Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ponovimo vajo-družina z 2400 prihodki

ponovimo vajo-družina z 2400 prihodki

http://med.over.net/forum5/read.php?151,7330912

res zanimivo 🙂

pa naredimo to za družino s prihodki 2000, od tega 500 kredita/najemnine ter 2 vrtičkarja ..

No pa se navežite zraven še na temo maslo spodasj, da je vlada izračunala, koliko rabimo za dostojno , poudarek na dostojno, življenje. Za štiričlansko družino znese to 2312€. Ergo. Dve povprečni plači v družinii (do 1900€) ne omogoča dostojnega življenja. Država si je pljunla v lastno skledo in priznala, da povprečna slovenska plača ne pomeni povprečnega življenja (po moje bi pa le moral biti tudi dostojen?). Torej tudi omenjenih 2400€ ne mora omogočati bistveno več kot dostojnega življenja.

Torej vsi komentarji spodnjih forumašev, ki so dobitniki teh famoznih 2400€, nekako realni. Živijo dostojno, za preživetje se ne odrekajo, kakšnega večjega luksuza pa ni.

Ker držva po drugi strani že reče, da nad 2500€ si pa že v davčnem razredu skupaj z bogatimi!!!!
Torej je v naši nalepši sloveniji celih 80€ v štiričlanski družini odločilnih, ali živiš dostojno ali živiš bogataško!!!!

Je pa žalostno, da se z dverma povprečnima plačama že MORAŠ odrekat marsičemu. To je zelo žalostno. Preprosta zdrava pamet ti reče, da s povprečno plačo (x2) za štiričlansko družino, bi pa moralo biti dostojno življenje!!!!

Mi imamo ravno 2400 mesečno. Od tega 2 vrtičkarja, za katerega plačamo trenutno le enega (150 evrov), ampak septembra gre prvi v šolo, tako da bo račun višji (najbrž 170+100),
– Kredit za stanovanje – 550evrov,
– kredit za en avto – 350,
– mesečne položnice v bloku cca 250 evrov,
– bencin 250 evrov,
– hrana in trgovina 500 evrov,
– rentno varčevanje za oba otroka – 100 evrov,
– najino življ. zavarovanje dvakrat po 40 evrov

Pa računajte, kolko ostane. Mislim, da je že minus. Pol pa pride registracija, kak rojstni dan ipd. Zunaj jemo mogoče 3× letno, na kavice po redko, malico si nosimo v službo, kosilo kuham vsak dan doma.

Bo pa bistveno boljše (upam), čez 2 leti, ko odplačamo avto oz. čez 5, ko odplačamo stanovanje. Hočem reči, da ni luksuza, pritožujem se pa ne.

Da bomo le zdravi in srečni, vse ostalo se bo že poštimalo.

Tisti, ki ste tu delodajalci, zamislite si in pošteno začnite plačevat svoje delavce.
Ne morete imeti vi vse, vaši delavci pa skoraj nič!!!!
Sram naj vas bo. Fuj!!

hrana in trgovina 500€???????????????Tukaj lahko prihraniš vsaj pol.

Mi trije z 800€ na mesec, 400€ računov, 250€ kredita……si tega niti slučajno ne moremo privoščiti!
Meni se zdi nesmiselno zapraviti toliko denarja za hrano!!??

Ne računajte na dobroto delodajalcev, lastnikov, bankirjev ali politikov. Nihče ne bo ničesar spremenil, dokler ne bo v to prisiljen. Pravice niso pridobljene, pravice so izborjene.

Spet mešamo jabolke in hruške. Tsti, ki zaslužijo mesečno 5.000 plus najbrž porabijo za trgovino tudi 1000 € mesečno in jaz se z njimi ne primerjam. Kvaliteta hrane pa je zelo različna. Če npr. vsak dan stisneš za 1l pomarančnega soka iz bio pomaranč ali če pol meseca piješ malinovec z vodo je razlika. Prvivoščiš si kot pač lahko.

Namen posta je pač drug, samo boljše, da niti ne razlagam. Kdor razume pač razumem, drugi pa bog pomagaj.

Sory, napačen citat – zgornji odgovor je namenjen “nič jasno”.

Kakšen avto in za koliko let kredit. Da vidmo, če bi tu lahko privarčevali.

