Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj mi očita, da prepozno skuham

Moj mi očita, da prepozno skuham

Zadeva je takšna.
Jaz delam normalen šiht od 7.00 domov ap grem tam med 15.00 in 16.00, včasih sem dlje, če je pač treba še kaj narediti.

nato grem s psom na sprehod, za kakšni 2 urci.
Torej res je, da grem kuhati ponavadi malo pred 18.00 uro, pač logično je, da grem ven dokler je še sonce…
On del od doma…koliko pač dela. V tem času niti posode ne umije, cel dan je doma.
Niti sendviča si ne naredi, ker pozabi al PA SE MU NE DA… in potem mi pravi, da mora tako dolgo čakati, da jaz kaj naredim. Potem preden grem kuhati moram še oprati posodo…, še tega ne naredi, pa je doma cel dan, pa vem da ne dela, ker mi pove, da ni nič delala…doma FB F5-ka…. mislim res…. popizdim lahko. Saj sedaj bo bolje, ko bo dlje svetlo, bom najprej skuhala potem pa šla ven, ampak….zdi se mi absirdno, da si 35 let star človek ne naredi niti sendviča, ker se mu ne da ali pa ker reče, da pozabi, da pol pa bom že tak jaz prišla in kaj naredila, ker, če bo ob 13.00 uri jedela pa kao pol kosila ne bo mogel. Včerja me zvečer vpraša zakaj sem sitna, pa rečem, ker si bil cel dan doma pa še posode nisi umil pa jo moram sedaj še jaz preden skuham in mi narej vrže ja ti pa pozno kuhaš pa ti nič ne rečem… Proklete babe, kake moške ste vzgojile!!!! Sedaj si plačam gospo na 14 dni, da mi malo popuca, ker vsega več ne morem niti nočem vsega sama, saj nisem jebena dekla… drugače je fajn se razumeva…ampak, ko pa vidim kaka gnida lena je pa me meine…še za žret si ne vzame…res popenim…oz. kar ne morem verjeti, da je lahko taki… Raje se skrega mene vsega obtoži, kot pa da bi rekel, ja pač nisem pomil, ni se mi dalo ne vem…pa se začne na mene spravljati, da prepozno kuham…on si PA KOSA KRUHA NE ODREŽE!!!!

Dve sveti resnici :
1. moškega ”kupiš” z dobro papico
2. tvoj je len, ti pa še bolj.

A si ti smotana?
Ko pelješ psa na sprehod idi mimo bureka in si kupi burek pa nehaj kuhat.

Da bi bil moj doma pa čakal cel dan na mene, da mu skuham…cjooooooooooo……
Pol pa bi mi še težil…haaaaaloooo!!!!

Ko sva v službi oba, potem oba kuhava izmenično ali pa skupaj.
Če je dopoldan doma on potem on skuha, da sva popoldan čim prej frej.
Če sem dopoldan doma jaz potem jaz skuham.

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, res ne razumem, kako lahko zapišeš…drugač se fajn razumeva…., pred tem in po tem bentiše po dolgem in počez čez njega.

Jaz ga še gledat ne bi mogla, če bi bil takole doma in nič naredil, jaz pa bi hodila v službo.

Sama si si kriva, da si to dovoliš.

marjana

Za kosilo je to res pozno. Jaz bi vsekakor skuhala, ko bi prišla domov. Bi si en dan prej pripravila in bi naslednji dan samo dokuhala ali prevrela. No, dokuhal in prevrel bi si lahko tudi mož sam.

Če pa si ne pripravi niti sendviča pa je njegov problem. Moj si zajtrk in večerjo, ki je ne kuhamo, večinoma naredi sam. Kuhanja pa ni vešč, zato kosila kuham jaz.

https://www.facebook.com/actio.si

Očitno sta brez otrok. V vajinem primeru bi bilo edino normalno, da ko prideš ti domov, se najprej ornk dol dasta. Šele potem sta na vrsti pes in hrana.
Jebeš takšno razmerje.

– mož naj obvezno SAM poskrbi za svojo prehrano do 16.00 ure (malica, mini kosilo, whatever)
– ti po prihodu iz službe opravi krajši sprehod s psom, nato vama (če sta pač dogovorjena, da TI kuhaš, sicer se jasno izmenjujta!) skuhaj nekaj toplega
– potem pojdita na daljši sprehod oba :), posodo pa naj medtem opere pomivalni stroj (ni mi jasno, zakaj bi sicer morala pomivati pred kuhanjem).

