Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek menjava žen – ali kdo glede na nemški tv

menjava žen – ali kdo glede na nemški tv

Bolj malo razumem nemško, pa sem slučajno obrnila v četrtek na to oddajo, ko menjajo žene. So bile res neke čudne žene. Me zanima kako približno poteka ena taka menjava in če so vedno take “nenavadne” ženske?

Nisem gledala, si pa predstavljam da za boljšo gledanost morajo dat’ “čudne” ženske v take oddaje.

Saj veš, kako je, na začetku je vse povprečno, potem pa pade gledanost in gredo v vedno večje ekstreme. Oddaja je že doooooolgo na sceni, vsaj enih 8, 9 let, če ne dlje in nekoč sem jo rada gledala. Zdaj pa v bistvu niti ne verjamem več, da ni vse skupaj odigrano, ker ene scene so čist nemogoče. Leta nazaj je bla pa res taka fajn oddaja, zvsakdanjimi ljudmi in vsakdanjimi dogoski, pa vseen zanimiva.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz tudi zelo rada gledam, mi je vse zanimivo, od tega kako živijo, kje živijo, kakšne imajo navade, pa tudi vsak človek je nekaj posebnega, kakor tudi vsaka družina edinstvena.

Tokrat je bil transverzit v menjavi, zanimivo nimaš kaj. Tudi jaz vsega ne razumem vsega, tofa vse eno mi je super.

Že kar daleč nazaj,so tudi pri nas predvajali (ne vem, na katerem programu)takšne tuje zamenjave.Najprej so se izmenjavale žene, nato pa možje. Bilo je izredno zanimivo, saj so se izmenjavali čisto preprosti ljudje.Morda pa se najde še kakšna naša RTV hiša,ki bo to odkupila in bomo brali in vedeli, kaj se dogaja.
Na katerem programu pa je to in kdaj?

Če se ne motim je ob četrtkih ob 21.15 uri, sicer pa vsak dan med tednom ob 9, uri,

sem slučajno naletela…, tole laufa na RTL II.
Dajo pa nalašč v eno oddajo dve različni družini, – takšne ki živijo povsem drugače. To mora biti tako, da se vadijo v toleranci…, spoznavajo kako živijo drugi… marsikatera zakonska veza se je zato že razdrla ali pa se še bolj utrdila. Npr. če imajo v prijavah kakšno striptizerko, jo bodo dali skupaj z osebo, ki je ne bo mogla zamenjati tudi v njeni službi…Najpogosteje so to ljudje, ki nimajo zaposlitve, šlampasti… ki pridejo v gospodinjstvo, kjer je vse sterilno čisto. Navsezadnje, če prej niso znali ceniti partnerja, so večinoma spoznali, da je njihov partner pač najboljši.
Najprej se poskusi prilagoditi tuja oseba, potem v zadnjih dneh pa se to preobrne in naredi tuja oseba listo, kaj pričakuje ona od drugega. Npr. če je en moški, ki čepi ves dan pred računalnikom, mora on potem sodelovati v športu. Ali če je prej žena rekla, nauči ga plesat, potem mora on sodelovat.
Na koncu se srečajo obe ženske nekje sredi poti in si povedo, kako so se počutile in vsaka komaj čaka, da pride domov.
V večerni oddaji tekmujejo med seboj, kdor je bolje sodeloval in tisti par zadene npr. neko potovanje…
Če sta partnerja dva moška, potem prevzame ženski pat tisti, ki gre v drugo družino.
Kdaj pa bo kaj takega v Sloveniji?
Bi bilo res zelo zanimivo… da bi nekateri videli, kako ćivijo drugi in začeli ceniti ali pa še bolj cenili svoje ga partnerja…
Pri „menjavi žen“ (dopust od lastne žene) dobi vsaka družina za en teden snemanja 1500 evrov. Verjetno pa nič tista družina, ki sodelovanje predčasno prekine. Tudi to se dogaja.
Pri „Superstar“ se ne dobi prej nič, kdor pa uspe priti na eno od prvih 15, dobi 1400 evrov.
Pri „Schwiegertochter gesucht“, tam kjer iščejo partnerja za hčerko, ki v real live nima skoraj nobenih prilik, dobi oseba 1200 evrov.
Pri „kmet išče ženo“ dobi kmet za en teden snemanja 3000 evrov, kandidatke pa med 700 in 1500 evrov…

enih deset let nazaj je pop tv poizkusil narediti šov menjava žen

so že iskali kandidatke… samo po potem ugotovili, da ni bilo kakih pametnih razlik med njimi in so od projekta odstopili.

http://arhiv.gorenjskiglas.si/article/20070116/C/301169939/zene-menjajo-za-50-tisoc-dolarjev
iz 2007

pol pa so obupali.

razlike so, samo jih je treba spoznati. Vsaka naj bi napisala, kaj ima rada in kaj ne. Potem pa mora sprejti tisto, kar oni izberejo.
Morda pa v razpisu niso ponudili plačila.
Ravno vidim, da je večerna oddaja danes ob 20:15h na RTL II.

Mislim, da smo Slovenci preveč zaprti za kaj takega, pa da težko najdejo ljudi, ki bi sodelovali.

Najbrž bi se prijavili kaki južnjaki.


PRIJAVILo se jih je cel kup, vse za jurja, samo so vsi približno z istim profilom, pa ne bi bilo zanimivo. zato se je pop odločil, da tega ne bo snemal.

kot da se v big brother in podobne bedarije (ljubezen po domače?) slovenci ne prijavljajo??

Ampak razlagali so da je premalo prijavljenih.

Jaz poznam eno, ki je zelo zainteresirana.
Pa ni vedela, da so iskali kandidatke.

Zdajle gledam RTL II. Za tem pa pride, kako moški iščejo žensko; pa joj, kje so jih našli 🙂

Že pred leti so odkrili zaradi prijav na policiji, da je RTL imel za Frauentausch (menjava žena) napisane scenarije, prav tako so RTLovci sami priredili stanovanja obeh družin (nastavljali smeti po stanovanju) – vse za boljšo gledanost. Identične slike družin ni bilo v oddajah, ampak vse zrežirano in nastavljeno. Dva scenarista sta delala na “zgodbah”, eno sceno pa so snemali tudi po več ur, da so pri sodelujočih prišli do točke, ko jim je “strop gor vrglo” in so dobili kao najboljše posnetke. Kar nekaj družin je kasneje tožilo RTL, ker so jih v javnosti prikazali v slabi luči.
Se bo res treba nemško naučiti in kaj prebrati. Nekateri sodelujoči v tej oddaji so sodbe tudi dobili, tisti, ki jih niso, jih niso pa zato, ker so pač podpisali pogodbe, s tem pa potrdili, da se strinjajo s pogodbo. V nekaterih hujših primerih blatenja dostojanstva pa je moral RTL plačati odškodnine; tudi pogodbe so v eni drugi nemški oddaji razkrinkali, da so bile nehumano zastavljene.
Frauentausch pa ni bila edina takšna oddaja, ki je za boljšo gledanost iskala “neumneže”, ki so za denar pripravljeni sebe prodati.

Pred leti sem gledala. Je bilo, Mislim da v Srbiji. Eno iz bloka so namestili na dom družine, ki še ni imela tekoče vode. Smešno res! 🙂


ja
premalo različnih.

New Report

Close