Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

Na spletu gledam, da je sedaj nova vloga za otr. dodatek in bi se ji naj reklo, vloga za uveljavljanje iz javnih sredstev. A to se izpolni ali velja stara? Poteče mi sedaj v mesecu decembru in ne bi rada zamudila roka, oz. oddala na napačni vlogi. Hvala

Vlogo oddaš v tistem meseceu v katerem ti poteče!

A velja stari obrazec ali je potrebno novega, ki bi sedaj naj bil v veljavi? Vloga za uveljavljanje iz javnih sredstev? To mi ni najbolj jasno. Hvala

Z jutrišnji dnem izpolnjuješ/oddajaš novo vlogo – to iz javnih sredstev…

Velja nov obrazec


nova

Hvala za odgovor.

Ampak ste pa že prav nemogoče s to vlogo za otroški dodatek!
A ste vse funkcionalno nepismene??? http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_osnovno/

Ja od kod pa misliš, da prihaja tvoj otroški dodatek? Ga Božiček prinese?

Ja od kod pa misliš, da prihaja tvoj otroški dodatek? Ga Božiček prinese?

……………………………….Božiček najprej naredi otroka, potem pa zaprosisš za otroški dodatek!

sem šla gledat, brat tole vlogo in kaj so nori al kaj?

jaz bom oddala le za otroški dodatek in zdaj moram izpolnjevat vse te plohe papirja…mislm, namest, da bi vse zmodernizirali, se vfačamo v kameno dobo…ma res za posrat… tol enih pol za napisat…me zanima kdo bo vse tole pravilno izpolnil;))

Vdihni, izdihni, še 1x preglej obrazec (ali 10x, če je treba) – izpolniti je treba manj podatkov kot prej.

Funkcionalna nepismenost ali nezmožnost razumevanja prebranega?
Ne boš vwerjela, ampak obrazec ima tudi neko reč, ki se ji reče N A V O D I L A.

Ampak ste pa že prav nemogoče s to vlogo za otroški dodatek!
A ste vse funkcionalno nepismene??? http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_osnovno/%5B/quote%5D

…pa pametna tudi!!! Kakšno nestrpnost kažeš …

Nestrpnost? Daj preštej teme, povezane z otroškim dodatkom v zadnjem tednu. A ravno vsaka trapa, ki ne zna prebrat navodil, priloženih poli, mora odpirat svojo temo? Kaj pa iskalnik?

In o “pameti” še tole: tole dobiš, če v google vneseš pojem otroški dodatek 2012:
http://www.google.si/webhp?sa=N&tab=Tw#hl=sl&cp=20&gs_id=1g&xhr=t&q=otro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ki+dodatek+2012&pf=p&sclient=psy-ab&site=webhp&source=hp&pbx=1&oq=otro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ki+dodatek+2012&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=84ce579f97e72fe1&biw=1680&bih=896

Torej ne govoriva o pameti, ampak o lenobi!

A potem moram,če damo vlogo za štipendijo nujno najprej zaprosit za socialno pomoč?
Jezus Kristus,to pa je možno samo pri nas.Vračamo se v ledeno dobo.

Raje ne oddajaj ničesar, si itak prebutasta.

Raje ne oddajaj ničesar, si itak prebutasta.[/quote]
Potem pa me razsvetli ti tapametna.če piše,da moraš oddajati po vrstnem redu.No,da slišimo…oz.preberemo..

Raje ne oddajaj ničesar, si itak prebutasta.[/quote]
Potem pa me razsvetli ti tapametna.če piše,da moraš oddajati po vrstnem redu.No,da slišimo…oz.preberemo..[/quote]

Sem ostala brez besed … fak.
Za otroški in za vrtec sem za 3 otroke izpolnila v parih minutkah.

izjava direktorice CSD-jev, da bodo morali pomagati 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} upravičencev, ker je vloga prezakomplicirana :))))))

Pa kaj ti je? Si si sploh ogledala vlogo, priloge, prebrala navodila?
A tole si spregledala:
Če vlagatelj uveljavlja navedene prejemke v nasprotju z navedenim vrstnim redom ali če jih ne uveljavlja, pa bi bil do njih upravičen, jih center za socialno delo v skladu z 8. členom ZUPJS upošteva v višini, kot če bi bili prejemki dodeljeni.

Razumeš slovensko?
Če bi bila popolnoma brez dohodkov, bi morala najprej zaprositi za otroški dodatek, potem za socialno pomoč, varstveni dodatek in šele na koncu za štipendijo.
Ker nisi brez dohodkov in nisi upravičena do socialne pomoči, niti dovarstvenega dodatka, zate velja vrstni red: otroški dodatek in šele potem štipendija.
Česa ne razumeš?


Potem pa me razsvetli ti tapametna.če piše,da moraš oddajati po vrstnem redu.No,da slišimo…oz.preberemo..[/quote]

Sem ostala brez besed … fak.
Za otroški in za vrtec sem za 3 otroke izpolnila v parih minutkah.[/quote]
Jaz jo nesem kar na CSD pa naj mi pomagajo.

Saj ti pravim pola11, raje pusti vse skupaj ,če nisi sposobna razumet navodil, niti pojasnil.


Nimam službe,mož dobiva minimalno plačo,4 smo,pa še neumna sem.Kaj češ.Tud mi mormo žvet.

Saj ej že Einstein rekel, da sta samo dve stvari brezmejni; vesolje in človeška neumnost. Ampak za prvo ni bil povsem prepričan.

New Report

Close