Jaz imam 750 neto, moj ima 800.
Živiva doma, pridelujemo svojo zelenjavo, meso, kokoške, vino ipd.
Kupila sva parcelo za 15.000 – nadomestna gradnja.
Hišo imava pod streho – vse v lastni režiji, delavci, hrana, samo majstre smo plačali.
Drugo leto bomo naredili klet tako daleč, da bova lahko v njej živela za prvo silo, ostalo se bo delalo kakor bo pač denar.
Voziva avto za 2.000€
Otrok še nimava.
Stara sva 27 in 30.
Delam pa cele dneve – ali v službi ali doma ali na parceli ali na hiši ali na njivi ali imamo koline ali je trgatev – na dopust ne hodiva, ker ni časa in ne denarja.

Pa saj ne gre za tekmovanje, kdo lahko preživi z manj, no… Tudi, če bi recimo tale družina zgoraj namesto 500 EUR na mesec v trgovini pustila samo 300 EUR, je to samo 200 EUR razlike. Za dva para kavbojk srednjega razreda, nooooo. Ali pa, če kakšen mesec ne kupijo kavbojk, gredo lahko enkrat na en bolj konkreten dopust, z avionom (pa ne s turistično agencijo v Grčijo na plažo ležat, ampak recimo potovaje; avion+rent-a-car+bivanje+hrana…), pa dajo za dva tedna 2000 EUR. A se vam zdi, da je to valjanje v denarju? Ja, je nadpovprečna plača, vem, da mora marsikdo preživet z bistveno manj na računu, ampak: to še ne spremeni dejstva, da tudi rahlo nadpovprečna plača… ni absolutno bogata… 🙂

Ne mislim te kritizirat. Si boš v potu svojega obraza pridelala vse, samo za mladega človeka, ki še nima otrok da je privezan na verigi, ne hvala. Vem da drugače pa ne bi imela. Vsak po svoje. Vseeno pa ti svetujem da malo tudi uživaš. Par dni na leto, ko ni viška sezone nekam greš, vidiš kaj novega, doživiš kaj lepega, doma te bo vse počakalo. Cilj s hišo bo dosežen, samo malo kasneje. Srečno, včasih je dobro naredit nekaj izven plana.

Povprečen družinski avto (Seat) na 3 leta (eno tretjino sva dala gotovine). Druga avto pa ima že polnih 8 let in ga bomo zvozili do konca.

hrana in trgovina 500€???????????????Tukaj lahko prihraniš vsaj pol.

Mi trije z 800€ na mesec, 400€ računov, 250€ kredita……si tega niti slučajno ne moremo privoščiti!
Meni se zdi nesmiselno zapraviti toliko denarja za hrano!!??[/quote]

Nas je 6, pa nekaj zelenjave imamo doma, ampak vseeno zapravim na mesec v trgovinah za hrano, čistila itd med 500-600 evrov. Pa večinoma kupujem v Hoferju, malo pa v Sparu.

tudi mi imamo povprečne dohodke, pa me zanima, kako lahko večlanska družina preživi z hrano za cel mesec za okoli 200 evrov, zame misija nemogoče. Mi porabimo sigurno več kot 500 eurov, si ne zapisujem, ampak ko plačava vse položnice, obveznosti,… nama ostane še 1000 eurov, pa do plače že kar tenko piskava. Res nas je pet, veliko nenapovedanih izdatkov, ampak konec meseca sva vedno bosa, ali pa morava vzeti ven iz zaloge.

Preprosto ne prideva skozi.

Tudi meni ni jasno kako štiri članske družine porabijo mesečno tako malo za hrano. Mi se ne preseravamo, jemo normalno nismo debeluhi, nekaj zelenjave dobimo, sadje prav tako, ostalo kupimo. Kuhamo pa vsak dan kosilo, zajtkujemo, večerjamo, otroka v šoli jesta malico, mož si malico v službo nese od doma. Vmes pa še sadje in tudi kakšna sladkarija.Dohodke imamo žal nižje od 2400, okrog 2000 če prištejem še regres in božičnico. Pridemo skozi, ker nimamo kreditov in nakupe, počitnice, nekaj malega varčevanja načrtujemo kot Rusi polet v vesolje.

[/quote]

Oprosti, ampak si me s to prispodobo tako nasmejala :))) Ja, pri nas je čisto enako 🙂

malo v razmislek. Poznam ene, ki so se hvalili po dolgem in počez, kako oni malo prabijo za hrano! kako spijejo samo 4 litre mleka na mesec…pa kako vi spijete dva kartona (24litre)!

Ozadje zgodbe: 6 x na teden so jedli kosilo pri babici in vsaj 3x na tden še večerjo.

Slovenija je bedna beda! Sramujem se je.

New Report

Close