Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bioresonanca – prebavne težave, napihnjenost trebuha – otrok

Bioresonanca – prebavne težave, napihnjenost trebuha – otrok

Bila bi zelo hvaležna za kakšno vašo izkušnjo z BS glede težav v naslovu.

Živjo, a ima tudi tvoj otrok napihnjen trebuh? Koliko je pa star? Jaz imam namreč dveletno punčko, ki ima napihnjen trebuh in sva ravno sredi preiskav. Prvič pa slišim za pomoč z bioresonanco.

Predlagam, da najprej opraviš diagnostiko, kot jo ponuja uradna medicina. Napihnjenost trebuha in prebavne težave BI BILE LAHKO tudi posledica celiakije. Pri tej pa je pomembno, da se dobro diagnosticira preden se začne z kakršnokoli brezglutensko dieto. Dieta namreč lahko bistveno spremeni rezultate preiskav. To se pozna tudi finančno, saj ti pri potrjeni diagnozi za otroka pripada neka dodatna pomoč, saj je brezglutenska prehrana kar draga.
Se mi pa zdi bioresonanca kot dodaten pregled za ugotavljanje še kakšnih alergij ali netoleranc v prehrani po končanih preiskavah uradne medicine, še kako smiselna. A vsaj zame smiselna samo kot pregled, ne kot zdravljenje, saj je v takšnih primerih bistveno zdravilo stroga dieta.
Verjamem, da marsikdo vidi stvari drugače, a v naši družini smo si pridobili takšne izkušnje, tako da ne pišem kar na pamet.

Stara je 8 let. Ima pa zelo velike težave glede odvajanja blata, trebušček napihnjen……vetrovi.
Sem pa slučajno slišala za pomoč glede tega z bioresonanco.

Hvala za odgovor. Bom zahtevala pri njeni pediatrinji pregled glede celiaklije. Je pa zanimivo to, da so se te težave začele, ko so ji odstranili mandle in žrelnico.

Stara je 8 let. Ima pa zelo velike težave glede odvajanja blata, trebušček napihnjen……vetrovi.
Sem pa slučajno slišala za pomoč glede tega z bioresonanco.[/quote]

Je tvoja punčka opravila pregled za celiakijo? Moja je, ni nič takega, ji vzamejo kri in to je to, saj se vidi na krvi. In UZ je tudi opravila, je bilo tudi ok. Zdaj bova naredili samo še test za ugotavljanje alergije na laktozo in če bo v zvezi s tem vse ok, potem bom preučila še tole bioresonanco.
Če tvoja punčka še ni naredila nobenega od teh pregledov, bi ti kar predlagala, da najprej to opravi, sploh glede suma na celiakijo, saj je nevarno, če ima otrok celiakijo in se je ne odkrije. No pa saj to gotovo vse že veš.
Srečno!

http://www.revijakapital.com/life/clanki.php?idclanka=64
http://www.rtvslo.si/odprtikop/polnocni_klub/ziveti-s-celiakijo/
http://www.mojaalergija.si/prispevki/brezglutenska-dieta-zmaga-nad-celiakijo/
Še nekaj linkov, kjer se da o celiakiji izvedeti nekaj več

Stara je 8 let. Ima pa zelo velike težave glede odvajanja blata, trebušček napihnjen……vetrovi.
Sem pa slučajno slišala za pomoč glede tega z bioresonanco.[/quote]

Kakšne težave pa ima? Če gre za načrtno zadrževanja blata, je v tej storosti zelo pogosto in tukaj bioresonanca ne bo pomagala. Vetrovi in napihnjenosti so potem seveda tudi logična posledica. In pri meni je bioresoncna kot dagnostični postopek v celoti zatajila.

Stara je 8 let. Ima pa zelo velike težave glede odvajanja blata, trebušček napihnjen……vetrovi.
Sem pa slučajno slišala za pomoč glede tega z bioresonanco.[/quote]

Kakšne težave pa ima? Če gre za načrtno zadrževanja blata, je v tej storosti zelo pogosto in tukaj bioresonanca ne bo pomagala. Vetrovi in napihnjenosti so potem seveda tudi logična posledica. In pri meni je bioresoncna kot dagnostični postopek v celoti zatajila.[/quote]

Ne, ne gre za načrtno zadrževanje blata. Enostavno ne more kakat. Jo tišči…..gre, sedi na stranišču pol ure pa nič……..Meni se že prav smili. Pa pazim glede prehrane, zelo rada ima ovsene kosmiče, vsaj 3x jih je zvečer. Probala tudi z raznimi sirupi za odvajanje….za prebavo……….probiotiki, jogurti Activia….

Kaj pa pediater pravi?

No comment………. res.

Oprosti, ampak no comment tebi nazaj. Tukaj tarnaš o hčerkinih težavah, pa hočeš reči, da sploh še nisi bila pri zdravniku?

Se opravičujem, če je moj odgovor tako deloval. In ja, sem bila pri zdravniku s hčero in sem dobila samo odgovor, da mora shujšat. Sedaj pa bom zahtevala preizkave glede celiaklije.

Potem ima tudi težave s preveliko telesno težo, če je zdravnik dejal, da mora shujšat. Kar je malce v napsortju s celiakijo (nezdravljeno), kjer otroci slabo narpedujejo, imajo pa res napihnjen trebuh.
Mogoče kakšna hrenovka manj:=)

New Report

Close