Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako poteka pregled za gastroskopijo?

kako poteka pregled za gastroskopijo?

br, me skrbi, a skozi usta ti potisnejo neko žičko? Boli?

Cevko ti potisnejo. Mene je refleks bruhanja malo matral, ampak se da preživet. Ni boleče.

Ni žička, pač pa gumijasta cev. Ni fora v potiskanju, ampak jo moraš pogoltnit – in v resnici sploh ni problem, če le poslušaš navodila – najbolje je hkrati globoko vdihniti skozi usta, pa cev kar sama zdrsne.
Itak ti pa prej našpricajo v požiralnik eno zadevo, ki ublaži vse skupaj.

Le potem, ko je noter ne smeš požirati sline (pustiš da ti ven teče in brišeš s papirnato brisačo in dihaš skozi nos – pa je.

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem tako glasno rignila ko so mi potisnili cevko po grlu da smo se vsi krohotali:)))

saj ti grlo omrtvičijo, ni nič hudega, saj znajo!
Brez skrbi, sprosti se!

Jaz sem imela gastroskopijo marca. Pri miru moras bit, v 10 minutah je konec, glej da ne bos cevke zgrabila in je izvlekla, ker lahko izkrvavis, raztrga se lahko stena poziralnika ali zelodca, ce to storis.

Zdravnik ti da to cev po grlu v zelodec, v ustih bos imela ustni ves cas. Ti pa ne rabis nic pozirat, to si zapomni. Samo mir daj in ne krili. Dihala pa bos z lahkoto kljub obcutku cmoka. Govoriti pa ne bos nic mogla. Ker ne gre, ker cev prekriva glasilke.

Ponavadi grlo posprica s sredstvom za omrtvicenje, da te ne prime na bruhanje. Meni ga niso, ker nisem hotela imeti obcutka kepe, zato se mi je za nagrado prvi 2 minuti dvigal zelodec kot za stavo, zvok taksen, kot da pijanec kozla iz globine trebuha. Malo te pustijo, potem pa ti recejo, da misli samo na dihanje. Res ko to mislis, se zelodec neha dvigat in imas mir. Govorit ne mores.

Potem pa zdravnik preiskuje, vsake toliko spusti v zelodec zrak, to nic ne boli, ti pa to obcutis kot neboleci pritisk in obcasno se trebuh napihne in spet pade dol. Gastroenterolog vse preslika vse. V to cev vtakne veckrat nek manjsi del in izvlece. In ti odscipne vzame neke vzorce, kar je isto popolnoma nebolece.

Mene je bla groza samo takrat, ko je preiskavo koncal in mi izvlekel dolgo cev. Ni mi povedal, da naj zajamem sapo. Tako da sem izdihnila, ko je rekel, da ne diha in kaksnih 20 sekund ven vlekel dolgo cev, ves cas drsi po grlu, potem pa sem dihala kot nilski konj, ker mene ze itak rado dusi, ker sem brez kondicije in sem komaj k sebi prisla.

Potem pa sem si vzela ven ustnik, sedim en cas, cela smrkava, vse posvinjala, poslinila po majici, nekaj papirja sem imela, ampak premalo.

V roku pol minute se komaj zaves mocnega pritiska v prebavilih, ko sedes in ne ves, ce bos bruhal ali ce bos sral ali jokal, smrkelj tece. Potem pa se nenadoma iz globine zelo globoko kot iz kaksnega kilometrskega soda rigaš 20 sekund skupaj. In potem še po 10 sekund in še enkrat. Torej 3 x na dolgo in potem pa sele zacutis popolno olajsanje !

Potem sem prevzela izvid, dobila recpete za zdravila in se sama odpeljala z avtom odpeljala domov in si ze spet dobre volje naprej.,

Tinca36, moram te malo popravit. Sam poseg ne traja 10 minut, ampak cele 4 minute! Tudi, če ti ne pošpricajo grla, imaš še nekaj časa po posegu pač malo neprijeten oblutek “kepe” v grlu, zaradi samega draženja, nič drugega.

Če si bo avtorica v paniki ven potegnila cevko, se ji ne bo nič zgodilo, razen, da bo morala skozi enak postopek.

Še en nasvet za avtorico: dihaj plitko, pa boš res minimalno čutila cevko. Tudi jaz sem ene parkrat grdo rignila, so navajeni, se ne sekiraj zaradi tega.

Pa jaz nisem imela nobenega smrklja, ne rabiš strašit avtorice, ki jo je že tako strah. Nekaterim se zasolzijo oči, pač naravni refleks. Cevke ne vleče 20 sekund, ampak mogoče 5 sek. Resno, vprašaj se, koliko si ji zares pomagala s tem slikoviti in čisto prenapihnjenim opisom.

