Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj moramo bit tisti, ki varčujemo za otroka za to kaznovani?

Zakaj moramo bit tisti, ki varčujemo za otroka za to kaznovani?

Pri otroških dodatkih, plačilu vrtca?

Razloži malo.

Ker imate očitno dovolj

__________________________
nova
Uredništvo priporoča

Ker imate dovolj denarja, da lahko varčujete. Ne vem, zakaj bi drugi prispevali za vaše varčevanje. Socialno podporo dobijo tisti, ki NIMAJO; kaj ti pravzaprav ni jasno?

Nasplošno se ne splača biti varčevalec. Tudi pri nepremičnini je bolje, da vzameš na kredo kot da varčuješ in potem vržeš na mizo gotovino. Ker država tako ali drugače smatra, da v kolikor si varčevalec, si očitno dobro preskrbljena (otroški, vrtci, subvencije, …). Če pa si finančno neodgovorna in jemlješ kredite, si boga revca. To je realnost, v kateri živimo. Prej se sprijazniš, bolje bo.

Ja pa jade, socialno podporo dobijo tisti ki se znajdejo in ne prikažejo svojih dohodkov, jaz pa kot pošten človek, ki se ne kopam v denarju in dam tisti bogi znesek otroku na račun, sem za to kaznovana. Bomo pa imeli denar v štumfu.

Ja to tudi sama ugotavljam, samo je žalostno.

res ste mi smešni vsi ki takole razmišljate :)))

dej pojdi vprašat svoje starše kako so včasih dobivali otroške dodatke … moja starša sta jih leta 72 morala vračati, ker sta minimalno presegla cenzus, pa sta imela lastniško stanovanje na kredit in res nam ni šlo finančno najbolje.

jaz vloge za OD sploh ne oddajam, ker tistih 20€ res ne rabim, imamo za svoje življenje dovolj.

danes bi pa vsi viseli na državnih stroških in se bunili kolk je država škrt … ok sej štekam, je problem ker država ni do vseh enako kruta ali enako radodarna ampak … če imaš dovolj za varčevanje potem verjemi, ODja ne rabite.

To je tudi mene pojezilo……npr. vreča z denarjem v dveh družinah enako velika:

en pazi kaj kupuje, kam gre na počitnice, kakšen avto kupi….s preostankom varčuje

drugi pa vse zaparavijo za avto, … in jamrajo kako nimajo

potem pa država vse to podpira z raznimi obdavčitvamio vlog, pregledu sredstev, ki jih nekdo ima.

Saj je jasno, da nekateri dobijo dodaten denar na črno, ampak naj to uredijo s pregledom izvora prihodkov in ne z metanjev vseh v en koš

Ves denar dvignit iz bank (obresti so tako in tako preniske, potem pa si še tepen), ker niso poštene, da dovolijo vpogled v naše račune. Država gor ali dol, banke bi morale svoje komitente varovat in ne dovolit državi vpogled v račune. Od koga pa živijo??’

20 na mesec, 240 na leto, 2400 v desetih letih. Ni tako malo. Škoda, da tako razmišljate. Otroku bi zagotovo enkrat prav prišlo, četudi imate trenutno dovolj.

Dovolj denarja bom imela takrat ko si bom privoščila vse kar potrebujem in želim, zraven pa mi bo uspelo prišparat 200€ na otroka mesečno. Pa ni tako. Imam dovolj denarja da normalno živim, si pa ne morem privoščiti nič kaj boljšega, tedenskega smučanja v tujini, počitnic v Turčiji, novega avtomobila,… Šparam tako, da sebi ne kupim novih hlač hude znamke, da imam samo eno torbico, da si kupim novo bundo vsakih sedem let, ne hodim na kave, niti ne na aerobiko, ne na manikuro in ostale malenkosti ki bi si jih z veseljem privoščila. Veliko malenkosti, katerim se odpovedujem, nanese kar lep znesek, ki ga ob koncu meseca položim na otrokov račun, ker je lažje šparati več let po malem kot potem naenkrat dati velik znesek. Denar je namenjen šolanju otroka, ker bodo šolnine kmalu plačljive in zelo drage, če ne bo šel študirat pa za opravljanje vozniškega ali pa samo avans za lažji štart pri nakupu avtomobila, morda stanovanja. V tako šparanje me sili država s svojimi visokimi cenami na vseh področjih. Ne gre se torej zato da varčujem ker imam dovolj denarja, ampak ker enostavno moram varčevati: za počitnice, za nov pralni stroj, za nov avto, za otroka, za vse, ker je moja plača – ki je mimogrede solidna in velja za povprečno plačo RS – premajhna, da bi ta denar odkartala naenkrat takrat ko bo potrebno. S tem zakonom so enostavno nagrajeni zapravljivci, nas pa silijo naj svoje prihranke skrivamo v štumfih, namesto da bi naš denar obračale banke in nekaj ustvarjale.

