeni državi

preden greš v tujo državo se pač pozanimaš kako in kaj je tam … tudi glede spanja na prostem.

Jaz sem itak oproščena plačila turistične takse – invalidnost. Tako da to ni problem.[/quote]

Oproščena si plačila, prijaviti si se pa še vedno dolžna.
Sicer pa vsak košček zemlje ima lastnika in le ta se lahko mirno odloča kaj se na tem njegovem koščku zemlje lahko počne in česa se ne sme.
Poleg prijave je pa meni bolj bistveno vprašanje kam gredo taki na stranišče, kje se umijejo in kdo bo plačal odvoz njihovih smeti. Ko nekdo eno noč nekje malo zaspi in vse to opravi doma ga ne bo nihče ničesar vprašal. Ko se nekateri na tak način odpravijo na tedenski dopust pa logično niso nikjer zaželjeni. Osebno prijavim vsakega v kolikor opazim, da taborijo že drugi dan.

Če ni denarja za si plačat eno nočitev bodite preprosto doma. Počasi smo vsi siti višjih cen vsega na račun takih, ki pridejo samo posvinjat in odidejo domov.

Hvala!

@gagogu, če prideva s hčerko za noč ali dve, obljubim, da bova za sabo pospravili. Sicer pa bova tam, kjer bova spali, res le – spali. Od ranega jutra do poznega večera bova pa itak na plaži – zato bova prišli 🙂

Jaz sem itak oproščena plačila turistične takse – invalidnost. Tako da to ni problem.[/quote]

Oproščena si plačila, prijaviti si se pa še vedno dolžna.
Sicer pa vsak košček zemlje ima lastnika in le ta se lahko mirno odloča kaj se na tem njegovem koščku zemlje lahko počne in česa se ne sme.
Poleg prijave je pa meni bolj bistveno vprašanje kam gredo taki na stranišče, kje se umijejo in kdo bo plačal odvoz njihovih smeti. Ko nekdo eno noč nekje malo zaspi in vse to opravi doma ga ne bo nihče ničesar vprašal. Ko se nekateri na tak način odpravijo na tedenski dopust pa logično niso nikjer zaželjeni. Osebno prijavim vsakega v kolikor opazim, da taborijo že drugi dan.

Če ni denarja za si plačat eno nočitev bodite preprosto doma. Počasi smo vsi siti višjih cen vsega na račun takih, ki pridejo samo posvinjat in odidejo domov.[/quote]
No tole pa ne bo res. Nas so hrvatje preganjali, ker smo potovali z avtodomom, se ustavili pred gostilno, ki ni bila niti slučajno ob obali, ampak nekje v hribih. Potem smo šli v gostilno na večerjo in preveč popili. ZAspali smo pred gostilno v avtodomu, lulali in kakali v naš WC. Ob petih zjutraj pa alarm in turistična policija in grožnje s sodnikom za prekrške. ker nismo v kampu. Ja kako le če smo se ga pa napili.

Nočitev v kampu stane 10€ oz. 6€ za otroka. Če si tega ne moreta privoščit vama jaz plačam. Pa bomo vsi zadovoljni.

Nočitev v kampu stane 10€ oz. 6€ za otroka. Če si tega ne moreta privoščit vama jaz plačam. Pa bomo vsi zadovoljni.[/quote]

Ljudje potujemo z avtodomom tudi zato, da ne rabimo za vsak jajc v kampe, da se ustavimo, kjer nam je všeč… Samo na Hrvaškem preganjajo, posod po Evropi teh problemov ni. Stojiš in prespiš lahko kjerkoli, samo kempirati ne smeš (tenda, stopnica, stoli…). Tako smo prepotovali velik del Evrope, govorim iz izkušenj. Na Hrvaškem nas zato ne vidijo. Sicer pa je mnogo lepših in prijaznejših dežel v bližini.

Nočitev v kampu stane 10€ oz. 6€ za otroka. Če si tega ne moreta privoščit vama jaz plačam. Pa bomo vsi zadovoljni.[/quote]

Problem s(m)o predvsem tisti, ki tega ne maramo, ne da si ne bi mogli privoščiti.
In ne vidim razloga zakaj bi morali živeti in počitnikovati tako, kot si to predstavlja država ali turistični delavci.

Nočitev v kampu stane 10€ oz. 6€ za otroka. Če si tega ne moreta privoščit vama jaz plačam. Pa bomo vsi zadovoljni.[/quote]

Problem s(m)o predvsem tisti, ki tega ne maramo, ne da si ne bi mogli privoščiti.
In ne vidim razloga zakaj bi morali živeti in počitnikovati tako, kot si to predstavlja država ali turistični delavci.[/quote]

Ma kaj kdo mara lahko debatiramo pri početju v svojem stanovanju ali vrtu. Ko pa želiš nekaj početi na tujem se pač moraš obnašati tako kot lastnik le tega želi. Seveda se pa lahko odločiš, da tja ne greš več. Tvoja volja.
Predvsem so pa tukaj še ostali turisti, pa predvsem domačini na katere se večinoma požvižgate, ker je edino kar vidite to kaj vi želite in kako vi želite.

Jaz osebno recimo ne maram gledat tipov, ki ščijejo v grmovje zraven moje bajte. Ne maram gledat smetnjaka, ki ga pustijo po taborjenju na plaži. Ne maram ležat na ognjišču sredi plaže. Ne maram niti gledat usranih gat, ki se sušijo na avtomobilski anteni. Da o ostalem smradu in glasnosti niti ne pišem. In ja zato prijavim vsekega, ki počne karkoli od tega.
No malo pa tudi zato, ker vsi domačini plačujejo višjo vodo, višje smeti. Pa tudi trgovine imajo višje cene kot marsikje po državi. Zato je čisto prav, da se plača vsaj turistična taksa, če si že kapučina ne želite privoščiti. Lokalna skupnost je še kako pomembna in kdor je ne želi videt naj bo pač doma.

