Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek velike družine

velike družine

Velike družine nimajo časa za otroke,
iz velikih družin izhajajo čustveni invalidi,
velike družine materialno ne nudijo dovolj otrokom,
velike družine so umazane
še kaj……dopolnite seznam.

Večina ljudi pa le izhaja iz malih družin, zakaj potem toliko čustvenih invalidov okoli nas?

Al nima smisla, ker čustveni invalidi sploh ne vejo, ne znajo dati ljubezen. Pa niso krivi. In potem ljubezen zamenjujejo s pozornostjo in materialom.

Velike družine nimajo časa za otroke- delno res
iz velikih družin izhajajo čustveni invalidi- ni res
velike družine materialno ne nudijo dovolj – pretežno res
velike družine so umazane- v glavnem ne

Iz govora hčere, ena izmed 12 otrok, staršema ob zlati poroki
“nismo poznali dolgčasa, niti žepnine,”

pa so vsi izobraženi (nekateri zaposleni v tujini na odgovornih delovnih mestih – ne gradbišče!), imajo svoje družine, rešene stanovanjske probleme, nihče ni ločen, niti ni zapadel v alhokolne in druge omame…tako, da ne posplošujte

Večji problem so edinci, ki mislijo, da se svet vrti okoli njih in denar se pobira na tleh.

In kaj bi sedaj rada, boš vse velike družine prijavila na CSD ali policijo zaradi teh trditev kar si jih napisala? Me zanima kakšna mama si ti svojim otrokom, očitno zelo slaba, če se moraš utikati tja kamor se ti ni treba. Najprej počisti pred svojim pragom, potem pa dalje utikaj nos.

V današnjem času /vedno slabše bo/ nikakor ne moreš spraviti h kruhu /kaj šele skozi študij/ 10 otrok / niti 3-4 ne/, če nisi tajkun. Šalo na stran. Včasih so bili drugačni časi. Danes v družini s povprečnimi dohodki ne moreš študirat niti treh otrok. Žalostno, a tako je.

Ker se zavedam sedanjega in prihodnjega časa bom jaz ostala kar pri enem otroku.

Ne posplošuj,ker absolutno ni res.V naši okolici so tri res velike družine (osem otrok ali več ),pa

so vsi urejeni,luštkani otroci izobraženih staršev.Hodijo v glasbene šole in vsepovsod.

Starši so veliko bolj umirjeni in veliki otroci pomagajo malim.Jaz jih občudujem.

Punce, punce … sploh nista prav prebrale. Gre za cinizem, ne za “trditev”, no. Cinizem pa vem, kaj je … pa še enkrat preberite zadnji stavek oz. vprašanje.

In kaj bi sedaj rada, boš vse velike družine prijavila na CSD ali policijo zaradi teh trditev kar si jih napisala? Me zanima kakšna mama si ti svojim otrokom, očitno zelo slaba, če se moraš utikati tja kamor se ti ni treba. Najprej počisti pred svojim pragom, potem pa dalje utikaj nos.[/quote]

Verjetno se nisva razumeli. Hotela sem povedati, da če se to vse dogaja v velikih družinah je problem in javno zgražanje, če pa se to dogaja v malih družinah pa ni nobenega problema smo tolerantni.

Kakšna mama sem? Ne idealna se pa trudim.

Je posploševanje samo tebi dovoljeno?

če bi ukinili socialo, bi se še pojavil takle post?
Če bi starši sami preživljali svoje otroke, brez možnosti šlepanja na sociali, ko zagusti, koliko otrok bi imeli?

Sociale skoraj ni več.

je na sociali večinoma t.i. normalnih družin z enim ali dvema otrokoma, mamice terajo samohranilstvo, atiji pa lepo fušajo okrog, še neprofitno jim občina zrihta in to.

Velike družine so ponavadi s kmetov, kjer se dela, da se lahko preživi.

Imam sedem otrok, pa lepo hodim v službo. otroških pa nisem videla že od novega leta, poznam pa družino Romov pa ne hodita starša v nobeno službo , pa dobivajo dodatek in ker se otrokom ne ljubi v šolo, so jim dejali, da ne bodo dobili dodatka.
IN KAKŠNA JE RAZLIKA MED NAMI
Vsaj naša familija je bolj čista kot oni, pa njih je pol manj.
Pa jaz se sigurno več ukvarjam z otroki kot oni.