Mislim, da ob tako krasnem delovniku in nobenih posebnih popoldanskih aktivnosti/obveznosti (razen sprehoda s psom) skrb za gospodinjstvo zgolj dveh oseb ne bi smela biti tako obsežna, da je ne bi mogli mimogrede orpaviti prav ti dve osebi.

Sicer pa – kakor ti ustreza, najprej se pogovori s partnerjem in uredi stvar.
Gledano z mojega stališča (pa nisem žrtvujoča se K-ücke K-inder K-irche ženska) pa sta oba neverjetno lena in predvsem nesposobna normalne organizacije.

Na tvojem mestu bi ob prvem kreganju ali neprijetnem stavku spet šla ven, na večerjo, sama.

Če posoda ne bi bila pomita, ne bi skuhala nič. Jedla pa sama zunaj.

Tvoj ded je lenuh na osmo potenco, ti pa njegovo lenobo podpiraš. ker se bojiš njegovega kreganja, za ljubi mir si pripravljena potrpeti. Ne se hecat. Kaj bo, ko pridejo otroci??

Sama moraš vzgojiti svojega moškega, njegova mama je padla na izpitu, ne ponavljaj njenih napak. Pusti ga, naj bo lačen in umazan. Nič se ne kregaj, samo delaj po svoje, z dejanji se svet spreminja, ne z jezikom.

Jaz mu na tvojem mestu ne bi niti več skuhala. Naj bo lačen, če si niti kruha ne more odrezati. Pa nisem ravno zamerljiv tip, ampak kar je preveč, je pa preveč. Pri nas skuha in pospravi tisti, ki je prvi doma. Pride tudi kak dan, ko se nikomur ne da skuhati pa še nikoli nisva en drugemu tega očitala.

Ti njemu nisi partnerica, ampak mamica. Že možno, da ga mamica ni pripravila na življenje, ampak ti si gladko prevzela njeno vlogo in za to lahko kriviš samo sebe. Jaz takega tipa sunem skozi vrata prvi teden.To ni moški, to je nebogljeno dete. Bognedaj, da še kakšnega otroka naštimata, ker boš pregorela.
Tip si dovoli samo to, kar mu ti dovoliš sama.

Samo ne nakoplji si otrok s takim tipom. Pomagal ti bo še manj. Taki se potem čedalje manj zadržujejo doma.

Rada bi bila moški in imela tako žensko. Da se lahko čoham cel dan po riti, ona bi mi pa vse naredila, še psa bi peljala ven.

En nasvet: ne si z njim omislit otroka.

Hja, jaz bi v primeru, da je doma, pričakovala vsaj pomito posodo in vsaj delno skuhano kosilo. Pa seveda v vsakem primeru to, da si je sposoben sendvič naredit.
Ali pa druga varianta, da pomije posodo, ti kuhaš, on pa opravi sprehod s psom.
Najboljša bi bila seveda, da vsaj delno pripravi kosilo in greste potem vsi skupaj ven.
Ne vem, takega sem jaz gledala 1 leto. Pa ne le gledala, ampak penila, ko sem prihajala domov ob 18-ih ali še kasneje, on in froci totalno lačni, narejeno nič, psi nezlaufani itd. Dan mu je mineval tako, da je nafutral dva od psov, jih prestavil iz garaže v izpust in to mu je baje vzelo cel dan. Baje, da čas pač tako hitro teče. Pajade.
No, na koncu mu ni tekel samo čas, ampak sem šla tudi jaz. Kolikor so me nesle noge :p

Tudi jaz delam v glavnem od doma, imam svoj kabinet in projekte, občasno grem na sestanek, ogled..
Vsak dan delam od 8.00, ko gredo moji od doma, pa vsaj do 15.00. Takrat grem po otroka in potem skuhamo kosilo.
Včasih moram delati tudi zvečer ali čez vikend, včasih pa imam dela manj in si privoščim prosto dopoldne, tako kot danes :), ko grem zdajle na sprehod.