Spet diskutabilna zadeva; npr. najprej kaj je sploh moje, tvoje, naše…
Kar je državnega, ne more biti hkrati privat – je pa od vseh državljanov. To je menda jasno. Tak primer so npr. obale – ob vseh javnih vodah – jezerih, rekah, morju.
Na privatni zemlji pa itak ni debate.

Turistična taksa pa tudi i tak problem, če bi lezakonodajalec bil malce fleksibilen; marsikdo bi jo čisto rad plačal (sploh če bi videl, da s tem pripomore k infrastrukturi ali urejanju kraja), če bi jo enostavno lahko. Le kje naj to takso plača nekdo, ki prespi pod grmom? Če bi jo npr. lahko na Policiji, občini ali po netu ali pa z Moneto… bi marsikdo jo.

Nikakor mi ne gre v račun zakaj naj bi se požvižgali na domačine in smetili. Nekateri sicer res, vendar to drži za vse profile turistov. Še najmanj za takšne, ki imajo radi naravo in tam najraje tudi spijo.

Sicer imam občutek, da govoriš za Slo obalo – vendar je treba upoštevati, da so pravila na nivoju države enaka – in zato morajo biti smiselna – namreč enako naj bi veljalo tudi za nekoga, ki želi npr. spati v gozdu sredi Pohorja.

Nočitev v kampu stane 10€ oz. 6€ za otroka. Če si tega ne moreta privoščit vama jaz plačam. Pa bomo vsi zadovoljni.[/quote]

Vseeno hvala, mogoče pa bo šlo. 😉

mene pa zanima ce tezijo kej policaji za spanje v avtomobilu v portorozu v luciji na velkem parkingu, spal bi pa s punco v avtomobilu(mal vecji avto) , pa koliksna je kazen za tako pocetje. lp

V normalnih evropskih državah nobenega problema. Večkrat sem prespal pa so prišli policaji pa so samo preverili dokumente, največ še kaj pregledali avto in prav nič težili zaradi spanja.

Na Balkanu je pa seveda to problem. Mentaliteta Slovenčkov kompliciranja in nagajanja drug drugemu zgolj iz inata se vidi itak v nekaterih zgornjih komentarjih in je pač prisotna tudi v drugih primerih. Kar se tiče pa Hrvatov, pač ne hodite tja. Evropa je dosti velika.

Počivanje v osebnem vozilu je eno in ni ravno kaznivo – stališče policije. Kampiranje se pravi karkoli ven iz gabaritov avta pa se smatra za divje kampiranje in je kaznivo. Tudi v slo. V cro te pa v obeh primerih ogulijo. Sicer se da tudi temu izognit če se znajdeš 🙂

Redno kampiramo na divje po hrvaški obali in nikoli nobenih problemov. Nikoli, res nikoli, ne pustimo za seboj nobenih smeti, če smo lahko prinesli polno, bomo še lažje odnesli tudi prazno. Kupujemo v lokalnih trgovinah in s tem poskrbimo za zaslužek lokalnih trgovcev. Odpadke oddamo ločeno, recikliramo, ne pobiramo nazaj provizije, to pustimo.
Scanje in sranje pa po vojaško, dvigneš del zemlje ali travnega ruša, se podelaš in pokriješ.
Seveda je kampiranje praviloma prepovedano, ampak zakaj bi moral kampirat zraven avta? Ali je res tako težko avto nekje parkirati, kjer je dovoljeno in prespati nekje nekaj 100m stran, kjer ni pogojev da te leni policaji najdejo??? ampak eni se pa res ne znajdete, spite v avtih ali poleg avta, pa pejte spat malo bolj stran pa bo mir, jao jao , lenobe lene.

Z vsem se strinjam……. samo s scanjem in drekanjem ne. Kaj res ne moreš najdet enega sekreta?
Saj ne hodiš 4 x na dan srat!
Lulaš pa v vodo…. 10 metrov stran.

Jap, odpadke pa res za sabo pospravt. VSE! Tudi kamin ….da je tak čisto, ko da te ni bilo.
Kam to pelješ (v kosovne) al’ kaj kasiraš (pri nas ne) mi pa dol visi.

Ravno danes naju je v okolici Kopra zbudil nadležen domačin, ki je iskal razloge za prepir. Nadležna stvar. A po eni strani ga zastopim. Nekateri butli za seboj puščajo smeti. Ko grejo srat dreka ne zakopljejo in papirja ne odvržejo v smeti. Ko opravijo svoje stvari, robče vržejo skozi okno. Tudi mene to moti in dostikrat pospravljam za njimi, saj me smeti v naravi pač motijo. Je pa res da smeti po navadi puščajo navadnituristi. Tisti ki plačajotakso, spijo v hotelu, naravo pa se odpravijo samoza tistih 5 minut.
Razen v Sloveniji in na Hrvaškem nisem nikoli imel problemov. Dokler ne motiš nikogar in za seboj pustiš kot je bilo ti noben ne bo težil kot pri nas.
Problem po mojm je pa, da imajo ti domačini bedn lajf in se raje ukvarjo z drugimi kot pa da bi odpravili svoje probleme

Lahko nakažeš na trr?

New Report

Close