Ja jaz sem tudi rojena v tistih letih.Ampak,da si leta 72 dobival doklade,pa še ni blo slišat.Starša sta bila oba delavca z nekimi srednjimi plačami in smo bajto delal ,pa še živeli in to brez kredita. Tudi ,če bi takrat bli otroški dodatki,,so mogli bit pa totalni lenuhi,ker služb je blo kokr češ,dela pa še več.

Točno tako.

to je res, tudi sama sem to računala, ampak mi je pa vseeno jasno, da na račun države ne bomo živeli, raje svojo energijo usmerimo v delo in biznis, pa otroku lahko namesto 20€ damo na račun 30€ ali več, pa računaj zdaj …

ne govori neumnosti

moj oče je bil v vojski, mami sama doma z otrokom, dobivala je OD, ki sta jih naslednje leto morala vrnit.

naša dva nista zidala, pač pa kupila stanovanje, na 25letni kredit.

to je res, tudi sama sem to računala, ampak mi je pa vseeno jasno, da na račun države ne bomo živeli, raje svojo energijo usmerimo v delo in biznis, pa otroku lahko namesto 20€ damo na račun 30€ ali več, pa računaj zdaj …[/quote]

Če bi poleg tvojih 30€ dodala še državnih 20€ bi jih pa otroku mesečno dala na račun lahko 50€. Pa računaj zdaj ti. Nikoli ne veš kako se ti lahko obrne življenje. Lahko zboliš, se trejno poškoduješ, zgubiš službo,… Ampak če si prej pametno nalagala bo imel otrok kljub hudim časom nekaj prišparano. In več ko je za hude čase,….

to je res, tudi sama sem to računala, ampak mi je pa vseeno jasno, da na račun države ne bomo živeli, raje svojo energijo usmerimo v delo in biznis, pa otroku lahko namesto 20€ damo na račun 30€ ali več, pa računaj zdaj …[/quote]

torej 240 eur na leto, kar ti bo povečalo letni dohodek za 7,20 eur…ne pretiravajte s to “krajo” države pri varčevanju, ker se res bolj grozno sliši, kot je v resnici…tisti, ki lahko varčuje 100 eur mesečno, pa res ne potrebuje pomoči države…v bistvu potem država za vašega otroka varčuje, če vam da 100 eur podpore, vrtca in otroških mesečno!

to je res, tudi sama sem to računala, ampak mi je pa vseeno jasno, da na račun države ne bomo živeli, raje svojo energijo usmerimo v delo in biznis, pa otroku lahko namesto 20€ damo na račun 30€ ali več, pa računaj zdaj …[/quote]

Verjemi, da zaradi tebe država ne bi obubožala, ker jih je dosti več, ki so dosti bolj premožni od tebe, pa jo črpajo povsod kjer je možno. Jaz bi se z veseljem odpovedala otroškemu dodatku, če bi vedela da ga bo dobil kdo ki res nima… ker pa ni tako,…

to je res, tudi sama sem to računala, ampak mi je pa vseeno jasno, da na račun države ne bomo živeli, raje svojo energijo usmerimo v delo in biznis, pa otroku lahko namesto 20€ damo na račun 30€ ali več, pa računaj zdaj …[/quote]

