Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prekomerna teža

prekomerna teža

Zakaj so nekatere moje znanke občutljive če jim rečem da so predebele? Ne rečem to grdo – ampak na lep način – npr. predlagam bolj zdrav način življenja. Ena je že tako daleč z prekomerno težo – da ji trebuh že ornk dol visi. Pa so ful kritičnege do vseh – še do tega – kakšno frizuro ima katera – svojega velikega vampa pa sploh kao ne opazijo. Ne razumem. A ženske ne moti , če jim vamp dol visi? Pa to ni provokacija – da ne bi kdo mislil.:-)
Res da v moji družini nimamo problemov z prekomerno težo – ampak bi jih mož definitivno imel – če ga ne bi malo bolj zdravo prehanjevala.

Tega se vsak zaveda, ni pa fajn slišat od drugih.

Če jaz tebi povem, da ne znaš uporabljat predloga s/z, boš tudi rekla, da smo na forumu, kjer pravopis ni pomemben. Če ne boš rekla ti, bo pa kdo drug.

Torej – s prekomerno težo 😉

Ne. Ne zamerim. Ampak lahko popravim. Lej,vem da je brezpredmetno tukaj razglabljat o tem , a vseeno. Ne razumem. Popolnoma nič ne naredijo zase – kritizirajo pa vse kar leze. Torej – če so tako dobronamerne – da upajo dat kritiko drugim , bi jo same tudi morale sprejet. A ni tako?:-)

nova
Uredništvo priporoča

Si morda pomislila, da je to zaradi bolezni, o katerih ne govorijo okoli?

V resnici pa nikomur ni prav, da se mu rece (na katerikoli nacin), da z njim nekaj ni ok. Tudi tebi bi najbrz nasli kaj, a ne?

Mene tudi moti, da z vozickom ne morem na kavo, ker za mizami zunaj vsi kadijo. Pa mi na pamet ne pade, da bi vsem okoli sebe razlagala, da kajenje skoduje. Pa da v McDju ustavim kolege, da hrana tam ni zdrava. Da biti na soncu cez dan ni varno….. Da kava, bel sladkor in moka ni ok, …..pa da vegetarianska, veganska, makrobioticna hrana,…. Ni popolna…….

Se vidis v cem?

Ko boš znala da ni vse v zdravi prehrani se javi ,do takrat pa čiv gud baj 🙂

Ne. Ni zaradi bolezni. Ko sem jih spoznala – so bile normalne postave. Zdaj pa debele. In to čedalje bolj. Nič gibanja. Ko se gremo kakšne igre – skoči katera dvakrat sem in tja,pa je že tako rdeča , da komaj diha. Ampak poanta je – da njih same nič ne moti. Ne menim se o vseh napakah ljudeh – mene zanima – mnenje žensk – zakaj jih nič ne moti če jim trebuh dobesedno dol visi. Zaradi premalo gibanja in preveč hrane. Bolezen je nekaj drugega. In nobena od teh znank ni težo pridobila zaradi tega.

in zakaj se ti s tem tako obremenjuješ?

saj to vpliva na njihovo zdravje in ne na tvoje?

ti si samo njihova znanka in prijateljica. prijateljice tudi jamramo med seboj in se tolažimo. ti pa ne moreš priti bliže njim, ker si precej domišljava, zato te tudi poslušati nočejo. Najdi si suhe znanke.

Danes imam spet težak dan.Zunaj me čaka vrt,rože jaz pa spet v bolečinah.Bila sem vitka,sedaj pa kile grejo kar gor,pojem pa malo.Kako naj se sportam recimo ,če mi vsak gib povzroča bolečine.Ne vem kaj okolica govori o meni…po moje glej jo kakšna je,lahko bi se pazila pri hrani.
Nobeni ne privoščim mojega stanja in zdravila ki tudi povzročajo nabiranje kg.
In kaj naj naredim?

Te razumem in se sama isto sprašujem. Imam kolegico, za katero me resno skrbi. Ženska samo še sedi, za najmanjšo razdaljo se usede v avto. Dobesedno ni sposobna po ravnem prehoditi 500 metrov, kaj šele kakšen (zmeren) šport.

Tudi jaz se sprašujem, zakaj je to v olikani družbi tabu tema. Še bolj se sprašujem, ali ljudi nič ne skrbi za svoje zdravje? Pa da ne bo pomote, tudi sama sem nagnjena k debelušnosti in imam par kg preveč. Ampak ves čas se trudim težo krotiti, ohranjati vitalnost. Če se zapustim se bom mimogrede zredila za 20 kg in potem res lahko samo še obležim na kavču. Izgled mi je drugotnega pomena, bolj bi me skrbelo, ko ne bi mogla več po stopnicah v drugo nadstropje.

