Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi živeli v takšni hiši

bi živeli v takšni hiši

Bi živeli v takšni hiši (ne konkretno v tej ampak v podobni), ali bi vam mogoče bilo neprijetno pred drugimi, da živite v stari hiši?

hiška

Se opravičujem za napačne povezave.

Zelo lepa stara hiška in bila mi bi v ponos. Tebe bi bilo sram?

Komot bi – če bi mi zadeva vsaj približno ustrezala.

Pa kje si nasla ravno nas Destrnik? 😉
Cisto konkretno je tale joska urejena kot “muzejcek”.

Drugace pa… Ne bi mi bilo neprijetno zaradi drugih, ampak sama ne bi zelela ziveti v taki hisi.
Imam nekaj podobnega (sicer precej novejsega) za vikend, pa res ne bi hotela stalno ziveti v tem.
Za ostale mi pa dol visi, kaj si mislijo o mojem bivaliscu.

Odvisno, kako je urejeno znotraj, koliko udobja mi nudi.
Da pa ima zunanjo podobo tako, kot so se včasih gradile na tistem območju, pa mi je čisto všeč.

Naključje 🙂
sicer pa – joska? :):)

Pa ja, mogoče bi mi res bilo nerodno, ker imajo vsi lepe izglede hiš… Ne vem kako drugi gledajo na to. Rada bi šla na svoje, ampak kaj več kot stare hiše (in nekaj časa nič zunanje obnove zaradi financ) si res ne moreva privoščiti. Razmišljava celo o nakupu vikenda.

Jaz ne bi, pa ne zarad hiše in tega, kako zgleda, ampak ker ne bi nikol živela izven Ljubljane. V širšem centru Ljubljane pa takih hiš ni.

Bi, če bi bila zraven še tista hiška, ki se jo vidi v ozadju:)
Čisto luštna hiška je.

Bom pa naredila vse, da grem iz Ljubljane!

a se hecaš? sram te je kje živiš? bože mili… 🙂 Glej, če imaš denar za majhno, pa čeprav staro hiško- go for it 🙂 Boli mene k**** kaj si ljudje mislijo, če gledajo name zviška? imam dovolj denarja, pa vseeno živim v hiši, ki sem jo podedovala od ata in mame. Njuna želja je bila, da obdržim kokoši, ovce in dve kozi, pa jih danes imam 🙂 Pa imava oba z možem visoke prihodke, dobra avta, notranjost hiše je vrhunsko opremljena, hišo sva celo obnovila, pa se še vedno najde kdo, ki sinu reče, da je s “kmetov” 🙂 ampak na srečo ni tak, da bi ga bilo sram.

Pa kaj se oziraš, kaj imajo drugi in da bi ti zaradi tega moralo biti nerodno, če živijo v lepših hišah.

Tudi jaz bom napisala kot moja predhodnica, boli mene kur…, kako in kje drugi živijo. Treba je živeti po svojih zmožnostih in potrebah. Mi tudi živimo v mali podeželjski hišici, čeprav bi si lahko privoščili 3x večjo. Pa komu na čast? Samo zato, ker imajo moji sorodniki in sosedi velike pošlihtane v nulo? Ne potrebujemo tega, raje skromno in pošteno in to je to.

Drugače pa je ta hišica lepa in čisto vredu za življenje, jaz bi bila ponosna na njo.

Ja, to je v mojem kraju.

zakaj pa ne?
mi imamo velik slabši vikend.
še ve se ne koliko je stara hiša:)
sicer pa niti ni pomembno koliko je hiša stara.niti ne da ima stene v nulo zglajene.
ampak da je kukr toliko urejena.čeprav je na videz stara.

Od kje si pa ti dragica prišla v Lj.?

