Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj pomeni kratica dipl.oec.?

kaj pomeni kratica dipl.oec.?

Diplomirani ekonomist ali diplomirani organizator?

Hvala

diplomiran ekonomist

diplomirani ojc

diplodok oecozaver

Homo economicus – ali nekako tako.

Diplomirani ekonomist. Ampak se to ne uporablja več, sedaj se napiše dipl. ekon. No, vsaj tako naj bi bilo, nekateri še veselo pišejo dipl. oec., dipl. iur. ipd.

Jaz sem dobila tak naziv in pač napišem univ. dipl. oec., če je treba.

dipl. prodajalec megle

Ha ha… ta je dobra :):):)

Ne pomeni nič. Riba kot riba.

Nič ne napišeš tako kot je bilo ali kot naj bi bilo. Prej so bili oec., če tega niso uradno spremenili v ekon., so še vedno oec. Isto velja za iur. ipd.

Nič ne napišeš tako kot je bilo ali kot naj bi bilo. Prej so bili oec., če tega niso uradno spremenili v ekon., so še vedno oec. Isto velja za iur. ipd.[/quote]

To je generalno in za vse v RS spremenil zakon, ki ureja strokovne in znanstvene naslove. Še tisti iz leta 1998, ki je zahteval uskladitev. Tisti iz leta 2006 jo samo nadaljuje. Edina prava okrajšava je univ. dipl. ekon. Tisti, ki so le dipl. ekon. pa tako ali tako nikoli niso bili kaj drugega.

n

men pa zanima kaj pomeni kratica HLP

Hej ti dipl ing, kaj misliš, če si spoznal črko e od ekonomije si pa gog i batina in tehnike in ekonomije.

Lej prav v tem je problem novopečenih super managerjev – so strojniki, elektrikarji s poznavanjem črke e iz ekonomije.

imj dipl ing pimp

Vi ste butci.

Dejstvo je, da nihče ne ve, kaj pomeni oec. To je to. Niti doktor ekonomije mi tega ni znal razložiti. Sramota za stroko. In potem bo znal razložiti kaj bolj kompleksnega. In črkovalnik mi oec podčrta z rdečo.

oec izvira iz časov po osamosvojitvi in pomeni oznako brezposelnih ekonomistov. oec pomeni on every corner. Na vsakem vogalu jih imaš kolikor hočeš.

https://en.wikipedia.org/wiki/Economy#Etymology

The first recorded sense of the word “economy” is in the phrase “the management of œconomic affairs”, found in a work possibly composed in a monastery in 1440

Zdaj veste…

oeconomicus – ekonomist

New Report

Close