Spominjaš me na mojo znanko, ki je dobesedno obsedena z vitko postavo. Za moj okus je ona grda, ker je pri svojih skoraj 50-ih letih presuha in vsa nagubana – pa ji tega ne mislim nikoli povedati, ker je to izključno njena stvar in ona se ima za lepo. Moja stvar pa so moji “odvečni” kilogrami (odvečni sicer za njo, zame so pa čisto dobrodošli). Razlika med tabo in njo je edino v tem, da nje še nisem slišala komentirati postav drugih, naredi pa cel halo, ko se sama zredi za pol kilograma. 🙂
Ne razumem, zakaj se nekateri ljudje toliko ukvarjate z drugimi. Konec koncev ima vsak svoj okus glede videza in vsak se dobro počuti pri določeni telesni teži. V kolikor se ne, bo že naredil kaj zase, prej ali slej – odvisno od njegovih prioritet.
Al se bojiš, da je debelost nalezljiva? V tem primeru se lahko tudi izogibaš ljudi, ki ti niso všeč, če ti bo to kaj pomagalo. :))

Jaz bom pa tako rekla, da če v življenju nisi imela težav s težo, potem ne moreš niti v sanjah vedeti kako je to hudo. Jaz teoretično vse vem kaj in kako naj bi zdravo živela a se kljub temu že vse življenje mučim s preveliko težo. Upam si trditi, da je velika večina predebelih takih zaradi težav s psiho. Jaz gotovo. In še zdaleč ne misli, da je tem tvojim znankam vseeno. Ni jim, samo pomagat si ne morejo, saj je to vse prej kot enostavno. Tvoji dobronamerni nasveti jih gotovo prav nič ne razveselijo. Če bi ti kdaj imela težave s težo in jih uspešno rešila, potem soli ljudem pamet. Drugače bodi raje tiho, saj ne poznaš ozadja debelosti in lahko človeka prizadeneš. Predstavljaj si, da si v vodi in ne moreš splavati na površje ker si privezana na utež. Tako približno se jaz in še marsikdo spopada z zasvojenostjo s hrano. Imaš zdaj kaj boljšo sliko ?

Saj ni res kaj berem…
Kaj te brigajo kile tvojih prijateljic/znank…to je osebna stvar in če same nič ne rečejo potem bodi tiho in se brigaj zase. Imaš ti lepe nohte, si brez dlak, imaš lepe obrvi, nimaš dlak v nosu, imaš lepo kožo brez napak (mozolji, pikice, pege….), so tvoji lasje božanski, kakšen je tvoj karatker….? Mogoče njih motijo tvoji brki, kocine na rokah, tvoj zadah, tvoja zoprnost, nadutost, neurejeni nohti, narastek, nos…pometi pod svojim pragom.
Tebe po tvojem pisanju ne skrbi za njihovo zdravje, ampak se samo naslajaš na njihovih napakah, katere so že tvoje?

Prav lepo je od tebe, da te skrbi za prijateljice. Nekateri so pač bolj občutljivi. Te besede tebi ne pomenijo nič njih pa lahko močno prizadanejo. Tisto ko si rekla, da so tudi za druge reči kritične pa je lahko zato, ker želijo pozornost napeljati do lepe pričeske, lepih oblek,…. in stran od teže.

Priporočam ti, da se z njimi pogovoriš. Če pa ti bodo zamerile pa ti povem po pravici, da jih raje pusti pri miru naj same odločajo za svoj zgled. Kaj pa če se prav dobro počutijo v svojem telesu? 🙂

in kaj je to zdravo prehranjevanje… lahko razložiš kako in kaj kuhaš

ja veš takšni smo, kritični do drugih, ko pa gre za nas, pa le glej da ne rečeš kaj na moj račun

Jaz imam kolega, ki je zelo dober prijatelj, ampak se je zadnjih 5 let zredil za 5 kg na leto, pa tudi prej je imel čez 100 kg (pri 180 m). Torej veš, da je ornk masa. Nimam pojma kako si zaveže čevlje, ker do tal se ne more pripogniti,toliko ga je skupaj v trebuh … Ko omenim hrano kar vidim kako začne požirati hrano, ker bi jedel. Res veliko je … Je simpatičen, lušen, razgledan, skoraj “super dečko”, ampak ženske pa pri svojih dobri 30 + ne dobi. Pa zanimivo: debele noče. Mi je zelo hudo za njega, ampak sem mu, odkar se poznava samo 2 x rekla, če želi izgubiti kakšen kg. V bistvu vem, da je že poskušal, ampak nikoli ni bil uspešen. Za dan, dva … pa vse po starem.
Mislim, da je to kar težka tema za tiste težje po kilogramih … Boljše, da pustiš pri miru, vprašanje, če bi sploh razumeli dobronamernost …