Ne! Ker vem kaj je s takimi starimi hišami, ki so bile grajene z mivko, peskom … Slaba gradnja, slaba izolacija – sami problemi! Na koncu te obnova pride več kot pa nova hiša – seveda če želiš živeti v kolikor toliko ok hiši.

mi živimo v taki hiši
grajena s kamenjem ,zidovi debeli en meter
seveda je v celoti prenovljena in mani je bivanje všeč ,je pač hiša z dušo 🙂
poleti je v njej hladno ,pozimi pa zelo malo porabimo za kurjavo(tako da o kaki slabi izolaciji teško govorim 🙂

@ 3.generacija, odlično in verjetno tudi resnično.

@smajla,
hiška na sliki je lepa.

Pri morebitnem nakupu pa moraš vzeti v zakup nekaj spremljajočih stvari. Tovrstnehiše so bile ponavadi zgrajene na temelju iz skal, kar samo po sebi ni nič narobe. Narobe pa je zidava z apneno malto in pomanjkljiva izolacija v smislu dviga kapilarne vlage. No ja, in pa seveda toplotna izolacija. Faktor porabljene kurjave v kamniti hiši napram hiši iz zidakov (da ne govorim o NEH hišah) je lahko x3 pa vse do x5.
Za lažjo predstavo bi ti rekla takole: Če v bolj sosdobni in urejeni hiši na leto porabiš za ogrevanje vode in CK 1000l kurilnega olja, ga boš v takšni hiški porabila 3000, če boš hotela da ti bo lepo toplo.

Če je pa koga sram živeti v takšni lični hiški pa bi mu na srce položila tole:
“Samo tisti, ki imajo v glavi premalo se morajo kazati navzven!”

Takoj bi živela v taki luštni hiši,meni je dosti bolj všeč star stil kot nov.To so bile hiše z dušo,naši predniki so imeli veliko znanja,ki pa smo ga mi na žalost vzeli ,kot nekaj slabega,namesto,da bi se od njega kaj naučili.Ponosna bi bila,da živim v hiši,kjer je živelo že veliko mojih prednikov.Če imaš priliko,da živiš podobni,jo takoj zgrabi z obema rokama.

Bi, takoj!

Sama z možem živim v stari hiši. Hiša je lesena iz leta 1934. Je bila v obupnem stanju, vendar sva jo pred leti z možem obnovila in ima znotraj vse kar potrebujeva: kuhinja v kateri imava tudi štedilnik na drva, dnevni prostor, spalnica in velika kopalnica s tušem in masažno bano. Hiša je tudi centralno ogrevana, kuriva ali drva ali olje. Zunaj terasa. V zgornje prostore, ki so neobdelani, ker ne rabiva se pride od zunaj po leseni lestvi. Zgoraj imava “rumpel kamro”.
No, hiša je tudi podkletena, kjer imava kurilnico in ozimnico.

Je to moja rojstna hiša in v njej se odlično počutiva. Hišo, ki sva jo zgradila na novo pa sva dala sinu in njegovi partnerki – mladi potrebujejo več prostora.

V taki hiši bi zagotovo živela:
– če bi mi ustrezala lokacija,
– če bi se je dalo kvalitetno obnovit (da zidovi ne vlečejo vlage, da hiša ne poka, da jo lahko toplotno izoliramo, da se da notranjost prilagodit mojim bivalnim potrebam – podret kakšen zid…).

Pa če urediš še okolico v pravem vzdušju z zelenjem, lahko postane hiša z okolico pravi biser. In, ja, bi bila zelo ponosna na njo!

Ni po mojem okusu.

Je pa to stvar okusa. Jaz je ne bi delala takšne ali jo kupovala. Ampak zgolj zato, ker mi zunanji izgled ni všeč.

https://www.facebook.com/actio.si

stara hiša že tako tako prinaša višje stroške, če pa ni vzdrževana, je pa jama brez dna. Je za pogledat, kakšne so inštalacije – kdaj so obnovljene, pa tla, streha, okna. Sploh zna biti slabo za tako hišo, če je več let nevseljena.

New Report

Close