Ni mi jasno, zakaj bi moral tisti, ki dela od doma, skuhati kosilo – pri nas ga sicer res kuham jaz, ampak šele potem, ko opravim svoj delovnik, ki je popolnoma enakovreden delovniku mojega moža, ki dela drugje.

Naj bi res tisti, ki dela doma, med svojim delovnikom pospravil stanovanje, odpeljal psa na sprehod, vse nakupil, skuhal – no, za druge težko rečem, jaz pa med mojim delovnikom delam službene stvari in mi na pamet ne pade, da bi šla pomivat, kuhat, čistit! Ve bi, drage ženske?

Očitno nismo brali istega prispevka.
Dotični je doma, kakor dela, ampak če jaz prav razumem, ima še največ dela s FB in podobnim.

Tudi jaz delam od doma. Pri nas so bile tudi ideje na zacetku, da “ker sem itak cel dan doma”, lahko opravim se razna domaca dela medtem. Posteno sem zaropotala in smo takoj razcistili to. Sem pa ze od kaksne sosede slisala, kako “sem cel dan doma”, ampak za taksne pripombe mi dol visi. Neverjetno, kako pogosto ljudje povzamejo to situacijo kot biti “cel dan doma”. To, da sem se vcasih do dveh zjutraj resevala sluzbene probleme, potem ko sem oddelala normalen delovnik, taksni seveda ne vidijo.

Ce clovek dela, potem dela, doma ali pa fizicno v sluzbi. Gospodinjska dela pa se razdelijo med partnerjema, jasno. Ce se nekdo po sluzbi zlekne na kavc in pricakuje full service, je to nesprejemljivo. Enako nesprejemljivo pa je pricakovanje, da bo nekdo domace opravke izvajal v sluzbenem casu, ker je “itak cel dan doma”.

Ce je to objektivno res, ja. Sem namrec na lastni kozi veckrat dozivela, kako marsikdo misli, da se doma svaljkam po kavcu in sem “cel dan doma”, delala pa cel uradni delovnik in se cez.

Hvala za odgovore.

No, naj se razume, da veliko krat pripravim za naslednji dan ali skuham toliko, da je za naslednji dan in si ne vzame. recimo omaka za špagete in si niti špaget ne skuha.

Nisem mislila, da mora on vse delati, ker dela od doma – daleč od tega, ampak pove mi, da ne dela… ali pa, da ni imel časa pomit posode, ker je bil na kavi…ponavadi je na kavi z mamo po 3 ure, vsaj 3x na teden.

Zdi se mi fer, da če kuham jaz (rada kuham), da on pomije posodo, ker je doma.

Organizacija ni problem, če se je držita oba ne samo eden.
Kaj zdaj naj 35 letnemu človeku še sendvič naredim, ko grem zjutraj od doma, mu ga nastavim in še listek nastavim, da ga ima v hladilniku?

ne bi rekla, da bi imel full dela pa ga nima, ker mi pove, da ni delala nič, da je čakal na maile in igrce špilal in FB f5-kal… Nič nimam proti, res ne….ampak, da mi potem reče, da prepozno kuham, na to, ker sem mu rekla, da ni lepo, da ni posode umil, to pa je višek!! Vedno iam kaj pripravljeno in si lahko vzame pa ne bi bil lačen, tudi jaz v službi kaj pomalcamm.
Amapk za njega je DEJANSKO DELO, DA GRE NA KAVO IN ČVEKA, za to pravi, da ni imela časa jesti med 10 – 12 uro, da ob enih je pa že prepozno, ker pol kao ne bo mogel jesti kosila… len je ni druga, jaz pa sama smotana kot ste napisale, da sem…imate prav!

Samo re, enostavno ne morem verjeti, da je to možno, da niti tega ne more narediti, iz hiše gre 2x a smeti ostanjeo v bajti…res no… Vem,d a ne bi smelo biti težko organizirati gospodinsjtvo za 2 ampak je, ker je doma….ne dela službenih stvari in dela svinjarijo, pridem domov pa lahko grem cote s tal pobirati, in pospravljati.
Aja, zakaj je treba posodo umiti preden grem kuhati, ker imam mini kuhino…1 m delovne površine še to ne in nimam je pripravljati hrane, če ne pospravim prej.