NE POSPLOŠUJTE VSE VELIKE DRUŽINE.

dobrodošla v 21. stoletje. kmetija je pisana na starga ata, uradno nič nimajo, max sociala, minimalni prispevki.
pa nehajte že lagat o teh samohranilkah. Jih je zelo zelo malo.

Uradno spadamo pod veliko druzino. Ampak ker sva izobrazena in voziva avta, primerna po velikosti in varosti za tri otroke, bova po novi zakonodaji ostala brez 1500€ letno. Plus slabih 1000€ vec letno za vrtec. kar dober dopust, a ne?

Pa zaradi tega moje punce ne bodo ne nage ne umazane, vse bodo hodile na dejavnosti, le drzava bo od naju dobila nazaj manj davka. Ker ne bova hodila vec v gledalisce, pa k frizerju, na organizirano vadbo, ne bova vec hodila na dopust preko agencije…. pa še kaj.

Summa summarum bodo dobili nazaj manj kot bi nam dali.

In temu se rece varcevanje?

Ne se hecat.

Študirali bodo lahko ravno otroci iz velikih družin, ker jih bomo študirali mi vsi na finto različnih republiških, kadrovskih, štipendij organizacij za pomoč… – zaradi nizkega dohodka na družinskega člana.
Problem bo spravit k študiju enega ali dva otroka dveh delavcev, ti bodo hitro presegli cenzus.

Poznam tri zelo velike družine (8+ otrok), pa se vse povsod zelo dobro znajdejo, poznajo pravice, ugodnosti izkoristijo v nulo in jih celo izsiljujejo – bodisi preko vrtca, šole, raznih klubov, glasbenih in plesnih šol, Cerkve.. – otroci za veliko manj denarja doživijo, vidijo in dobijo veliko več kot otroci, ki imajo enega ali dva sorojenca in izhajajo iz nižjega srednjega razreda.

S številnimi otroškimi bučami preko medijev malce potrkaš na srca in vest dobrih (in naivnih) ljudi, pa je družina spodobno opremljena z vsem potrebnim…

Ponosna mamica in srečni očka, katerih cilj je imeti veliko otrok, ki jih preživlja država, pa seveda poudarjata, da pretežno živijo od ljubezni.
Yeah, right!

Koliko bi jih še imelo številčno družino, če bi zanjo morali poskrbeti sami?

Sicer čisto nič ne podpiram ideje, da država financira razmnoževanje revežev in nesposobnežev, drugih pa ne (kakšna logika je to a?).
Ampak če boš plačala več vrtca, bo država od tebe dobila več, plačala ti bo pa manj. Če ti ne da OD bo 1500 evrov prišparala. Ti boš morala svoj denar zapraviti za nujne stvari, zmnajkalo pa ti ga bo za luskuz. Samo ne čudi se, ko bodo sosedi iz sociale kupovali nov avto hehe

Za gledališče in organizirano vadbo (k fizerju in na dopust boste seveda še hodili) torej letno nameniš 2.500 EUR?

Sicer čisto nič ne podpiram ideje, da država financira razmnoževanje revežev in nesposobnežev, drugih pa ne (kakšna logika je to a?).
Ampak če boš plačala več vrtca, bo država od tebe dobila več, plačala ti bo pa manj. Če ti ne da OD bo 1500 evrov prišparala. Ti boš morala svoj denar zapraviti za nujne stvari, zmnajkalo pa ti ga bo za luskuz. Samo ne čudi se, ko bodo sosedi iz sociale kupovali nov avto hehe[/quote]

Sej to ti pravim. jaz bom na minusu letno 2500€, ki jih ne bom mogla porabit drugje. In crtali bomo najprej stvari, ki jih lahko, ki pa drzavi prinasajo ddv.

Za gledališče in organizirano vadbo (k fizerju in na dopust boste seveda še hodili) torej letno nameniš 2.500 EUR?[/quote]

Ce bi preprala naprej, ni samo to. Ce pa ta znesek delis z 12, pa sploh ni vec tako velik.

Kdaj si bila nazadnje na kaksnem klasicnem koncertu?

Podpis.

Živi in pusti živeti

Saj pravim, da jih bo potrebno odpravit, samo denar odžiramo državi. Normalne družine so vse brez otroških dodatkov, štipendij, socialne, imajo pač enega, dva otroka, ker samo toliko jih lahko preživijo, še znižano plačilo vrtca normalne družine zavrnejo, saj ga NE POTREBUJEJO.

Da, družine nižjega srednjega razreda z dvema delavskima plačama vsekakor.

New Report

Close