Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko € za hrano na dan?

Koliko € za hrano na dan?

Koliko približno zapravite za hrano na dan ali na mesec na osebo?

Jaz zapravim 70-100€ na mesec, kupujem pa na akcijah.
S fantom greva živeti na svoje, pa me zanima.

Odvisno kje kupujes in kaj kupujes. Ce sedaj zase zapravis 100€, bos pac potem 200€.

3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.

nova
Uredništvo priporoča

Nic €. 😉

Okoli 80€ na mesec za hrano. Ena oseba.

Po približnem izračunu okoli 600 EUR mesečno. Hrana in pijača, da se razumemo. Smo štirje.

Vsak teden se tu piše o tem. Pa se mi zdi, da smo na dveh bregovih. Meni ni jasno kako ena družina z dvema najstnikoma da samo 300 eur za cel mesec.Pa nimajo svojega vrta.

midva ene 10 € na dan, tam na koncu meseca je od 300-350 strošek hrane, no vmes so še kašni šamponi, čistila…

Dan je lahko tudi ustvarjalen :) http://unikatnazaja.com/

Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.

Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.

No o tem govorim, da smo na dveh bregovih. Samo 200 za štiri ljudi mi pa ni jasno.

A ti nastejem kaj kupimo.Jogurte,mleko,moko,sladkor,piskote,sok,kroglice za v juho,kaso za v juho,gres,polento,evrokrem,3 vrste kosmičev za v mleko,kavo,nekaj sadja in zelenjave,hrenoveke,pastete,sir,redko kaksno salamo,riz,olje,kis.Je pa res da sem meso do zdaj dobila od svojih,ok tukaj priznam da prisparam nekaj.Je pa tudi res da ne pojemo ne vem koliko mesa.Tako da tudi če bi ga kupovala me nebi prislo toliko.Je pa res da gremo po fasngo enkrat na mesec in takrat kupimo vse.Sproti gremo po kaksen kruh,če ga ne spečem doma in po sadje.Sparamo na zalost tako je.

Mislim da lahko 200e za 4 osebe, saj špageti 500g so tudi cca 0,50e (eurospin…) in kakšne omake in solata ali zelenjava, potem kruh za 1,20e/kg in če ne pojedo veliko potem bi lahko bilo res. Tudi krompir ni predrag ali riž, če osebe ne jedo salam, pršutov, sira….ne pijejo sokov….jaz verjamem.
Odvisno tudi če se pije kava in kakšno mleko, priboljški…
Pri nas 100e/osebo.

Ma, ne jemo nič takega, res ne. 500-600 EUR: všteti tudi prehranski dodatki in vsa pijača. Doma imamo ves čas sokove, pivo in vino, ker imamo kar pogosto obiske. Ves čas imamo doma sveže sadje in zelenjavo, kar žal ni poceni. Pa zalogo slaščic in prigrizkov (Hofer, Lidl variante). Hči pije neke športne in proteinske napitke, sin je v ta lačnih letih… Ne vem… na mizi sicer nimamo nič posebnega.

Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.[/quote]

V znesek je všteta celodnevna prehrana cele družine.
(torej šolska malica, malica v službi, ter zajtrk, kosilo in večerjo, ki jih jemo doma)
Jemo veliko sadja, zelenjave, rib, morskih sadežev, perutnine, jedi iz polnozrnate moke, stročnic, mlečnih izdelkov.
Ne hodimo na hrano k staršem, nimamo lastnega vrta in sadovnjaka, domačih živali za zakol tudi ne.

In – za porabljeno iz mojega žepa se mi menda ni potrebno opravičevati, ne? 🙂

Mogoče sem malo grdo nastopila s temi revezi pa to.Ampak meni je to res veliko,sama imam minimalca,moz dosti bolje ampak pri kreditih in vseh poloznicah in dva otroka,si ne morem privosčit dat 600e za hrano.Res ful gledamo kaj kupimo.Če mi pa ne bi bilo treba gledat pa bi z lahkoto tudi jaz zapravila 600e za hrano.No na koncu vam lahko rečem samo blagor da pač lahko kupite vse kar imate radi.

3*5*30=450 EUR.

3*5*30=450 EUR.[/quote]

Beri odebeljeno zgoraj…

3*5*30=450 EUR.[/quote]

Pa saj ne moreš verjet da ste šli računat, cccccccc

Doma kuhamo samo za vikend, pa še to ne vedno. Oba z možem jeva kosilo v službi, otrok v vrtcu. V trgovini zapravimo za vse (hrana, pijača, kozmetika, čistila…) od 300-350€ na mesec, potem še vsak zapravi po 100€ za kosila, otroška hrana je na vrtčevski položnici in ne vem kolk pride. Torej, na mesec cca. 600€ za tričlansko družino, šparamo pa niti ne.

Verjetno kupujejo prehrano pri diskontnih ponudnikih, kjer lahko za en bolj poln voziček živil odšteješ četrtino manj, kot pri drugih ponudnikih . Ampak kako kvalitetno in zdravo jedo, pa vedo samo oni…

Čisto odvisno od vajinih oz. njegovih potreb. Sicer pa: take stvari se pogovori skupaj; se pač vsedeta in pogovorita, naredita plan.

Če ješ pretežno po fast food variantah, potem si znaš sama že takoj zračunat: večš, koliko stanejo sestavljeni obroki pri fast food ponudnikih, veš, koliko stane pica ali dve in dve pijači.
če ješ doma, si boš znala zračunat, koliko jogurtov in ostalih živil potrebujeta čez teden za domač hladilnik. In seveda upoštevaje, če jesta čez dan na študenstke bone. Če pa nista študenta, pa ima verjetno vsak možnost jesti pri svojem delodajalcu (veš, koliko na mesec dobiš za prehrano in koliko dejansko porabita), približno ocenita, koliko pojesta na teden, nakupita toliko za v hladilnik, kruh pa morda vsak drug dan in je. Bo pretežko? 😉

Po vseh plačanih stroških mi ostane 80€.
Zapravim lahko le 2 – 3 € na dan. Pač, penzija 380€.

mi smo tudi 4-je. toliko kot ti damo za nakupe v TRGOVINI (všteta pijača, čistila, toaletne potrebščine, kava, hrana za mačko, ) ne pa le za HRANO.

Koliko damo za hrano ne vem, ker ne vodim evidence. Bi bilo pa zanimivo voditi evidenco samo za HRANO.

Včasih se zgodi, da sploh kak dan ne grem v trgovino, ker skuham hrano iz domače zaloge, včasih pa kupim več, ker kupim olje, moko, fižol, jabolke, limone, maslo, mleko, sladkor, kavo,…..torej zalogo hrane za več dni.

Midva s partnerjem porabiva mesečno okoli 250 evrov za hrano.

New Report

Close