Jaz sem že deset let predebela in šele letos sem sklenila, da naredim nekaj glede tega. Te stvari morajo dozoret. Če bi mi ‘prijateljica’ začela najedat glede nečesa, kar jaz itak vem, samo odločila se nisem, da se temu posvetim, bi jo pa skensala po hitrem postopku. Te kdo prosi za nasvet ali pomoč? Če bi to rekla meni, da bi pač sklepala, da nisem dovolj dobra zate in te moje kile motijo. A te prijateljice kritizirajo kaj na tebi? Ti povedo, da si obula grde čevlje, da ti krilo ne paše, da imaš lase kot sraka in da si prestara, da bi nosila tainta očala?
Veš, vsi radi kritiziramo druge. Ampak je razlika, če če gre za eno x osebo, ki tega itak ne bo nikoli izvedela ali pa za nekoga, ki se ima za tvojo prijateljico. Takrat se pa ne kritiziramo, ampak se sprejemamo takšne, kot smo. Vsi drugo je sol na rano.


Pa še kako jih moti…..Ni pa tako enostavno spremeniti navade in razvade.

K frizerju greš in takoj vidiš rezultat. ni napora, ni odrekanja… shujšati je pa že malo težje, rezultatov ni takoj in potrebno je veliko samokontrole. zato je to tabu tema.

__________________________

Od kdaj je pa hujšanje tabu tema? :))) To je najljubša tema PRAVIH PRIJATELJIC. Seveda pa o tem ne govoriš s tistimi, ki sploh ne vedo, kaj pomeni kakšna kila preveč in potem pametujejo.

te osebe, ki kritizirajo kar leze in gre, verjetno ne hodijo do vsakega, ga primejo za kravatlc, mu pogledajo v oči in rečejo to in ono, ampak to počno med seboj, ko jih tisti, kar jim je namenjeno, ne slišijo. temu se reče preusmerjanje pozornosti iz svojih pomanjkljivosti na druge, ker potem njihove ostanejo “neopažene”.
da pa nekomu izrečeš še tako dobronamerno kritiko, je pa včasih dobro presoditi, ali je problem, ki je pri osebi, če je to že pač problem, toliko dozorel (tako problem kot oseba), da bo takšno kritiko tudi znala vzeti kot dobronamerno. zato se strinjam z xlfšt, da v nasprotnem vse skupaj ne zgleda kot neka dobronamernost.

to je podobno, kot če bi ženski, ki ji po porodu nagaja gravitacija jošk začela trobezljati, kako grdo je, če ima kokršpanjelova ušesa in da naj začne telovaditi (čeprav se s telovadbo takšne gravitacije ne da dvigniti) ali pa bi ji rekla, naj si jih gre dvigniti k plastiku. če sta ona in njen dec zadovoljna s takšno gravitacijo, ki je nižja od tiste pri 20 letih, je to njen oz. njuna stvar in ne tvoja.

tudi sama ne maram, kadar mi kdo deli nasvete, za katere niti ne prosim. ker mogoče tudi komu ni všeč tvoja koščena rit, če jo imaš slučajno. pa ti verjetno ne trobijo, da začni žret v duhu z njimi, katerim visi vamp do kamor že. v bistvu pa, tudi ti se ukvarjaš z drugimi, namesto, da bi se s seboj. saj ukvarjanje s seboj ne pomeni samo to, da se pogledaš, do kje ti štrli vamp. ampak še marsikaj drugega. v bistvu si sedaj storila podobno, samo na drug način.

Evo, tudi jaz spadam med predebele, pa mi ni vseeno, pa sem že marsikaj naredila, pa tudi že obupala, skratka sem v začaranem krogu.
In ja vem, da je za to delno kriv tudi moj življenski slog.

In vermemi, večina nas predebelih vemo, da smo za obstoječe stanje v velikem deležu krivi sami, vendar pa to še ne pomeni, da smo zato pipravljeni o tem poslušati od kogarkoli.

Ko mi to omeni mož- boli, ampak sprejmem, ko momeni tašča- me razbesni poholtnem in grem dalje, ko mi omeni mama, sem žalostna, ravno tako ko mi to omeni dobra prijateljica.
In tukaj se moj krog ljudi, katerih komentrje sprejmem, konča.

Od znancev, komentarjev ne potrebujem

Pa misliš, da te ženske v teh letih še niso pomislile, da bi shujšale? Da so zadovoljne, da imajo preveč kilogramov?
TUdi jaz imam že nekaj let kar nekaj preveč kg (vsaj 15). Nisem zadovoljna. Sem tudi že poskušala shujšat. Ampak ne gre po željah. Saj lahko rečeš, da ni zdravo (to itak vem), da naj zdravo jem in se rekreiram (mi je popolnoma jasno). Upam, da bom enkrat (čim prej) zbrala energijo za to…
Ne rabim pa nobenih prijateljic, ki bi mi pamet solile …. o stvareh, ki so mi kristalno jasne!

bo ti enkrat vamp dol visi se nikol neč ne dvigne…ti nobena dieta ne pomaga tako da ne govor kr neki na pamet…

New Report

Close