Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sem podarila…

sem podarila…

Moram se spihat….
Sem podarila nekaj NOVIH stvari, pač nekomu,ki si ne more kupit…..

Pol pa vidim, da te stvari prodaja, ker kao ima toooliko, da ne uspe vse ponosit.
Sem se prijavila kot kupec, pa sem dobila tak odgovor.

Zelo, zelo sem razočarana.

Če bi redno brala MON, bi vedela, da je to utečena praksa.

Ma zakaj bi bila razočarana? Vidiš jaz pa drugače gledam na to. Tudi sama veliko podarim in me ne briga kaj potem storijo s tem. Če jim bolj prav pride par eur – zakaj pa ne. Oblačil ponavadi je res kar dovolj in če so tvoja nova, potem bo kakšen eur lahko zaslužil. In kaj je v tem slabega?

Ti glej iz te strani – si podarila, naredila dobro delo – na kakšen način pa oni to porabijo pa naj se sami odločijo, kaj jim bolj prav pride tisti trenutek.

Res si nekateri (in okolici) grenite življenje brez veze.

nova
Uredništvo priporoča

Mogoče je pa v taki situaciji, da rabi bolj denar kot obleke. Kakšna položnica za Elektro je pač bolj važna za plačat, kot pa imeti nove cunje. Na mailu pa pač ne razlagaš vsem tujcem, da si v riti. Ne vem, samo razmišljam, ne takoj vsega za hudo in nehvaležnost vzet.


Pohvalno. Dobro razmišljaš.

Bi razumela, če bi bilo tako – pa ni!
Komentar prodajalca je, da ima tooooliko reči, da jih niti ne uspe 1 x uporabit!

Jaz pa sem želela podariti nekomu, ki si ne MORE KUPIT!

Se vidi, da nisi še nikoli živela v pomanjkanju, zato ne razumeš takih ljudi.
Ko je človek brez denarja, je zadnja stvar, ki jo potrebuje, nova oblačila. Če jih slučajno dobi, ga boli srce, kam je šel denar, ki bi lahko šel za nujnejše stvari (položnice, hrano…).

Pa kaj misliš, da ti bo prodajalec razlagal, da je dobil za šenk, in da prodaja, ker rabi za položnice?

Mene tudi ne moti. Enkrat sem eni mamici dala skoraj nove čevlje, ki so bili ponesrečen nakup in jih nisem nosila, zdelo se mi je, da bo ful vesela, da bo lahko nosila lepe čevlje, ker sem vedela da na sebi zelo špara – pa me je vprašala, če bom huda, če jih proda. Prodala jih je na Bolhi in kupila otrokoma nove superge, rekla je, da jih pač potrebujeta in je veliko bolj vesela, če lahko otrokoma kupi nove čevlje kot da ima ona neke lepe hude čevlje.
Tako da jaz res ne bi bila užaljena, si pač podarila, oni pa so sami presodili, kako in kaj naprej.
Veš, nekateri ljudje res ne morejo plačati položnice za elektriko.

Točno tako, reka. Se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. In normalno ne bodo pisali, da nimajo denarja, lažje je prosit za obleke.

Podari in se ne obremenjuj. Na karšenkoli način pride prav je vredu, a ne?

Ne, ne razumeva se.

Sem vzpostavila kontakt, tako da vem, kako in kaj. Ima ogroooomno reči, ki jih prodaja. Ker si toooooliko kupi, da pol ne uspe uporabit.

Če jih tako dobro poznaš, pa verjetno lahko tudi presodiš, če res imajo toooooliko stvari, da ne uspejo nekaterih niti enkrat oblečt? Najbrž ne.

Take stvari pač naložiš tujim ljudem. Ali pa celo znancem, če imaš občutek, da ne razumejo, kaj je revščina.

Pa še to: na podlagi česa si jih pa določila za take reveže, da potrebujejo tvojo pomoč?

Nisi razočarana, ker prodaja, ampak zato, ker se izdaja za nekaj drugega kot je in da ni bil iskren do tebe. Moje mišljenje.

Nikogar nisem določila za reveže. Objavila sem oglas, da podarjam nekomu, ki si ne more kupiti. podarila kar nekaj NOVIH reči, potem pa to našla, da se prodaja. Vzpostavila kontakt kot potencialni kupec, vprašala, zakaj prodaja nove stvari, pa sem dobila odgovor, da ima tega tooooliko, da ne uspe niti 1 x uporabit. Grem gledat še druge njene oglase in vidim, da res prodaja ogromno…..med njimi tudi te, ki sem jih podarila….