Ja dobro, potem pa pobrisite moj post, ce je skodljiv.
Ampak meni je to cev vlekel ven po moje okoli cetrt minute.
In vseeno sem vmes vdihnila in nic ni blo hudega.
Da si ne smem ven vlacit, me je pa sam opozoril in me okregal, ker sem tocno to storila v zacetku, ko mi je cevko spravil v grlo : motilo me je, da nisem mogla govoriti in da mi je zacelo iti na bruhanje – zelodec se sicer res postavlja gor, toda ni pa notri vsebine, ker je to na tešče in zato taksno prazno bruhanje ni niti malo nevarno in mine kmalu, ko je cevka popolnoma v zelodcu in ko zacnes misliti, kako dihas. Ker sem mu hotela na vsak nacin še nekaj povedat, sem si jo vzela ven i zacela kleeptat, pa se je gastroeneterolog hudo prestrasil, da ce to storim, ko bo cevka notri v zelodcu, izkrvavim v 5 minutah, ker Tudi jaz sem tako kot ti imela po posegu obcutek kepe, ker nisem hotela spreja za omrtvicenje.
Pri meni je trajalo dlje kot 4 minute ravno zaradi tega pogovora, ai bomo delali preiskaov do konca ali ne, ker ce bomo, si ne smem vec skusati spraviti sama cevke ven. In sem obljubla, ampak dr. Kosutic me je vprasal veckrat, ali bom res, ali pa naj raje grem v bolnisnico, kjer mi v primeru krvavitve lahko dajo prvo pomoc. In pol mi je le verjel, da ne bom vec vzela cevke ven in smo sli. Sem srecna, da je mimo in ne bi sla nikoli vec.

Meni so to opravili v Izoli in kmalu se bom spet naročil – NIČ SE NE BOJIM, KER SO STROKOVNJAKI

Meni so to delali v Zg (privatna klinika). Vbrizgali so mi v žilo propofon in sem spal 10 min. Zbudil sem se v trenutku brez čudnih občutkov in kot da ne bi imel gastroskopije. Ne nasedajte zdravnikom, ki trdijo, da je to škodljivo!!! Gre im samo za denar!!! Toplo priporočam tako gastroskopijo vsem, ki ste preobčutljivi in vas sili na bruhanje. Pravkar se odpravljam v Zg na ponovni pregled. Lp vsem!

Meni so to delali v Zg (privatna klinika). Vbrizgali so mi v žilo propofon in sem spal 10 min. Zbudil sem se v trenutku brez čudnih občutkov in kot da ne bi imel gastroskopije. Ne nasedajte zdravnikom, ki trdijo, da je to škodljivo!!! Gre im samo za denar!!! Toplo priporočam tako gastroskopijo vsem, ki ste preobčutljivi in vas sili na bruhanje. Pravkar se odpravljam v Zg na ponovni pregled. Lp vsem!

Spet ena internet strokovnjakinja, ki ve več od medicincev… VSAKA narkoza ti pusti posledice, večinokrat sicer neopazne, ki pa se z leti ojačajo in z novimi narkozami sami nabirajo na kup. Eno us.rano gastroskopijo boste pa že zdržali no.

10 minutna splošna narkoza je najbolj škodljiva v vsem tvojem zapisanem. .Umetna smrt… In to to očitno doživljaš večkrat na leto. Če ni nujne potrebe po narkozi ljudje, čimbolj obvoz!

Jaz sem se zelo bala, ker so itak vsi strašili, kako je grozno. Pa ni. Grlo ti omrtvijo z enim sprejem, uležeš se na bok, zdravnik ti daje navodila in pazljivo vstavi cev v usta in po požiralniku navzdol. Nič ne boli, meni niti neprijetno ni bilo. Le čudno. Tistih par sekund, ko je cev potiskal skozi grlo, se mi je sprožil refleks bruhanja, a itak si toliko ur tešča, da ne bruhaš. Ko gre s cevko iz grla v požiralnik, ta refleks preneha, in ne čutiš nič več, mogoče malo kot da imaš zrak v želodcu. Ne vem če je trajalo 10 minut vse skupaj. So se mi smejali, ko sem na koncu vprašala, če je to vse in kje je vsa tista groza, ki jo opisujejo. Res ni nič groznega, v bistvu je zoprnih le tistih pet sekund, ko se sproži refleks bruhanja. To pa je tudi vse. Če bi morala it še enkrat, grem lahko takoj, me ne bi bilo več strah. Zato kar pogumno. 🙂

Ne razumem da se zdrav, zrel, odrasel človek odloči za narkozo pri gastroskopiji, ki niti boleč pregled ni. Je neprijetna, a tiste 5, 10 minut pa res lahko vsak potrpi.
Vas tud zobozdravnik pred posegom uspava?

Ne razumem da se zdrav, zrel, odrasel človek odloči za narkozo pri gastroskopiji, ki niti boleč pregled ni. Je neprijetna, a tiste 5, 10 minut pa res lahko vsak potrpi.
Vas tud zobozdravnik pred posegom uspava?
[/quote]

Saj ti ni treba razumeti.

Strinjam se z glisto, v tujini je to uveljavljen pristop in ce bi spet potrebovala gastroskopijo, bi spet sla tako (1x sem ze)!

New Report

Close