Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri pršut kupiti?

kateri pršut kupiti?

Na voljo imamo toliko proizvajalce in še večji razpon cen pršuta.
Trenutno sem kupila MIP pršut in je dober, ampak drag. (tuševa akcija 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, 20€/kg).

Kako pa je z KRAS pršutom? pršut LIPICA? pršut S KRASA Lokev??? KOŠAKI pršut???
namreč, okusi verjetno niso povsod pristni, ali pač?

cene pa so tako različne, da bi bilo vredno slišati različna mnenja.

Kateri pršut vi kupite? cena, kje?

Lokavski. Je pa dober tudi Kras.

nam je Krasev najboljši

nova
Uredništvo priporoča

meni je od teh najboljši KRAS. sta tudi lokavski in MIP dobra, košaki ne poznam… vedno pa pogledam, kakšen kos je na voljo za rezat in se ponavadi na podlagi tega odločim, katerega vzamem. ker nekateri imajo več maščobe kot mesa. ti pa odsvetujem nakupe blagovnih znamk, ker so ti pršuti res zanič in je škoda denarja zanje. se ti pa v slo ne splača kupovati italjenskega, ker so v ponudi boljši naši domači pršuti.

košaki so iz maribora. kraškega pršuta pri njih ne boš dobila….

Lokavski ima še najbolj natur okus…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Prisegamo na KRAS. Ne kupuj pa kakšnega cenenega italijanskega, ker ti bo razžrlo usta. Samo enkrat in nikoli več.

Tudi Košaki ima svoj pršut. Reklama eleclerk. skratka, sedaj s tem MIP-ovem sem zadovoljna, je pa moj prvi kupljen:) Sem pa že jedla italjanskega, pa je bil tako slan in sladek (nezrel?), da ni bil dober…. pač, ne dovolj dober, pojedli smo ga….
Cene kras pršuta? kje ga kupite?

italjanski so slabi pri nas-nezreli, slaba kvaliteta… druga pesem je v italiji
KRAS kupim ponavadi v leclercu ali v mercatorju, tudi v mesnici na tržnici (pavlin mislim, da je), pravzaprav je v vseh trgovinah ista roba, samo cene so različne-teh pa ne vem.

Meni se je Kras zameril do konca. Fajn kasirajo za svojo blagovno znamko, prodajajo pa ostanke od pršuta.

Meni se je Kras zameril do konca. Fajn kasirajo za svojo blagovno znamko, prodajajo pa ostanke od pršuta.[/quote]

Ostanki od pršuta so pa kaj?

Lokavski je najboljši. Pa Krasov.

Vedno kupim narezanega, ker je boljši. Vsaj zame.
In vedno pogledam, kakšne konce imajo in se odločim. Če je pač slab, ga tisti teden ne kupim, sicer pa ga imam skoraj vedno doma. Ker ga obožujemo.

Je pa velikokrat bil dober tudi Mercatorjev…saj pravim, odvisno od konca in koliko časa se že “valja” po hladilniku v delikatesi.

Pejte enkrat na izlet v San Daniele, saj ni tko daleč, pa probajte tam kak njihov pršut. Pršutarn en kup, na vsakem vogalu lokal z degustacijo pršuta … njami 🙂

Pri kmečkem turizmu Grča je super, pa Teran tudi.

Pršutov je več “vrst”.

Pri nas je najbolj cenjen kraški pršut, ki ga zorijo in sušijo 2 večji pršutarni – Šepulje in Lokev. Seveda so še manjše sušilnice in seveda tiste “doma” na podstrehi.

Pršut pa sušijo tudi v Istri. To je istrski pršut, ki se po okusu razlikuje od kraškega. Pač drugačna priprava pujsove nožice in podnebne razmere. Naj povem da se Istra ne začne z prečkanjem meje med SLO in HR – ampak da se istrski svet začne z spustom z kraškega roba. No omemba Črnega kala vam bo prebudila spomin.

V It imajo tudi veliko vrst pršutov. Od parmskega, toskanskega, pršuta iz Modene…………..skratka tega je veliko. Odločiti se moramo samo kateri je najljubši našim brbončicam.

Lokavski nikoli ne razočara. Za nas je najboljši.

Meni se zdi Krasov najboljši. Mora pa bit tisti, s ta črno etiketo.

Goveji pršut iz Zadra.

Tudi za nas, eni hceri pa kupujem sparov goveji, ker svinjskega ne sme.

Lokavski…Tuš ga ima trenutno 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje na kartico in ga jemo vsak dan:))

Lokavski, ampak mora biti kraški in ne kmečki, tisti mi je preslan.

Italijanski – zato, ker je sladek, nepreslan, ti ni treba spit potem takoj litra vode po parih fetkah pojedenega pršuta… Naši pršuti niso več to , kar so bili pred 20, 30 leti…

Ne maram pa istrskega pršuta: presušeno, zateglo, trdo in občutno preslano za moj okus.

New Report

Close