Očitno me ne razumete. Moj namen je bil, da dobi to nekdo, ki si ne more kupiti.
Ne pa nekdo, ki ima tega več kot preveč, potem pa na tak način služi. In še dalje prosi vse živo na podarim.si.

Mogoče sem res občutljiva, ampak zaradi takih oseb me kar mine, da bi še komu kaj podarila.

Po eni strani govoriš da veš da ima toliko stvari, po drugi si ji jih podarila ker si…… kaj ? Žwelela biti mati tereza. Če si podarila – si podarila in bodi zadovoljna. Ali bi jo morala videti na cesti v tvojih cunjah da bi lahko kolegici rekla : lej to sem pa jaz podarila. Matr ste….

Kaj zdaj? Si ne more kupiti ali si toooooliko kupi? Odloči se.

To je gotovo en velik faktor pri vsem tem, še posebej če si sam odkrit in iskren.

Samo spet smo pri tistem, da je ljudem, ki imajo dovolj, težko razumeti nekoga, ki nima. Če ste gledali oddajo o Pedru Opeki, je rekel, da huda revščina velikokrat prebudi v ljudeh najslabše lastnosti. Potem pa trčita dva svetova: tisti, ki bi radi pomagali, pričakujejo hvaležnost, tisti, ki pomoč potrebujejo, pa gledajo, da dobijo zase čim večjo korist.

A je tako težko razumet?
Da želiš podariti nekomu, ki si ne more kupit.
Pol pa en kup tega dobi nekdo, ki ima tega več kot preveč, pa lepo prodaja in na tak način služi….
Pa š pohvali se, da ima toooliko tega. Zakaj pol prosi invzame, se dela ubogo, kako to rabi?
Nekomu bi pa res prišlo prav….

Ne vem zakaj zdaj mene pljuvate,ko sem hotela komu samo polepšati dan….
Me prav zanima, če bo prodajalka ta zslužek dala v dobrodelne namene, kot sem jaz dala stvari.
Malo morgen…..

Berite prosim bolj natančno.

“Jaz pa sem želela podariti nekomu, ki si ne MORE KUPIT!”

Kontakt sem vzpostavila, ko sem videla,da prodaja reči. In dobila odgovor:

“da ima ogroooomno teh stvari, ki jih prodaja. Ker si jih toooooliko kupi, da pol ne uspe uporabit.”

pa potem takemu podarila? Torej si lahko jezna same nase, ker se nisi pozanimala in oblek odstopila kakšnemu, ki jih res potrebuje.

Pa še to – a misliš, da kdo, ki ne more plačat elektrike, pove, da prodaja stvari zato, da bo plačal položnice? Verjetno raje napiše, da ima ful preveč stvari, ker si jih preveč kupi 🙂
Pa daj, pozabi, dala si in ni več tvoje, škoda se je sekirat, pomisli raje na kaj lepega!

Razočarana, oprosti, če se ti je zdelo, da te napadam. Iz tvojega prvega posta sem razbrala, da gre za ljudi, ki jih osebno poznaš.

Na internetu je pa res žal tako, da vsak lahko napiše, kar hoče in skoraj nimaš možnosti preveriti, če je res. Jaz na tak način sploh nočem podarjati. Danes sem nakazala nekaj denarja družini, ki ji je pogorela hiša. Rada bi več pomagala, pa komu naj človek še verjame?

razočarana fejst

Drugič pa raje ne išči / sprašuj po internetu, ampak stvari, ki jih želiš podariti odnesi v kakšno varno hišo, ambulanto za brezdomce ali pa kakšni družini, ki jo poznaš in veš, da jim bodo prišle prav!

Jaz stvari, ki jih ne potrebujemo več in so še ok nodnesem v ambulanto za brezdomce, kamor hodiju tudi družine z otroki, ki nimajo urejenega zavarovanja, tako, da vem, da gredo oblačila, igrače in odeje v prave roke!

Saj veš; osel gre samo enkrat na led!

Lep pozdrav,

MIslim..?? da razumem..

Ti si preko oglasa podarila stvari, te ženske v bistvu nisi niti poznala..?
Ta baba, ki je vzela stvari in jih potem prodala (če je tako kot sem razumela) je navadna prasica.

Vzela je nekomu, ki bi res to potreboval. Jaz bi ji pa kar par stvari povedala.

Drugič dej na rdeči križ ali sosedi, znanki ….

New Report

Close