Če bi poleg tvojih 30€ dodala še državnih 20€ bi jih pa otroku mesečno dala na račun lahko 50€. Pa računaj zdaj ti. Nikoli ne veš kako se ti lahko obrne življenje. Lahko zboliš, se trejno poškoduješ, zgubiš službo,… Ampak če si prej pametno nalagala bo imel otrok kljub hudim časom nekaj prišparano. In več ko je za hude čase,….[/quote]

glede na naše prihodke niti slučajno nismo upravičeni do OD, pa otroku bi lahko dala na račun tudi precej več kot 50€, ampak to ni poanta mojega pisanja …. želela sem povedat da če bi vsi usmerili energijo v to, kako preživeti z lastnimi sredstvi, bi mogoče državi šlo bolje, hkrati pa tudi vsem nam, ne pa da jamrajo ljudje kaj vse jim država ne da, pa bi jim morala …

Ni socialna podpora, ampak otroški dodatek! In ne, ni prav, da je tako.

>želela sem povedat da če bi vsi usmerili energijo v to, kako preživeti z lastnimi sredstvi

Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam. Ampak, in to je pomembno, to velja zgolj takrat, ko je sistem pravičen oz. do vseh enak. Ker je to praktično nemogoče (država bi morala za tako pravičnost v bistvu poznati čisto vse finančne podatke o posamezniku, tako prihodke kot izdatke), sem jaz mnenja, da bi morali socialno državo zmanjšati na absolutni minimum. Potem bo enako nepravična do vseh. Bolje kot ta selektivna pravičnost, ki se jo gremo zadnjih 50+ let.

Če bi poleg tvojih 30€ dodala še državnih 20€ bi jih pa otroku mesečno dala na račun lahko 50€. Pa računaj zdaj ti. Nikoli ne veš kako se ti lahko obrne življenje. Lahko zboliš, se trejno poškoduješ, zgubiš službo,… Ampak če si prej pametno nalagala bo imel otrok kljub hudim časom nekaj prišparano. In več ko je za hude čase,….[/quote]

glede na naše prihodke niti slučajno nismo upravičeni do OD, pa otroku bi lahko dala na račun tudi precej več kot 50€, ampak to ni poanta mojega pisanja …. želela sem povedat da če bi vsi usmerili energijo v to, kako preživeti z lastnimi sredstvi, bi mogoče državi šlo bolje, hkrati pa tudi vsem nam, ne pa da jamrajo ljudje kaj vse jim država ne da, pa bi jim morala …[/quote]

Nisem brala vsega, a ob tvojem pisanju mi gre pa na smeh! Večinoma se preživljamo z lastnimi sredstvi, državi plačujemonajvišje davke v Evropi. V zameno za to nam država vse manj daje, sama je pa zelo razsipna pri luksuznih nakupih na primer, pri podpori tajkunov… In več, ko bo država dobila denarja, več ga bo negospodarno porabila, zato je prav, da si izborimo vse, kar nam po zakonih pripada in ne popuščamo pri krčenju svojih pravic.

ja, sem zgoraj napisala da država pač ni do vseh enako pravična, zato sem jaz že več let za to, da uvedemo sistem z UTDjem, potem naj se pa znajde vsak sam … pa močno finančno policijo seveda.

glede na naše prihodke niti slučajno nismo upravičeni do OD, pa otroku bi lahko dala na račun tudi precej več kot 50€, ampak to ni poanta mojega pisanja …. želela sem povedat da če bi vsi usmerili energijo v to, kako preživeti z lastnimi sredstvi, bi mogoče državi šlo bolje, hkrati pa tudi vsem nam, ne pa da jamrajo ljudje kaj vse jim država ne da, pa bi jim morala …[/quote]

Nisem brala vsega, a ob tvojem pisanju mi gre pa na smeh! Večinoma se preživljamo z lastnimi sredstvi, državi plačujemonajvišje davke v Evropi. V zameno za to nam država vse manj daje, sama je pa zelo razsipna pri luksuznih nakupih na primer, pri podpori tajkunov… In več, ko bo država dobila denarja, več ga bo negospodarno porabila, zato je prav, da si izborimo vse, kar nam po zakonih pripada in ne popuščamo pri krčenju svojih pravic.[/quote]

preberi še tisti del, ki ga nisi odebelila 🙂

New Report

Close