Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

Pozdravljeni!
Na vas se obračam z željo in prošnjo po pomoči. Naj obrazložim;
V petek, 23.3.2012 smo šli kot družba ven in jasno spili par kozarčkov alk. pijač. Okoli 3je ure zjutraj sem nato odšel do garaže, kjer sem za čas popivanja in zabave shranil svoj moped oz. kolo z motorjem. Odpeljal sem se v smeri Viča, vse po pravilih, nato pa zavil iz Tržaške ceste desno na Levstikovo ulico.

Par sekund prej sem v ogledalu opazil policijski avto, ki je nato takoj za mano zavil na levstikovo… Policist odpre okno, vpraša če je vse vredu in če lahko ustavim. Ker sem imel do takrat dokaj korektne odnose s policisti, sem naivno ustavil, kljub temu, da sem vedel da bom napihal kar krepko nad nulo.

Po standardnem postopku pihanja – napihano 0.49 mg/l – mi policist napiše kazen za 900€. Vse nadaljnje je bilo ok, korekten odnos iz obeh strani, to je to. Vprašal sem ga sicer, če bi se dalo zmeniti za opozorilo, glede na to, da je bil to moj prvi kakršenkoli prekršek v prometu, a se sploh ni pustil.. Tudi ko sem zajamral, da ne vem kako bom ta znesek plačal mi je vehementno odgovoril, da če plačam v roku dveh tednov, plačam samo polovični znesek (450€!!!).

Ker sam nimam niti pol toliko denarja na računu, izposoditi si tudi nimam ravno od koga, me zanima kakšne so možnosti pravdanja. Zavedam se, da je bila moja napaka vinjen vsesti se na kolo z motorjem, a res nevem od kje naj plačam. V primeru, da ne plačam pridejo rubit na dom? Kaj mi lahko vzamejo? Ničesar, ker lahko za vsako stvar starši trdijo, da je njihova in ne moja? Me bodo zaradi prekrška strpali v že tako prepolne zapore? Je kakšna možnost prijazne pritožbe in prošnje po omiljeni kazni?

Resnično ne vem kaj naj naredim.. 450€ je za dijaka ogromen znesek.

lp vsem in hvala za nasvete in odgovore!

Lahko daš prošnjo za obročno odplačevanje.

leelee_;
mja, to mi je predlagal tudi policist, a bi vseeno raje videl, če bi se dalo kazen enostavno znižati.

Na sodišču bi imel sploh kaj možnosti, ali so postopki že “vnaprej razsojeni”?

nova
Uredništvo priporoča

Družbeno koristna dela

Če ne zbereš denarja, se vsaj pritoži in sam predlagaj ta dela. To je rešitev. Mogoče boš v kakšnem domu za ostarele kosil travo, v vrtcu barval ograjo ali kje fotokopiral.

Kakšne možnosti bi pa rad imel na sodišču?

Če v resnici nisi pijan vozil, imaš vso možnost vložit ugovor (oz. zahtevo za sodno varstvo, ne vem, kateri je pravilen izraz) proti plačilnemu nalogu in se nato postopek nadaljuje pred sodiščem, kjer lahko to dokažeš.

Glede na to, da si pijan vozil, boš malo težko dokazal, da nisi. Boš pa plačal še vse stroške postopka. Globo si dobil najnižjo predpisano, glede na to, da ti jo je izrekel policist, torej se je v denarju znižat ne more.

Lahko zaprosiš za obročno odplačevanje, lahko pa, kot je predlagala Jalur, podaš predlog, za bi kazen odslužil z družbeno koristnim delom. Boš šel recimo kahle praznit v Sočo. Bomo videli, če boš potem še pijan vozil.

Še to. Nisem čisto prepričana, če na podlagi plačilnega naloga sploh lahko zaprosiš za družbeno koristna dela. Mogoče boš moral v vsakem primeru najprej vložit ugovor. Prekrškovni postopek ni ravno moje področje.

Naj gre v zapor. Pijan vozit po cesti – kaj se pa to reče! Na Dobu je še nekaj prostora!


Mi je že predlagal znanec; če bi se dalo zmeniti sem takoj za..tako ali tako pomagam v vrtcu enkrat na teden 🙂


Sicer naivna misel; bi lahko zatrjeval, da mi je bila osebna izkaznica odtujena, jaz pa sem bil v tem času doma? Za priči bi vzel starše…

lee lee; vidim da si iz pravniškega poklica, bi bila tako dobra in se morda pozanimala, če imaš seveda možnost, kako je z družbeno koristnim delom?

hvala in lp!

Čisto prav ti je! Pa menda ti ja logika da vedet, da pijan ne smeš na cesto.
Bodi srečen, da so te samo policisti dobili v roke…. v takih primerih (pijan na cesti) se še lahko kaj hujšega pripeti.

Naj ti bo dobra šola za drugič. Pa upam, da si se iz tega kaj naučil

Odgovarjam škodoželjnežem, ki bi me kar po hitrem postopku strpali v zapor;

poudarjam, da je šlo za vožnjo kolesa z motorjem, po domače mopeda, za katerega ni potrebna registracija, vozil sem po kolesarski stezi, nato pa zavil na stransko ulico ( levstikova ulica v ljubljani). Le-ta je široka max. 4-5 metrov, gre za ulico med stanovanjskimi hišami, brez prometa.