Sem že to naredila, da nisem pomila in sem pustila, čes saj bo on pa ni 1 teden se je kopičila posoda – potem sem seveda pomila jaz 🙁

Nočem biti nestrpna ampak bemtiš kaj je z nekaterimi ženskami??!?!?! Zakaj jamrate pa jamrate da mož ne naredi nič pa da je lenoba, hkrati mu pa še vedno rit odnašate????? Če ti teži kljub temu da je cel lubi dan doma pa ”dela” in ne naredi nič potem pač skuhaš samo zase pa še to takrat ko tebi paše. Nehaš se ozirat nanj ker on se očitno nate ne. Sicer potem ni taka zveza kot bi si jo želeli ampak včasih je treba it v ekstreme da dec (v nekaterih primerih žena) dojame da ni samo eden za vse. Ne moraš od njega zahtevat da vse naredi ampak svoj del opravil pa sigurno. Še vedno lahko on dela doma do npr. 16h potem gresta skupaj na sprehod, ko se vrneta pa skupaj skuhata ali pa en skuha en pospravi. Kaj bo če bo kdaj otrok??? bo vse na tebi? ali boš šele potem izvajala rtazne ukrepe da bi deca prevzgojila, ko bo že prepozno??

Na kratko:

JAZ S TAKIM LENUHOM NE BI ŽIVELA NITI MINUTE!

Prav, če se res dela. Potem je logično, da se dela delijo, kot naj bi se tudi sicer. Je pa res tudi, da med delom doma lahko postoriš marsikaj, česar sicer ne bi in je res tudi, da npr. ne zamujaš časa z vožnjo med delovnim mestom in domom. Prav tako pa seveda dela tudi ona, ne? Torej kje piše, da bi morala reveža, ki dela od doma, pedenat od spredaj in od zadaj?
Pa vem, da se da, ker sem lep čas delala tudi doma in to poleg redne službe. Se pravi dopoldan služba, popoldan in zvečer delo doma. In vodila gospodinjstvo, skrbela za otroka, pa tudi za psa, ja, itd.
Torej? Ali sta nezorganizirana ali pa lena. Oz. vsaj eden od vaju.

nisem dekla, eno resno vprašanje: Zakaj ga imaš rada oz. zakaj ga ljubiš?
Ni ti treba tukaj odgovorit, sama sebi ga zastavi in potem glede na odgovor ukrepaj sebi v korist.

Jaz imam to lepo rešeno … Iz službe pridem nekaj čez 3, skuham da ima žena kuhano, ko pride iz službe, nato pomijem posodo in šele nato grem na sprehod s psom, da ima žena mir in lahko na kavču malo zadrema.

Ce je to objektivno res, ja. Sem namrec na lastni kozi veckrat dozivela, kako marsikdo misli, da se doma svaljkam po kavcu in sem “cel dan doma”, delala pa cel uradni delovnik in se cez.[/quote]

Ja ampak v tem primeru pa najbrž nisi od tvojega pričakovala, da bo po 8 urah šihta prišel domov ti sprehodil psa in še skuhal kosilo, ti pa bi vmes že kakšno urco ali 2 oddrnjohala na kavču.

Pri meni bi to pilo vodo, da en gre s psom ven, drug kuha kosilo in da se pri tem izmenjujeva.

Pa si dekla. Še slabše od tega. Jaz bi ga našutirala kolikor je dolg. Kje imata spoštovanje in samospoštovanje. Jaz bi šla na večerjo,domov in se počila na kavč. Na vprašanje,če ne mislim kuhati,bi ga poslala k mamici…naj ga ima…saj ni usposobila moškega za življenje. Moj sin ima 24 let in je že dve leti na svojem,ker si je sam tako izbral. Ima žensko in še ne živi z njo,ker si dokazuje,da je pri 24 letih odgovoren moški,ki zna poskrbeti zase. In verjela ali ne enkrat na teden nas vse povabi na kuhano večerjo in tudi hladilnik ima lepo urejeno poln. Pa ni direktor.
Največ je odvisno od mam kakšne moške bodo naredile. Jaz imam še dva otroka in oba po malem že znata stati tudi za štedilnikom in pospraviti in pomesti za sabo. Obdrži psa in se reši dedca

New Report

Close