Prosim, da podajate konstruktivne predloge, teže svojega dejanja se zavedam!

a za alkohol pa ni blo škoda denarja?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


Dobra prijateljica je imela rojstni dan.. Še enkrat pa prosim, da se držite teme!

vseeno je kdo je imel rojstni dan, vseeno je kaj si vozil. Niti polnoleten še nisi, kako si torej sploh prišel do alkohola????? Ne verjamem da se zavedaš kaj si naredil. Plačaj kar imaš za plačati in NIKOLI VEČ ne upravljaj nobenega prevoznega sredstva pod vplivom alkohola.
S tem da boš prevzel odgovornost za kar si naredil boš delno dokazal, da se zavedaš kaj si naredil in kako veliko srečo si imel, da ni bilo hujšega od tečnega policaja, kar te je doletelo včeraj.
Ta isti govor bi slišal tudi moj otrok. Da ne bo pomote. In poleti, bi delal da bi poplačal dolg. Za celo življenje bi si zapomnil.
Res ti želim vse dobro.

Brez skrbi, ne bom ti plozala molitvic. Kar je, je!

NAPRASKAJ denar – 450 eur boš ja nekje dobil!! Limit, prijatelji, starši, sodelavci……izposodi si keš in plačaj!!
Mogoče bi ti prijatelji posodili – vsak po 20 eur….itd. itd. Najdi si eno delo – ne vem, pojdi enemu pomagat pri selitvi, na vrt, pri zidavi…..dobiš par eur pa še malico.
Imaš kaj za prodat? Evo recimo moped – imaš takoj 100 eur.

Ampak OBVEZNO moraš tudi vrniti – recimo v osmih mesecih ali kakorkoli se boš dogovoril!!!

Res dobronamerni nasvet: ne pritožuj se, ne odlašaj, nič od nič!! Vse kar boš čaral, te bo prišlo samo še več denarja!

Peesda, a nisi mogu peš ob mopedku do doma? Vsaj na točkah, kjer lahko pričakuješ plavce?

RES PLAČAJ! Samo 8 dni imaš časa! Potem pa naredi vse, da vrneš keš!

Kar si storil, si storil, sedaj pa moraš to kot dedec to zrihtati.
Lahko greš dodatno delat, da boš plačal kazen.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I


Sem polnoleten in že ene tretjič ponavljam, da se zavedam, da je bil to velik prekršek, za naslednjič tako ali tako vem. Teoretično bi me lahko potem policaj oglobil tudi če bi pijan hodil po pločniku? Tudi pešci so udeleženci v prometu?!

ja pol naj pa ona plača a ne, če te je nalivala z alkoholom

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


Hvala za nasvet! Če ne pogruntam v parih dneh nič pametnejšega, mi tako ne preostane drugega kot plačati. Zanima me samo, v primeru, da ne plačam, kaj mi lahko rubijo? Vsaka stvar, ki je v stanovanju je od staršev. In ker sem polnoletna oseba nimam skrbnika, torej ne morejo rubiti staršem. Je tole preveč naivna logika, da bi šla skozi?

lp!

In avtor!

Hvala bogu, da si plavcem ustavil! Ker bejžat z mopedkom je NORO! Lovili bi te, pri tem bi naredil ti še 10 drugih prekrškov…..uporabili bi prisilna sredstva, šel bi prespat na Policijo, zasegli bi ti ‘motor’……..nabili še kaj iz Kazenskega zakonika……..daj ne seri!!

Takoj bi prišel na par 1000 eur kazni pa še Sodišče bi fasal!

U glavnem – zdaj vidim, da si dijak. A doma ne upaš povedat? Da bi ti starša pomagala?

Še 1 x – MORAŠ plačat, najmanj sitnosti boš imel. Denar pa napraskaj – od babice mogoče?


Kot pravim, sem imel do sedaj dokaj dobre izkušnje s policijo, tako da niti pomislil nisem da bi zbežal, kljub temu, da je bila čez 100m klančina za kolesa, zraven pa stopnice, tako da mi ne bi mogla slediti.. Če bi bil bolj priseben bi definitivno pobegnil..

Staršem pa zaenkrat nisem povedal, pa ne, da bi se bal, pač pa ju nočem obremenjevati zaradi mojih neumnosti.. Pa še težko bi pogledal mamici v oči na materinski dan potem 🙂

Hvaležen bi bil, če bi mi kdo povedal, kako je z družbeno koristnim delom?

Prodaj kolo z motorjem, nekaj boš že dobil, ostalo pa si sposodi pri starših, sorodnikih, prijateljih, …

Ker si mladoleten (a si?, ali si polnoletni dijak?) , so zate odgovorni starši! Vesel bodi, da že ponoči plavci niso strašili okoli vaše bajte pri starših – ker bi lahko!
Če bi po dooooolgotrajnih postopkih prišlo do rubeža – brez skrbi – bi rubili lastnino tvojih staršev.

In to ne za 450 eur, temveč za 900 + vsi stroški postopkov! In to tudi upam da veš, da en rabljeni televizor ni vreden 400 eur kot v trgovini, temveč 70 eur – ke več ne bo nihče dal.

NE FANTAZIRAJ!

Ce mas za pir imas tudi za taxi ki te ne bikostal toliko kot runda piva.
In ce ves da si kriv ves tudi za taxi…..zal

New Report

Close